X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene dzięki, cieszę się ze nie jestem odosobniona. Właśnie ostatnio ktoś zapytał : „ile ma, z 6 miesięcy?” A ja na to : 10 . Mam nadzieje ze taki ich urok. A ponieważ Pati lubi zasypiać na rękach to nawet mnie to cieszy ze nie wazy więcej . Zdjęcia niestety nie widać Rene.

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisze z tel spróbuję jeszcze raz wrzucić.A jak u Patusi z apetytem?

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • machirude Autorytet
    Postów: 331 417

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona, co to za tort? Wyglada pysznie <3

    U nas Zosia łyżeczka trafi do buzi, ale gorzej z nabraniem na nią czegoś. Ostatnio szaleje za widelcem. A jakie lyzeczki macie dla dzieci? Bo Zosia bierze tą, ktorą ją karmię, a ona ma dluzsza rączkę i trochę chyba dla niej niewygodna.

    Klaudia, mówisz o neutrofilach segmentowatych z rozmazu krwi? U nas było 16 choć obok norma do roku 30-50, ale pediatra mówiła, że do niczego się nie może przyczepić.
    Zosia bez podpórki też jeszcze nie stoi.

    Zębów na wierzchu aż 8! Komplet jedynek i dwojek.

    Pytanie do mam dziewczynek, czy Wasze córki mają powiększone piersi...? Mi się szczerze wydawało że są normalne ale endo zwróciła uwagę, że są trochę powiększone.

    Aniu, ja nie dołączę. Ale mam nadzieję, że w przyszłym roku się uda.

    Edit: Klaudia, my mierzylismy nosidło i pan tak patrzy na Zosię i mowi: 4-5mcy? A to było 2 tygodnie temu... Ale waży trochę ponad 8 kg teraz i nasza lekarka zawsze mówi, że przybiera spoko, chociaż spotykamy różne dzieci i rzeczywiście 8 miesieczniaki są od niej większe, ale każde dziecko ma inną historie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 16:55

    thgfcwa1r2kcbeuv.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety występuje jakiś błąd no trudno wrzucę jak będę na lapku
    Machirude my mamy taką zwykłą z babydream ale będę zmieniać bo za płytka jest
    8 ząbków wow my też chcemy:-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • machirude Autorytet
    Postów: 331 417

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene, ale podobno im później ząbki, tym zdrowsze. Nie wiem ile w tym prawdy. U nas pierwszy ząb jakoś tak przeciętnie wyszedł, nie jakoś szybko, ale później się juz posypały expresowo.

    thgfcwa1r2kcbeuv.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    machirude wrote:
    Rene, ale podobno im później ząbki, tym zdrowsze. Nie wiem ile w tym prawdy. U nas pierwszy ząb jakoś tak przeciętnie wyszedł, nie jakoś szybko, ale później się juz posypały expresowo.
    Tez o tym słyszałam:-)u pozostałych dzieci ząbki pojawiały się w 7 miesiącu a tu cisza mały rodzynek mi się trafił hihi

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tym ze im pozniej zeby tym lepiej tez slyszalam i potwierdzila to nasza stomatolog :)

    Tusianka - na pocieszenie kilka slow :)
    Corka mojej kumpeli ma 1.5 roku i wazy 9 kilo, waga nie zmienia sie jej chyba od 6 miesiecy. Wszystko jest ok :) jak przyrownujemy Pawelka do niej to jest zabawnie xD

    Pawelek tez sam nie stoi, ja za raczki go nie prowadze. Czasem stabilizuje mu miednice ale zazwyczaj przechodzi wtedy na pozycje czworacza :) bez cisnienia :) jeszcze sie nauczy :)

    Ja mam lyzeczki z babydream i taka z zestawu bambusowego, radzi sobie kazda (ofc nie zawsze trafi do buzi 🤣).

    My dzis bylismy na zajeciach muzycznych prowadzonych po angielsku - super doswiadczenie :) to niesamowite jak dzieciaki reaguja pomimo ze mowi sie do nich w innym jezyku :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 18 marca 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzesiowi dolne jedynki wyszły jakoś w 8 miesiącu, potem szybko górne, teraz idą górne dwójki. Na górnych jedynkach są takie białe przebarwienia, zęby już takie wyszły i trochę nie wiem czy się tym przejmować. Fluoroza to nie jest, próchnica też niemożliwe, bo zęby z próchnicą to raczej nie rosną :D Ma któraś taki przypadek?

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 18 marca 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, chwilę wcześniej pisałaś że wyglądasz młodziej niż wskazuję dowód, a córce się dziwisz że na swój wiek nie wygląda ;) dzieci z burzą włosów z automatu wyglądają na starsze, stąd może u Was przeklamanie w ocenie wieku. Mimo młodości bijącej z oczu- śliczna dziewczynka 😊😊😊
    Nie martw się na zapas, będzie dobrze. Na pewno! 💪💪💪

    Wiktor sam bez trzymanki nie stoi, ale stoi przy kanapie/ławie dość długo, bawi się wtedy jakimś autkiem czy czymkolwiek innym. Ćwiczy krok dostawny w obie strony. Pełza naprzemiennie prawie z prędkością światła 🤣🤣🤣 a czworakowac na pewno potrafi, bo zanim wstanie to tak podchodzi do "przeszkody", ale woli pelzać. Już się oswoilam z myślą że być może się nie doczekam :d na szczęście podobno o tą naprzemiennosc w czworakowaniu chodzi, więc chyba ok 😊

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 18 marca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie. Ja jestem panikara pierwszy sort. Co do apetytu Patuni to dopisuje , chyba nie ma takiej rzeczy której by nie zjadła z wyjątkiem buraków, na których mi teraz zależy bo ma tez lekka anemię. Tak Machirudr dokładnie i tych mówię. Teraz wyczytałam ze neutropenia jest przeciewskazaniem do szczepienia żywymi szczepionkami czyli mmr a ja tak boje się Odry , a jest „epidemia „ jakieś 40 km od nas. My tez chodzimy na zajęcia rytmiczne dla maluchów gdzie są angielskie piosenki. Pacia bardzo je lubi. Dziś próbowałam pokazac jej jak zdmuchuje się świeczki na torcie ale nie kuma w ogóle , podoba jej się tylko ten dymek po zgaszeniu. Dziewczyny mi już plecy wysiadają a jak u Was? Czy tylko ja rozpieściła ja na tyle ze wiecznie ja na rękach nosze? Tez mamy przebarwienia białe na ząbkach . Aga dzięki za miłe słowa .

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 18 marca 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja noszę tylko do usypiania, czasem chce na ręce i mną steruje gdzie mam iść, ale głównie to podbiega, łapie za rękę i ciągnie. Ostatnio to nawet jak ja go chcę nosić to się wyrywa. Nie ma szans, muszę z nim spacerować od pokoju do pokoju i robić co każe :D Głównie to mnie prowadzi do fotela, ciągnie że mam usiąść a za sekundę wstać, albo że się razem rzucamy na łóżko i przytulamy głowę do materaca i tak pierdyliard razy :D Jak Pati zacznie chodzić to pewnie jej przejdzie noszenie i wymyśli Ci nową aktywność ;)

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 18 marca 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilonko, samych wspaniałości dla Jadzi! Niech rośnie zdrowo i szczęśliwie :)
    No i piękny tort! Ja na roczek robię pierwszy w życiu tort, mam nadzieję, że się uda.

    Klaudia, to prawda, śliczna Twoja Pati! Na pewno wszystko będzie dobrze!!!

    My z Wojtkiem śpiewamy po francusku w domu. Cała buzia się śmieje jak tylko włączamy piosenki - bardzo mnie to cieszy, bo francuski i śpiewanie to mama uwielbia! :)

    Wojtek też bez trzymanki nie stoi. Chodzi sprawnie przy meblach. No i pcha wszystko, co mu stanie na drodze.

    U nas raczej tryb życia podłogowo-stojący. Ale Wojtek to straszny przytulas, więc też się lubi ponosić. No i tak najszybciej zasypia...

    A co do spania, to mamy teraz 2 pobudki nocne. Tak pięknie przesypiał całe noce, a teraz się budzi. No nic, kiedyś to się pewnie skończy ;)

    Edit. A, no i też mam chuligana po tatusiu. Okropnego chuligana. Ale też i przesłodkiego ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 21:50

    BP 02 lubi tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 18 marca 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusianka, ale mmr to nie jest przeciez zywa szczepionka...

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 18 marca 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, dobrze dziewczyny mówią, nie ma co czytać internetów. Na pewno wszystko będzie dobrze! Buziaki dla Patusi!

    Kamila, to chyba nie do mnie :D ale generalnie kuzynka Gabi starsza od niej dwukrotnie, dłuższa a wagowo o wiele lżejsza.

    U nas pierwsze zęby były jakoś po 4tym miesiącu, a potem długa przerwa. Gabi już dłuższy czas stoi sama, ostatnio uwielbia stać i bić brawo. Jeszcze się patrzy, czy wszyscy w pomieszczeniu też klaszczą :D za to nie chce robić papa czy pokazywać części ciała. Dzisiaj zaczęła wrzucać kuleczki we właściwy otwór i je sobie wyciągać, i znowu wrzucać.

    Angielskie piosenki u nas są na topie, bardzo lubi je słuchać.

    Dopiero przed chwilą zasnęła, a wstała z drzemki o 15. Maruda nie z tej ziemi, a ja jestem padnięta.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 19 marca 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry
    Mały nadal kaszle wiec chyba nici z jutrzejszego szczepienia coś czuje ze kolejne leki pójdą.Szczepionka powinna być podana we wrześniu za chwile przyjdzie kolej na odre świnkę rozyczke.

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to mialo byc do Teskniacej :D to o wadze i o szczepionce :D

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 19 marca 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko opanowało dziś łyżeczkę! Nabiera z miseczki i wkłada do buzi 💪💪💪
    Oczywiście nie jest to piękne, zgrabne i czysciutkie jedzenie, ale umie sam! Pękam z dumy 😍😍😍

    Tusianka, APrzybylska, Rene, ibishka, myszkaka, Etoilka, BP 02 lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 19 marca 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia Zuzia nie ma powiększonych piersi. Klatkę ma płaską. Za to okrągły, śliczny brzuszek.

    Łyżeczki mamy różne. Ostatnio lubię łyżeczkę z Hipp, bo ma najdłuższą rączkę. Zuzia dostaje do rączki łyżeczkę z BabyOno. Najczęściej wkłada mi ją do miseczki i jedzonko zabiera palcami ;)

    Zuzia też ma 8 ząbków i kolejne w natarciu, bo ślina się leje i wszystko pcha do buzi.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 19 marca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila - to cytat ze strony mp - tak wyczytałam ale zapytam jeszcze dziś lekarza „ Do stosowanych obecnie szczepionek zawierających żywe, atenuowane wirusy należą szczepionki przeciwko wirusom odry, świnki i różyczki (potrójna szczepionka MMR), szczepionka przeciw ospie wietrznej, szczepionki przeciwko rotawirusom, a także niedostępna w Polsce, adaptowana zimnem, żywa szczepionka przeciw grypie. Żywymi atenuowanymi szczepionkami są także: szczepionka przeciw żółtej gorączce oraz doustna szczepionka przeciw wirusowi polio. W Polsce szczepionka przeciwko odrze, śwince i różyczce (MMR) należy do szczepień obowiązkowych, szczepionka przeciw ospie wietrznej jest obowiązkowa tylko dla wybranych dzieci z grup ryzyka i zalecana dla wszystkich pozostałych. Szczepionki przeciw rotawirusom należą do szczepień zalecanych.„

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, ja dopiero teraz zobaczyłam że będziesz znowu mamą, bardzo Ci gratuluję i życzę zdrówka :)

    Ilona sto lat dla Jadzi, my jutro roczek , jak to minęło, u mnie będzie 12 osób, teściowej nie bo stosunki chłodne jak u Doroty.

    Ppdczytuje Was ale nie jestem na bieżąco, pozdrawiam wszystkich:)

    APrzybylska, Tusianka, Etoilka, aga_90, Rene, BP 02 lubią tę wiadomość

‹‹ 797 798 799 800 801 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ