X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 22 października 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża 88 gratulacje :):)
    U mnie wszystko wporzadku po badaniach genetycznych i pappa jestesmy wszystko w porzadku !!:) i dzisiaj sie dowiedzielismy że będzie SYNEK:):) szczeście ogromne!

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 22 października 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Róża 88 gratulacje :):)
    U mnie wszystko wporzadku po badaniach genetycznych i pappa jestesmy wszystko w porzadku !!:) i dzisiaj sie dowiedzielismy że będzie SYNEK:):) szczeście ogromne!
    Dziękuję :)
    U nas też synek :)

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 22 października 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to generalnie tylko Zizu ma córcie i tym samym królewnę dla naszych chłopaków;)

    ty0qs6r.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 22 października 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królewna będzie rządzić Królewiczami :-)

    Basiu bardzo się cieszę, że wszystko dobrze :-)

    Róża, Necia pamiętam jak razem zaczynałyśmy naszą walkę a teraz czekamy na nasze Maleństwa <3

    Dlatego Dziewczyny, które zaczynacie lub jesteście w trakcie starań- nie poddawajcie się. Bo mimo tego, że droga żadnej z nas nie była łatwa w końcu się udało :-)
    I tego samego Wam bardzo mocno życzę!

    Róża88 lubi tę wiadomość

  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 23 października 2018, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jeszcze dodam, że nie ważne jaką drogę wybierzecie, najważniejsze żebyśmy wszystkie były szczęśliwymi mamami szczęśliwych dzieci :)

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 23 października 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkim Wam bardzo gratuluję aktualnego szczęścia i wytrwałości! Dajecie siłę i nadzieję!

    My właśnie odebraliśmy wyniki badania nasienia pierwszy raz po zabiegu ŻPN, nadal jedno wielkie zero :( ehh.. niby się spodziewaliśmy a mimo wszystko boli.
    Umawiamy się na biopsję...

    Strasznie to życie niesprawiedliwe..

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 23 października 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Wszystkim Wam bardzo gratuluję aktualnego szczęścia i wytrwałości! Dajecie siłę i nadzieję!

    My właśnie odebraliśmy wyniki badania nasienia pierwszy raz po zabiegu ŻPN, nadal jedno wielkie zero :( ehh.. niby się spodziewaliśmy a mimo wszystko boli.
    Umawiamy się na biopsję...

    Strasznie to życie niesprawiedliwe..
    Mogę zapytać zmiany którego stopnia miał Twój mąż? U nas wyszło, że mamy 02,mln/ml i niby powód to żylaki III st, ale nie do końca w to wierzę...

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 23 października 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Wszystkim Wam bardzo gratuluję aktualnego szczęścia i wytrwałości! Dajecie siłę i nadzieję!

    My właśnie odebraliśmy wyniki badania nasienia pierwszy raz po zabiegu ŻPN, nadal jedno wielkie zero :( ehh.. niby się spodziewaliśmy a mimo wszystko boli.
    Umawiamy się na biopsję...

    Strasznie to życie niesprawiedliwe..

    Sesil przykro mi :-(
    Już wiadomo kiedy będzie biopsja? Podchodzicie do biopsji igłowej czy m-tese?

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 23 października 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Sesil przykro mi :-(
    Już wiadomo kiedy będzie biopsja? Podchodzicie do biopsji igłowej czy m-tese?

    Na razie podchodzimy do biopsji igłowej, wszystkie wyniki mamy w normie prócz mutacji w genie CFTR. Jeżeli w igłowej nic nie znajdą to raczej nie będziemy podchodzić do m-tese.. ja też mam nieprawidłowy warinat w genie CFTR i po połączeniu naszych genów może wyjść u dziecka mukowiscydoza :( dlatego wtedy raczej pójdziemy w dawcę..
    Jesteśmy na etapie zmiany kliniki bo chcemy invitro z PGD w celu wykluczenia mukowiscydozy w zarodku więc czekamy najpierw na pierwszą konsultacje w nowej klinice. Ceny badania PGD pomiędzy klinikami są bardzo różne więc byliśmy zmuszeni na zmianę..

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki,

    a my już mamy termin m-tese, 18 listopada, w wynikach męża wszystko gra (wysoki testosteron, niskie FSH, więc nadzieję mamy ogromną. Mimo wszystko, bardzo proszę o zaciśnięte kciuki! :)

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 23 października 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielkaa trzymam mocno kciuki już od dziś. Wierzę mocno że będzie dobrze ;*

    Anielkaa lubi tę wiadomość

    ty0qs6r.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 23 października 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielkaa wrote:
    Hej dziewczynki,

    a my już mamy termin m-tese, 18 listopada, w wynikach męża wszystko gra (wysoki testosteron, niskie FSH, więc nadzieję mamy ogromną. Mimo wszystko, bardzo proszę o zaciśnięte kciuki! :)

    Anielka - Czy wyniki hormonów od zawsze mieliście dobre? Czy były brane leki i to one ustabilizowały hormony?

    2. Czy dr. Wolski robi mtese jeżeli wyniki hormonalne są złe? Niski tostesteron i wysokie FSH

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Anielka - Czy wyniki hormonów od zawsze mieliście dobre? Czy były brane leki i to one ustabilizowały hormony?

    2. Czy dr. Wolski robi mtese jeżeli wyniki hormonalne są złe? Niski tostesteron i wysokie FSH


    mt30 Mąż od początku leczenia miał hormony w normie, wyniki wręcz podręcznikowe. W naszym przypadku najprawdopodobniej problemem jest nieprawidłowy kariotyp - translokacja chromosomowa tzw. robensonowska. Nasza genetyk, która specjalizuje się w temacie translokacji jest zdania, że
    w przypadkach takich jak nasz zazwyczaj występuje azoospermia. Przy czym jednocześnie uważa, że jest szansa na pozyskanie plemników metodą m-tese. Oby...

    Z tego co słyszałam/czytałam dr Wolski w przypadku nieprawidłowości w poziomach hormonów często wdraża kilkumiesięczną terapię farmaceutyczną, a potem decyduje czy pacjent rokuje do biopsji. Jak jest u Was? Byliście już na konsultacji w novum?

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 24 października 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielkaa wrote:
    Z tego co słyszałam/czytałam dr Wolski w przypadku nieprawidłowości w poziomach hormonów często wdraża kilkumiesięczną terapię farmaceutyczną, a potem decyduje czy pacjent rokuje do biopsji. Jak jest u Was? Byliście już na konsultacji w novum?

    Dzięki za odpowiedź. Nie byliśmy jeszcze w Novum. Czekamy na wyniki genetyczne.
    Leczyliśmy się u innego lekarza i po 3 miesięcznej stymulacji zastrzykami tostesteron spadł ponad poniżej normy :( Wcześniej był w normie, a FSH i LH przed mieliśmy za wysokie i po leczeniu jest podobnie źle:( Nie wiem już co się dzieje... Czy to wina leków.

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 24 października 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mt30 jeżeli są problemy męskie to nie ma na co czekać. Wolski jest najlepszym specjalistą i wydaje mi się że najlepsze co możecie zrobić to udać się właśnie do niego. Rozmawiam z kilkoma dziewczynami i u niektórych było tak że inni specjaliści pogarszali tylko sytuację. Dlatego po wielu rozmowach z mężem i dziewczynami uznaliśmy że mimo tak wielkiej odleglosci udamy się właśnie do niego.

    ty0qs6r.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 października 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Nie byliśmy jeszcze w Novum. Czekamy na wyniki genetyczne.
    Leczyliśmy się u innego lekarza i po 3 miesięcznej stymulacji zastrzykami tostesteron spadł ponad poniżej normy :( Wcześniej był w normie, a FSH i LH przed mieliśmy za wysokie i po leczeniu jest podobnie źle:( Nie wiem już co się dzieje... Czy to wina leków.

    My leczyliśmy się u dr Wolskiego. Mąż przed mtese miał wysokie FSH i niski testosteron. Dostał Pregnyl ale okazało się, że po nim owszem obniżyło się FSH ale spadł też tesosteron. Mąż miał zmienione leki i dopiero wtedy wynik były prawidłowe i został zakwalifikowany do biopsji- przez kilka miesięcy miał dobry testosteron, prawidłowe LH i FSH. Nam Dr powiedział, że nie ma sensu biopsja przy złych wynikach bo to zmniiejsza szanse na znalezienie plemników.

    Jak odbierzecie wyniki genetyki jedźcie do nOvum. Dojazdy są męczące, sami mamy do W-wy 4 godziny w jedną stronę. Ale bez sensu tracić czas u innych lekarzy jeżeli i tak myślicie o m-tese.

  • Natka44 Autorytet
    Postów: 401 327

    Wysłany: 25 października 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:

    Dlatego Dziewczyny, które zaczynacie lub jesteście w trakcie starań- nie poddawajcie się. Bo mimo tego, że droga żadnej z nas nie była łatwa w końcu się udało :-)
    I tego samego Wam bardzo mocno życzę!

    Dzięki i jeszcze raz z całego serca wam gratuluję !! :)

    My już wybraliśmy drogę ... zdecydowaliśmy o inseminacji nasieniem dawcy.
    Dziewczyny czy możecie mi napisać co mnie, mniej wiecej teraz czeka?? Jakie badania?? (Ustawowe???)

    Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie - Jan Paweł II


    2018 - 1 IUI 😔
    2019 - 3x IUI 😔

    10.04. 19 - 1 wizyta w Kriobanku
    28.04. 19 - rozpoczęcie stymulacji 💉
    11.05.19 - punkcja - bardzo zle komórki 😥 brak zarodków 😥
    29.06.19-11.07.19 Początek i koniec stymulacji💉
    14.07.19 punkcja - ❄️❄️❄️
    2.10.19 transfer ❄️ (brak już ❄️😢)
    9.10.19 beta <0,100 😔😔

    4.08.2020 zaczynamy walkę...
    07.09 - 19.09💉💉💉💉
    21.09 - punkcja ✊
    26.09- transfer ❄️
    03.10 - beta 21/ 06.10 - 19 💔💔💔
    24.11 - transfer ❄️❄️
    02.12 - beta 0.4 💔💔
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 26 października 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie że materiał pobrany z biopsji można transportować między klinikami w tym samym mieście? Chcielibyśmy biopsję przeprowadzić u dotychczasowego lekarza prowadzącego męża a całą procedurę invitro w innej klinice gdzie jest znacznie taniej..i się zastanawiam czy tak się da?

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 26 października 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka44 wrote:
    Dzięki i jeszcze raz z całego serca wam gratuluję !! :)

    My już wybraliśmy drogę ... zdecydowaliśmy o inseminacji nasieniem dawcy.
    Dziewczyny czy możecie mi napisać co mnie, mniej wiecej teraz czeka?? Jakie badania?? (Ustawowe???)

    My podchodziliśmy do AID w nOvum.

    Badania wymagane przed (tak miałam w zgodzie na leczenie):
    -grupa krwi Twoja i męża,
    -posiew z pochwy i szyjki macicy (ważne miesiąc, trzeba powtarzać przed każdym podejściem)
    -cytologa (ważna rok)
    -badanie w kierunku chlamydii metodą PCR (wymaz z szyjki macicy, ważne rok)
    -toksoplazmoza IgG i IgM
    -różyczka IgG i IgM
    -antyHCV, Hbs-Ag, anty-HIV, VDRL (ważne 3 m-ce przed pierwszym zabiegiem)
    -drożność jajowodów- niektórzy pozwalają podejść bez tego badania, akurat moja Dr wymagała przed pierwszym podejście i moim zdaniem tak trzeba zrobić, żeby się potem nie zastanawiać czy jajowody są drożne czy nie.

    Ja miałam jeszcze zrobione AMH, FSH, estradiol, progesteron, glukoza, TSH, morfologia, jonogram, kreatynina, APTT, INR z badań podstawowych.

    Na wizycie kwalifikacyjnej jest standardowe USG. Jeżeli jest podejrzenie polipów to przed AID jest zalecana histeroskopia. Ja akurat nie musiałam mieć.
    AID można robić na cyklu naturalnym lub stymulowanym lekami. Chodzi się na monitoring cyklu i jak pęcherzyk jest wystarczająco duży dostajesz ovitrelle na pęknięcie i po 30-36 godzinach jest inseminacja. Najgorsze jest czekanie na wynik bety.
    Powodzenia!

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 26 października 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Myślicie że materiał pobrany z biopsji można transportować między klinikami w tym samym mieście? Chcielibyśmy biopsję przeprowadzić u dotychczasowego lekarza prowadzącego męża a całą procedurę invitro w innej klinice gdzie jest znacznie taniej..i się zastanawiam czy tak się da?

    Pewnie wszystko zależy od kliniki i najlepiej zapytać w miejscu, gdzie chcecie podejść do biopsji i w klinice gdzie planujecie in vitro.

‹‹ 256 257 258 259 260 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ