X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 2 marca 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny nie wytrzymałam I zrobiliśmy ponowne badania nasienia. Wynik 7 800 000 mln/ml norma 40 do 120. Czy to jest podany wynik W ml czy w calosci (bo norma Tak jakby dla całego ejakulatu)

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 2 marca 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mam 51 dc bez okresu zablokowałam się :( poszłam do nowego i polecanego ginekologa..i tak mnie i męża ocenił; wszytko mi omówił sprawdził moje wyniki wyniki męża. ...potem mnie zbadał mam 3.2 cm cystę na lewym jakniku, bo nie pękł mi pęcherzyk podczas owulacji ze stresu...tarczyce mam na granicy normy ale nie chce mi na razie podawać hormonów, bo w moim przypadku blokady wywoła to gorsze skutki...jak na razie dostałam luteinę na 3 dni od jutra mam brać. .. do 7 dni nastąpi miesiaczka. . ...potem mam mam brać od 16-25 dc i po następnej miesięczne się wstawić. .. będę miała pełny monitoring i sprawdzi czy ok ...mnie podsumował , że jestem zdrowa tylko nie mogę tak wariowac, bo co miesiąc do ovu nie będzie dochodzić. ..jeśli chodzi o męża gorzej powiedział wprost , że jest teraz średnia możliwość zajścia przy jego we wyniku ale może to trwac i trwać bo plemniki nie są w tak idealnym stanie....a ja nie jestem gotowa na czekanie bo widzi, że stresuje się wszystkim. ..i powiedział , że to już od naszej decyzji mozemy współżyć jeśli ja się zmienię i wyluzuje jest możliwe zajde ale to może nawet trwać 2-3 lata....a jak pójdziemy na inseminacje powinno się udać od razu bo ma ładną morfologie...wytłumaczył mi cała iui dal namiary na jego przyjaciela z kliniki i powiedział, że w przypadku kiedy idą jego klientki on dzwoni do niego kolegi i ustalamy wszytko bez stresu....pytałam o koszta to on mówi, że jako ze jestem jego klientka i to ze jego przyjaciel da rade zrobić tez sporo na NFZ. ... podsumował , że na razie musi mnie wyleczyć ze stresu...potem sama z mężem podejmę decyzję. .. jestem mega zadowolona serio. ....to mój 3 ginekolog a najlepszy.. .:/ także chyba musze iść na iui:(bo ja wykoncze się psychicznie. ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2016, 19:23

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 2 marca 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Eddziunia wiec od 10 do 12 marca działajcie ;) a nóz widelec 2-3 dni przed owu da rade ;) nigdy nie mów nigdy juz tu Robotka wpadła tak pieknie z 0 plemników wyniki sie popraiły i jakos chyba mieli przed owu 5-6 dni <3 i bach II krechy ;)


    oczywiście, nie mówię że nie ;) i żyje nadzieją że TAK ;););) haha no oby oby ;)

    Patus a ta cysta to co, ona się wchłonie czy złuszczy z @? co on powiedział? To dobrze, że na niego trafiliście teraz. A na NFZ to gdzie by wtedy proponował IUI? Kurcze ile stres i nerwy robią złego, a my się tak stresujemy co? No ale każda z nas to inaczej przeżywa. Ja staram sobie tłumaczyć, ale wiadomo że bywa różnie i też panikuje i się stresuje. Trzymam kciuki! Musi być dobrze!

    Patus_777 lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 2 marca 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Hej dziewczyny nie wytrzymałam I zrobiliśmy ponowne badania nasienia. Wynik 7 800 000 mln/ml norma 40 do 120. Czy to jest podany wynik W ml czy w calosci (bo norma Tak jakby dla całego ejakulatu)

    Ja to się nie znam ale jak dla mnie to jest sporo a nawet bardzo dużo tych plemnikow i tu się potwierdza fakt że nie każdego razu podczas wytrysku sperma posiada tyle samo plemnikow. Musicie teraz tylko się dobrze zgrać z jego ilością i jakością i twoją owulka i będzie mały dzidziuś

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 2 marca 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    Ja to się nie znam ale jak dla mnie to jest sporo a nawet bardzo dużo tych plemnikow i tu się potwierdza fakt że nie każdego razu podczas wytrysku sperma posiada tyle samo plemnikow. Musicie teraz tylko się dobrze zgrać z jego ilością i jakością i twoją owulka i będzie mały dzidziuś
    No jakby tyle było W 1 ml to W naszym przypadku szał cial. Te wyniki były robione W laboratorium A te wcześniejsze komputerowe. myślisz że te komputerowe lepsze?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 marca 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuś mam nadzieję że cysta się wchłonie i będziecie mogli działać z IUI :)

    Ana - normy 40mln-120mln to norma wg WHO 1999 roku aktualnie norma to w 1 ml 15mln a dla całego 32 mln

    Edziunia no wiesz żeby nie byłoże flądra jestemm ale życze Wam wpadki ;)

    Patus_777, Edziuuuuuuuunia lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 2 marca 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Patuś mam nadzieję że cysta się wchłonie i będziecie mogli działać z IUI :)

    Ana - normy 40mln-120mln to norma wg WHO 1999 roku aktualnie norma to w 1 ml 15mln a dla całego 32 mln

    Edziunia no wiesz żeby nie byłoże flądra jestemm ale życze Wam wpadki ;)
    To czemu podają jeszcze starą normę W laboratorium w szpitalu?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 marca 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    To czemu podają jeszcze starą normę W laboratorium w szpitalu?
    są powszechnie stosowane nowe normy sa z 2010 roku ..
    z racji tego iz paramtery nasienia mezczyzn z z roku na rok są coraz niższe .. te normy nie sa złe , oddają tylko to że kiedys mezczyzni mieli lepsze wyniki . bo to co oni uznaja za norme w 1 ml teraz jest norma dla całego ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 2 marca 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    są powszechnie stosowane nowe normy sa z 2010 roku ..
    z racji tego iz paramtery nasienia mezczyzn z z roku na rok są coraz niższe .. te normy nie sa złe , oddają tylko to że kiedys mezczyzni mieli lepsze wyniki . bo to co oni uznaja za norme w 1 ml teraz jest norma dla całego ;)
    Dzięki kochana jesteś że odpisałas. Normalnie jesteśmy tacy szczęśliwi jakbym już W ciąży była. Te 7 mln to dla nas super wynik. Zdrowe jedzenie I sport Może coś daje. Tydzień temu W klinice co zajmuje sie in vitro 100 tys a teraz 7 mln w zwyklym szpitalu dziwne trochę?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 marca 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Dzięki kochana jesteś że odpisałas. Normalnie jesteśmy tacy szczęśliwi jakbym już W ciąży była. Te 7 mln to dla nas super wynik. Zdrowe jedzenie I sport Może coś daje. Tydzień temu W klinice co zajmuje sie in vitro 100 tys a teraz 7 mln w zwyklym szpitalu dziwne trochę?
    no niestety kliniki nie raz lubie przekłamywac te wyniki ;) dlatego trzeba brac je z rozwagą ;)

    mam nadziejeże liczba będzie rosła ;)

    ps dziewczyny tak z czystej ciekawosci .. u tch dziewczyn u któych jest plemników ponizej 5mln czy nigdy nie zastanwiałyscie sie nad mrożeniem nasienia .. ??
    patrze z pryzmatu bezplemnikowca .. dlatego pytam ;)
    bo gdybym miala taki wynik 5 mln plemników to chyba bym kilka słomek zamroziła tak na wszelki wypadeczek ..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 2 marca 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    no niestety kliniki nie raz lubie przekłamywac te wyniki ;) dlatego trzeba brac je z rozwagą ;)

    mam nadziejeże liczba będzie rosła ;)

    ps dziewczyny tak z czystej ciekawosci .. u tch dziewczyn u któych jest plemników ponizej 5mln czy nigdy nie zastanwiałyscie sie nad mrożeniem nasienia .. ??
    patrze z pryzmatu bezplemnikowca .. dlatego pytam ;)
    bo gdybym miala taki wynik 5 mln plemników to chyba bym kilka słomek zamroziła tak na wszelki wypadeczek ..
    No też mam że będzie rosło.
    A te mrożenie na czym polega za jaki czas można je wykorzystac? Duże koszta?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 marca 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie facet oddaje nasienie jest obrabiane do mrozenia tylko musi miec aktualna wirusologie i posiewy ..
    zamrazaja w tzw słomkach ..zalezy od kliniki nie raz maja pakiety np do 5 lat koszt okolo 1300 na te 5 lat np u nas w klinice ;) ale sa tez mrozenia na rok . okolo 300-500 zł

    jak jest mrozenie na 5 lat to mozesz z nich korzystac przez 5 lat ;)

    jak dla mnie dobrym pmyslem jest przez wszelakimi zabiegami i w sytuacji gdy liczba plemników spada :)

    a mozna je wykorzystac zarówno późneij do IUI jak i IVF :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 2 marca 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdzimy po miesiącze czy się wchłonela ale powninna;)....tak czy siak mojemu z terato i oligozospemią przeszło po suplementach na ruch atenozoospemie. ..musze dać sobie na wstrzymanie, jestem młoda może uda nam sie się bez iui...mój ma teraz morfologie ok. ...ale tak plemników powinno skoczyć z 28 mln do mln 60 mln...żeby się udało. ..i ten ruch:/

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 2 marca 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    No jakby tyle było W 1 ml to W naszym przypadku szał cial. Te wyniki były robione W laboratorium A te wcześniejsze komputerowe. myślisz że te komputerowe lepsze?

    Nie mam zielonego pojęcia ale kontynuowalabym zdrowy tryb życia i wypiła dzisiaj szampana do tego zgwalcilabym męża .
    Cieszę się razem z tobą zobaczysz będzie dobrze ❤❤❤

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 2 marca 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    no niestety kliniki nie raz lubie przekłamywac te wyniki ;) dlatego trzeba brac je z rozwagą ;)

    mam nadziejeże liczba będzie rosła ;)

    ps dziewczyny tak z czystej ciekawosci .. u tch dziewczyn u któych jest plemników ponizej 5mln czy nigdy nie zastanwiałyscie sie nad mrożeniem nasienia .. ??
    patrze z pryzmatu bezplemnikowca .. dlatego pytam ;)
    bo gdybym miala taki wynik 5 mln plemników to chyba bym kilka słomek zamroziła tak na wszelki wypadeczek ..

    Aniu my już podjelismy decyzje i juz przy ostatnim oddaniu nasienia maz zapytał czy mogliby od razu zamrozic to lekarz powiedział że teraz nie bo on ich potrzebuje do badań ale później może przyjeżdżać co 4 dni i bedziemy mrozic. Tak narazie to jesteśmy w czarnej dupie nic nie wiemy jedynie dostaliśmy date kolejnej wizyty na kwiecień a dwa tygodnie wcześniej ma oddać krew do badań nawet nie napisali jakich tych badań. Taki głupi zwyczaj i system w tym kraju na wszystko trzeba czekać i to nie mało

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 2 marca 2016, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    Aniu my już podjelismy decyzje i juz przy ostatnim oddaniu nasienia maz zapytał czy mogliby od razu zamrozic to lekarz powiedział że teraz nie bo on ich potrzebuje do badań ale później może przyjeżdżać co 4 dni i bedziemy mrozic. Tak narazie to jesteśmy w czarnej dupie nic nie wiemy jedynie dostaliśmy date kolejnej wizyty na kwiecień a dwa tygodnie wcześniej ma oddać krew do badań nawet nie napisali jakich tych badań. Taki głupi zwyczaj i system w tym kraju na wszystko trzeba czekać i to nie mało
    Będzie dobrze dziewczyny u nas. Czuje to W kościach:-)

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 3 marca 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym mrożeniem to nie jest wcale głupi pomysł :) właściwie to nie wiedziałam, że jest taka opcja. a to nie szkodzi plemnikom? Dziwne, że wszystko na nie wpływa a mrożenie nie :)
    Ania, pewnie że będzie dobrze :) zaraz pojawi się bobasek :) świętujcie! Też bym się cieszyła jak głupia z takich wyników :)
    U nas profertil juz się skończył, a za dwa tygodnie badania nasienia. Codziennie trzy orzechy brazylijskie, koktajle owocowe i sałatki. Mam nadzieje, ze tez się poprawią parametry :*

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 marca 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny,poradzcie mi, gdzie moj maz ma trzymac te cholerne telefony- dalej niz pol metra od pachwin?:/ nosi dwa, sa niezbedne w jego pracy, non stop musi je miec przy sobie:( jakos sobie nie wyobrazam zeby nosil je w torebeczce na rasi:D

    moze ktorejs z was udalo sie znalezc skuteczny sposob?


    u5cvp2.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 3 marca 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olecja... w sumie to nie wiem gdzie mój trzyma komórkę... pewnie nie tam gdzie powinien...

    A tak z innej beczki robili Wasi faceci test Mar... Mój M. ma lekka aglutynację plemników i dziś mnie dopadło panikowanie a propos przeciwciał przeciwplemnikowych...

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 3 marca 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W plecaku trzyma - juz się dowiedziałam...- Ale zaczął się właśnie zastanawiać... czy aby na pewno komórka mu potrzebna

    2020 :)
    2023 :)
‹‹ 249 250 251 252 253 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ