X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Objawy ciąży - 5 tyg. i 1 dzień
Odpowiedz

Objawy ciąży - 5 tyg. i 1 dzień

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie oprócz senności trochę tkliwych piersi i od czasu do czasu bólu głowy jest wporzadku jeszcze dwa dni i zaczynam II trymestr ;-)

    cherry_lady lubi tę wiadomość

  • Asiowa Autorytet
    Postów: 816 554

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj zrobiłam test, chociaż już od dłuższego czasu przeczuwałam, że coś się dzieje. Ból piersi, wrażliwe sutki, permanentne zmęczenie i lekkie mdłości. Owulacje miałam najprawdopodobniej 3 kwietnia, wiec jest jeszcze bardzo wcześnie.
    Martwię się trochę, bo gniecie mnie coś w brzuchu. Oczywiście nasila się przy wzdęciach. Nie wiem czy to normalne i bezpieczne... top moja pierwsza próba i pierwsza ciąża więc jestem totalnie niedoświadczona.

    bl9ccwa1nyfonmaw.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiowa wrote:
    Dzisiaj zrobiłam test, chociaż już od dłuższego czasu przeczuwałam, że coś się dzieje. Ból piersi, wrażliwe sutki, permanentne zmęczenie i lekkie mdłości. Owulacje miałam najprawdopodobniej 3 kwietnia, wiec jest jeszcze bardzo wcześnie.
    Martwię się trochę, bo gniecie mnie coś w brzuchu. Oczywiście nasila się przy wzdęciach. Nie wiem czy to normalne i bezpieczne... top moja pierwsza próba i pierwsza ciąża więc jestem totalnie niedoświadczona.
    Nie przejmuj się :) Ja w 5-7tc miałam czasem okropne bóle jajników, skurcze macicy itp to raczej normalne chociaż czasem byłam zaniepokojona a teraz nic mnie nie boli i też się stresuje że nie ma objawów :D

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Asiowa Autorytet
    Postów: 816 554

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 dzięki! Trochę mnie uspokoiłaś:)

    bl9ccwa1nyfonmaw.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadulka wrote:
    hej Kochane, w czwartek mam usg i w tamtym tygodniu jakoś o tym nie myślałam ale dziś mam jakiś straszny stres nie wiem jak wytrzymam do czwartku, denerwuje się :( tak bardzo pragnę zobaczyć serduszko <3 co do objawów to raz są raz ich w ogóle nie ma. Co drugi dzień mam mdłości, piersi już tak bardzo nie bolą ale szybciej się męczę.

    Aga23 a jak Twoje samopoczucie przed wizytą w środę?

    Pozdrawiam Was Dziewczynki i życzę milutkiego dnia :*
    A jakoś się uspokoiłam i przestałam stresować.Co będzie to będzie, na to w sumie wpływu nie mamy.Boje się tylko że mogę nic nie zobaczyć bo mój miał te wyniki nasienia złe a ja brałam teraz leki chorowałam.No ale w sumie dlaczego miałoby się nie udać :)
    Byle do środy :)
    Na pewno usłyszysz już serduszko na wizycie.
    Nie zapomnij dać znać po wszystkim

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2015, 12:39

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Asiowa Autorytet
    Postów: 816 554

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje belly woła, ze jestem w piątym tygodniu, a ze względu na długie cykle płód ma dopiero 2 tygodnie:) więc do końca nie wiem jak mam interpretować tydzień ciąży:) Na usg wybieram się dopiero w maju, nie brałam żadnych leków poza kwasem foliowym wiec nie ma się co spieszyć...

    bl9ccwa1nyfonmaw.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiowa wrote:
    Moje belly woła, ze jestem w piątym tygodniu, a ze względu na długie cykle płód ma dopiero 2 tygodnie:) więc do końca nie wiem jak mam interpretować tydzień ciąży:) Na usg wybieram się dopiero w maju, nie brałam żadnych leków poza kwasem foliowym wiec nie ma się co spieszyć...
    I masz rację a najlepiej idź w 7 tygodniu :) Wcześniej zobaczysz sam pęcherzyk i będziesz się stresować

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w pierwszej ciazy w ogole nie czulam ze jestem, zadnych objawow, niestety poronilam w 12tygodniu. Wczoraj dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i znowu nie mam zadnych objawow procz wrazliwych sutkow i czasami cos mnie po kluja jajniki. Strasznie sie denerwuje ze sytuacja moze sie powtorzyc:(. Mieszkam w UK i pierwsza wizyta jest w 12tygodniu porabane :/.Bede musiala wybrac sie do prywatnej polskiej kliniki bo raczej bym zwariowala czekajac do 12tygodnia. Poza tym choruje na borelioze co poteguje moj strach:(

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • cherry_lady Ekspertka
    Postów: 133 137

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeej :) dawno mnie tu nie było... trzymam kciuki za Wasze wizyty u gina i wierzę, że u każdej z nas wszystko będzie dobrze. Ja się bardzo oszczędzam przez tę wstrętną torbiel, przez co wydaje mi się że szybciej dostaję zadyszki... masakra, nigdy tak nie miałam po wejściu po schodach!... no i dopadły mnie lekkie mdłości... w sumie nawet nie wiem czy to są akurat mdłości bo jakoś tak mi źle na żołądku.... i co chwilę jestem głodna! to jest chyba najgorsze, bo jak tyle będę jadła to nie wiem co to będzie :(... ale jak dopada mnie głód to mdłości się nasilają... ehhhh... cierp ciało coś chciało ;)

    2nn343r89nwazcjv.png
  • cherry_lady Ekspertka
    Postów: 133 137

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym, jak mi tak źle na żołądku to strasznie ciężko skupić się na pracy... a wizyta u gina dopiero za tydzień - 28. już nie mogę się doczekać :)
    Wiecie, zauważyłam, że jak zjem banana to mdłości lekko odpuszczają i jakoś tak lżej.

    A wy macie jakieś spostrzeżenia co do pokarmów?

    aha i zrobiła mi się potwornie sucha skóra :( na piszczelach to aż biała, jakbym łupież miała... też tak macie??

    2nn343r89nwazcjv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie jak jestem głodna nawet tak lekko to dopadają mnie mdłości nie do ogarnięcia, poza tym nic a nic mnie nie mdli. Pomaga cokolwiek - banan, jogurt, jabłko, czekoladka :D
    Sucha skóra masakrycznie, w szczególności na udach, smaruję się balsamem codziennie, co w moim przypadku jest nie lada wyczynem. No i nie każdy kosmetyk toleruję, balsam który stosowałam dotychczas jest już za słaby, aż piecze skóra taka sucha.

    cherry_lady lubi tę wiadomość

  • Asiowa Autorytet
    Postów: 816 554

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry- u mnie też biało! staram się smarować 2 razy dziennie. Może pomoże!

    cherry_lady lubi tę wiadomość

    bl9ccwa1nyfonmaw.png
  • Arpenia Koleżanka
    Postów: 43 11

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juz po usg, dzieciatko ma 4,9 mm, serduszko bije........... a termin lekarz ustalil mi wg usg na 14 grudnia ........... wiec jestem szczesliwa na maksa..

    cherry_lady, baby, Renia7910, Nadulka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) u mnie ostatnio z samopoczuciem trochę lepiej :) tylko dalej nie umiem jeść i jak tylko słyszę "sklep" albo "jedzenie" to robi mi się niedobrze ;) no i nie wiem jak to możliwe, ale już zaczyna być widoczny brzuszek ;) widzę to bo jestem bardzo szczupła i nigdy brzucha nie miałam ;) Pozdrawiam :)





    zi13yx8d3yche6qj.png

    cherry_lady, Renia7910 lubią tę wiadomość

  • cherry_lady Ekspertka
    Postów: 133 137

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arpenia wrote:
    juz po usg, dzieciatko ma 4,9 mm, serduszko bije........... a termin lekarz ustalil mi wg usg na 14 grudnia ........... wiec jestem szczesliwa na maksa..

    No to super wieści!! :) cieszę się razem z Tobą :) podejrzewam że będziemy rodzić w podobnym terminie :) mi wychodzi na 10 grudnia ale dokładniej okaże się w przyszły wtorek :)

    Miłego niemdłego ;) dnia dziewczynki :)

    2nn343r89nwazcjv.png
  • cherry_lady Ekspertka
    Postów: 133 137

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia890722 wrote:
    no i nie wiem jak to możliwe, ale już zaczyna być widoczny brzuszek ;) widzę to bo jestem bardzo szczupła i nigdy brzucha nie miałam ;) Pozdrawiam :)

    ja to się w sumie zastanawiam czy już u mnie coś widać czy nie.... zależy czy mam wzdęcie, czasami zależy jak wciągnę brzuch... w sumie to ja zawsze mam wciągnięty brzuch ;)

    2nn343r89nwazcjv.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arpenia wrote:
    juz po usg, dzieciatko ma 4,9 mm, serduszko bije........... a termin lekarz ustalil mi wg usg na 14 grudnia ........... wiec jestem szczesliwa na maksa..
    Super :) ja mam wizytę za 2godziny

    Renia7910, Arpenia, ewka993, ewka993 lubią tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • ewka993 Debiutantka
    Postów: 10 60

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super ze wszystkie jestescie szczesliwe :) ja mam wizyte w sobote juz sie nie moge doczekac :)



    16ud3e3kffwx9un5.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2015, 21:05

    f2w33e3k02y4ld13.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a pochwale się, trochę jakość kiepska ale co tam :) https://bellybestfriend.pl/cms/File/usg_gallery/438371bd4fa6d3d8b1868a95cc247551.jpg
    Dzidziuś jest i serduszko bije :) Tylko według usg ciąża młodsza o 5dni

    Nadulka, cherry_lady lubią tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Trisska Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak czytam i zazdroszczę... byłam wczoraj u gina i zarodek jest, 4 mm, ale serduszko słabo bije :( mam przyjść za 2 tyg... a mdłości też mam okropne od paru dni :( ciągle, cały czas... jeść nie mogę, na samą myśl mi niedobrze... jestem głodna, ale ledwo sucharki na siłę... a ostatnio wymiotowałam pół dnia, nawet łykiem wody :( mam nadzieję, że będzie lepiej i serduszko się rozrusza...

    3jgxol2aj69homjq.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ