Promocja!

Wykup abonament OvuFriend, a otrzymasz od nas prezent!

Przy zakupie abonamentu Premium na:

1 miesiąc - otrzymasz 15 dni w prezencie

3 miesiące - otrzymasz 1 miesiąc w prezencie

12 miesiący - otrzymasz 2 miesiące w prezencie

Jeżeli wykupisz abonament Premium w OvuFriend i zajdziesz w ciążę, będziesz mogła wykorzystać swój abonament w BellyBestFriend – niesamowitym, w pełni spersonalizowanym, inteligentnym kalendarzu Twojej ciąży!

Promocja trwa do 30.11.2018.

Wykup abonament Zamknij
Odpowiedz
Forum > Męskie sprawy > Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Necia124
Autorytet
413

Wysłany: 22 października, 12:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Róża88 napisała:
Dziękuję :)
Początek był trochę stresujący bo serduszko troszkę zbyt wolno biło i miałam plamienie ale teraz byłam na usg genetycznym i wszystko jest w najlepszym porządku :)
A jak u Was samopoczucie? :)
U nas jest całkiem w porządku. Mamy trochę problemów z krwotokami z nosa czy spadajaca hemoglobina ale ogolnie czujemy sie dobrze. Niestety trochę nudzi się nam w domu przez co czas oczekiwania wydłuża się znacząco;) Ale powoli kompletujemy wyprawkę więc nie jest źle;)

hchygox1gpdjovq6.png

Basia92
Autorytet
217

Wysłany: 22 października, 14:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Róża 88 gratulacje :):)
U mnie wszystko wporzadku po badaniach genetycznych i pappa jestesmy wszystko w porzadku !!:) i dzisiaj sie dowiedzielismy że będzie SYNEK:):) szczeście ogromne!

3jgx3e3kp6bjpxg3.png

Róża88
Koleżanka
16

Wysłany: 22 października, 17:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
Basia92 napisała:
Róża 88 gratulacje :):)
U mnie wszystko wporzadku po badaniach genetycznych i pappa jestesmy wszystko w porzadku !!:) i dzisiaj sie dowiedzielismy że będzie SYNEK:):) szczeście ogromne!
Dziękuję :)
U nas też synek :)

Necia124
Autorytet
413

Wysłany: 22 października, 19:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
No to generalnie tylko Zizu ma córcie i tym samym królewnę dla naszych chłopaków;)

hchygox1gpdjovq6.png

Zizu87
Autorytet
811

Wysłany: 22 października, 21:17
Cytuj | (1) | Zgłoś
Królewna będzie rządzić Królewiczami :-)

Basiu bardzo się cieszę, że wszystko dobrze :-)

Róża, Necia pamiętam jak razem zaczynałyśmy naszą walkę a teraz czekamy na nasze Maleństwa <3

Dlatego Dziewczyny, które zaczynacie lub jesteście w trakcie starań- nie poddawajcie się. Bo mimo tego, że droga żadnej z nas nie była łatwa w końcu się udało :-)
I tego samego Wam bardzo mocno życzę!

Róża88 lubi tę wiadomość

16udqqmzk0k1kbdo.png

Róża88
Koleżanka
16

Wysłany: 23 października, 00:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
A ja jeszcze dodam, że nie ważne jaką drogę wybierzecie, najważniejsze żebyśmy wszystkie były szczęśliwymi mamami szczęśliwych dzieci :)

Sesil
Koleżanka
5

Wysłany: 23 października, 08:49
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wszystkim Wam bardzo gratuluję aktualnego szczęścia i wytrwałości! Dajecie siłę i nadzieję!

My właśnie odebraliśmy wyniki badania nasienia pierwszy raz po zabiegu ŻPN, nadal jedno wielkie zero :( ehh.. niby się spodziewaliśmy a mimo wszystko boli.
Umawiamy się na biopsję...

Strasznie to życie niesprawiedliwe..

Ewelina85
Koleżanka
5

Wysłany: 23 października, 08:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
Sesil napisała:
Wszystkim Wam bardzo gratuluję aktualnego szczęścia i wytrwałości! Dajecie siłę i nadzieję!

My właśnie odebraliśmy wyniki badania nasienia pierwszy raz po zabiegu ŻPN, nadal jedno wielkie zero :( ehh.. niby się spodziewaliśmy a mimo wszystko boli.

Mogę zapytać zmiany którego stopnia miał Twój mąż? U nas wyszło, że mamy 02,mln/ml i niby powód to żylaki III st, ale nie do końca w to wierzę...

09.2018 - 3 lata starań, oligoozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
16.11.2018 operacja żylaków

Zizu87
Autorytet
811

Wysłany: 23 października, 11:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
Sesil napisała:

Sesil przykro mi :-(
Już wiadomo kiedy będzie biopsja? Podchodzicie do biopsji igłowej czy m-tese?

16udqqmzk0k1kbdo.png

Sesil
Koleżanka
5

Wysłany: 23 października, 12:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zizu87 napisała:
Sesil przykro mi :-(
Już wiadomo kiedy będzie biopsja? Podchodzicie do biopsji igłowej czy m-tese?

Na razie podchodzimy do biopsji igłowej, wszystkie wyniki mamy w normie prócz mutacji w genie CFTR. Jeżeli w igłowej nic nie znajdą to raczej nie będziemy podchodzić do m-tese.. ja też mam nieprawidłowy warinat w genie CFTR i po połączeniu naszych genów może wyjść u dziecka mukowiscydoza :( dlatego wtedy raczej pójdziemy w dawcę..
Jesteśmy na etapie zmiany kliniki bo chcemy invitro z PGD w celu wykluczenia mukowiscydozy w zarodku więc czekamy najpierw na pierwszą konsultacje w nowej klinice. Ceny badania PGD pomiędzy klinikami są bardzo różne więc byliśmy zmuszeni na zmianę..

Anielkaa
Koleżanka
28

Wysłany: 23 października, 16:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczynki,

a my już mamy termin m-tese, 18 listopada, w wynikach męża wszystko gra (wysoki testosteron, niskie FSH, więc nadzieję mamy ogromną. Mimo wszystko, bardzo proszę o zaciśnięte kciuki! :)

Starania od marca 2016 r.
Wrzesień 2017 diagnoza: Azoospermia
23.06. 2018 r. I AID :-(
24.08.2018r. II AID :-(

Necia124
Autorytet
413

Wysłany: 23 października, 17:28
Cytuj | (1) | Zgłoś
Anielkaa trzymam mocno kciuki już od dziś. Wierzę mocno że będzie dobrze ;*

Anielkaa lubi tę wiadomość

hchygox1gpdjovq6.png

mt30
Koleżanka
2

Wysłany: 23 października, 19:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
Anielkaa napisała:
Hej dziewczynki,

a my już mamy termin m-tese, 18 listopada, w wynikach męża wszystko gra (wysoki testosteron, niskie FSH, więc nadzieję mamy ogromną. Mimo wszystko, bardzo proszę o zaciśnięte kciuki! :)

Anielka - Czy wyniki hormonów od zawsze mieliście dobre? Czy były brane leki i to one ustabilizowały hormony?

2. Czy dr. Wolski robi mtese jeżeli wyniki hormonalne są złe? Niski tostesteron i wysokie FSH

Azospermia
Wysokie FSH i LH, niski T

Anielkaa
Koleżanka
28

Wysłany: 24 października, 11:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
mt30 napisała:
Anielka - Czy wyniki hormonów od zawsze mieliście dobre? Czy były brane leki i to one ustabilizowały hormony?

2. Czy dr. Wolski robi mtese jeżeli wyniki hormonalne są złe? Niski tostesteron i wysokie FSH

mt30 Mąż od początku leczenia miał hormony w normie, wyniki wręcz podręcznikowe. W naszym przypadku najprawdopodobniej problemem jest nieprawidłowy kariotyp - translokacja chromosomowa tzw. robensonowska. Nasza genetyk, która specjalizuje się w temacie translokacji jest zdania, że
w przypadkach takich jak nasz zazwyczaj występuje azoospermia. Przy czym jednocześnie uważa, że jest szansa na pozyskanie plemników metodą m-tese. Oby...

Z tego co słyszałam/czytałam dr Wolski w przypadku nieprawidłowości w poziomach hormonów często wdraża kilkumiesięczną terapię farmaceutyczną, a potem decyduje czy pacjent rokuje do biopsji. Jak jest u Was? Byliście już na konsultacji w novum?

Starania od marca 2016 r.
Wrzesień 2017 diagnoza: Azoospermia
23.06. 2018 r. I AID :-(
24.08.2018r. II AID :-(

mt30
Koleżanka
2

Wysłany: 24 października, 11:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Anielkaa napisała:
Z tego co słyszałam/czytałam dr Wolski w przypadku nieprawidłowości w poziomach hormonów często wdraża kilkumiesięczną terapię farmaceutyczną, a potem decyduje czy pacjent rokuje do biopsji. Jak jest u Was? Byliście już na konsultacji w novum?

Dzięki za odpowiedź. Nie byliśmy jeszcze w Novum. Czekamy na wyniki genetyczne.
Leczyliśmy się u innego lekarza i po 3 miesięcznej stymulacji zastrzykami tostesteron spadł ponad poniżej normy :( Wcześniej był w normie, a FSH i LH przed mieliśmy za wysokie i po leczeniu jest podobnie źle:( Nie wiem już co się dzieje... Czy to wina leków.

Azospermia
Wysokie FSH i LH, niski T

Necia124
Autorytet
413

Wysłany: 24 października, 12:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mt30 jeżeli są problemy męskie to nie ma na co czekać. Wolski jest najlepszym specjalistą i wydaje mi się że najlepsze co możecie zrobić to udać się właśnie do niego. Rozmawiam z kilkoma dziewczynami i u niektórych było tak że inni specjaliści pogarszali tylko sytuację. Dlatego po wielu rozmowach z mężem i dziewczynami uznaliśmy że mimo tak wielkiej odleglosci udamy się właśnie do niego.

hchygox1gpdjovq6.png

Zizu87
Autorytet
811

Wysłany: 24 października, 12:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
mt30 napisała:
Dzięki za odpowiedź. Nie byliśmy jeszcze w Novum. Czekamy na wyniki genetyczne.
Leczyliśmy się u innego lekarza i po 3 miesięcznej stymulacji zastrzykami tostesteron spadł ponad poniżej normy :( Wcześniej był w normie, a FSH i LH przed mieliśmy za wysokie i po leczeniu jest podobnie źle:( Nie wiem już co się dzieje... Czy to wina leków.

My leczyliśmy się u dr Wolskiego. Mąż przed mtese miał wysokie FSH i niski testosteron. Dostał Pregnyl ale okazało się, że po nim owszem obniżyło się FSH ale spadł też tesosteron. Mąż miał zmienione leki i dopiero wtedy wynik były prawidłowe i został zakwalifikowany do biopsji- przez kilka miesięcy miał dobry testosteron, prawidłowe LH i FSH. Nam Dr powiedział, że nie ma sensu biopsja przy złych wynikach bo to zmniiejsza szanse na znalezienie plemników.

Jak odbierzecie wyniki genetyki jedźcie do nOvum. Dojazdy są męczące, sami mamy do W-wy 4 godziny w jedną stronę. Ale bez sensu tracić czas u innych lekarzy jeżeli i tak myślicie o m-tese.

16udqqmzk0k1kbdo.png

Natka44
Nowa
1

Wysłany: 25 października, 16:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zizu87 napisała:

Dlatego Dziewczyny, które zaczynacie lub jesteście w trakcie starań- nie poddawajcie się. Bo mimo tego, że droga żadnej z nas nie była łatwa w końcu się udało :-)
I tego samego Wam bardzo mocno życzę!

Dzięki i jeszcze raz z całego serca wam gratuluję !! :)

My już wybraliśmy drogę ... zdecydowaliśmy o inseminacji nasieniem dawcy.
Dziewczyny czy możecie mi napisać co mnie, mniej wiecej teraz czeka?? Jakie badania?? (Ustawowe???)

Sesil
Koleżanka
5

Wysłany: 26 października, 08:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
Myślicie że materiał pobrany z biopsji można transportować między klinikami w tym samym mieście? Chcielibyśmy biopsję przeprowadzić u dotychczasowego lekarza prowadzącego męża a całą procedurę invitro w innej klinice gdzie jest znacznie taniej..i się zastanawiam czy tak się da?

Zizu87
Autorytet
811

Wysłany: 26 października, 10:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Natka44 napisała:
Dzięki i jeszcze raz z całego serca wam gratuluję !! :)

My już wybraliśmy drogę ... zdecydowaliśmy o inseminacji nasieniem dawcy.
Dziewczyny czy możecie mi napisać co mnie, mniej wiecej teraz czeka?? Jakie badania?? (Ustawowe???)

My podchodziliśmy do AID w nOvum.

Badania wymagane przed (tak miałam w zgodzie na leczenie):
-grupa krwi Twoja i męża,
-posiew z pochwy i szyjki macicy (ważne miesiąc, trzeba powtarzać przed każdym podejściem)
-cytologa (ważna rok)
-badanie w kierunku chlamydii metodą PCR (wymaz z szyjki macicy, ważne rok)
-toksoplazmoza IgG i IgM
-różyczka IgG i IgM
-antyHCV, Hbs-Ag, anty-HIV, VDRL (ważne 3 m-ce przed pierwszym zabiegiem)
-drożność jajowodów- niektórzy pozwalają podejść bez tego badania, akurat moja Dr wymagała przed pierwszym podejście i moim zdaniem tak trzeba zrobić, żeby się potem nie zastanawiać czy jajowody są drożne czy nie.

Ja miałam jeszcze zrobione AMH, FSH, estradiol, progesteron, glukoza, TSH, morfologia, jonogram, kreatynina, APTT, INR z badań podstawowych.

Na wizycie kwalifikacyjnej jest standardowe USG. Jeżeli jest podejrzenie polipów to przed AID jest zalecana histeroskopia. Ja akurat nie musiałam mieć.
AID można robić na cyklu naturalnym lub stymulowanym lekami. Chodzi się na monitoring cyklu i jak pęcherzyk jest wystarczająco duży dostajesz ovitrelle na pęknięcie i po 30-36 godzinach jest inseminacja. Najgorsze jest czekanie na wynik bety.
Powodzenia!

16udqqmzk0k1kbdo.png

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)