X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • luuap Koleżanka
    Postów: 61 2

    Wysłany: 26 marca 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    No tak, w takiej sytuacji, innego wyjścia niestety nie mamy. Z wyniku biopsji wychodzi, że są jedynie komórki sertoliego.


    On jak długo w ogole wiecie o azsopermii?

    26 lat, starania od 2016
    11.2017- dowiedzieliśmy się o azospermii
    03.2018- mąż mutacja delF508 w CFTR
    03.2018- ja mutacja MTHFR
    05.2018- brak plemników w biopsji igłowej, czekamy na wynik hispatologiczny
    06.2018- wynik hispatologiczny same komórki sertoliego
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 26 marca 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Około pol roku

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 26 marca 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biopsja mtese i biopsja otwarta to nie do końca to samo. Bo w mtesa pod mikroskopem lekarz ocenia jak wygląda jądro i z najlepiej rokujących fragmentów pobiera wycinki. W przypadku biopsji otwartej tego mikroskopu nie używa. Stąd mtesa jest bardziej dokładna i daje większe szanse na znalezienie znalezienie plemników.

  • luuap Koleżanka
    Postów: 61 2

    Wysłany: 26 marca 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Biopsja mtese i biopsja otwarta to nie do końca to samo. Bo w mtesa pod mikroskopem lekarz ocenia jak wygląda jądro i z najlepiej rokujących fragmentów pobiera wycinki. W przypadku biopsji otwartej tego mikroskopu nie używa. Stąd mtesa jest bardziej dokładna i daje większe szanse na znalezienie znalezienie plemników.


    Pewnie lekarz miał na myśli biopsję otwartą. Dzięki za inforamcję! Muszę porozmawiać z mężem. Myślę jednak ze w takiej sytuacji chyba lepiej się zdecydować mtese w novum. Teraz znowu wszytsko przeciagnie się w czasie.

    26 lat, starania od 2016
    11.2017- dowiedzieliśmy się o azospermii
    03.2018- mąż mutacja delF508 w CFTR
    03.2018- ja mutacja MTHFR
    05.2018- brak plemników w biopsji igłowej, czekamy na wynik hispatologiczny
    06.2018- wynik hispatologiczny same komórki sertoliego
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 27 marca 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o termin na mtese to w zależności od wolnych miejsc, w moim przypadku czekałem niecałe 2 tygodnie od wizyty do mtese. No i trzeba szereg badań do dnia zabiegu.

  • Fredka_ Przyjaciółka
    Postów: 110 69

    Wysłany: 27 marca 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, czy ktoś z Was może polecić dobrego androloga? (Poznań, Gdańsk, Warszawa)?

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 27 marca 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fredka_ wrote:
    Witajcie, czy ktoś z Was może polecić dobrego androloga? (Poznań, Gdańsk, Warszawa)?

    Warszawa dr Wolski nOvum.

  • luuap Koleżanka
    Postów: 61 2

    Wysłany: 28 marca 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otrzymaliśmy wyniki genetyki:
    mąż CFTR- stwierdzono mutacje, ( Detekcja mutacji c.1521_1523delCTT (F508del) w genie CFTR układ heterozygotyczny)
    ja - stwierdzono obecność wariantu heterozygotycznego C677T w genie kodującym enzym reduktazę metylenotetrahydrofolianu (MTHFR)

    Prawdę mówiąc nic z tego nie rozmumiemy. W najbliższym czasie mamy konsultacje genetyczną. Slyszeliście coś o takich wynikach ??? Myślicie ze mamy jeszcze jakąś szasne na znalezienie plemników i czy jest możliwość przy takich wynikach na in vitro?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2018, 21:10

    26 lat, starania od 2016
    11.2017- dowiedzieliśmy się o azospermii
    03.2018- mąż mutacja delF508 w CFTR
    03.2018- ja mutacja MTHFR
    05.2018- brak plemników w biopsji igłowej, czekamy na wynik hispatologiczny
    06.2018- wynik hispatologiczny same komórki sertoliego
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 28 marca 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co wydaje mi się że to jest dokładnie tak samo jak u nas. Mąż ma delF508 w CFTR A ja heterozygota 667ct w MTHFR.

    Mój mąż jest po biopsji i plemniki się znalazły. Było łącznie 6 nakłuć i doraźnie w każdym były plemniki (wynik ostateczny za jakieś dwa tyg bedzie). U niego mutacja ta spowodowała zablokowanie nasieniowodow. A spermatogeneza zachowana. Hormony były w normie. Dr Wolski dawał na 80% szans na znalezienie plemników i tak też się stało.

    ty0qs6r.png
  • luuap Koleżanka
    Postów: 61 2

    Wysłany: 28 marca 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Necia124 wrote:
    Wiesz co wydaje mi się że to jest dokładnie tak samo jak u nas. Mąż ma delF508 w CFTR A ja heterozygota 667ct w MTHFR.

    Mój mąż jest po biopsji i plemniki się znalazły. Było łącznie 6 nakłuć i doraźnie w każdym były plemniki (wynik ostateczny za jakieś dwa tyg bedzie). U niego mutacja ta spowodowała zablokowanie nasieniowodow. A spermatogeneza zachowana. Hormony były w normie. Dr Wolski dawał na 80% szans na znalezienie plemników i tak też się stało.


    Dzięki bardzo za odpowiedz. Super, że u was tak wyszło. Wygląda na to, ze sytuacja podobna jak u nas z tym, że u nas mąż ma slabe wyniki hormonalne. Musimy się jeszcze raz umówić do Dr Wolskiego z calym kompletem badań. Może cos się znajdzie w m-tese. Niska inhibina i wysokie FSH- 23.

    26 lat, starania od 2016
    11.2017- dowiedzieliśmy się o azospermii
    03.2018- mąż mutacja delF508 w CFTR
    03.2018- ja mutacja MTHFR
    05.2018- brak plemników w biopsji igłowej, czekamy na wynik hispatologiczny
    06.2018- wynik hispatologiczny same komórki sertoliego
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 28 marca 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luuap u Was niestety sytuacja jest poważniejsza niż u męża Neci.
    Macie mutację ale też wysokie FSH. A to zawsze wskazuje na większy problem.
    Bo z tego co pamiętam to u męża Neci wyniki były ok.
    Poziom FSH mówi pośrednio o stopniu uszkodzenia jąder. Im wyższe FSH tym gorzej niestety.
    Ważne że Ty nie masz mutacji w genie CFTR. Bo gdyby tak było to jest duże ryzyko mukowiscydozy u dziecka.
    Co do Twojej mutacji w genie MTHFR- to oznacza problem z metabolizmem kwasu foliwego. Ma to duży procent ludzi w Polsce, ale większość o tym nie wie bo nie bada. Musisz jeszcze sprawdzić poziom homocysteiny, witaminy B12 i kwasu foliowego. I brać metylowany kwas foliowy a nie normalny.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 marca 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W przypadku CFTR to zapewne też będziecie musiały zrobić - zazwyczaj taka jest procedura jeśli u jednego z partnerów wychodzi drugi też robi - jeśli jest u obojga z tego co pamiętam zwiększa się ryzyko wystąpienia mukowiscydozy u dziecka
    "Choroba jest efektem mutacji jednego genu, jednak do zachorowania dochodzi tylko wtedy, gdy dziecko odziedziczy wadę genu CTFR od obojga rodziców. W przeciwnym wypadku stanie się tylko nosicielem mutacji, a to nie ma dużego wpływu na jego zdrowie – poza zaburzeniem płodności, co wychodzi na jaw podczas starań " tylko nie wiem czy wszystkie te mutacje wchodza wted w gre


    Mutacja MHTRF - będziecie pewnie przyjmowały wieksze dawki kwasu foliowego i chyba dziewczyny pózniej badaja krzepliwość ale to trzeba by się dopytać na watkach starając sę z pomoca medyczna - Mutacje MHTrf

    Zarówno w jednej jak i drugiej najlepej doradzi genetyk oceni
    Nelcia gratulacje super ze sa plemniki :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 28 marca 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luuap wrote:
    Dzięki bardzo za odpowiedz. Super, że u was tak wyszło. Wygląda na to, ze sytuacja podobna jak u nas z tym, że u nas mąż ma slabe wyniki hormonalne. Musimy się jeszcze raz umówić do Dr Wolskiego z calym kompletem badań. Może cos się znajdzie w m-tese. Niska inhibina i wysokie FSH- 23.
    To faktycznie gorzej. Mąż miał wynik tej dolnej granicy jeżeli chodzi o FSH. Nie pamiętam dokładnie ile ale to był bardzo dobry prognostyk. Jeżeli u Was jest inaczej to faktycznie musicie ponownie porozmawiać z dr jaki ma pomysł w tek sytuacji.

    ty0qs6r.png
  • luuap Koleżanka
    Postów: 61 2

    Wysłany: 29 marca 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzowniłam dziś do nOvum no i najbliższy wolny termin do dr to koniec kwietnia a na maj nie ma grafiku. Czas pędzi jak szalony. Nelci124 jak wyglądają teraz u was przygotowania do in vitro? Jesteście z Warszawy?

    26 lat, starania od 2016
    11.2017- dowiedzieliśmy się o azospermii
    03.2018- mąż mutacja delF508 w CFTR
    03.2018- ja mutacja MTHFR
    05.2018- brak plemników w biopsji igłowej, czekamy na wynik hispatologiczny
    06.2018- wynik hispatologiczny same komórki sertoliego
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luuap wrote:
    Pewnie lekarz miał na myśli biopsję otwartą. Dzięki za inforamcję! Muszę porozmawiać z mężem. Myślę jednak ze w takiej sytuacji chyba lepiej się zdecydować mtese w novum. Teraz znowu wszytsko przeciagnie się w czasie.


    my byliśmy w podobnej sytuacji, najpierw trafiliśmy do Gdańska do Invicty a gdy okazało się że pomóc może tylko biopsja zdecydowaliśmy się od razu na m-tese bo jest najdokładniejsza ;)

  • luuap Koleżanka
    Postów: 61 2

    Wysłany: 29 marca 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo wrote:
    my byliśmy w podobnej sytuacji, najpierw trafiliśmy do Gdańska do Invicty a gdy okazało się że pomóc może tylko biopsja zdecydowaliśmy się od razu na m-tese bo jest najdokładniejsza ;)

    Dzięki za odpowiedz, na pewno pomoże w decyzji;) Jak u was wygladały wynikii genetycne, hormony? I m-tese sie udało? Znaleźliście plemniki?

    26 lat, starania od 2016
    11.2017- dowiedzieliśmy się o azospermii
    03.2018- mąż mutacja delF508 w CFTR
    03.2018- ja mutacja MTHFR
    05.2018- brak plemników w biopsji igłowej, czekamy na wynik hispatologiczny
    06.2018- wynik hispatologiczny same komórki sertoliego
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luuap wrote:
    Dzięki za odpowiedz, na pewno pomoże w decyzji;) Jak u was wygladały wynikii genetycne, hormony? I m-tese sie udało? Znaleźliście plemniki?


    hormony były w normie, genetyka dobra, niestety w m-tese nie znaleziono nic.

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 30 marca 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luuap wrote:
    Dzowniłam dziś do nOvum no i najbliższy wolny termin do dr to koniec kwietnia a na maj nie ma grafiku. Czas pędzi jak szalony. Nelci124 jak wyglądają teraz u was przygotowania do in vitro? Jesteście z Warszawy?
    Nie jesteśmy z Warszawy. Mamy ponad 300 km w jedną stronę więc to jest wyuprawa na cały dzień. Przygotowania? Obecnie jestem na etapie robienia swoich badań. Na 12.04 jestem umówiona na wizytę do gin w Novum. Wtedy też będą ostateczne wyniki badania histopatologicznego po biopsji. Wstępnie chcemy zacząć w kwietniu ale czas pokaże.

    Jak byliśmy na biopsji to od razu poszłam do gin żeby mnie zaczęła przygotowywać (wierzyłam że plemnikik się znajda bo lekarz dawał nam aż 80 proc) i wtedy dostałam wytyczne odnośnie badań jakie muszę zrobić.

    ty0qs6r.png
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy znacie przypadki, że podczas biopsji nie znaleziono plemników,a po dokładniejszym badaniu jednak się znalazły?? My jesteśmy tuż po biopsji i przy dobrych wynikach hormonów w badaniu doraźnym nic nie znaleziono - jesteśmy załamani...

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 5 kwietnia 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelwings wrote:
    Czy znacie przypadki, że podczas biopsji nie znaleziono plemników,a po dokładniejszym badaniu jednak się znalazły?? My jesteśmy tuż po biopsji i przy dobrych wynikach hormonów w badaniu doraźnym nic nie znaleziono - jesteśmy załamani...

    Angelwings przykro mi z powodu wyniku biopsji. Nie piszesz jaką mieliście biopsję? U nas było tak, że w biopsji igłowej plemników nie było, znalazły się dopiero w m-tese. Niestety in vitro się nie udało i czekamy na AID.

‹‹ 222 223 224 225 226 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ