X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Oceńcie moja BETĘ ;(
Odpowiedz

Oceńcie moja BETĘ ;(

Oceń ten wątek:
  • agnesik Ekspertka
    Postów: 150 216

    Wysłany: 23 maja 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bounia wrote:
    hej dziewczyny,

    czy to możliwe, żeby w 5tc+0 nie było widać zarodka na USG?
    Mam mentlik w głowie, bo 1 lekarz powiedział, że zarodek jest, ale umiejscowiony za macicą, a drugi powiedział, że nic nie widzi...


    Kochana, a pęcherzyk był?
    Ja byłam na usg w 6t2d i był tylko malutki pęcherzyk. Zrób sobie dwa razy betę hcg w odstępie 24h i sprawdź czy przyrasta. Powinna przyrastać przynajmniej o 66%
    I nie martw się, odczekaj z dwa tygodnie i znowu idź na usg, wtedy już powinno być coś widać :)

    Bounia lubi tę wiadomość

    http://www.facebook.pl/thehandmadepassion/
    d69ck6nlq9narfhe.png
  • agnesik Ekspertka
    Postów: 150 216

    Wysłany: 23 maja 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaOvulanka wrote:
    Będę mieszkać w Rybniku za parę miesięcy bo tam mieszka mój przyszły mąż (za 3 miesiace slub :D) a ja jestem z gór ;) Giewont się kłania :-)

    Kochana i masz serce opuszczać tak piękne miejsce? :)
    Moim marzeniem jest zamieszkanie w górach, albo przynajmniej przy jakimś lasku! :) Strasznie Ci zazdroszczę! :)

    http://www.facebook.pl/thehandmadepassion/
    d69ck6nlq9narfhe.png
  • NowaOvulanka Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 23 maja 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnesik wrote:
    Kochana i masz serce opuszczać tak piękne miejsce? :)
    Moim marzeniem jest zamieszkanie w górach, albo przynajmniej przy jakimś lasku! :) Strasznie Ci zazdroszczę! :)

    No mieskzanko juz w Rybniku, odwrotu ni ma :). ale mam tu rodzinke, wiec długie weekendy, święta w gorach :)

    3jgxyx8dyout0sx3.png
  • NowaOvulanka Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 23 maja 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebralam betę ;) - 3276 miu/ml
    Wczesniejsza robilam w pn -1070 miu/ml, minelo 62 godziny pomiedzy badaniami.
    Co myslicie?

    szpilka, M4DZI4, Bounia lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dyout0sx3.png
  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 23 maja 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaOvulanka wrote:
    Odebralam betę ;) - 3276 miu/ml
    Wczesniejsza robilam w pn -1070 miu/ml, minelo 62 godziny pomiedzy badaniami.
    Co myslicie?
    Myślę że betka super :)!!!

    relgh371ssmqv4f3.png
  • NowaOvulanka Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 23 maja 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie się cieszę ! :*

    3jgxyx8dyout0sx3.png
  • Bounia Przyjaciółka
    Postów: 115 126

    Wysłany: 23 maja 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnesik dziękuję!
    Nie wiem, czy pęcherzyk był, bo lekarz nic na ten temat nie mówił :( Stwierdził tylko, że ścianka macicy jest grubsza.
    Jestem zła, bo pytałam o to czy nie powinnam powtórzyć bety, on, że nie.
    Ale zrobię tak jak mówisz.
    W poniedziałek mam kolejną wizytę może zobaczymy już coś na tym usg :)

    82do3e5eb5b6wgpj.png
    hchyw1d33satxrke.png
  • NowaOvulanka Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 25 maja 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba w pt ide do gina :(

    3jgxyx8dyout0sx3.png
  • Bounia Przyjaciółka
    Postów: 115 126

    Wysłany: 25 maja 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaOvulanka wrote:
    Ja chyba w pt ide do gina :(
    A co się dzieje?

    82do3e5eb5b6wgpj.png
    hchyw1d33satxrke.png
  • NowaOvulanka Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 26 maja 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic, tylko nie wiem kiedy isc, czy to za wczesnie?

    3jgxyx8dyout0sx3.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 26 maja 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie też korci z tym lekarzem ,ale czekam do 3 czerwca, wtedy mam też wizytę:)0482a7f7e6f88c409e0533492f4b2e85.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • jsza Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 maja 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny widzę, że znalazłam w koncu odpowiednie forum. ostatnia miesiączka u mnie równiez była 18.04 :-) 19 maja po 2 dnia spóźnienia zrobiłam profilaktycznie teścik a tam upragnione 2 kreseczki, na drugi dizen od razu pobiegłam na beta HCG wnik 258 i radosc i niepokój. niepokój wynikł niestety z tego że już raz straciłam dzieciątką i to nie tak dawno bo zabieg miałam 10.02 w 11 tyg. - okazało się, że ciąża obumarła juz w 6 tygodniu :-(
    Bardzo boję się powtórki, moja gin w chwili obecnej jest na wakacjach ale telefonicznie umówiłam sie na wizytę dopiero 10.06 bo mówiła że to najlepszy czas bo dopiero wtedy będzie mogła zobaczyć czy wszystko ok. mówiła że do czasu wizyty mam żyć spokojnie, nie stresowac się i nei martwić - tylko jak to zrobić. Wiedziona impulsem nie wytrzymałam i dzisiaj znowu pobiegłam na badania ( na szczęśćie pracuję obok labolatorium) i ku mojej radości wynik 6000,8!!!!czyli jakiś 4-5 tydzień według moich wyliczyń to 5-6. myślicie że wszytsko ok? Czy iść już teraz do innego lekarza czy czekac na moją ginekolorzkę?

    f2w3dqk3rhxkl1iz.png
  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 26 maja 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jsza wrote:
    Witajcie dziewczyny widzę, że znalazłam w koncu odpowiednie forum. ostatnia miesiączka u mnie równiez była 18.04 :-) 19 maja po 2 dnia spóźnienia zrobiłam profilaktycznie teścik a tam upragnione 2 kreseczki, na drugi dizen od razu pobiegłam na beta HCG wnik 258 i radosc i niepokój. niepokój wynikł niestety z tego że już raz straciłam dzieciątką i to nie tak dawno bo zabieg miałam 10.02 w 11 tyg. - okazało się, że ciąża obumarła juz w 6 tygodniu :-(
    Bardzo boję się powtórki, moja gin w chwili obecnej jest na wakacjach ale telefonicznie umówiłam sie na wizytę dopiero 10.06 bo mówiła że to najlepszy czas bo dopiero wtedy będzie mogła zobaczyć czy wszystko ok. mówiła że do czasu wizyty mam żyć spokojnie, nie stresowac się i nei martwić - tylko jak to zrobić. Wiedziona impulsem nie wytrzymałam i dzisiaj znowu pobiegłam na badania ( na szczęśćie pracuję obok labolatorium) i ku mojej radości wynik 6000,8!!!!czyli jakiś 4-5 tydzień według moich wyliczyń to 5-6. myślicie że wszytsko ok? Czy iść już teraz do innego lekarza czy czekac na moją ginekolorzkę?
    ja też ostatnią @ miałam 18 kwietnia :) Mi się wydaje że skoro beta taka piękna to nie ma potrzeby iśc wcześniej do innego gina.Ja robiłam betę tylko 2 razy,przyrost był prawidłowy a pierwszą wizytę mam dopiero 5 czerwca.Wcześniej nie ma sensu iśc bo jak coś tylko pęcherzyk będzie widac a jak pójdziesz tego 10 czerwca to i już serduszko będzie i gin konkretnie Ci powie czy wszystko ok, a na pewno wszystko bedzie dobrze :) ciesz się ciążą, odpoczywaj i nie stresuj kropka! Pozdrawiam

    jsza lubi tę wiadomość

    relgh371ssmqv4f3.png
  • jsza Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 maja 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za odp. pewnie zaczekam, jutro pojdę tylko do rodzinnego po zwolnienie żeby się w pracy nie męczyć - dojazd 35km w jedną stronę i dźwiganie w pracy a to raczej nie wskazane. Czy lekarz rodzinny może mi wystawić zwolnienie na podstawie badań HCG do czasu wizytu i gin??

    f2w3dqk3rhxkl1iz.png
  • jonka91 Autorytet
    Postów: 1701 2350

    Wysłany: 27 maja 2014, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz rodzinny raczej nie wystawi Tobie zwolnienia lekarskiego z powodu ciąży. Lepiej powiedz, że coś sobie zrobiłaś w kręgosłup i nie możesz chodzić, czy się schylać. Mi w pierwszej ciąży lekarka pierwszego kontaktu nie chciała wystawić zwolnienia. Dopiero jak powiedziałam, że jest epidemia grypy i że ja się niewyraźnie czuje to dostałam 5 dni..

    2e0KXOD.jpg2e0Kp1.pngUld9p2.pngPYdSp1.png


  • paulinaw Znajoma
    Postów: 27 7

    Wysłany: 27 maja 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jsza wrote:
    Dziękuję bardzo za odp. pewnie zaczekam, jutro pojdę tylko do rodzinnego po zwolnienie żeby się w pracy nie męczyć - dojazd 35km w jedną stronę i dźwiganie w pracy a to raczej nie wskazane. Czy lekarz rodzinny może mi wystawić zwolnienie na podstawie badań HCG do czasu wizytu i gin??

    Zależy, ja się dowiedziałam że jeśli praca jest ryzykowna lekarz rodzinny może wystawić jedno zaświadczenie do momentu wizyty u ginekologa. U mnie praca była stojąca przez 10h dziennie, w dużym ruchu. Wystarczy porozmawiać...

  • paulinaw Znajoma
    Postów: 27 7

    Wysłany: 27 maja 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://prawo-abc-rodziny.pl/news-zwolnienie-lekarskie-w-ciazy-co-warto-wiedziec,nId,1032507

    Tutaj krótka informacja o zwolnieniu jest. Jeśli jest zagrożenie poronienia, zwolnienie się należy :) A z tego co piszesz Jsza to raz już poroniłaś i lekarz nie może tego bagatelizować.
    A koleżanka Jonka91 ma głupią lekarkę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 22:37

  • jsza Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 29 maja 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny poszłam do przychodni i okazało się, że przyjmuje gin. Poszłam więc od razu do niej. Powiedziałam co i jak pokazałam betę, zrobiła mi usg na którym widac było pęcherzyk :-) i bez problemu dostałam zwolnienie do czasu następnej wizyty czyli do 10.06 do tego dostałam jeszcze luteine50 2x1 na podtrzymanie na wszelki wypadek. Mam nadzieję że tym razem będzie dobrze. Zastanawiam się tylko czy się stresowac i robic sobie kolejny raz betę czy odpóścić i czeka cna kolejną wizytę. Przy poronieniu beta mi malała dlatego teraz nie wiem czy nie robić co kilka dni....wiem że jestem przewrazliwiona ale bardzo czekam na dzidziusia....

    f2w3dqk3rhxkl1iz.png
  • daisy224 Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 29 maja 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Wam mamuśki ;) Jak oceniacie moje wyniki bety... W pon robiłam pierwszą i wyszła mi 750,60, a wczoraj 1728 ???

    daisy224
  • Bounia Przyjaciółka
    Postów: 115 126

    Wysłany: 29 maja 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy224 - jak dla mnie beta piękna:)

    Jsza - jeśli masz być spokojniejsza, to zrób sobie tę betę. Pamiętam jak sama się denerwowałam, gdy byłam w podobnej sytuacji jeszcze 2 tygodnie temu.
    Wszystko będzie dobrze! :)

    82do3e5eb5b6wgpj.png
    hchyw1d33satxrke.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ