X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Kiedy a zwolnienie L4
Odpowiedz

Kiedy a zwolnienie L4

Oceń ten wątek:
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Powiedzcie mi proszę jaka kwote wynagrodzenia będę otrzymywać na l4? Otóż jestem na umowie o pracę i mam podstawę + premie. Wiem ze l4 z powodu ciąży jest płatne 100%, ale dostane sama podstawę czy podstawę z premiami wyliczone poprzez srednia z ostatnich miesięcy?

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostaje 100% podstawy premie mnie omijają.

  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu tylko podstawę dostajesz? Nie liczy sie srednia z ostatnich miesięcy?

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pracy każdego miesiąca nie dostawalismy premii było może 3-4 miesiące w roku mi wychodzi ze dostaje sama podstawę i jak byłam w maju w pracy kadrowa mówiła mi że uciekła mi premia za kwiecień

  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jezeli ja mam premie co miesiąc to w moim przypadku rozumiem wylicza srednia z 12 miesięcy z uwzględnieniem premii?

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tego to już nie wiem dopytaj księgową

  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli premia jest opodatkowana to zapewne wlicza się do średniej, jesli nie to nie.

    21.10.2015 Leon <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam premie opodatkowana ale tak jak wcześniej pisałam nie dostawalismy premii każdego miesiąca w roku

  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wydaje mi się tak czy siak powinnas mieć ja wliczoną do średniej. Dziwne. ja miałam pierdyliard róznych dodatków i wszystko weszło do średniej. ale ja mam nieogarniętych pracodawców wiec może przez to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2015, 15:47

    21.10.2015 Leon <3
  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no jesli od premii miałas naliczane składki i podatek, to na bank ktoś u Ciebie hece zrobił i powinnas to miec w średniej, choćbyś 1 raz premię dostała.

    21.10.2015 Leon <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka z pracy jak juz urodziła dostała jakieś wyrównanie może coś dadzą na koniec hehe a jeżeli chodzi o kasę to moi pracodawcy są bardzo ogarnieci ;-) oczywiście na swoją korzyść :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2015, 15:57

  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może cos Ci dodatkowego też wleci, czego Ci życze :)

    21.10.2015 Leon <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś specjalnie na to nie liczę ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 7 tygodni jestem na zwolnieniu i dostaję nawet więcej niż zwykłą pęsję :) jestem nauczycielem i miałam w ostatnim roku dużo nadgodzin i ZUS sporo mi potrącał a teraz jak mam średnią z 12 m-cy to mam nie odliczany fragment składek bo to jest okres nieskładkowy więc mi większe netto wychodzi niż wcześniej :) jak podatek jest pobierany od dochodu to wlicza sie w średnią a jak nie to znaczy że dostaje się tą premię "pod stołem" i z tego lipa. Ja co miesiąc miałam nadgodziny ale różnie to wychodziło bo raz 300zł a czasem 600zł wiec mam uśrednione i jest fajnie :)

  • nikita234 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepisy już od tego czasu pewnie zmieniły sie wielokrotnie najlpiej kontaktowąć sie bezpośrednio z zusem

  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 283 202

    Wysłany: 22 października 2022, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, a jak to jest z urlopem. Przechodzę właśnie na L4, na którym zostanę do rozwiązania. Razem z rocznym macierzyńskim nie będzie mnie w pracy prawie 1,5 roku. Ale zostało mi jeszcze 9 dniu urlopu wypoczynkowego. Zastanawiam się czy będę mogła go wykorzystać po powrocie?

    age.png

    preg.png
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 30 października 2022, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej zapłacą ekwiwalent, chociaż w mojej poprzedniej ciąży po prostu doliczyli mi dbi urlopu do czasu mojej nieobecności (czyli 1,5roku nieobecności + 9 dni urlopu zaległego).

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • Loki Ekspertka
    Postów: 146 64

    Wysłany: 19 grudnia 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia35 wrote:
    Hej, a jak to jest z urlopem. Przechodzę właśnie na L4, na którym zostanę do rozwiązania. Razem z rocznym macierzyńskim nie będzie mnie w pracy prawie 1,5 roku. Ale zostało mi jeszcze 9 dniu urlopu wypoczynkowego. Zastanawiam się czy będę mogła go wykorzystać po powrocie?


    U mnie w pracy doliczaja, pracodawca nie chce wyplacac ekwiwalentu. Po powrocie z macierzynskiego najpierw wykorzystuje sie zalegly urlop.

    Starania od 01.2020
    2021 /2022 Przewlekle zapalenie endometrium, usuniety polip
    3 histeroskopie, biopsja, 2 antybiotykoterapie
    Pazdziernik 2022 planowane IUI, zamiast tego niespodzianka i 2 kreski
    Termin: czerwiec 2023, bedzie coreczka!
  • agnesgreen Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia35 wrote:
    Hej, a jak to jest z urlopem. Przechodzę właśnie na L4, na którym zostanę do rozwiązania. Razem z rocznym macierzyńskim nie będzie mnie w pracy prawie 1,5 roku. Ale zostało mi jeszcze 9 dniu urlopu wypoczynkowego. Zastanawiam się czy będę mogła go wykorzystać po powrocie?

    9 dni plus to co będzie za rok nieobecności 20 lub 26 dni zależy od stażu i du 😁


    Dwojaczki ♂️♀️ 2023
    Wspólnie z mężem mamy 6 dzieci, a od maja będzie Nas o dwoje więcej 😅
‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ