X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna to pewnie w następnym cyklu znów bedziecie podchodzić? kogo w Novum wybrałaś na prowadzącego?

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jeszcze, na razie zaczęłam kolejny cykl i robię histero.
    Po wynikach badań nasienia się tak na prawdę okaże co dalej.
    Jeżeli parametry nasienie się nie poprawiły, to skłaniałabym się od razu ku IMSI.
    Wybrałam dr Starosławską.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana trzymam kciuki za histeroskopię - wyeliminujcie wszystkie przeszkody a potem bedzie już z górki. Kiedy mąz badanie nasienia bedzie robił? daj znac jak wyniki?
    Powiem ci ze ja załuję, ze męża nie nakłaniałam zeby wczesniej do tego androloga jechać. Oby teraz jeszcze ten ruch ruszył coś do przodu i pewnie w lutym bedziemy do IUI podchodzić.

    ka_tarzyna lubi tę wiadomość

  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co sądzicie o mleczku pszczelim podobno zdrowy strzał białka działa niesamowicie na poprawę nasienia próbuje na moim facecie 2 miesiąc od tygodnia zauważyłam ze jest bardzo mocno podniecony chce uprawiać sex wnet codziennie wcześniej raczej juz przez te nasze próby raczej do sexu podchodziliśmy jak do " roboty nad dzieckiem" widzę ze to na niego w końcu teraz zaczęlo działać za kilka dni mamy ponowne badanie nasienia i powiem wam czy jest różnica .....Boże tak bym chciała byc w ciąży przezyc to z nim i byc mama ;-(

    ka_tarzyna lubi tę wiadomość

    Ferrari
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drica daj znać czy wyniki się poprawily żeby mleczko pszczele zadziałało na niego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2015, 09:21

  • agnieszka5g Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie może głupie ale nie daje mi to spokoju.
    mój bardzooo mądry mąż (czytać z ironi) :) miał robione badanie nasienia i podał tam ilość dni abstynencji 4 zamiast 7 czy to może miec jakiś wpływ na wynik badania ?

    To nie ma znaczenia mój też się pomylił i zamiast 5 dni wpisał 10 i jak byliśmy u lekarza to mu powiedzieliśmy o tym to nie ma znaczenia bo wyniki i tak samo interpretują to tylko tak informacyjnie się wpisuje.

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwiększona podaż białka jest zalecana w profilaktyce hiperstymulacji, dobrze wpływa na jakość komórek jajowych i nasienia. Białko to nie tylko mleczko pszczele, ale również inne produkty pochodzenia odzwierzęcego.
    Mleczko, stosowane regularnie i długookresowo, jako uzupełnienie codziennej diety na pewno nie zaszkodzi. Najlepiej kupować mleczko ze sprawdzonej pasieki.

    A propos białka znalazłam w necie taki blog:

    http://dobrzebozdrowo.blogspot.com/2013/07/odzywianie-przy-ivf-i-nie-tylko.html

    Drica78 wrote:
    Dziewczyny a co sądzicie o mleczku pszczelim podobno zdrowy strzał białka działa niesamowicie na poprawę nasienia próbuje na moim facecie 2 miesiąc od tygodnia zauważyłam ze jest bardzo mocno podniecony chce uprawiać sex wnet codziennie wcześniej raczej juz przez te nasze próby raczej do sexu podchodziliśmy jak do " roboty nad dzieckiem" widzę ze to na niego w końcu teraz zaczęlo działać za kilka dni mamy ponowne badanie nasienia i powiem wam czy jest różnica .....Boże tak bym chciała byc w ciąży przezyc to z nim i byc mama ;-(

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki!
    Planuje w najbliższy poniedziałek.
    Na pewno dam znać :-)

    Ważnie jest aby mężczyzna miał świadomość, że spora część niepowodzeń może leżeć po stronie męskiej...
    Ja akurat nie mam z tym problemu. Dla mnie mój facet jest nawet w stanie zrewidować swoje negatywne poglądy odnośnie IVF.
    ciekawa87 wrote:
    Kochana trzymam kciuki za histeroskopię - wyeliminujcie wszystkie przeszkody a potem bedzie już z górki. Kiedy mąz badanie nasienia bedzie robił? daj znac jak wyniki?
    Powiem ci ze ja załuję, ze męża nie nakłaniałam zeby wczesniej do tego androloga jechać. Oby teraz jeszcze ten ruch ruszył coś do przodu i pewnie w lutym bedziemy do IUI podchodzić.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna mój mąż też zrobi wszystko zeby polepszyć to nasienie. Nie nakłaniałam wczesniej meża zeby jechac bo sądziłam mając nadzieje, ze nie bedzie to konieczne (łudziłma się) ale jak tylko wspomniałam o andrologu i to 600 km oddalonego to nie miał nic przeciwko

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa tak patrze i czytam bo korci mnie co ma euthyrocx z nasieniem :)
    ale mysle ze r wie co robi :)

    co do mezczyzn ja tam po wielu przypadkach wiedze z ejednak jak pjawia sie meski problem to facei z zasem zaczynaja bardziej walczyc :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu witaj - już zaczynałam sie martwić co u ciebie ze się na forum nie pojawiasz:)
    No własnie i ja szukałam odpowiedzi na necie co wspólnego ma lek z nasieniem i znalazłam ze przy tarczycy sie go stosuje a jak hormony sa beznadziejne to wtedy tez wpływają na nasienie ale u meża sa ok. mam jednak do niego zaufanie i mam nadzieję, ze dobrze dobrał lek. Szczerze ci powiem ze jadac do niego liczyłam ze da coś na ten ruch ale obstawiałam Clo:)No zobaczymy jakie teraz beda parametry oby lepsze bo nastawiamy sie na IUI w lutym.Dodam ze mąz palenie rzucił kupiłam mu desmoxan i schudł już 3 kg:)

    pozdrawiam cieplutko każdą z was!!!!

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo to pieknie dobrze że dba o siebie :)

    a mnie nie było bo po pierwsze praca, po drugie sezon świąteczny wiec latalismy za prezentami dl asiostrzenców :)
    teraz maz załątwia zasiwadczenia do chrztu bo w siweta jest chrzestnym , no i włąsnie myslimy co kupic :)
    pozatym co rusz jezdzimy gdzie razem cos zalatwac a to firmowe to osobiste ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli Aniu już plany święteczne macie hehe

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Nooo to pieknie dobrze że dba o siebie :)

    a mnie nie było bo po pierwsze praca, po drugie sezon świąteczny wiec latalismy za prezentami dl asiostrzenców :)
    teraz maz załątwia zasiwadczenia do chrztu bo w siweta jest chrzestnym , no i włąsnie myslimy co kupic :)
    pozatym co rusz jezdzimy gdzie razem cos zalatwac a to firmowe to osobiste ;)
    Aniu, ja rok temu zostałam chrzestną, kupiłam elektroniczna nianię i monitor oddechu :) Przydatne! A drugiemu chrzesniakowi dałam 500 zł, bo rodzice stwierdzili, że wolą kasę.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtusia wrote:
    Aniu, ja rok temu zostałam chrzestną, kupiłam elektroniczna nianię i monitor oddechu :) Przydatne! A drugiemu chrzesniakowi dałam 500 zł, bo rodzice stwierdzili, że wolą kasę.
    My mamy troche problem bo mama dzieciaczka jest dość wybredna , dwa są strasznie religijni, mają wiekszosc rzecz bo to ich drugie dziecko
    tak myslelismy nad kasa i kupic jako pamiatke chrztu ładnie oprawiona biblie taka dla dzieci z dedykacja .. juz sama nie wiem :?

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    My mamy troche problem bo mama dzieciaczka jest dość wybredna , dwa są strasznie religijni, mają wiekszosc rzecz bo to ich drugie dziecko
    tak myslelismy nad kasa i kupic jako pamiatke chrztu ładnie oprawiona biblie taka dla dzieci z dedykacja .. juz sama nie wiem :?
    A może zapytaj rodziców, co by im się przydało?? W taki sposób i oni będą zadowoleni i Wy nie będziecie musieli się głowić :) Pomysł z kasą + biblia dla dzieci też fajny :)

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtusia wrote:
    A może zapytaj rodziców, co by im się przydało?? W taki sposób i oni będą zadowoleni i Wy nie będziecie musieli się głowić :) Pomysł z kasą + biblia dla dzieci też fajny :)
    chyba boje sie co zapropnuje ;) heheheh :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    My mamy troche problem bo mama dzieciaczka jest dość wybredna , dwa są strasznie religijni, mają wiekszosc rzecz bo to ich drugie dziecko
    tak myslelismy nad kasa i kupic jako pamiatke chrztu ładnie oprawiona biblie taka dla dzieci z dedykacja .. juz sama nie wiem :?
    Aniu ja byłam chrzestną w październiku u ksieżniczki bratowej wredne babsko.
    na chrzest dziecku kupiłam taką elektryczna chustawke za 350 zł i kombinezon na zime z czapa i szalikiem za 150 zł
    nie chciałam kasy dawał bo małpa by zaraz leciała na galerie :)
    a z prezentu sa bardzo zadowoleni :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny oczywiście dam znac ale on sam zauważył ze ma wiecej nasienia

    Ferrari
  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny oczywiście dam znac ale on sam zauważył ze ma wiecej nasienia.. Wiem ze nie ilośc a jakość ale cos sie zmienia po tym mleczku pszczelim ... Dziele sie z wami tym gdyż mieszkam w uk duzo mam znajomych Brytyjek ktore powiedziały ze nie ma nic lepszego ... Jest tez suplement o nazwie horny goat weed ... Zamówiłam go wraz z Maca ... Tu jest to bardzo tanie a w Polsce maca bardzo drogo ...
    Do tej pory je mleczko pszczele vit C i L karnityna
    Póki co jego wytrysk jest bogatszy ... Ale badania dopiero moga określić jakość ..... Będziemy to wcinać .....
    Dr sugerowała oczyszczenie ciała z toxyn po tym jest duzo rekomendacji gdyż wiele par miało upragniona ciąże .... Ale póki co troszkę ceny sa zwariowane byc moze znajdę cos w Polsce ... Znalazłam sklep ziołowy online i kobietka mi potwierdziła ze naprawde pomogło !
    Wiec zastanawiam sie nad tym ... Podobno po oczyszczeniu je sie duzo mleczka pszczelego białka i ciaza murowana hmmmmm
    Co myślicie ??? A moze to mit ?

    Ferrari
‹‹ 211 212 213 214 215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ