X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • maria.marysia Koleżanka
    Postów: 80 3

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    My za badania nasienia płaciliśmy 170 zł a później jeszcze robiliśmy badania na obecność różnych bakterii i kosztowało nas to 280zl :/
    Na tych podstawowych badaniach wyszła nam morfologia 1% i obniżona ilość plemników w 1ml- 13mln, reszta lekko ponad wytyczne. Co do tych badań na bakterie wszystko mamy ujemne, nie wiem gdzie teraz szukac przyczyn takich wyników morfologii i obniżonej ilości. Wyniki badań hormonalnych tez są okej, na usg jąder wyszły drobne żylaki ale lekarz narazie nie zakwalifikował ich do zabiegu. We wtorek idziemy do lekarza pytać co dalej, ale może Wy mi coś podpowiecie?

    Uważam, że nie ma się co stresować! Mój mąż miał podobne wyniki, ale teraz wszystko jest dobrze.Mój lekarz zawsze i mówił: "Nie trzeba panikować, ale też nie należy lekceważyć."

  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maria.marysia wrote:
    Uważam, że nie ma się co stresować! Mój mąż miał podobne wyniki, ale teraz wszystko jest dobrze.Mój lekarz zawsze i mówił: "Nie trzeba panikować, ale też nie należy lekceważyć."
    A robiliście coś „specjalnego” żeby poprawić wynik? :p

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część, potrzebuje pomocy w interpretacji wyników mojego M. W [] wartości referencyjne.
    Następny cykl mam mieć stymulowany, z takimi wynikami mamy szansę na naturalną ciążę?
    Czas abstynencji: 2dni
    Upłynnienie: 30min[<60]
    Objętość: 3ml[>1,5]
    pH: 7,9[>7,2]
    Barwa: mleczno-szara
    Lepkość: zwiększona[prawidłowa]
    Koncentracja 21mln/ml[>15]
    Całkowita liczba plemników: 63mln[>39]
    Ruch postępowy: 46%[>32]
    Ruch całkowity: 80%[>40]
    Brak ruchu: 20%[<60]
    Plemniki o prawidłowej budowie: 2%[>4]
    Plemniki o nieprawidłowej budowie: 98%[<96]
    Aglutynacja (stopień):1[brak]
    Agregacja: obecna[brak]
    Koncentracja komórek okrągłych: 0,3mln/ml[<5]

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    A robiliście coś „specjalnego” żeby poprawić wynik? :p

    też jestem ciekawa

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • a.a.90 Autorytet
    Postów: 399 120

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko może któraś z Was więcej wie w temacie Hba . Czy tak jak przed badaniem ogólnym nasienia nie powinno się np spozywacalkoholu i innych używek. Czy tak samo na wynik hba może wpłynąć alkohol ??

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a.a.90 wrote:
    Mam pytanko może któraś z Was więcej wie w temacie Hba ??
    Przed każdym badaniem alkoholu powinno się odstawić alkohol, żeby nie zakłócał wyników. Czyli abstynencja przed badaniem ma być zarówno seksualna, jak i alkoholowa.
    Dopytaj w klinice, bo o ile dobrze sobie przypominam - przed badaniem HBA okres abstynencji seksualnej ma wynosić dokładnie 2 dni (nie mniej, nie więcej).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kej_ti8 wrote:
    Część, potrzebuje pomocy w interpretacji wyników mojego M. W [] wartości referencyjne.
    Następny cykl mam mieć stymulowany, z takimi wynikami mamy szansę na naturalną ciążę?
    Czas abstynencji: 2dni
    Upłynnienie: 30min[<60]
    Objętość: 3ml[>1,5]
    pH: 7,9[>7,2]
    Barwa: mleczno-szara
    Lepkość: zwiększona[prawidłowa]
    Koncentracja 21mln/ml[>15]
    Całkowita liczba plemników: 63mln[>39]
    Ruch postępowy: 46%[>32]
    Ruch całkowity: 80%[>40]
    Brak ruchu: 20%[<60]
    Plemniki o prawidłowej budowie: 2%[>4]
    Plemniki o nieprawidłowej budowie: 98%[<96]
    Aglutynacja (stopień):1[brak]
    Agregacja: obecna[brak]
    Koncentracja komórek okrągłych: 0,3mln/ml[<5]
    A byliście z wynikami u lekarza? P Morfologia jest zdecydowanie zaniżona , często jest tak że przyczyną mogą być żylaki przywrózka nasiennego( tak było w naszym przypadku i też morfologia na poziomie 2% ), konieczne będzie usg moszny, aby ewentualnie potwierdzić lub wykluczyć. Ładny macie ruch postępowy a to jest bardzo ważny parametr i lekarz napewno zwróci na to uwagę .Lekarz przepisze wam jakieś suplementy i za jakiś czas trzeba będzie powtorzyć badanie nasienia , aby sprawdzić czy coś sie poprawiło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pejuś wrote:
    A byliście z wynikami u lekarza? P Morfologia jest zdecydowanie zaniżona , często jest tak że przyczyną mogą być żylaki powrózka nasiennego( tak było w naszym przypadku i też morfologia na poziomie 2% ), konieczne będzie usg moszny, aby ewentualnie potwierdzić lub wykluczyć. Ładny macie ruch postępowy a to jest bardzo ważny parametr i lekarz napewno zwróci na to uwagę .Lekarz przepisze wam jakieś suplementy i za jakiś czas trzeba będzie powtorzyć badanie nasienia , aby sprawdzić czy coś sie poprawiło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pejuś wrote:
    A byliście z wynikami u lekarza? P Morfologia jest zdecydowanie zaniżona , często jest tak że przyczyną mogą być żylaki powrózka nasiennego( tak było w naszym przypadku i też morfologia na poziomie 2% ), konieczne będzie usg moszny, aby ewentualnie potwierdzić lub wykluczyć. Ładny macie ruch postępowy a to jest bardzo ważny parametr i lekarz napewno zwróci na to uwagę .Lekarz przepisze wam jakieś suplementy i za jakiś czas trzeba będzie powtorzyć badanie nasienia , aby sprawdzić czy coś sie poprawiło.


    Dziękuję za odpowiedź. Wizytę mamy na 25 kwietnia. A za 4 dni mam zacząć brać clostilbegyt. I zastanawiam się czy ma to sens przy takiej morfologii. Co myślisz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 18:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kej_ti8 wrote:
    A byliście z wynikami u lekarza? P Morfologia jest zdecydowanie zaniżona , często jest tak że przyczyną mogą być żylaki powrózka nasiennego( tak było w naszym przypadku i też morfologia na poziomie 2% ), konieczne będzie usg moszny, aby ewentualnie potwierdzić lub wykluczyć. Ładny macie ruch postępowy a to jest bardzo ważny parametr i lekarz napewno zwróci na to uwagę .Lekarz przepisze wam jakieś suplementy i za jakiś czas trzeba będzie powtorzyć badanie nasienia , aby sprawdzić czy coś sie poprawiło.


    Dziękuję za odpowiedź. Wizytę mamy na 25 kwietnia. A za 4 dni mam zacząć brać clostilbegyt. I zastanawiam się czy ma to sens przy takiej morfologii. Co myślisz?
    Rozumiem że u Ciebie jest problem z owulacja ? Ja napewno bym nie czekala do 25 kwietnia bo to kawał czasu , tylko urologa już zalatwiala dla męża i to usg , no chyba że wam się nie spieszy , ja bym podreperowala nasienie męża bo cieżko , spójrz na nasze wyniki staramy się naturalnie i nic wychodzi .Wiadomo szansa zawsze jest ale popatrz sobie , do inseminacji wymagane jest po odwirowaniu chyba 1mln prawidłowych plemników żeby się lekarz podjal i minimum 5 mln plemników.Poczytaj sobie na ten temat .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pejuś wrote:
    Rozumiem że u Ciebie jest problem z owulacja ? Ja napewno bym nie czekala do 25 kwietnia bo to kawał czasu , tylko urologa już zalatwiala dla męża i to usg , no chyba że wam się nie spieszy , ja bym podreperowala nasienie męża bo cieżko , spójrz na nasze wyniki staramy się naturalnie i nic wychodzi .Wiadomo szansa zawsze jest ale popatrz sobie , do inseminacji wymagane jest po odwirowaniu chyba 1mln prawidłowych plemników żeby się lekarz podjal i minimum 5 mln plemników.Poczytaj sobie na ten temat .

  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomożecie z interpretacją?
    Mąż był skonsultować wyniki u lekarza (chyba ginekologa... sam nie wie :)) i lekarz uspokoił, że wszytsko prawidłowo, że to 8cs więc na luzie się kochać.
    A mnie niepokoi ruchliwość i morfologia.

    Czas upłynnienia - 10 min
    Objętość - 4,4 ml
    PH - 8,3
    Liczba plemników - 44 mln/ml
    Całkowita liczba plemników - 195 mln
    Szybki ruch linearny - 6%
    Wolny ruch linearny i nielinearny - 50%
    Nieruchome - 38%
    Morfologia prawidłowa -3%
    I wyszła dodatnia (++) flora bakteryjna

    Pomożecie proszę? :)

    relgi09kukfprg92.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Dziewczyny, pomożecie z interpretacją?
    Mąż był skonsultować wyniki u lekarza (chyba ginekologa... sam nie wie :)) i lekarz uspokoił, że wszytsko prawidłowo, że to 8cs więc na luzie się kochać.
    A mnie niepokoi ruchliwość i morfologia.

    Czas upłynnienia - 10 min
    Objętość - 4,4 ml
    PH - 8,3
    Liczba plemników - 44 mln/ml
    Całkowita liczba plemników - 195 mln
    Szybki ruch linearny - 6%
    Wolny ruch linearny i nielinearny - 50%
    Nieruchome - 38%
    Morfologia prawidłowa -3%
    I wyszła dodatnia (++) flora bakteryjna

    Pomożecie proszę? :)
    Hej lekarz go uspokoił bo nie minęło 12 miesięcy staran , podejrzewam że jak by powiedział że staracie się ponad rok to zlecił by jakieś badania , Byl prywatnie czy na NFZ? Rzeczywiście ruch postępowy jest zaniżony i morfologia też , ja dla świętego spokoju wysłałam męża do urologa i skonsultowała wyniki ,a przede wszystkim zrobiła usg moszny żeby zobaczyć czy nie ma zapalenia , czy żylaków ( mój maz tak miał) , urolog przepisze mu suplementy , ruchliwość zawsze można poprawić .Napewno bym nie czekala , nas też pierwszy lekarz wysłał z kwitkiem i kazał się starać do roku ,my wtedy staraliśmy się 9 miesiąc , nie posłuchałam go poszłam do urologa powiedziałam że staramy się rok i co i wyszly żylaki , teraz mąż się suplementuje i za 2 miechy zrobimy powtorkowe badanie (może wcześniej ) bo bardzo sie już niecierpliwie .Warto też zrobić hormony .Ale jak traficie na dobrego urologa czy andrologia to napewno wam pomoże .

  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pejuś wrote:
    Hej lekarz go uspokoił bo nie minęło 12 miesięcy staran , podejrzewam że jak by powiedział że staracie się ponad rok to zlecił by jakieś badania , Byl prywatnie czy na NFZ? Rzeczywiście ruch postępowy jest zaniżony i morfologia też , ja dla świętego spokoju wysłałam męża do urologa i skonsultowała wyniki ,a przede wszystkim zrobiła usg moszny żeby zobaczyć czy nie ma zapalenia , czy żylaków ( mój maz tak miał) , urolog przepisze mu suplementy , ruchliwość zawsze można poprawić .Napewno bym nie czekala , nas też pierwszy lekarz wysłał z kwitkiem i kazał się starać do roku ,my wtedy staraliśmy się 9 miesiąc , nie posłuchałam go poszłam do urologa powiedziałam że staramy się rok i co i wyszly żylaki , teraz mąż się suplementuje i za 2 miechy zrobimy powtorkowe badanie (może wcześniej ) bo bardzo sie już niecierpliwie .Warto też zrobić hormony .Ale jak traficie na dobrego urologa czy andrologia to napewno wam pomoże .

    Był prywatnie. W klinice. Dlatego tym bardziej mnie zaskoczyły słowa lekarza.
    Mąż jest teraz spokojny, pewny, że z jego storny wszytsko w porządku, więc teraz każde moje słowa uznaje za fanaberię. Jak zaproponowałam, że w celu poprawy nasienia będziemy stosować odpowiednią dietę to stwierdził, że przesadzam i nie można normalnie zjeść pizzy bo tylko kiełki, pestki i ciecierzycę bym jadła.
    Ewidentnie ten lekarz nam nie pomógł :(
    W maju ma powtórzyć badanie nasienia. Zobaczymy czy coś się poprawi na naszej diecie + sportowej aktywności.

    Pejuś, dziękuję za podpowiedź. Bo właśnie nie widziałam co dalej. Ale w takim razie po majowych badaniach jak nie będzie poprawy to spróbuję go namówić na urologa.

    relgi09kukfprg92.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Był prywatnie. W klinice. Dlatego tym bardziej mnie zaskoczyły słowa lekarza.
    Mąż jest teraz spokojny, pewny, że z jego storny wszytsko w porządku, więc teraz każde moje słowa uznaje za fanaberię. Jak zaproponowałam, że w celu poprawy nasienia będziemy stosować odpowiednią dietę to stwierdził, że przesadzam i nie można normalnie zjeść pizzy bo tylko kiełki, pestki i ciecierzycę bym jadła.
    Ewidentnie ten lekarz nam nie pomógł :(
    W maju ma powtórzyć badanie nasienia. Zobaczymy czy coś się poprawi na naszej diecie + sportowej aktywności.

    Pejuś, dziękuję za podpowiedź. Bo właśnie nie widziałam co dalej. Ale w takim razie po majowych badaniach jak nie będzie poprawy to spróbuję go namówić na urologa.
    No to trzymam kciuki za poprawę wyników :))

  • Asia Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po badaniu u mojego męża wyszło że ma kryptozoospermie. Nie znaleziono plemników w ejakulacie, po odwirowaniu znaleziono pojedyncze plemniki 😭to nasze pierwsze badanie i oczywiście trzeba je powtórzyć. Zastanawiam się czy mamy szansę na dziecko😞 Jestem przerażona i bezsilna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia wrote:
    Po badaniu u mojego męża wyszło że ma kryptozoospermie. Nie znaleziono plemników w ejakulacie, po odwirowaniu znaleziono pojedyncze plemniki 😭to nasze pierwsze badanie i oczywiście trzeba je powtórzyć. Zastanawiam się czy mamy szansę na dziecko😞 Jestem przerażona i bezsilna.
    Asia , może akurat się poprawi trzeba mieć nadzieję zawsze , jest dużo dziewczyn na forum co też walczą z tą przypadłością u swoich mężów , z tego co wyczytałam jesli są nawet pojedyncze plemniki to można zrobić in vitro .Asia ściskam Cię mocno i nie wolno się poddawać.

  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia wrote:
    Po badaniu u mojego męża wyszło że ma kryptozoospermie. Nie znaleziono plemników w ejakulacie, po odwirowaniu znaleziono pojedyncze plemniki 😭to nasze pierwsze badanie i oczywiście trzeba je powtórzyć. Zastanawiam się czy mamy szansę na dziecko😞 Jestem przerażona i bezsilna.

    Z tym samym się zderzyliśmy we wrześniu. Na pewno powtórzcie badanie najlepiej w innej klinice. Mąż w pierwszym badaniu miał 16 szt plemników, a w kolejnym już 1,3 mln w ml . teraz poziom raczej się utrzymuje na podobnym poziomie, ale przynajmniej jest w czym wybierać do in vitro. Wiem co czujesz, trzymam kciuki.

  • Ann88ann Autorytet
    Postów: 640 703

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia,mój miał pojedyncze plemniki , a w kolejnym badaniu już 13 mln, teraz 42mln. Zobaczymy co pokaże następne badanie,które robi w tym tygodniu .

    Morfologia 0%-1%
    SCD 33%
    HBA 31-36%

    Styczeń 2020-start in vitro (Macierzyństwo)
    26.02 punkcja- pobrano 12 komórek, 9 dojrzałych, 6 zostało zaplodnionych
    02.03 transfer blastocysty 4.1.1 - nieudany :(
    26.05- transfer blastocysty 4.1.2 ❤+encorton+neoparin+AH
    6dpt II kreski, beta 46,34, 8dpt beta 142,70,prog 22,10, 14dpt beta 2646, prog 24, 20dpt pęcherzyk ciążowy, 29dpt ❤ Zostały ❄️❄️
    Dziewczynka 💞
    "Nawet tęczy jest potrzebny deszcz, więc nie możesz teraz poddać się "
    hchy9jcgm9vvexo5.png
  • Catlady Autorytet
    Postów: 4477 6161

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Jestem nowa w tym wątku, zwracam się do Was z pytaniem - jak myślicie czy z takimi wynikami nasienia jn mamy szanse na IVF?

    To było nasze drugie badanie, pierwsze 1,5 miesiąca temu i wartości były trochę niższe ale głównie chodzi nam o ruchliwość, bo z tym największy problem 😒

    Po pierwszym badaniu oczywiście zmiana trybu życia - zero alkoholu, papierosów, koniec z gorącymi kąpielami (uwielbiał), sauną. 4x w tygodniu basen, obcisłe gatki poszły do kosza. Mąż dużo czasu spędza w aucie, kupił sobie taki żelowy okład i podczas jazdy kładzie na jajka aby się tak nie przegrzewały.
    Dodatkowo oczywiście suplementacja, l-karnityna, wit d, cynk, selen, kwas foliowy metylowany. Od tygodnia także Letrox bo tsh trochę za wysoko.

    • objętość 2, 5ml (norma > 1,5ml)
    • lepkość prawidłowa
    • liczba plemników 80mln (norma > 15mln) - wynik z lutego 65mln
    • liczba plemników w ejakulacie 200mln (norma > 39mln) - wynik z lutego 195mln
    • ruch postępowy szybki 0% - wynik z lutego 0%
    • ruch postępowy wolny 1% - wynik z lutego 0%
    • ruch niepostępowy 1% - wynik z lutego 1%
    • morfologia 15% (norma 12%) - wynik z lutego 15%

    Będę wdzięczna za Wasze opinie. Na starania naturalne już w ogóle się nie nastawiamy, teraz martwimy się o to aby udało IVF :( ta ruchliwość nie wygląda dobrze...

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
‹‹ 345 346 347 348 349 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ