X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Plamienia
Odpowiedz

Plamienia

Oceń ten wątek:
  • Ańdźka Przyjaciółka
    Postów: 83 61

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Najprawdopodobniej jestem w 4 tygodniu + 2 dni ciąży. Zauważyłam u siebie śluz w kolorze kawy z mlekiem. Czy któraś z Was miała takie pierwsze objawy? Pobolewają mnie też od czasu do czasu jajniki. Boję się, bo to długo wyczekiwana ciąża.

    oar89n7365w282rm.png
    8p3odqk3z3anr6pg.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawa z mlekiem to u mnie plamienia na porządku dziennym ;) One zazwyczaj nie są groźne, mogą pojawiać się też zamiast okresu w przewidywanym terminie miesiączki. U mnie nawet teraz, w 14 tc się pojawiły. Jeśli się martwisz, to weź nospę i odpoczywaj :) Ja plamiłam do 7 tc, potem sporadycznie.

    Trisska, Justine M, rediii, Summerka, She86, EwaLauren lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Ańdźka Przyjaciółka
    Postów: 83 61

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosiu bardzo Ci dziękuję. Troszkę mnie uspokoiłaś :)

    oar89n7365w282rm.png
    8p3odqk3z3anr6pg.png
  • Mala_Czarna_89 Autorytet
    Postów: 5183 3493

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ańdźka plamienia w ciąży występują u wielu kobiet i mają różną przyczynę (jestem ekspertką, bo sama świrowałam, jak miałam różowy śluz ;) ). Może to być w terminie miesiączki, po współżyciu, na skutek otarcia (wszystko tam jest teraz bardzo ukrwione). Może też świadczyć o nadżerce, krwiakach w macicy lub infekcji. Oczywiście przy problemach z utrzymaniem ciąży też występują plamienia.. Co przypadek to inny powód. Jak powiedział mój gin: proszę nie panikować, jednak zawsze warto to skonsultować z lekarzem.
    Pozdrawiam!

    rediii, EwaLauren lubią tę wiadomość

    yiDgp1.png
    kqdgp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, strasznie się dziś wystraszyłam(jestem już po jednym poronieniu), bo przy wycieraniu miałam na papierze krew, nie taką mocno czerwoną, ale bardzo jaśniutką, która przeszła w brąz i już się nie pojawiła. Ale nieźle się wystraszyłam... myślicie, że może to być po wczorajszym badaniu USG?



    svchskjo3cy5wlze.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, jesli to byla krew, to jednak lepiej to sprawdzic u lekarza. Ja bym nie czekala. Jak mialam lekko brazowe plamienie, to natychmiast skontaktowalam sie z moja pania dr i dostalam instrukcje co mam robic. Cale szczescie u mnie to nadzerka i zapalenie spowodowalo plamienie. Ale lepiej zawsze sprawdzic.

  • Trisska Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Kawa z mlekiem to u mnie plamienia na porządku dziennym ;) One zazwyczaj nie są groźne, mogą pojawiać się też zamiast okresu w przewidywanym terminie miesiączki. U mnie nawet teraz, w 14 tc się pojawiły. Jeśli się martwisz, to weź nospę i odpoczywaj :) Ja plamiłam do 7 tc, potem sporadycznie.
    trochę mnie uspokoiłaś, bo wczoraj miałam kroplę krwi, pobiegłam do gina, nic nie było. a dziś własnie taka kawa z mlekiem... znów się zestresowałam, ale chyba na razie postaram się nie martwić :)

    3jgxol2aj69homjq.png
  • Agromi Znajoma
    Postów: 29 22

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 2 dni plamienie w kolorze brązowym, nieduże, w zasadzie zabarwiony śluz. Poleciałam do gina, powiedział, że takie brązowe nie są groźne, natomiast należy się martwić choćby kropką czerwonej krwi.
    Natomiast każde plamienie najlepiej skonsultować.

    Zdrówka życzę :)

    Summerka lubi tę wiadomość

    f2w33e3kmaim19t1.png
  • Shibuya Autorytet
    Postów: 1968 1549

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również miałam kawę z mlekiem i niedużo krwi w śluzie.
    Lekarz powiedział, że to może być również stres, albo fakt, że gdyby nie ciąża to miałabym teraz okres.
    Z dzidzią wszystko ok.
    Jestem dobrej myśli :)

    Trisska lubi tę wiadomość

    km5s8ribzosjb8kh.png
  • Rozmarzona Autorytet
    Postów: 2226 1440

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt plamienia moga napedzic ogromnego strachu tak tez bylo w moim przypadku.
    Mialam dosyc mocno brazowe plamienie i automatycznie musialam zaczac przyjmowac Duphaston. Po jakims czasie pojawil sie lzejszy sluz tak jak opisujecie kawy z mlekiem i oczywiscie tez spanikowalam,ale na szczescie nic sie nie dzialo. Od tamtej pory plamienia ustapily i w ciazy jak to lekarz okreslil czesto sie moga pojawic,ze zalezne to tez jest od organizmu kobiety. Jednak normalne jest,ze jesli nas cos martwi to powinnysmy udac sie do swojego lekarza:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2015, 12:32

    Jestes juz z nami :)
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja miałam. Lekarz powiedział, że wszystko jest w jak najlepszym porządku (było to 3 dni temu). Trzymam kciuki. Tak jak napisała Rozmarzona - lepiej z obawami iść do lekarza niż mieć obawy albo nie daj Boże pluć sobie w brodę nawet jeśli nie nasza wina... W każdym razie mi się wydaje że ciąża to jest szczególny czas opieki nad sobą. I nie to że to jest choroba ale nawet jeszcze bardziej trzeba troszczyć się bo to kwestia dwóch żyć. I dla mnie to nie przesada.

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • marzenka Koleżanka
    Postów: 36 5

    Wysłany: 14 maja 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem w 6 tygodniu ciąży. U ginekologa na USG byłam tydzień temu i jak się okazało za wcześnie, bo nie było widać jeszcze serduszka. NA USG ginekolog zobaczył jedynie 2 mm pęcherzyk ciążowy umiejscowiony w macicy i kazał się zgłosić na kolejną wizytę 21 maja.
    Dzisiaj kochałam się z mężem i po stosunku miałam brązowe plamienie (do tej pory w ogóle nie plamiłam). Wyczytałam w internecie, że takie plamienia mogą się zdarzyć w związku z podrażnieniem szyjki macicy. To mnie trochę uspokoiło, ale zastanawiam się czy nie powinnam tego skonsultować z lekarzem.

    f2w3rjjg1ullc177.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzenka wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem w 6 tygodniu ciąży. U ginekologa na USG byłam tydzień temu i jak się okazało za wcześnie, bo nie było widać jeszcze serduszka. NA USG ginekolog zobaczył jedynie 2 mm pęcherzyk ciążowy umiejscowiony w macicy i kazał się zgłosić na kolejną wizytę 21 maja.
    Dzisiaj kochałam się z mężem i po stosunku miałam brązowe plamienie (do tej pory w ogóle nie plamiłam). Wyczytałam w internecie, że takie plamienia mogą się zdarzyć w związku z podrażnieniem szyjki macicy. To mnie trochę uspokoiło, ale zastanawiam się czy nie powinnam tego skonsultować z lekarzem.

    f2w3rjjg1ullc177.png
    wszystko, co Cię niepokoi powinnaś skonsultować z lekarzem. W czasie ciąży macica jest silnie ukrwiona i rozpulchniona, w dodatku czasami ciężko z nawilżeniem, więc o otarcie nietrudno. Jeśli plamienie było jednorazowe, to nie ma się czym martwić, jednak jeśli się powtarza bądź nasila - warto to skonsultować z lekarzem.

  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 19 maja 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w pierwszej ciąży takie plamienia miałam i teraz też, brązowe, ale odrobinki żywej krwi też, dlatego teraz raczej jestem spokojna :)
    No chyba że będą stawały się obfite albo długotrwałe, no to wtedy to skonsultuje

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 19 maja 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z eneską.
    Uważam, że cokolwiek by to nie było - warte jest przyjrzenia się. Napisałam wcześniej, że lekarz powiedział, że wszystko jest ok z moimi plamieniami. Nie robił badań tylko stwierdził, że szyjka zamknięta. Ale ostatnio byłam na usg i okazało się, że mam krwiaka...
    Ja uważam, że należy sprawdzić nawet małe plamienia bo może okaże się że to jakiś wewnętrzny wylew. Na spokojnie jechać i sprawdzić.

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 30 maja 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może polecicie jakiś bezpieczny żelik na suchoty stosunkowe? :D

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Vil Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem co robić...

    W zeszła środę miałam plamienie, takie beżowe. W czwartek lekarz kazał odpoczywać i przepisał duphaston. Plamienia przeSzły.

    Ale przed chwilą gdy byłam w toalecie poczułam jakby coś ze mnie chluplo i to był różowy śluz, taki zabarwiony żywa krwią. Boję się że to zły znak... Już nic nie leci, zwykły biały teraz, nic nie boLi. Wzięłam nospe i leżę. Myślicie że powinnam pojechać do szpitala?

    Dodam, że nie miałam jeszcze usg bo lekarz nie chciał nic naruszyć, a było za wcześnie by coś zobaczyć. Dziś to jest 5t2d..

    Vil
  • NIEPOKORNA Autorytet
    Postów: 3559 1459

    Wysłany: 9 lipca 2015, 01:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj miałam najpierw brązowe plamienia, a potem z dodatkiem krwi. Byłam u GP i kazał leżeć i zadzwonić jutro. Jeśli nadal będę plamiła skieruje mnie na badanie.

    linia-podzialu-ruchomy-obrazek-0012.gif
    2nn3vfxm0x0qzs5t.png
  • natalia2015 Koleżanka
    Postów: 40 21

    Wysłany: 9 lipca 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety plamię od 5 dni (brązowo zabarwiony śluz) przy najwyższych dawkach duphastonu i luteiny. Lekarz kazał się nie denerwować, bo to niby często zdarza się we wczesnej ciąży, a po za tym i tak już nic nie może zrobić, bo więcej leków mi nie poda. Denerwuję się okropnie, ale leżę całymi dniami i czekam na sobotnią wizytę. W poniedziałek byłam na wizycie u innego ginekologa i pęcherzyk był na 13 mm z pęcherzykiem żółtkowym, a przyczyny plamień nieznane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2015, 11:21

    Xxboo lubi tę wiadomość

  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 10 lipca 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalia2015 - tez mam taki jasnobrazowy sluz, w zeslzym tygodniu mialam mocne plamienie i troche krwi ale na szczescie z dzidzia wszystko dobrze. Ale od dwoch dni znowu jasnobrazowe :( ide dzis do gina, zobacze co mi powie. A biore juz dupka i lutke :(

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ