X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 20 marca 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza-K wrote:
    Karmelova, chyba musicie zrobić badanie nasienia, wtedy wyjdzie, co się zmieniło w sprawie upłynnienia. Sama obserwacja tak naprawdę chyba niczego nie mówi.

    U nas w badaniach wychodzi duża lepkość nasienia, co było sporym zaskoczeniem, bo nigdy tego nie zauważyłam. U mnie też jest tak, że sperma wypływa po stosunku (chyba żadna kobieta nie lubi tego uczucia), pomimo tego, że lepkość jest za duża.


    Boże ja już chyba świruje z tego wszystkiego.. dramat . Tak idziemy w piątek do urologa.

  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 20 marca 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo jest tak że po stosunku nie wyplywa tylko na drugi dzień dopiero.. Nie wiem już sama. Chyba zwariowalam

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 20 marca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelova, nie ma co sobie wkręcać czegoś na wyrost.
    Po prostu po kolejnym badaniu nasienia zobaczycie, czy i jak zmieniły się parametry, w tym lepkość. Zresztą upłynnienie jest chyba najmniejszym problemem - lekarze każą facetom pić dużo płynów, a także zażywać Flegaminę, która rozrzedza spermę. A przy okazji M nie będzie kaszleć. :)

    Karmelova23 lubi tę wiadomość

  • Klaudiakry Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 28 marca 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mój mąż dostał skierowanie na badanie niasienia, czy musimy o czymś wiedzieć? jakoś sie do tego przygotować? Te badanie jest na NFZ czy prywatnie? Jak cenowo? I czy ktoś poleci mi jakąś klinike w Poznaniu?
    Z góry dziękuje za każdą informacje.

    👧 2005
    👦 2008
    💑 08.2013
    💍 05.2017

    "Boże pomóż przetrwać wszystko,
    na kolanach Ciebie błagam,
    żeby wróciły te dni,
    kiedy uśmiech był na twarzy,
    żebym spokojnie zasypiał
    i znowu zaczął marzyć"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudiakry wrote:
    Hej dziewczyny mój mąż dostał skierowanie na badanie niasienia, czy musimy o czymś wiedzieć? jakoś sie do tego przygotować? Te badanie jest na NFZ czy prywatnie? Jak cenowo? I czy ktoś poleci mi jakąś klinike w Poznaniu?
    Z góry dziękuje za każdą informacje.
    My robiliśmy prywatnie w Luxmedzie, rozszerzone kosztuje tam 140zl, podstawowe chyba 70zl. Lepiej robcie to z morfologią plemnika, czyli rozszerzone.
    Przed badaniem musicie zachować abstynencję płciową - najlepiej 3-4 dni, i alkoholową min. 2 dni.
    Nasienie należy oddać do kubeczka, poprzez masturbację, nie może to być seks.
    Powodzenia!:)

    Klaudiakry lubi tę wiadomość

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 28 marca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudiakry,
    badanie koniecznie z morfologią - my zrobiliśmy najpierw dwa razy podstawowe i bez morfologii okazały się bezwartościowe. Koszt to 130-140zł i trzeba będzie zrobić je dwa razy w określonym odstępie czasu.

    Ważne, żeby wyniki badań były porównywalne, abstynencja seksualna ma być taka sama przed kolejnymi badaniami (tyle samo dni).

    Co do oddawania nasienia, to tak jak napisała Tiki, do kubeczka :).
    Nie może być seks - w tym sensie, że nie może to być stosunek przerywany. Niektóre kliniki oferują specjalną prezerwatywę bez środka plemnikobójczego, z której nasienie może być przebadane. Ale to chyba rzadkość, nam nikt nie oferował. Aha - seks oralny przy oddawaniu nasienia do badania też odpada, o czym się boleśnie przekonaliśmy. ;)

    Badanie najlepiej zrobić nie w laboratorium, tylko w klinice. Mają tam pokoje zwierzeń do oddawania nasienia do kubeczka. :) Można wejść tam razem z mężem/partnerem, żeby pomóc mu dojść.


    Klaudiakry lubi tę wiadomość

  • Klaudiakry Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 28 marca 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92 wrote:
    My robiliśmy prywatnie w Luxmedzie, rozszerzone kosztuje tam 140zl, podstawowe chyba 70zl. Lepiej robcie to z morfologią plemnika, czyli rozszerzone.
    Przed badaniem musicie zachować abstynencję płciową - najlepiej 3-4 dni, i alkoholową min. 2 dni.
    Nasienie należy oddać do kubeczka, poprzez masturbację, nie może to być seks.
    Powodzenia!:)



    Szczerze nawet nie wiedziałam że są podstawowe i rozszerzone, bo robimy pierwszy raz a na skierowaniu nawet nie zwrocilam uwagi :)
    A orientujesz sie moze jak dlugo sie czeka na wizyte w tym luxmedzie ?

    👧 2005
    👦 2008
    💑 08.2013
    💍 05.2017

    "Boże pomóż przetrwać wszystko,
    na kolanach Ciebie błagam,
    żeby wróciły te dni,
    kiedy uśmiech był na twarzy,
    żebym spokojnie zasypiał
    i znowu zaczął marzyć"
  • Klaudiakry Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 28 marca 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza-K wrote:
    Klaudiakry,
    badanie koniecznie z morfologią - my zrobiliśmy najpierw dwa razy podstawowe i bez morfologii okazały się bezwartościowe. Koszt to 130-140zł i trzeba będzie zrobić je dwa razy w określonym odstępie czasu.

    Ważne, żeby wyniki badań były porównywalne, abstynencja seksualna ma być taka sama przed kolejnymi badaniami (tyle samo dni).

    Co do oddawania nasienia, to tak jak napisała Tiki, do kubeczka :).
    Nie może być seks - w tym sensie, że nie może to być stosunek przerywany. Niektóre kliniki oferują specjalną prezerwatywę bez środka plemnikobójczego, z której nasienie może być przebadane. Ale to chyba rzadkość, nam nikt nie oferował. Aha - seks oralny przy oddawaniu nasienia do badania też odpada, o czym się boleśnie przekonaliśmy. ;)

    Badanie najlepiej zrobić nie w laboratorium, tylko w klinice. Mają tam pokoje zwierzeń do oddawania nasienia do kubeczka. :) Można wejść tam razem z mężem/partnerem, żeby pomóc mu dojść.


    No wlasnie rozgladam sie za klinika bo slyszalam w Poznaniu w szpitalu na Polnej robia tez ale chyba bym wolala gdzies w prywatnej klinice ;)

    👧 2005
    👦 2008
    💑 08.2013
    💍 05.2017

    "Boże pomóż przetrwać wszystko,
    na kolanach Ciebie błagam,
    żeby wróciły te dni,
    kiedy uśmiech był na twarzy,
    żebym spokojnie zasypiał
    i znowu zaczął marzyć"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza-K wrote:
    Klaudiakry,
    badanie koniecznie z morfologią - my zrobiliśmy najpierw dwa razy podstawowe i bez morfologii okazały się bezwartościowe. Koszt to 130-140zł i trzeba będzie zrobić je dwa razy w określonym odstępie czasu.

    Ważne, żeby wyniki badań były porównywalne, abstynencja seksualna ma być taka sama przed kolejnymi badaniami (tyle samo dni).

    Co do oddawania nasienia, to tak jak napisała Tiki, do kubeczka :).
    Nie może być seks - w tym sensie, że nie może to być stosunek przerywany. Niektóre kliniki oferują specjalną prezerwatywę bez środka plemnikobójczego, z której nasienie może być przebadane. Ale to chyba rzadkość, nam nikt nie oferował. Aha - seks oralny przy oddawaniu nasienia do badania też odpada, o czym się boleśnie przekonaliśmy. ;)

    Badanie najlepiej zrobić nie w laboratorium, tylko w klinice. Mają tam pokoje zwierzeń do oddawania nasienia do kubeczka. :) Można wejść tam razem z mężem/partnerem, żeby pomóc mu dojść.
    A ha slyszalam opinie ze wiele kobiet odradzalo kliniki do takich badań, bo przekłamują wyniki, nawet tu na forum o tym czytałam.
    My jak robilismy w Luxmedzie tez mielismy odpowiednio przystosowany pokoik do tego typu badan:)

  • Klaudiakry Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 28 marca 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92 wrote:
    A ha slyszalam opinie ze wiele kobiet odradzalo kliniki do takich badań, bo przekłamują wyniki, nawet tu na forum o tym czytałam.
    My jak robilismy w Luxmedzie tez mielismy odpowiednio przystosowany pokoik do tego typu badan:)


    A mozesz podac mi nr adres coś do tego luxmedu? :)

    👧 2005
    👦 2008
    💑 08.2013
    💍 05.2017

    "Boże pomóż przetrwać wszystko,
    na kolanach Ciebie błagam,
    żeby wróciły te dni,
    kiedy uśmiech był na twarzy,
    żebym spokojnie zasypiał
    i znowu zaczął marzyć"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudiakry wrote:
    Szczerze nawet nie wiedziałam że są podstawowe i rozszerzone, bo robimy pierwszy raz a na skierowaniu nawet nie zwrocilam uwagi :)
    A orientujesz sie moze jak dlugo sie czeka na wizyte w tym luxmedzie ?
    My czekaliśmy kilka dni.
    A ile sie staracie? Bo jak dluzej to polecam od razu zrobić tez posiew nasienia, czy sa bakterie jakies. Zarówno posiew jak i samo badanie nasienia zrobią Wam z jednej probki:)
    Gdybym wiedziala o tym wczesniej to razem z badaniem nasienia bysmy zrobili tez posiew, a tak musielismy dwa razy jeździć. Posiew 40 zl Nas kosztował. Wiec nie dużo, a warto go zrobić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudiakry wrote:
    A mozesz podac mi nr adres coś do tego luxmedu? :)
    A skad jestes? Bo ja z internetu dowiedzialam sie ze badanie nasienia robią w Luxmedzie, który jest ok 50 km ode mnie. Przekonal mnie tez fakt tego ze byl tam pokoik do tego badania.
    Musialabys podzwonic po Luxmedach u siebie w okolicy czy robia tego typu badania, bo nie wszystkie robia- z reguły robia te Luxmedy które maja na miejscu laboratorium.

  • Klaudiakry Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 28 marca 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92 wrote:
    A skad jestes? Bo ja z internetu dowiedzialam sie ze badanie nasienia robią w Luxmedzie, który jest ok 50 km ode mnie. Przekonal mnie tez fakt tego ze byl tam pokoik do tego badania.
    Musialabys podzwonic po Luxmedach u siebie w okolicy czy robia tego typu badania, bo nie wszystkie robia- z reguły robia te Luxmedy które maja na miejscu laboratorium.


    Aha no ja z Poznania i jest luxmed ale ok to podzwonie i sie dowiem :) dziekuje

    👧 2005
    👦 2008
    💑 08.2013
    💍 05.2017

    "Boże pomóż przetrwać wszystko,
    na kolanach Ciebie błagam,
    żeby wróciły te dni,
    kiedy uśmiech był na twarzy,
    żebym spokojnie zasypiał
    i znowu zaczął marzyć"
  • Klaudiakry Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 28 marca 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92 wrote:
    My czekaliśmy kilka dni.
    A ile sie staracie? Bo jak dluzej to polecam od razu zrobić tez posiew nasienia, czy sa bakterie jakies. Zarówno posiew jak i samo badanie nasienia zrobią Wam z jednej probki:)
    Gdybym wiedziala o tym wczesniej to razem z badaniem nasienia bysmy zrobili tez posiew, a tak musielismy dwa razy jeździć. Posiew 40 zl Nas kosztował. Wiec nie dużo, a warto go zrobić.


    Wiesz co ogólnie od 2lat nie uważamy wcale a jak pytasz od kiedy staramy sie z lekarzem to od kilku msc . W kwietniu mam zabieg HSG no i skierowanie na badanie nasienia. Pewnie wpisał podstawowe badanie ale dobrze wiedziec co trzeba porobic zeby nie jezdzic sto razy ;)

    👧 2005
    👦 2008
    💑 08.2013
    💍 05.2017

    "Boże pomóż przetrwać wszystko,
    na kolanach Ciebie błagam,
    żeby wróciły te dni,
    kiedy uśmiech był na twarzy,
    żebym spokojnie zasypiał
    i znowu zaczął marzyć"
  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 28 marca 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92 wrote:
    A ha slyszalam opinie ze wiele kobiet odradzalo kliniki do takich badań, bo przekłamują wyniki, nawet tu na forum o tym czytałam.
    Odwrotnie! To kliniki niepłodności mówią, że wyniki badań ze zwykłych laboratoriów są dla nich niewiarygodne i każą zrobić u nich na nowo (my też tak mieliśmy).
    Jeśli to jest pierwsze badanie, to każą wam zrobić seminogram - czyli podstawowe badanie. Byle było razem z morfologią.

    Klaudiakry lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 07:34

    Klaudiakry lubi tę wiadomość

  • Klaudiakry Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 28 marca 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza-K wrote:
    Odwrotnie! To kliniki niepłodności mówią, że wyniki badań ze zwykłych laboratoriów są dla nich niewiarygodne i każą zrobić u nich na nowo (my też tak mieliśmy).
    Jeśli to jest pierwsze badanie, to każą wam zrobić seminogram - czyli podstawowe badanie. Byle było razem z morfologią.


    Dodzwoniłam się do kliniki którą polecił mi mój lekarz i z morfologia badanie nasienia 175zl :) ale dopiero na maj :/

    👧 2005
    👦 2008
    💑 08.2013
    💍 05.2017

    "Boże pomóż przetrwać wszystko,
    na kolanach Ciebie błagam,
    żeby wróciły te dni,
    kiedy uśmiech był na twarzy,
    żebym spokojnie zasypiał
    i znowu zaczął marzyć"
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 29 marca 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My za badania nasienia płaciliśmy 170 zł a później jeszcze robiliśmy badania na obecność różnych bakterii i kosztowało nas to 280zl :/
    Na tych podstawowych badaniach wyszła nam morfologia 1% i obniżona ilość plemników w 1ml- 13mln, reszta lekko ponad wytyczne. Co do tych badań na bakterie wszystko mamy ujemne, nie wiem gdzie teraz szukac przyczyn takich wyników morfologii i obniżonej ilości. Wyniki badań hormonalnych tez są okej, na usg jąder wyszły drobne żylaki ale lekarz narazie nie zakwalifikował ich do zabiegu. We wtorek idziemy do lekarza pytać co dalej, ale może Wy mi coś podpowiecie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 13:46

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • Sandramome Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 31 marca 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fleurrr wrote:
    A udać się do androloga czy do kliniki niepłodności. Właśnie te badania mąż robił jak juz mu dawałam jakieś suplementy. Po badaniach dodałam inne...

    Fleurrr, a o jakiej klinice niepłodności myślisz? Bo mojej znajomej mąż musi zrobić badania i zastanawia się nad kliniką. Wiem, że w Invickcie można zrobić, ale chcę może jakąś alternatywę zaproponować :)

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandramome wrote:
    Fleurrr, a o jakiej klinice niepłodności myślisz? Bo mojej znajomej mąż musi zrobić badania i zastanawia się nad kliniką. Wiem, że w Invickcie można zrobić, ale chcę może jakąś alternatywę zaproponować :)
    Konkretnej kliniki nie będę polecać, ale koniecznie badanie nasienia zróbcie w tej klinice, do której będziecie potem chodzić. Bo kliniki najczęściej nie honorują badań zrobionych gdzieś indziej i każą je jeszcze raz zrobić u siebie.

‹‹ 344 345 346 347 348 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ