X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi z kolei w świecie dziecka odradzili cybex, bo ciasny.. i że ten lepszy. 8* też ten polecili no to kupiliśmy, a potem była masakra z jeżdżeniem w łupinie. Jeśli chodzi o ten następny to nie wiem czy jest ciasny, bo Grześ jest drobny. Jedyne co mnie od razu zastanawia to to, że klamra od pasów jest tak zrobiona że mu się wbija w uda :/ Nie wiem czy go to nie będzie uwierało i bolało jak będzie większy. Błąd że się daliśmy naciągnąć na ten komplet.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak cisza, to cisza, a jak się rozgadacie, to nie wiem kiedy nadrobię. Cenne to wszystko, co piszecie, bo my właśnie szukamy fotelika. A w zasadzie dwóch.

    Dorotka trzymam kciuki za Twoje zdrowie!

    U nas jeżeli chodzi o jedzenie, to nadal mamy terror (według niektórych ;)):
    8. śniadanie - kaszka, kanapki, naleśniki, jajecznica, różnie.
    11. mleczko i drzemka
    14. obiad
    17. podwieczorek - owoce, tubka, kanapka, też różnie
    20. mleczko

    Zuzi to pasuje. O swoich godzinach sama już jest gotowa jeść. Nie zawsze je wszystko, ale na razie plan działa :) i w nocy około 2 jeszcze mleczko. Czasem cycuś, zależy od humoru.

    Zaraz poczytam co tam pisałyście :)

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga co do diety to te wytyczne sa pisane pod wpływem chyba opiatów. Niejednokrotnie czytałam, ze przez pierwsze pol roku zycia dziecka karmi sie wyłącznie mlekiem czy to pierś czy m, po tym czasie mleko stanowi większość racji przyjmowanej przez dziecko , a produkty stałe sa tylko dodatkiem do mleka.
    Prawda, ze warto wprowadzac stałe pory karmienia. To tak jak z nawykami, ktore trzeba wypracować.
    Dla mnie banan nie zastępuje jajka , a jedynie skrobie i cukier bo jeszcze nie widziałam zeby z banana ubić białka na beze.
    Co do dietetyka lub specjalisty to warto sie poradzić. Mamalekarz zrobiła ebooki dla alergika moze ona tobie podpowie. Jej dziecko miało problem chyba z mlekiem i jajkami? Nie pamietam dokładnie.
    W nocy pobudki co 2 godziny... piersi mi czasami odpadaja, ciagle chodzę jak z krzyża zdjęta. Dzis maraton spania, pobudka po 7, drzemka przed 11, pozniej długa drzemka od 26-19, a teraz juz śpi spowrotem. Moze zimno ja zmęczyło.
    Gratulacje dla Zuzi! Świetnie chodzi.
    Kamila ma racje z tym karmieniem i zostawieniem dziecka z dziadkami.
    Ja na sCzescie moge sporo rzeczy zrobic sama. W sumie to wszystko.
    Kazdy człowiek jest inny, możemy pokazywać dziecku poprawne zachowania i tak bedzie sie od nas uczyli. Bo dzieci nie słuchają, dzieci naśladują :)

    APrzybylska lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z banana bezy nie ubijesz ale z aquafaby juz jest szansa :))) tak mi sie teraz przypomnialo Kinga :))

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona to mnie przeraziłaś tym naśladowaniem... Cudowny wzór ze mnie. Ech.

    Myszko my kupiliśmy wózek i fotelik w sklepie Dudek.

    Aniu też kiedyś chciałam grafik. Pewnie i tak mi sie nie uda.
    Co do jedzenia Ilona dokładnie, cyc na 1 miejscu. Dlatego staram sie nie spinac. Ada duzo nie potrafi zjeść. Pije różnie raz wypije 1/4 bidona wody raz wypiła cały.

    Wczoraj przeglądałam bloga dziewczyna informatyka. Blw. Ale ona robi jedzonka Wow. Niby proste, ale kombinuje.
    U mnie Ada placki ble, kaszka ble.
    W sumie ta kaszka to faktycznie niesmaczna. I tylko zapychacz.

    W ogóle my dopiero kupiliśmy matę. Dobra jestem. Ada już taki kombinator. Ale mamy dywan taki ładny i sie przestał robić ładny a zaczął robić brzydki. Więc.
    Kupiłam za 70 zł matę humbi 150x180x1. Spodobała się. Bo Ada ją całowała. No i przyda sie przy drugim bobo.

    Czy Wasze Maluchy uwielbiają jeść papier? Ja nie mogę nic zostawiać w opakowaniu tekturowym bo podjada...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2019, 07:57

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Ilona to mnie przeraziłaś tym naśladowaniem... Cudowny wzór ze mnie. Ech.

    Myszko my kupiliśmy wózek i fotelik w sklepie Dudek.

    Nie popadajmy w skrajności. W takim razie Ada siedziała by juz na nocniku :)

    Magdzia85F, APrzybylska lubią tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona92 wrote:
    Nie popadajmy w skrajności. W takim razie Ada siedziała by juz na nocniku :)


    Hahaha Ilona. Aż parsknelam śmiechem.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, my nazywamy to czytaniem ;). Nasza królewna jest miłośnikiem lektury w każdym wydaniu. A niestety (w sumie stety) may duuużo książek w zasięgu.

    A czy Wasze broją i się z tego cieszą? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2019, 10:27

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu tak. Uwielbia się śmiać, jak Jej nie wolno czegoś. W ogóle bawi Ją to nawet jak czasem wkurzona do Męża coś powiem. I Ona wtedy ma największą polewkę :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pytanie. U Ady pojawiło się coś w stylu sapki. Nie jest to katar. Tylko chrapanie i budzenie przez to.
    Czy u Was Maluszki miały tak przy zabkowaniu?

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest aktualnie chrapanie. Jak wypadnie jej smoczek, to przestaje

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta u mnie jak cyca zacznie jeść to sie zaczyna i potem czasem przejdzie, albo i nie.

    Od zębów?
    Ja wczoraj grzejnik wył,postawiłam garnek z tymiankiem a i tak chrapanie

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia od czego, zęby są możliwe, bo dalej nie wyszły te górne.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta a coś z tym robisz?

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakrapiam jedynie nos woda morską, pojawiło się to 3 noce temu i prócz tego nie ma żadnych objawów. Wilgotność w domu mamy ok.

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już 5. Ja dziś inhalacje robiłam i tak jak drzemka, to rzęzi Jej.

  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Co do wyjazdu to nie mam już obaw, przeczytałam już chyba z milion blogów o lataniu z maluchami. Papier - tak - delicje Haha . Wszystkie pudełka są bez rogów .

    Ilona92, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makabra jaką dziś nam noc Grześ zafundował.
    Obudził się na jedzenie o 3 i najpierw przysnął przy piesi, ale jak go odłożyłam do łóżeczka to oczy jak 5zł i wyciąga ręce żebym go wzięła. Jakiś czas próbowałam go uśpić i odłożyć ale nie dawało rady więc wzięłam do naszego łóżka. Tam leżał i się patrzył, a później zaczął sobie gadać i nas zaczepiać. O 4:30 uznałam że biorę go na ręce i usypiam, udało się. Niestety o 5 już się obudził.. Znowu zabawa z usypianiem do 5:30, usnął i obudził się 5:39... Mąż go wziął do zabawy, o 7:30 mnie woła do karmienia i że będzie spał. Faktycznie usnął przy jedzeniu, ale tylko ręką ruszyłam od razu oczy wielkie. W końcu go jakoś uśpiłam, ale pospał 30 minut, a potem jeszcze na mnie kolejne 30, czyli już standardowo tak jak przy pierwszej porannej drzemce. Nie wiem o co chodzi, bo spał w nocy raptem 6,5h i nie odsypia tego. Zęby raczej nie, bo nie płakał tylko był wesoły ale koniecznie chciał się tulić. Zawsze spał 10-11h, dziś to jakiś kosmos.

    Klaudia masz jakiś blog do polecenia w kwestii tego latania? Bo ja też różne czytałam, ale raczej nic specjalnego tam nie było. Żeby zabawiać i żeby coś ssało przy starcie/lądowaniu.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko u nas tez nic kicha.
    Ada najpierw spać nie chciała. Potem jak zasnęła ok 20 to jak poszłam spać 20:40 to zaczęła chrapac, płakać i tak do 22. Potem chciałam Jej z noska odciągnąć to juz bylo masakryczne płakanie. I tak Ona usunęła po 0 a ja ok 1. Bo karmiłam ją i nie chciała cyca puścić. Potem ciągle pobudki i tadam 5:40 obudziła sie z płaczem i po spaniu.

    U nas to zęby...które nie wychodzą, tylko mi Moją Pysię męczą :-(

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba była jakaś zmowa dzieci, bo u nas też nocne imprezy. Zasnęł przed 20, po 23 pobudka - leżała na mnie, czasem zaplakała, ale nie było najgorzej. Gdzieś po północy zaczęła się drzeć, że głodna, a jak się najadła to balowała do 2:45. Usunęł, ale przed 5 znowu pobudka i zasnęła po 6. A o 8 już standardowa pobudka.

    Magda, u nas to samo. Już i jedynki i dwójki są mega widoczne w dziąsłach i je czuć, ale nie chcą wyjść. Już przestałam liczyć, od kiedy się z nimi bujamy. Dolne wyszły bez niczego, a tu takie jazdy.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
‹‹ 757 758 759 760 761 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ