X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Natii94 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 7 lutego 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki męża proszę o opinię.
    Czas trwania abstynencji 4 dni

    Czas upłynnienia 60 min

    Sposób upłynnienia samoistne

    Barwa szarobiała szarobiała - mleczna

    Zapach swoisty

    Objętość ejakulatu 2.80 ml

    Odczyn (pH) 8.0

    Liczba plemników w 1 ml 12.32

    Liczba plemników w ejakulacie 34.50 mln

    Liczba komórek okrągłych 0.60

    Plemniki o szybkim ruchu
    postępowym (VSL>11um/s,
    VAP>25um/s) 10%

    Plemniki o wolnym ruchu
    postępowym (VSL>11um/s,
    25>VAP>5um/s) 27%

    Suma plemników o ruchu
    postępowym 37%

    Plemniki o ruchu niepostępowym
    (VSL<11um/s lub VAP<5um/s) 5%

    Plemniki nieruchome (VSL=0um/s,
    VAP=0 um/s) 58%

    Plemniki o szybkim ruchu postępowym 1.23 mln/ml

    Plemniki o wolnym ruchu postępowym 3.33 mln/ml

    Plemniki o ruchu niepostępowym 0.62 mln/ml

    Plemniki nieruchome 7.15 mln/ml

    Średnia prędkość przeciętnego
    toru (VAP) 21.8um/s

    Średnia prędkość ruchu
    postępowego (VSL) 17.5um/s

    Średnia prędkość względem
    zarejestrowanego toru (VCL) 30.2 um/s

    Średnia amplituda bocznych
    odchyleń główki plemnika (ALH) 1.3um

    Średnia częstotliwość bocznych
    odchyleń główki plemnika (BCF) 7.9 Hz

    Prostoliniowość (STR) 77.2 %

    Liniowość ruchu (LIN) 57.5 %

    Plemniki żywe 83 %

    Plemniki martwe 17 %

  • Alicjaemm Debiutantka
    Postów: 13 19

    Wysłany: 8 lutego 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, prośba o interpretacje wyników męża. Narazie zrobiliśmy profil podstawowy badania nasienia, kilka wyników na granicy, kilka poza normą. Czy wg Was jest źle?
    74809daefd55825dmed.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 16:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaemm wrote:
    Dziewczyny, prośba o interpretacje wyników męża. Narazie zrobiliśmy profil podstawowy badania nasienia, kilka wyników na granicy, kilka poza normą. Czy wg Was jest źle?
    74809daefd55825dmed.jpg
    Macie ponad 300mln plemnikow! O matuchno podziel się!!!:)
    Ilość super, żywotność tez. Ruch trochę kiepski- przed seksem niech maz wypije kawe lub energetyka, pobudzi tym plemniki:)
    Brakuje morfologi. Ale wydaje mi sie ze z takimi wynikami bez problemu powinna byc ciąża:)

  • Alicjaemm Debiutantka
    Postów: 13 19

    Wysłany: 8 lutego 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za porady i interpretację :) a myślisz że warto robić morfologię? Staramy się kilka miesięcy. Oboje jesteśmy po 30tce. Nie naciskałam nawet na badanie nasienia, ale mąż sam zrobił, teraz zastanawiamy się czy poszerzyć za jakiś czas o morfologię? Czy cierpliwie czekać. U mnie minimalnie podniesiona prolaktyna którą już zbijam dostinexem, i tsh powyżej 1,5 ale wiem ze niektóre dziewczyny o takich wynikach marzą :)

  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 8 lutego 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaemm wrote:
    Dziękuje za porady i interpretację :) a myślisz że warto robić morfologię? Staramy się kilka miesięcy. Oboje jesteśmy po 30tce. Nie naciskałam nawet na badanie nasienia, ale mąż sam zrobił, teraz zastanawiamy się czy poszerzyć za jakiś czas o morfologię? Czy cierpliwie czekać. U mnie minimalnie podniesiona prolaktyna którą już zbijam dostinexem, i tsh powyżej 1,5 ale wiem ze niektóre dziewczyny o takich wynikach marzą :)
    Warto zrobić morfologie...u mojego M wszystkie parametry były ponad norme a pierwszy wynik morfologii 0%...teraz waha się pomiędzy 2 a 4%

    Jane208 lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • polaa__ Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 lutego 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ogromnie proszę o pomoc w interpretacji wyników partnera. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! Wyniki załadowane na tinypic: http://i67.tinypic.com/5my89v.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2019, 12:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie wiem czy już lecieć do lekarza, mąż zrobił badania, bez konsultacji z lekarzem
    Bardzo prosze o jakies sugestie, porady...
    Nie wiem czy jeszcze czekać, staramy sie już 6 miesięcy, miałam ciaze biochemiczna...

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/301951d26aab.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8a3043cfd673.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/301951d26aab.jpg.html https://naforum.zapodaj.net/8a3043cfd673.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 21:07

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 21 lutego 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Fleurrr, na pytanie czy czekać - w mojej opinii - nie. Nie ma na co.

    Nie są to najgorsze wyniki, jakie widziałam, ale i też delikatnie odbiegają od normy. Zanim pójdziecie na wizytę, już możecie wprowadzić jakieś zmiany, które mogą (choć wcale nie muszą) wspomóc parametry nasienia. Suple, dieta, ruch itd. - do poczytania na innych wątkach.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Hej Fleurrr, na pytanie czy czekać - w mojej opinii - nie. Nie ma na co.

    Nie są to najgorsze wyniki, jakie widziałam, ale i też delikatnie odbiegają od normy. Zanim pójdziecie na wizytę, już możecie wprowadzić jakieś zmiany, które mogą (choć wcale nie muszą) wspomóc parametry nasienia. Suple, dieta, ruch itd. - do poczytania na innych wątkach.


    A udać się do androloga czy do kliniki niepłodności. Właśnie te badania mąż robił jak juz mu dawałam jakieś suplementy. Po badaniach dodałam inne...

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 22 lutego 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fleurrr wrote:
    A udać się do androloga czy do kliniki niepłodności. Właśnie te badania mąż robił jak juz mu dawałam jakieś suplementy. Po badaniach dodałam inne...

    My jesteśmy zrażeni do klinik leczenia niepłodności, prawdopodobnie i tak, w którejś z nich wylądujemy (ale mamy już swój typ, wybrany tu, na forum), ja bym poszła do dobrego urologa lub androloga. Zaznaczam DOBREGO. Mój Mąż, na wizycie u pierwszego (ordynator oddziału, lokalna sława urologiczna, nasienie Męża - koncentracja niepozwalająca na zbadanie morfologii) usłyszał - "Ma Pan idealne wyniki nasienia! Świetnie się nadają do in vitro!".

    Zróbcie też badania hormonalne oraz przydałyby się posiewy z nasienia

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 17 marca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem, co zrobić. Lekarz z kliniki niepłodności mówi, żeby jeszcze w marcu powtórzyć badanie nasienia.
    Urolog zdiagnozował u M żylaki powrózka nasiennego, skierował na operację - termin na początek maja i powiedział, żeby zbadać nasienie 6 miesięcy po zabiegu.

    Nie wiem, czy mamy teraz robić to badanie, czy to sens - tym bardziej, że badanie jest płatne, a do tego muszę zwalniać się na kilka godzin z pracy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza-K wrote:
    Dziewczyny, nie wiem, co zrobić. Lekarz z kliniki niepłodności mówi, żeby jeszcze w marcu powtórzyć badanie nasienia.
    Urolog zdiagnozował u M żylaki powrózka nasiennego, skierował na operację - termin na początek maja i powiedział, żeby zbadać nasienie 6 miesięcy po zabiegu.

    Nie wiem, czy mamy teraz robić to badanie, czy to sens - tym bardziej, że badanie jest płatne, a do tego muszę zwalniać się na kilka godzin z pracy.
    Skoro decydujecie sie na operację, to nie wiem czy jest sens robić teraz badania?
    My sami mielismy robić badania przed operacją, ale doszlismy do wniosku ze jednak nie zrobimy. Bo one nic by nie wniosły.
    I tak oto pół roku od operacji z 1% prawidlowych plemników zrobiło się ich aż 72%! Także walczcie, bo warto!

    Iza-K lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby spojrzeć na te wyniki?
    Staramy się 14 miesiąc, postanowiliśmy ruszyć i się trocję wgłębić w nasze organizmy. Zrobiliśmy seminogram, w przyszłym tygodniu zabieram wyniki i idę na monitoring cyklu.
    Za odzew będę bardzo wdzięczna :)
    Mąż stosuje (jak pamieta...xd) Sulfazin, Androvit, L-karnityne
    Czas abstynencji 5 dni

    BADANIE MAKROSKOPOWE
    Objętość [ml] 2,0 (>/1,5)
    Czas upłynnienia [min] 10 (/<60)
    pH 7,7 (>/7,2)
    Wygląd prawidłowy
    Lepkość +

    BADANIE MIKROSKOPOWE
    Aglutynacje -
    Wynik HOS testu [%] 67 (>/60)
    Żywe plemniki [%] 67 (>/58)

    Koncentracja [mln/ml] 77,0 (>/15)
    [mln/ejakulat] 154,0 (>/39)

    RUCHLIWOŚĆ
    Plemniki ruchliwe (P+NP) 50% 38mln/ml 77mln/ejakulat
    Ruch postępowy (P) 36% 27,72mln/ml 55,44mln/ejakulat
    Plemniki nieruchliwe (NR) 50% 38,5mln/ml 77mln/ejakulat
    (Normy: P>/32% lub P+NP >/40%)

    MORFOLOGIA
    Plemniki prawidłowe 4% 3,08mln/ml 6,16mln/ejakulat
    Plemniki nieprawidłowe 96% 73,92mln/ml 147,84mln/ejakulat
    -wady główki 96%
    -wady wstawki 3%
    -wady witki 4%
    -krople cytoplazmatyczne 0%

    Leukocyty, erytrocyty, kom.nabłonkowe, kom.spermatogenezy - 0

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 21:36

  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 20 marca 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy ktoś z was boryka się z brakiem uplynnienia nasienia? W sensie takim czy po stosunku mozna to zauważyć czy to wychodzi dopiero w badaniach?

  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 20 marca 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animajka to są wyniki w normie.

    Karmelova23 u mojego M. W pierwszym badaniu - upłynnienie mechaniczne, później już było ok. Może trzeba zwiększyć ilość spożywanych płynów.

    Można to zauważyć. Nasienie zmienia się w bardziej płynną postać.

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 20 marca 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelova23,

    u nas nie było widać różnicy. Pierwsze badanie było na granicy dopuszczalności 60 minut, natomiast w drugim 35 minut, więc poprawa spora (odstęp między badaniami 2 miesiące). W międzyczasie wyleczyliśmy ureaplasmę i jakieś 2 bakterie, które Mąż miał w nasieniu, Mąż przyjmował suplementy, natomiast w tzw. międzyczasie w moje dni płodne pił sobie ACC Optima jedną tabletkę dziennie (efektu w postaci ciąży póki co brak). Jeśli chodzi o ilość spożywanych płynów - mojego nie trzeba do tego zachęcać, pije olbrzymie ilości wody i soków warzywnych, więc akurat u nas nie tu leżał problem. Z mojej wiedzy wynika, że upłynnienie związane jest z ruchliwością plemników, więc jak będziecie decydowali o suplach, to takie głównie wpływające na ruchliwość.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 20 marca 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Mój jest po zabiegu zylakow powrozka nasiennego i trochę mnie zaniepokoiło to ( będę zbyt dosłowna) że przed zabiegiem po stosunku normalnie nasienie ze mnie wyplywalo natomiast teraz po zabiegu 4 miesiące jest tak że po stosunku nic ze mnie nie wyplywa czuje nasienie w pochwie głęboko ale kompletnie nic więcej. I martwię się czy to mogą być problemy z uplynnieniem..

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 20 marca 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, mnie to wypływanie strasznie denerwuje, po pierwsze zwyczajnie tego nie lubię, a po drugie ostatnio naszła mnie głupia myśl (ah, te umysły sfisiowanych staraczek ;P) "a co jeśli wypływa wszystko i nic nie zostaje we mnie, żeby popłynąć w dobrą stronę?". Na szczęście takie myśli pojawiają się już po serduszkowaniu, natomiast mam założenie, że jeśli zacznę myśleć w trakcie rozkoszowania się Mężem, o staraniach, to idę do psychologa.

    Upłynnienie jest parametrem, który dość łatwo ulega poprawie.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 20 marca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Wiesz co, mnie to wypływanie strasznie denerwuje, po pierwsze zwyczajnie tego nie lubię, a po drugie ostatnio naszła mnie głupia myśl (ah, te umysły sfisiowanych staraczek ;P) "a co jeśli wypływa wszystko i nic nie zostaje we mnie, żeby popłynąć w dobrą stronę?". Na szczęście takie myśli pojawiają się już po serduszkowaniu, natomiast mam założenie, że jeśli zacznę myśleć w trakcie rozkoszowania się Mężem, o staraniach, to idę do psychologa.

    Upłynnienie jest parametrem, który dość łatwo ulega poprawie.

    No i właśnie u Ciebie normalnie wyplywa A u mnie nie i to mnie martwi, bo właśnie powinno wypływac to normalna fizjologia.

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelova, chyba musicie zrobić badanie nasienia, wtedy wyjdzie, co się zmieniło w sprawie upłynnienia. Sama obserwacja tak naprawdę chyba niczego nie mówi.

    U nas w badaniach wychodzi duża lepkość nasienia, co było sporym zaskoczeniem, bo nigdy tego nie zauważyłam. U mnie też jest tak, że sperma wypływa po stosunku (chyba żadna kobieta nie lubi tego uczucia), pomimo tego, że lepkość jest za duża.

‹‹ 343 344 345 346 347 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ