X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Tycie w drugim trymestrze
Odpowiedz

Tycie w drugim trymestrze

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe ja widziałam w smyku te poduszki i w poniedziałek jadę po nią :-) ja jak na razie między nogami mam zagłówek od łóżka jak na razie się sprawdza.

  • Bilbonix Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 23 maja 2015, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam taką poduszkę w kształcie litery C..kupiłam na początku ciąży, bo pamiętałam jak strasznie mi się spało w poprzedniej ciąży :)jest mega wygodna polecam wszystkim :) w pierwszej ciąży d razu po cesarce ważyłam 16 kg mniej- ale wtedy byłam bardzo spuchnięta i miałam w sobie masę wody. wiekszym problemem była dla mnie rozciagnieta skóra, bo ten aspekt ciązy potrzebuje wiecej czasu, zeby dojsc do siebie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozejrzymy sie za taka poducha w Smyku, ale w przyszlym miesiacu, niestety wizyty i leki sporo kosztuja, a sama poduszka tez najtansza nie jest ;)
    Dziewczyny jade juz do Lublina na to usg, trzymajcie kciuki. Ja sie boje strasznie:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki bardzo mocno!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam i czekamy na wieści

    W poprzednich 2wuch ciążach używałam jaśka, między nogi, a teraz nawet nie czuje potrzeby. Nie wiem od czego to zależy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko ok :) szyjka dluga, zamknieta i twarda :) ma 3,63 cm :) no i przez to, ze jestem drobna, to macica jest dosc nisko. Ale mam na siebie uwazac, brac leki, normalnie zyc, a jak sie da, to "lezec i pachniec" :)

    Kornelia na 100%, wrzuce Wam fotki jak wroce do domu :)

    Dzieki za kciuki i wsparcie :) jestescie kochane :*

    Caramel lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suuuuuper!!!! Cieszę sie bardzo:) mówiłam,ze szyjka dojdzie do siebie:) To pachnij malenka,żeby juz nic złego sie nie ptzytrafilo i uważaj na siebie:) I pamietaj-jedz mi chudzielcu:)Super kochana :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia:
    1. Potwierdzenie plci: http://zapodaj.net/ad1eef6e8cf9c.jpg.html
    2. Zdj 3d buziaczka *-* http://zapodaj.net/0a44479beaa9f.jpg.html

    Dziekuje jeszcze raz Dddodiii :* taka ulga, kamien z serca... bede lezec i jesc-taki mam plan na przyszlosc :)

    (wybaczcie za jakość zdj ale robione telefonem słabeuszem :P)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2015, 12:01

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 23 maja 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Green gratulacje, jedz i wypoczywaj :)
    Ja muszę jeść co 2-3h, bo inaczej burczy mi w brzuchu i skręca...mąż mnie dzisiaj wkurzył, bo miał pretensje, że nie wzięłam mniejszego pojemnika na jedzenie tylko "krowią porcję" :/ tylko ta moja krowia porcja jest zdrowa i nie ma tyle kalorii co jego pączki, cola,chipsy. Mnie wszyscy na siłę by tuczyli, czuję presję kiedy pytają się ile ważę i odpowiadam, że tyle co powinnam, bo mnie denerwują strasznie...do tego kuzynka męża przytyła jakieś 9kg w ciąży będąc mojej postury i powtarzała mi, że wystarczy nie jeść jak świnia lub za dwoje to się nie przytyje 16kg. Wszędzie presja na zasadzie "jedz więcej" lub "nie żryj tyle" masakra na podstawie wagi kobiety w ciąży oceniają. A powiem Wam, że też myślałam, że kontrolowanie spożywanych posiłków jest prostsze a tu czasami się nie da i trzeba sięgnąć po coś co poprawi nam nastrój. Czekam z niecierpliwością na spotkanie z dietetyk, dzisiaj zrobiłam sobie badanie żelaza, bo przy okazji miałam zrobić morfologie i mocz. Po wyjeździe majówkowym przekroczyłam poziom cholesterolu choć nigdy nie miałam z tym problemu więc cieszę się, że trafię w fachowe ręce choć według tej dietetyk je się bardzo dużo to kaloryczność jest stosunkowo niska, w końcu zdrowa żywność jest dużo mniej kaloryczna lub szybko trawiona ;)
    Jak tam wasza waga ? Czytałam na BBF, że właśnie od 20 tygodnia waga zaczyna przyspieszać a u mnie dziś równo 50% ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety między 19 a 20 tyg to aż 1kg, ale jakoś tak się waha ta waga, raz jest na + drugiego dnia ciut na -.

    Green - gratuluje córeczki, jak nic widać :)

    Trzymajcie się zdrowo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2015, 13:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co? To jest nienormalne...Dzisiaj podczas przerwy w ćwiczeniach usiaflam i ... rozbeczałam się,ze jestem gruba!!!! No zmienilo mi sie ciało..pupa mi sie zaokrągliła,wiadomo-brzusio i ogólnie,po prostu wodac,ze jestem w ciąży...Teraz ważę 63 w porywach do 63 z groszem,zawsze wazylam 57,podobalam sie sobie,potem po poronieniu mi skoczylo do 58, 58i pól...A ja juz widzę w lustrze grubasa! Co to ma być w ogole? Jeszcze wczoraj myślałam na tej podstawie,ze nie ważne ze tyje,bo przeciez i tak się nie obżeram,ćwiczę...A dziś po prostu patrzę na siebie i masakra jakas!
    Wiem,ze to tez te hormony,ale chyba w tym wszystkim największy wpływ na to ma cale otoczenie-ile przytyłaś?nie jedz za dwoje,to nie przytyjesz!
    Albo...ja przytyłam tyle i tyle,a Ty? To wszystko działa na nas,a mnie to chyba przerasta powoli...
    Tylko moja mama powiedziała mi dzis,ze mam przestać płakać jak zadzwoniłam do niej i ze przeciez znowu będę chuda jak urodzę i mam jeść,bo przeciez mam dziecko! Troche mnie to postawili na nogi,ale mówię Wam...mialam taka chwile zwątpienia w to wszystko,ze pomyślałam sobie-co ja mam jeszcze zrobić? Mam jeść to co muszę?A to co lubię,to mam o tym zapomnieć?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Green super zdjęcia :-)
    Dddodiii ja też już widzę że ze mnie grubaska tym bardziej ze na początku ciąży ważyłam 49 kg teraz już 53 a waga będzie rosła w szafie już mi się uzbierala niezła kupka rzeczy w które nie wchodzę :-P nie mam talii :-P do tego pojawił się cellulit którego wcześniej nie miałam i tez się czuję źle w swoim ciele tym bardziej że jak wychodzimy z mężem to mam wrażenie że wszyscy patrzą się na to ile już przytyłam... A mimo że nie objadam się. Mój Mąż mnie pociesza że nigdy wcześniej nie miałam ładniejszej dupci niż teraz :-P

    Teraz najważniejsze jest dla mnie zdrowie babelka a później na macierzyńskim będę się katowac Chodakowska :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2015, 16:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cellulit...no właśnie...mi też wylazł...z tyłu na udach i na pupci i smaruję balsamem,ale to chyba nic nie da...:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak na tym pierwszym zdjęciu rozpoznać płeć?W które miejsce mam patrzeć?Bo ja się nie znam kompletnie:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to hormony szaleja i takie Wam mysli sie przez to pojawiaja. Spokojnie. Dddodiii to w avatarze to Ty? Jak tak to jestes chudzielec :) i sory, ale nie jedna gimnazjalistka, czy licealistka to Ci zapewne zazdrosci ;) Caramel 54 kg? To ledwo co lapiesz sie na prawidlowa wage w kalkulatorze bmi. Poczekajcie jeszcze pare tyg ;) to dopiero bedzie brzusio piekny :) ja tam sie nie moge doczekac, az ludzie zaczna sie gapic :P u mnie na razie poszlo wszystko w biust i brzuszek tez widac, ale jeszcze nie az tak, by zwracal uwage. W kazdym razie przymierzam sie do zakupu stanika 65F ... z 65B. I w bluzki sie przez to nie mieszcze, no chyba, ze na wydechu;) Na razie celulitu nie mam, ale zapewne wszystko przede mna.
    Na tym 1 zdj sa 4 kreseczki, czyli, ze dziewczynka;p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja:)jakis tydzień temu,ale brzuch mi szybko rośnie i juz jest większy...
    To spojrzę jeszcze raz na te dwie kreseczki:)

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 24 maja 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja teściowa na szczęście nie widziała mnie od świąt wielkanocnych, więc komentarzy żadnych nie słyszałam ;) Ale dzwoniła, że chciałaby dotknąć brzuszka i żebyśmy wpadli....

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia, widzę, ze jesteś zachwycona na samą myśl o tym :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wam powiem dziewczyny że nie lubię jak ktoś oprócz mojego męża dotyka mojego brzucha nie wiem dlaczego ale tego nie toleruje.

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 24 maja 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie też zaczynają obłapiać brzuch :P a mąż przywiózł mi dzisiaj w prezencie od teściowej słoik ogórków małosolnych, kabanosy i szynkę :P mnie wszyscy nazywają "pieszczotliwie" grubasem. na początku było mi przykro, ale już przywykłam, mąż za to mówi mi, że jestem idealnie obła i nie długo będę się turlać jak nasz pies i tylko czeka na ten moment...ogólnie to wcześniej i mąż i ojciec i teściowa narzekali, że mam za mały brzuch - jakieś roszczenia jakby to ode mnie było zależne, ale teraz kto się nie wita to wzrok mu zjeżdża na brzuch i patrzy zahipnotyzowany. to jest dopiero głupie uczucie. powoli zaczynam się przekonywać, że nie mamy za bardzo wpływu na naszą wagę w ciąży i nie ma co się porównywać - każda z nas jest inna tak samo jak ciąża. błagam was tylko nie wpadajcie na pomysły ćwiczenia z Chodakowską w ciąży, bo te ćwiczenia potrafią zaszkodzić zdrowej osobie bez obciążeń typu ciąża a w ciąży mogą być bardzo niebezpieczne...Wystarczy porozmawiać z fizjoterapeutą. Ćwiczenia dla kobiet w ciąży polegają na zataczaniu delikatnych 8 biodrami, powolnym i nie wysokim unoszeniu nóg (ledwo nad ziemię) i rozciąganiu (jeśli koci grzbiet to bez robienia łuku miednicą i talią a samo wyginanie klatki piersiowej) !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2015, 13:41

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ