X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    W Klinice w której robiliśmy badania byłą informacja, żeby było 3-5 dni. Jutro zapytam znajomego urologa co tu zrobić, chociaż ręce mi opadły, myślałam, że hop siup zajdę w ciążę kiedy mi się to zamarzy, a tu co chwilę wychodzą nowe trudności.
    Powiem ci że U nas to samo. Co badania to cos źle jak nie ja to mąż . najlepiej nie robic bada I nie dbać o nic I może coś by się udało. Paranoja jakaś

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tu przyznam rację co kolejny krok to jakby kolejny w tył aż się boje co będzie dalej i zastanawiam się czy to moja paranoja czy nie wiem co ale mam ochotę odpuścić bo męczę siebie faceta i chyba wszystkich w koło ale Wam dużo wytrwałości życzę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, z tą paranoją, to ja zawsze do połowy cyklu sobie myślę: trzeba wyluzować odpuścić, wypić winko z koleżankami, tu jakieś piwko, bo przecież jeśli to będzie trwać kilka lat, to po co mi tyle wyrzeczeń, a po połowie cyklu myślę: a jak się udało, a ja piłam alkohol, to co teraz, będę miała wyrzuty sumienia, że coś z mojej głupoty się stało,a potem przychodzi @ i myślę to dziś z czystym sumieniem mogę napić się winka, bo znowu nic nie wyszło. Ehh w którymś temacie już widziałam, że przez to można dołączyć do AA.

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaa wrote:
    I tu przyznam rację co kolejny krok to jakby kolejny w tył aż się boje co będzie dalej i zastanawiam się czy to moja paranoja czy nie wiem co ale mam ochotę odpuścić bo męczę siebie faceta i chyba wszystkich w koło ale Wam dużo wytrwałości życzę
    Ja też chciałam się poddać Ale jeszcze walczę. daje sobie jeszcze kilka miesięcy. Kładę dużo nadzieję na klinikę niepłodności może tam coś pomogą

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co odpuszczać, musimy walczyć. jak nie my to kto? :)
    Będzie dobrze dziewczyny!
    Mój w listopadzie miał 1% prawidłowych i zaszłam w ciążę, więc czasami partia plemników jest dobra a czasami gorsza. Poroniłam ale wierzę że się uda!

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Hannka86 Koleżanka
    Postów: 152 14

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Nie jest od 3 dni do 7 absencja. Najlepiej Tak 3-4 dni. Kochane pobierzcie trochę witamin to wynikI będą lepszej jakości. Moj ma 24% procent prawidłowych I co nici Z ciąży bo mało plemników. Także trzeba brać witaminki I próbować


    no to zaczynamy brać witaminy ... Dziewczyny możecie jakieś dla niego i dla mnie skuteczne i z bogatym składem polecić ? ?

    bo 24 % prawidłowych to bardzo dużo i dobrze !!!

    czekając na nasz Cud <3
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannka86 wrote:
    no to zaczynamy brać witaminy ... Dziewczyny możecie jakieś dla niego i dla mnie skuteczne i z bogatym składem polecić ? ?

    bo 24 % prawidłowych to bardzo dużo i dobrze !!!
    Moj bierze folik i saflazin. Ja Wiesiolka do owu i też folik. I teraz kupiłam nam witaminę A I E plus magnez Narazie aby tyle

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Hannka86 Koleżanka
    Postów: 152 14

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Kochana zrób posiew bo dużo leukocytów. Może ma jakieś bakterie. A Tak wyniki ładne


    OKKKKK wybierzemy się na posiew do laboratorium
    mam pytanie, bo nigdy takiego badania mój mąż nie robił ? ? ani ja :)
    próbkę skąd się pobiera :D



    ps. chyba też zaczynam mieć lekka paranoje, co chwile coś ... u mnie jakieś zapalenie, jakaś torbiel ... jakiś ból w jajniku .... zawsze coś się "przyklei"

    czekając na nasz Cud <3
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannka86 wrote:
    OKKKKK wybierzemy się na posiew do laboratorium
    mam pytanie, bo nigdy takiego badania mój mąż nie robił ? ? ani ja :)
    próbkę skąd się pobiera :D



    ps. chyba też zaczynam mieć lekka paranoje, co chwile coś ... u mnie jakieś zapalenie, jakaś torbiel ... jakiś ból w jajniku .... zawsze coś się "przyklei"
    Musicie dac nasienie do badania W pojemniku. koszt ok 25 zł W szpitalu

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Hannka86 Koleżanka
    Postów: 152 14

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Musicie dac nasienie do badania W pojemniku. koszt ok 25 zł W szpitalu
    okkk dziękuje za informację

    :):):)


    ps. ach Ci nasi mężczyźni :)

    czekając na nasz Cud <3
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu został posiew i hormony do zbadania i to tyle. No i oczywiście cały czas witaminy. Szczęście w nieszczęściu ma dużą ilość plemników więc zostaje do poprawy ich jakość.

  • MaRtAr Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 9 lutego 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja juz tez zaczynam wpadac w depresję jakąś. Niewiem, wszystkie te wizyty to taka duza kasa.My już jestesmy splukani... Probujemy sami swoimi siłami począć dzidziusia ale to za mało. Nie udaje się. W naszym wypadku inseminacja nawet odpada, bo mąż ma za mało plemników. Tylko In Vitro. A niestety tyle kasy nie mamy... A na rządowe już sie nie zalapaliśmy.... Wszystko kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Jestesmy juz tą walką tak zmęczeni... Ale marzenie o dziecku nie daje nam spokoju... Tak bardzo chciałabym zostac mamą...

    Chcę tylko 2 kresek do szczęścia, nic więcej...
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 9 lutego 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaRtAr wrote:
    Hej dziewczyny. Ja juz tez zaczynam wpadac w depresję jakąś. Niewiem, wszystkie te wizyty to taka duza kasa.My już jestesmy splukani... Probujemy sami swoimi siłami począć dzidziusia ale to za mało. Nie udaje się. W naszym wypadku inseminacja nawet odpada, bo mąż ma za mało plemników. Tylko In Vitro. A niestety tyle kasy nie mamy... A na rządowe już sie nie zalapaliśmy.... Wszystko kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Jestesmy juz tą walką tak zmęczeni... Ale marzenie o dziecku nie daje nam spokoju... Tak bardzo chciałabym zostac mamą...
    Nie poddawaj się może załapiecie się następnym razem. Zresztą niech mąż łyka witaminki itd. wiele dziewczyn pisało o znacznej poprawie u partnera. Sama mam straszne załamanie. Najważniejsze, że się kochacie. Staraj się precyzyjnie określać owulację domowymi sposobami sama bierz jakieś witaminki i może akurat a jak nie to czekajcie na in vitro spokojnie, może akurat będzie niespodzianka. Na tym forum na pewno znajdziesz wiele cennych wskazówek od dziewczyn, a może zaoszczędzisz na kilku wizytach.

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 9 lutego 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziunia u was podobnie jak i u nas zapłodnił sie wadliwy plemnik. Następnym razem będzie szczęśliwsze zakończenie

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 9 lutego 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja czasami mam dosyć ale przecież musimy walczyć! Czasami jest pod górę ale wszystkie chcemy być mamami wiec nie wolno nam się poddawać :)
    Będzie dobrze!
    To fakt, wszystko tyle kosztuje :( nawet te witaminy :(
    Ale na spokojnie i się uda :)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 9 lutego 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak swoją drogą to mój mąż ma 2,2 te żylaki, co uważacie? Lekarz mówi ze się nie kwalifikują do zabiegu a ja myślę że to przez nie mamy słabe nasienie

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jak to jest z tymi przeliczeniami interpretacją badania nasienia
    mój ma :

    całkowita liczba: 109,1x10 do potęgi 6
    ruch postepowy a+b: 35%
    morfologia: 1%

    to dużo ? źle ?

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 9 lutego 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o morfologie czyli prawidłowa budowę plemników 1% to mało, minimum to 4%.

    Ale nie martw się, w końcu potrzebny jest tylko jeden - najsilniejszy :)

    ug376iye929i107i.png
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 10 lutego 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno przy dużej ilości plemników mały procent prawidłowych nie stanowi aż takiego problemu - tak mi ginekolog mówił. Gorzej jak ktoś ma mało i jeszcze niewiele prawidłowych.

    madziara0080 lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaa wrote:
    Podobno przy dużej ilości plemników mały procent prawidłowych nie stanowi aż takiego problemu - tak mi ginekolog mówił. Gorzej jak ktoś ma mało i jeszcze niewiele prawidłowych.
    tak im więcej nasienia tym większa morfologia

‹‹ 234 235 236 237 238 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ