X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Tycie w drugim trymestrze
Odpowiedz

Tycie w drugim trymestrze

Oceń ten wątek:
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 17 maja 2015, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem więcej od męża nieraz, po prostu ciągle jestem głodna. No i czasem jem by poprawić sobie humor, ale od lat zmagam się z emocjonalnym jedzeniem...cały czas się zastanawiam na przemian czy nie za mało jem lub czy sięnie obżeram dlatego zapisałam się do swojej dietetyk, bo chcę dziecku zapewnić wszystkie składniki a sama nie mam tej pewności. Szkoda tylko, że pierwszy wolny termin miała na 1.06 :/

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam problem z jedzeniem...Jak jadłam,to miałam lek,ze przytyje..dlatego duzo ćwiczyłam..i tak mi zostalo na długie lata..
    Teraz choc widzę,ze przytyłam,to wiem-mam w głowie -ze jem tylko dla dzidziulka...

  • Klaudixxon Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 18 maja 2015, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie do 19 tc było 4kg na plusie potem mi skoczyło o 2kg w ciągu 2 dni. Wtedy też poczułam, że spuchły mi palce, nogi i zaczęła się woda zatrzymywać niestety. Obecnie jestem 20+5 i waze 6,4 kg na plusie!
    Także pierwszy miesiąc 0kg, drugi 0kg, trzeci 1,5kg, czwarty 1,8kg i piąty 3 kg!

    f2w3yx8d0bccyl0l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudixxon - nawet nie wiesz jak mnie pocieszyłaś, bo ja własnie w ciągu 2tyg przybrałam 2kg - przerażające ,ale tak jak u ciebie widzę spuchnięte nogi i brzuch wyskoczył jak z procy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2015, 08:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dddodiii, zupka chinska w takich ilosciach nie zaszkodzi, bo chyba musialabys jesc takie rzeczy codziennie i w ogromnych ilosciach, wiec nie obwiniaj sie :) ja z kolei podebralam kilka czipsow, jak maz sobie chrupal do meczu ostatnio :p
    Ja waze tyle samo, co na 1 wizycie w 5tc. Ale brzuszek juz widac. Jem duzo, prawie tyle co moj maz i az sie boje, ze przytyje duzo w ciagu krotkiego czasu ;/ Ponadto moje piersi sa gigantyczne. Z miseczki 65B skoczyly do 65D i strasznie to wyglada przy mojej posturze. W zadnej bluzce nie wygldam dobrze, bo jak w biuscie jest dobra, to w talii wisi i jest luzna w brzuszku. Wygladam niewymiarowo, masakra :/

    dddodiii lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Green:)Raz nie zawsze:)Masz rację:)
    Kurde ale masz fajnie,że nic nie przytyłaś..:)Ehhh...też bym tak chciała...;)
    Teraz załozyłam sobie zeszyt,w którym codziennie zapisuję co jem i o której godzinie...nawet maleńki cukierasek nie przejdzie:)
    I o dziwo-nagle zaczęłam się pilnować i patrzeć na to,co jem i ile:)
    To bardzo pomocne:)
    W życiu nie jadłam tyle owoców i w ogóle tak zdrowo jak ostatnio...to właśnie przez ten zeszyt:)

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może i ja powinnam założyć sobie taki zeszyt...dzisiaj pochłonęłam 2 batony, mam straszny problem ze słodkościami a miodu czy owocu nie traktuję jako słodyczy.

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No...naprawdę dobra rzecz ten zeszyt...
    Za tydzień napiszę jak z moją wagą,bo bez zeszytu,to naprawdę tak mi szło w górę,że mówię-KONIEC!Ale tak patrzę,to te 6 razy dziennie jem...ale widzę w zeszycie same owoce,warzywa,sery,jajka,kasze,pierś z kuraka,jogurty,kefiry...lód się zdarzy:p
    Nie no...całkiem ładnie to wygląda...:)
    A zanim założyłam zeszyt,to niby starałam się jeść zdrowo,ale tak:zjadłam bułę...a to jeszcze jedną... Zjadłam owoce,jogurt...a to delicję...a to drugą...a to jeszcze se ze dwie wezmę...Zjadłam chlebek z żółtym serkiem...a to plasterek chaps do paszczy...a to drugi...
    I tego się tak nie liczyło...chociaż się nie objadałam...to chyba było...podjadanie takie bez sensu...
    Jednak jak jest ten zeszyt i jeszcze zostawię otwarty,żebym widziała co tam dzisiaj zjadłam,to zupełnie inaczej to wygląda...
    Fajna sprawa...taka...mobilizacja...:)

  • Klaudixxon Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 18 maja 2015, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    binka76 ja całą ciążę, cieszyłam się że nie puchnę bo normalnie miałam akcje z zatrzymywaniem wody i tak fajnie było, że nie zatrzymywała mi się woda i było super. I jednego dnia +2kg, pierścionki nie wchodze w ani jeden, kostki opuchnięte. Więc myślę, że 2kg to mam w samej wodzie:P

    Jednak z tego co widzę, to zaczęłam tyć odkąd się nie ruszam.

    Jeszcze fajna aplikacja jest na telefon Fat Secret, gdzie wpisujesz co się zjadło (mają masę produktów do wyboru, bardzo duża baza). Plus tego taki, że czasem jedzie sie do mamy lub je na mieście i zawsze dokładnie można sobie wpisać cóż się zjadło. Podlicza to kalorię, białka, węgle, cukier. Także jak coś polecam.

    f2w3yx8d0bccyl0l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dddodiii zakladam w takim razie dzisiaj zeszyt ;) naprawde super pomysl. I mam orbitreka w domu, to planuje na minimalnym obciazeniu po 15 min dziennie cwiczyc. Bo pozniej, gdy dziecko sie urodzi, to zebym sile miala sie zajmowac, a nie zaraz jakies zakwasy sie pojawia:p

    dddodiii lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No orbitrek swietna rzecz:) Ja sobie ćwiczę na piątce,czasem na szóstce i super jest,nawet się jakos mocno nie męczę. Raz mnie ktos tu pouczyl,ze puls powinnam miec max 140, a ja ćwiczyłam na ulubionym programie i pulsa miałam ponad 200:/ Jednak jak zmniejszyłam na ta piątkę,to idealnie dochodze do 140, no czasem 150 max :)
    To fajnie:)będziemy sobie razem zapisywac:)
    Nie no kalorii nie chce liczyć,chociaż na koniec dnia zawsze spoglądam i na oko licze-tu 100, tu 200 i sumuje tak mniej więcej:)
    Pi razy oko ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zawsze na oko patrzylam te kalorie;p bo nie mam wagi kuchennej, wiec nawet nie daloby rady okreslic ile ma np. Plaster wedliny i pol pomidora :D nigdy nie liczylam kalorii tak dokladnie:p Ja juz dzisiaj zjadlam dwie kromki bulki parowki z maslem i serem zoltym, a do tego herbata z 1,5 lyzeczki cukru :D

    Maz mi po poludniu wyciagnie orbitreka zza szafy i bede cwiczyc ;P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w 1 trymestrze nie tyłam właściwie nic, pewnie przez wiecznie mdłości i wymioty, natomiast od 2 trymestru kilogramy przybywają! na tą chwile ok.6kg. Niestety moim głównym problemem jest zatrzymywanie się wody w organizmie na potęge, pod koniec dnia czuje się jak wieloryb z przyczepioną do płetwy kotwicą :-( na drugi dzień rano jest super a w połowie dnia znów się zaczyna, mega to uciążliwe...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja tez np rano wychodzę z psem,zakładam legginsy-wchodzą z łatwością,a juz popołudniu i wieczorem raczej na ścisk :( Ciało puchnie :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Green i jak tam na orbitreku? Dałaś rade?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no a dziś w stosunku do zeszłego tyg -0,5kg - ciekawe
    ważę się zawsze o tej samej porze dnia

    boje sie co to będzie w lipcu, przez tydz, albo dwa mam stołować się u teściowej, bo u nas remont kuchni i łazienki będzie, a ona by najlepiej wszystkich utuczyła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 08:03

  • aaaa09 Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 20 maja 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś na plusie 5,5, kg, z tym, że ok. 3 kg skoczyło mi zaraz w pierwszych tyg. i to w ciągu jednego tyg. To było na pewno zatrzymanie wody, bo nie jadlam więcej. Widzę cały czas , że jestem opuchnięta, najbardziej uda i ramiona, nie wygląda to za dobrze - takie jakby cellulitowe grudy.

    16ud3e3k6t1o59cs.png
    pregnant-1420610400z5z1422770400z0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a pijecie kawę czasem? Taka rozpuszczalną? Ja wlasnie wypilam z jednej łyżeczki i po prostu cala chodzę...Az sie boje o maluszka...ale dziewczyny pija kawę..tzn te z niskim ciśnieniem...ja mam prawidłowe,ale co ogólnie myślicie o piciu takiej kawki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dddodii zawsze jakos po przeczytaniu Twojego postu pojawia mi sie usmiech na twarzy :) Jedna kawa podobno jest do przyjecia.. ale radze pic prawdziwa kawe a nie te smieci ktore sa w rozpuszczalnej.. ja mam niskie cisnienie, ale kawy nie pije bo mi przestala po prostu smakowac.. Nie panikuj tak Słonce, bo doprawdy ten Twoj dzieciaczek cierpi bardziej przez te Twoje nerwy niz chocby te kawe :)

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 20 maja 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję puszkę Coli Zero (dziennie) od paru dni, bo nie mogę się powstrzymać, a tam chyba jest kofeiny za 3 szklanki kawy, więc chyba jedna nie zaszkodzi ;)

    U mnie waga się rozkręciła. II trymestr +2 kg, a jestem w 19 tc.

    dddodiii lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ