X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam jeden dot. tych małych słabiutkich plemniczków :)

    Płynie stado plemników jajowodem. Nagle jeden słabiutki, który płynie ostatni, krzyczy:
    - Panowie, zdrada, jesteśmy w dupie - wracajmy!.
    Cale stado w tył zwrot, a ten płynąc dalej mruczy pod nosem: "I tak rodzą się geniusze".

    Angie 31 lubi tę wiadomość

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    To ja mam jeden dot. tych małych słabiutkich plemniczków :)

    Płynie stado plemników jajowodem. Nagle jeden słabiutki, który płynie ostatni, krzyczy:
    - Panowie, zdrada, jesteśmy w dupie - wracajmy!.
    Cale stado w tył zwrot, a ten płynąc dalej mruczy pod nosem: "I tak rodzą się geniusze".
    Żeby U nas były takie słabe I mądre:-)

    Buko lubi tę wiadomość

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamy mętlik W głowie. Dzien wcześniej byliśmy U doktora D. Przepisał mężowi silne antybiotyki na leukocyty luzno pokrywaja w polu widzenia więc nie dużo. Mimo to powiedział że wyniki się nie poprawia, ale kazał po tym antyb powtórzyć U nich badania. Patrzył aby na te od nich A te co wyszły lepiej W szpitalu to aby się trochę zdziwił. Powiedział że czy 100 tys czy 7 mln to I tak żadna różnica bo tylko in vitro wchodzi w gre bo iui mało osób zachodzi. Z kolei ten androlog nie kazał brać tych lekarstw bo tylko pogorsza wyniki. Kazał kontynuować zdrowy tryb i najważniejsze rzucić fajki. powtórzyć za miesiąc badania W medyku. Żylaki są aby 2 Ale bardzo małe więc ok. Zły był że mąż tak długo brał olfen na kręgosłup. Poza tym po co doktor kaze robic wyniki zaraz po antybiotyku przecież logiczne że wynikI będą kiepskie. co O tym myślicie?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 4 marca 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    Był sobie stary plemnik i młody plemnik.
    Pwenego dnia stary plemnik mowi do młodego plemnika:
    - Kiedyś nadejdzie taki dzień, a ty poczujesz że to jest ten dzień.. i wtedy musisz biec takim długim kanalikiem, wyprzedzić wszystkie plemniki aż dobiegniesz do końca.. Wtedy ukaże ci się wielka kula. Powiesz do niej "cześć jestem plemnik" a ona ci odpowie "cześć jestem komórka jajowa" wejdziesz w nią i powstanie nowe życie.
    Plemniczek ćwiczył całymi dniami żeby być najlepszym i wyprzedzić inne plemniki.
    Aż w końcu nadszedł ten dzień i plemniczek poczuł że to jest ten dzień. Biegł więc kanalikiem, wyprzedził wszystkie plemniki, aż dotarł do celu.
    Ale ukazały mu się dwie kule.
    Plemniczek zdziwił się, ale pomyślał: "pewnie staremu coś się pomieszało.. przedstawie sie"
    - Cześć jestem plemnik
    a one na to:
    - Cześć jesteśmy migdały

    A wszystko przez te truskawki :-)
    zajebiste:D
    to ja mu moze te jajka mielonym mrozonym:D


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 4 marca 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    To ja mam jeden dot. tych małych słabiutkich plemniczków :)

    Płynie stado plemników jajowodem. Nagle jeden słabiutki, który płynie ostatni, krzyczy:
    - Panowie, zdrada, jesteśmy w dupie - wracajmy!.
    Cale stado w tył zwrot, a ten płynąc dalej mruczy pod nosem: "I tak rodzą się geniusze".
    kurna,te kijanki mojego to chyba same barany,zadnego bystrego:(

    ana1122, Buko lubią tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 marca 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ulubiony kawał :)

    cd2e5f7639e4526dgen.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2016, 20:07

    Angie 31, Buko, Edziuuuuuuuunia, Ajka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 4 marca 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :D :D :D Ania,padlam!!!!! zajebiste!!! akurat dla mnie- w tym miesiacu wykanczamy nasze mieszkanko wyczekane:D

    Ania_84 lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 4 marca 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    mamy mętlik W głowie. Dzien wcześniej byliśmy U doktora D. Przepisał mężowi silne antybiotyki na leukocyty luzno pokrywaja w polu widzenia więc nie dużo. Mimo to powiedział że wyniki się nie poprawia, ale kazał po tym antyb powtórzyć U nich badania. Patrzył aby na te od nich A te co wyszły lepiej W szpitalu to aby się trochę zdziwił. Powiedział że czy 100 tys czy 7 mln to I tak żadna różnica bo tylko in vitro wchodzi w gre bo iui mało osób zachodzi. Z kolei ten androlog nie kazał brać tych lekarstw bo tylko pogorsza wyniki. Kazał kontynuować zdrowy tryb i najważniejsze rzucić fajki. powtórzyć za miesiąc badania W medyku. Żylaki są aby 2 Ale bardzo małe więc ok. Zły był że mąż tak długo brał olfen na kręgosłup. Poza tym po co doktor kaze robic wyniki zaraz po antybiotyku przecież logiczne że wynikI będą kiepskie. co O tym myślicie?

    O cholera teraz to i ja zgłupiałam. A co twój mąż na to? Jeśli 7ml to mało a już z góry zarzuca że wyniki się nie poprawia to po co ten lek co przepisał?

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 4 marca 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    O cholera teraz to i ja zgłupiałam. A co twój mąż na to? Jeśli 7ml to mało a już z góry zarzuca że wyniki się nie poprawia to po co ten lek co przepisał?
    Przepisal Ale uważa że wyniki się nie poprawi A jak już to O ile 2 lub 3 mln więc co to jest. Powiem ci że zglupielismy już całkowicie. I nadal nie znany przyczyny czemu tak mało ich jest. Bo wszy badania są ok. Jedynie ten olfen...

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 4 marca 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania ale genialne, śmiejemy się z mężem pół wieczoru :)

    Jak to przez IUI nie zachodzą? Co to za lekarz? Dziwne...

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 5 marca 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do IUI... Dziewczyny, orientujecie się, przy jakich wynikach nasienia warto podchodzić do IUI? Albo inaczej - przy jakich nie ma to sensu?
    W naszym przypadku wyniki są, co tu dużo mówić, beznadziejne. Morfologia 1%, ruchliwość i koncentracja poniżej normy. Mimo to wszyscy lekarze, do których trafialiśmy, czyli 2 ginekologów, urolog i 1 ginekolog-androlog mówią, żebyśmy próbowali naturalnie, a potem IUI. Wydaje mi się to trochę niefrasobliwe, zwłaszcza, że ja już dwudziestu lat nie mam (od trzynastu lat! :)).

    Nie wiem, bo nie siedzę w temacie długo, ale wydaje mi się, że z naszymi wynikami te szanse na IUI są znikome. W ogóle zastanawiam się, czy to ma sens. Może od razu trzeba by IV? Z drugiej strony komu ufać, jak nie lekarzom :/

    Będziemy się konsultować u kolejnego gina i androloga w najbliższym czasie, ale jeśli macie jakąś wiedzę w tym temacie, to chętnie wysłucham.

    PZDR!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2016, 13:47

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 5 marca 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady In Red u nas morfologia 1% prawidłowych w tym 99% patologia głowki i tylko 16 % plemników o ruchu postępowym, do tego ciągle nawracające bakterie w nasieniu a jednak lekarz będzie próbował inseminacji.

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 5 marca 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Ewela. To trzymam kciuki. Ech, niech nam się coś z tych IUI urodzi... Będę dawać znac, co powiedzą kolejni lekarze i jak postępy.

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 5 marca 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wasi faceci robili badanie wiązania nasienia z kwasem hialuronowym?
    Jakie mieli wyniki i co na to Wasi lekarze?

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 5 marca 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady In Red wrote:
    Co do IUI... Dziewczyny, orientujecie się, przy jakich wynikach nasienia warto podchodzić do IUI? Albo inaczej - przy jakich nie ma to sensu?
    W naszym przypadku wyniki są, co tu dużo mówić, beznadziejne. Morfologia 1%, ruchliwość i koncentracja poniżej normy. Mimo to wszyscy lekarze, do których trafialiśmy, czyli 2 ginekologów, urolog i 1 ginekolog-androlog mówią, żebyśmy próbowali naturalnie, a potem IUI. Wydaje mi się to trochę niefrasobliwe, zwłaszcza, że ja już dwudziestu lat nie mam (od trzynastu lat! :)).

    Nie wiem, bo nie siedzę w temacie długo, ale wydaje mi się, że z naszymi wynikami te szanse na IUI są znikome. W ogóle zastanawiam się, czy to ma sens. Może od razu trzeba by IV? Z drugiej strony komu ufać, jak nie lekarzom :/

    Będziemy się konsultować u kolejnego gina i androloga w najbliższym czasie, ale jeśli macie jakąś wiedzę w tym temacie, to chętnie wysłucham.

    PZDR!

    W tym tygodniu odebraliśmy wyniki nasienia mojego M. Krótko się staramy ale postanowiliśmy sprawdzić z czym startujemy. Lekarz powiedział, że on się nie podejmie inseminacji na takich wynikach.
    Mamy:
    w całym ejakulacie 1,29 mln
    ruchliwość A-1%, B 18 %72 % nieruchome,
    morfologia 1 %
    poza tym na czarno zaznaczyli objętość - 0,15 ml, norma jest 1,5-6,0.

    Tylko in vitro.

    niedoświadczona 32
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 marca 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niedoświadczona 32 wrote:
    W tym tygodniu odebraliśmy wyniki nasienia mojego M. Krótko się staramy ale postanowiliśmy sprawdzić z czym startujemy. Lekarz powiedział, że on się nie podejmie inseminacji na takich wynikach.
    Mamy:
    w całym ejakulacie 1,29 mln
    ruchliwość A-1%, B 18 %72 % nieruchome,
    morfologia 1 %
    poza tym na czarno zaznaczyli objętość - 0,15 ml, norma jest 1,5-6,0.

    Tylko in vitro.

    tak bez dalszej diagnostyki nic nie zrobił ??



    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 5 marca 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobił, USG ok, hormony w normach - testosteron trochę niski ale spokojnie w normie.......... posiew ujemny. Mąż nie jest po chemioterapii. Właściwie zawsze suplementowany - dbam o niego :) i co róż dostaje ode mnie jakiś zestawi witamin jak tylko skończy opakowanie.. a od Sylwestra już całkiem fajki rzucił!

    niedoświadczona 32
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 marca 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niedoświadczona 32 wrote:
    Zrobił, USG ok, hormony w normach - testosteron trochę niski ale spokojnie w normie.......... posiew ujemny. Mąż nie jest po chemioterapii. Właściwie zawsze suplementowany - dbam o niego :) i co róż dostaje ode mnie jakiś zestawi witamin jak tylko skończy opakowanie.. a od Sylwestra już całkiem fajki rzucił!
    a genetyka ??

    nie mimał jakiś uraów , jak przechodził świnke ?

    robiliście badanie ponownie ?? czy tylko raz ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2016, 19:35

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 5 marca 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gadaliśmy o tym, bo męża brat mimo że młodszy dużo też ma słabiznę ;( Tylko mój mąż nie jest chętny, bo przecież jeśli nawet pokroimy plemniki czy też przebadamy całą krew i okaże się że owszem jest wada genetyczna to co z tym zrobić? Zresztą prof. nawet przyznał mojemu mężowi rację, że genów nie naprawimy jeśli to jest to. Przede wszystkim nie chcemy tego przekazać dzieciom! Mąż zaproponował skorzystanie z dawcy podczas wizyty, to profesor był zdziwiony i wysłał męża na estradiol, bo tylko to nie było badane. Oczywiście wyszedł w normie... Dlatego w tym cyklu postaram się sprawdzić drożność i chyba startujemy z dawcą.. in vitro odpada. Zbyt kosztowna i skomplikowana procedura... tyle stymulacji ... gwarancji nie da nam nikt... zarodki mogą być wadliwe i nawet potem ciąża się może nie utrzymać.. a ja szczerze mówiąc boję się szprycowania wszelakimi hormonami... w tym cyklu zaczęłam duphaston i czuje się po nim że szkoda gadać..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2016, 20:06

    niedoświadczona 32
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 5 marca 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam dodać badanie jest trzecie i każde było do niczego ale ostatnie najgorsze ;)bo ta objętość masakrycznie spadła.. tylko wiesz... tak na serio staramy się dopiero drugi cykl. Niedawno (5 miesięcy) zamieszkaliśmy na nowym i pomyśleliśmy o powiększeniu rodziny.. całe szczęście że z marszu porobiliśmy badania.. bo czekalibyśmy z rok normalnych starań a tak to chociaż wiadomo co i jak.

    niedoświadczona 32
‹‹ 251 252 253 254 255 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ