X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 1,7m. Wiesz chodzi o to, że ja mam tendencję do tycia.
    Ja nie chcę jakoś się odchudzać, tylko zrezygnować ze słodyczy, pieczywa (tylko na śniadanie) i po prostu mięso i warzywa.

    Tłumaczę sobie, że poszło w cycki:-P

    Rene lubi tę wiadomość

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 23 września 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycja90 wrote:
    Czesc Kochane, pewnie jesteście już po genetycznym usg.
    Jaka jest u Was przezierność karkowa?
    U mnie kość nosowa jest ale nt 3,7...

    Umieram ze strachu!

    U mnie w 13+0 NT 1.86 mm. Dziwne bo wiem, ze owu mam o tydzień późne niz standardowo, a maluch urósł to daty z OM. W środę mam wizytę w IMiD i usg zrobi lekarz z certyfikatem, czytałam i słyszałam, ze jest bardzo dobry i dokładny. Co do przeciętności wynik pomiar powinien byc co do 0.1mm dokładny . Jeżeli masz mozliwosc zrób harmony lub nifty, amniopunkcja jest ryzykowna i kosztuje wiecej stresu. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze!

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • PannaA Koleżanka
    Postów: 35 8

    Wysłany: 23 września 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam takie pytanie jak radziłyście sobie z preziębieiem w pierwszym trymestrze, mam zapalenie gardła i zawalone zatoki. Leżę od kilku dni pije cytrynę z imbirem, robie inhalacje, syrop z cebuli, czosnek i jest gorzej.....
    Martwie się o dziecko .
    CZy takie przeziębienie może być groźne?, lakarz kazał lezeć:)

    Aniołek 7 tc. <3
    13.09 dwie kreski i strach :)

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 23 września 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska wrote:
    Dla poprawienia nastroju pokażę Wam moje maluszki:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/483777eaa75c.jpg

    Wodę z cytryną nauczyłam się pić 3 lata temu jak zaczęłam z Chodakowską ćwiczyć i tak mi zostało. Wspaniała rzecz na trawienie.
    jakie słodkie:-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 23 września 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ta waga to chyba roznie... W "What to expect when you are expecting" wyczytalam, ze te ktore maja nizsze BMI na poczatku powinny przytyc wiece, te ktore wyzsze, moga pilnowac aby nie tyc nadmiernie.
    U mnie poki co jakies 1,5 kg na plusie, ale mysle sporo z tego to na pewno woda (bo przed ciaza pilam stanowczo za malo, teraz probuje pilnowac tych 2 litrow chociaz), oraz wieksza objetosc krwii. No i wiekszy biust chyba tez troche tu ma do gadania.

    Zeby bylo smieszyniej, wczesniej chodzilam z brzuchem jak balonik (wzdecia) a teraz juz mniej i spodnie co kupilam mi spadaja :D:D Ale, co sie odwlecze... ;)

    dxomclb10296nsxe.png
  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 23 września 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Zupy robię niedobre. A szkoda, bo też bym zjadła.

    Ostatnio zrobiłam pulpety w sosie pieczarkowym. Pyszne były.

    A co z tymi zupami nie tak? :) Moze cos doradzic?

    dxomclb10296nsxe.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 23 września 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BP 02 wrote:
    Z ta waga to chyba roznie... W "What to expect when you are expecting" wyczytalam, ze te ktore maja nizsze BMI na poczatku powinny przytyc wiece, te ktore wyzsze, moga pilnowac aby nie tyc nadmiernie.
    U mnie poki co jakies 1,5 kg na plusie, ale mysle sporo z tego to na pewno woda (bo przed ciaza pilam stanowczo za malo, teraz probuje pilnowac tych 2 litrow chociaz), oraz wieksza objetosc krwii. No i wiekszy biust chyba tez troche tu ma do gadania.

    Zeby bylo smieszyniej, wczesniej chodzilam z brzuchem jak balonik (wzdecia) a teraz juz mniej i spodnie co kupilam mi spadaja :D:D Ale, co sie odwlecze... ;)[/QUOTEU
    U mnie waga od poczatku ciazy stoi w miejscu. Jedynie jak mam wzdęcia czuje ucisk na wysokości pępka lub troche poniżej. Tajdze z nas inaczej reaguje na hormony i obcego w sobie :)

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 23 września 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaA wrote:
    Dziewczyny mam takie pytanie jak radziłyście sobie z preziębieiem w pierwszym trymestrze, mam zapalenie gardła i zawalone zatoki. Leżę od kilku dni pije cytrynę z imbirem, robie inhalacje, syrop z cebuli, czosnek i jest gorzej.....
    Martwie się o dziecko .
    CZy takie przeziębienie może być groźne?, lakarz kazał lezeć:)

    To idz do zwykłego lekarza. Na innym wątku dziewczyna miała problem z pęcherzem, wiec na poczatku standardowe soczki , a skończyło sie problemem z nerkami. Nie to, ze chce stresować ale gorzej jest przeciągać przeziębienie niz zacząć dzialac jak trzeba. A pogoda przynajmniej u mnie , nie rozpieszcza :) my lekarzami nie jesteśmy :) zycze aby w ten weekend choroba jednak od Ciebie odeszła w niepamięć

    PannaA lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • AnaMarie88 Przyjaciółka
    Postów: 112 82

    Wysłany: 23 września 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaA wrote:
    Dziewczyny mam takie pytanie jak radziłyście sobie z preziębieiem w pierwszym trymestrze, mam zapalenie gardła i zawalone zatoki. Leżę od kilku dni pije cytrynę z imbirem, robie inhalacje, syrop z cebuli, czosnek i jest gorzej.....
    Martwie się o dziecko .
    CZy takie przeziębienie może być groźne?, lakarz kazał lezeć:)
    Hej, ogólnie przeziębienie nie powinno być groźne, groźniejsze od samej infekcji są lekarstwa których się nie powinno przyjmować, ale domowe sposoby są ok. Idź do dr na wizytę, niech ci doradzi co wziąć. Choroba robi się niebezpieczna dla dziecka w momencie gdy zaczynasz gorączkować. Może dojść wówczas do uszkodzenia płodu a w najgorszej sytuacji do poronienia.

  • AnaMarie88 Przyjaciółka
    Postów: 112 82

    Wysłany: 23 września 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumiem dziewczyny dlaczego martwicie się o swoje wagi. Oczywiście rozumiem, że podczas ciąży żadna z nas nie chce przybrać na wadze 20 kg ale za żadne skarby w ciąży się nie odchudzajcie, każdy wam to powie. Jedzcie zdrowo, 5x dziennie, ale na odchudzanie się przyjdzie czas po porodzie. Najważniejsza jest dzidzia a kilka kg więcej nie zaszkodzi jeżeli dzidzia będzie zdrowa

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaMarie martwię się, bo ciągle się gada, żeby za dużo nie przytyć w ciąży. A odchudzać się nie chcę. Zastanawiam się tylko, czy nie jedząc słodyczy i jedząc mniej mącznego jest szansa na lekki spadek wagi.

    Ale zjadłam ogórków kiszonych. Teściowa dała gigantyczny słoik.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I zaczęło mnie coś brać!!! Zimno mi ale się pocę. Do tego gardło zaczyna swędzieć.

    Można moczyć nogi???

  • AnaMarie88 Przyjaciółka
    Postów: 112 82

    Wysłany: 23 września 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne że bez słodyczy czy bez pieczywa też będzie ok, ale jak zamiast ogórków będziesz miała na slodkie smaka to nie ograniczaj się bo masz do smaczków prawo. Tylko proszę bez odchudzania się... Zdrowe odżywianie załatwi sprawę. Wiesz, ja mówię z perspektywy osoby z dużą nadwagą spowodowaną kosmiczną dawką hormonów podtrzymujących ciążę... Jeszcze przed też brałam hormony bo mieliśmy mega problemy z zajściem więc ja jestem stanowiska że kilka kg więcej nie zaszkodzi dziecku. Ważne by jeść z głową. Pozdrawiam serdecznie znad miseczki z granatem

  • AnaMarie88 Przyjaciółka
    Postów: 112 82

    Wysłany: 23 września 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mój Pan i Władca robi mi na przeziębienie wodzionke. Podam wam przepis później, ja nie znam dokładnie a pańcio w pracy... Wiem że mega rozgrzewa i mi pomaga. ostrzegam: mocno czosnkowa i na maśle...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjadłam kanapkę z czosnkiem i cebulą. A tak uważałam, żeby się nie przeziębić.

    AnaMarie ok, ok. Właśnie ten umiar.


    Wodzionka???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2017, 20:01

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 23 września 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    I zaczęło mnie coś brać!!! Zimno mi ale się pocę. Do tego gardło zaczyna swędzieć.

    Można moczyć nogi???
    współczuję:-(a nogi można spokojnie moczyć:-)

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 23 września 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaMarie88 wrote:
    Dziewczyny mój Pan i Władca robi mi na przeziębienie wodzionke. Podam wam przepis później, ja nie znam dokładnie a pańcio w pracy... Wiem że mega rozgrzewa i mi pomaga. ostrzegam: mocno czosnkowa i na maśle...
    jestem ciekawa co to i czekamy na przepis:-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene wrote:
    współczuję:-(a nogi można spokojnie moczyć:-)

    Dziękuję Rene!!! Siostra coś nie odbiera, a muszę się nagrzać.

    Rene lubi tę wiadomość

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 23 września 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Dziękuję Rene!!! Siostra coś nie odbiera, a muszę się nagrzać.
    nie ma za co oby pomogło przegonić przeziębienie:-)

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 23 września 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tylko 150cm wzrostu ;p przez niedoczynnosc przed ciaza mialam 10 kg nadwagi. Wiedzialam, że w ciazy bede malą kulką, bo przy moim wzroscie ciezko nie byc ;p;p Ale mąz stwierdzil, że bedzie mnie popychal do lazienki i kuchni, bede sie ladnie toczyc i jakos damy radę ;p;p;p Poki co -3 kg przez mdlosci i wymioty ale wiem ze nadrobię, bo powoli zaczynam jesc. Waga, trudno, bede kulką, potem nią przestane byc :) Wazne zeby sie totalnie nie obżerać (jak moja kolezanka 3 paczki ciastek dziennie), ale zeby jesc wszystko z umiarem. Slodkie tez.

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ