X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn, które już podchodziły do in vitro po biopsji, jak długo trwają przygotowania i badania? Po jakim czasie od biopsji udało Wam się podejść do całej stymulacji punkcji itd?

    U nas biopsja była pod koniec października. Dużo wcześniej umówiłam się do ginekologa na wizytę wstępną i miałam termin na dzień po biopsji. Gdyby plemniki się nie znalazły chciałam tą wizytę odwołać. Na taką wizytę dość długo się czeka więc warto się rejestrować od razu jak znacie termin biopsji, termin można zawsze odwołać.

    Na wizytę wstępną pojechałam od razu z wynikami hormonów, pasował dzień cyklu, Dr zrobiła USG i nic złego nie znalazła. Zleciła kolejne wyniki i umówiłyśmy się na wizytę startową. Ta wizyta startowa odbyła się chyba po niecałych 2 tygodniach i wtedy już dostałam leki do stymulacji. Kilka dni później zaczęłam brać leki.
    U nas wszystko się fajne zgrało, szybko był wynik badania hist-patologicznego z biopsji.

    Ogólnie jak u Ciebie nie ma żadnych problemów to można podejść do in vitro w miesiąc czy dwa po biopsji. Badań nie było aż tak dużo do zrobienia, miałam sporo zrobionych wcześniej i to bardzo pomogło, bo niektóre hormony robi się w 2-3 a inne w 21 dc.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Czy przy azospermii jest sens brania witamin, suplementów na poprawę nasienia?
    Jakie najlepiej jeść witaminy w jakich dawkach. Lepiej oddzielnie czy jakiś kompleks witamin.

    Może, któraś zetknęła się z dietą poprawiającą wyniki.

    Mój mąż brał Profertil. Ciężko powiedzieć czy miał wpływ na znalezienie plemników.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    W naszym przypadku tylko, biopsja mtese. Czytając różne statystyki i pytając lekarza skuteczność znalezienia plemników to chyba 30%.
    1 Czy nie istnieją badania, które powiedzą czy ta spermatogeneza w ogóle jest? Czy nigdy jej nie było.
    2. Jeżeli znajdą komórki Sorliniego to co one oznaczają?
    3. Czy w Polsce tylko mtese jest wykonywane w Novum? Czy robią gdzieś jeszcze?
    4. Czy jeżeli 10 lat temu były plemniki a teraz nie ma, to czy to ma jakieś znaczenie, szanse?
    5. Jakie badania powinnam sama zrobić przystępując do inseminacji a jakie do invitro? Na razie miałam robione tylko hormony(3dzień cyklu), usg zwykłe i kariotyp. Wszystkie badania były ok.

    1. Pośrednio mówią o tym FSH i inhibina. Ale pewność daje tylko biopsjia.
    2. Jeżeli są same komórki Sertolego oznacza, że nie ma czynnej spermatogenezy i nie są produkowane plemniki. Nawet w zespole samych komórek Sertolego mogą być niewielkie obszary jądra, które produkują pojedyncze plemniki.
    3. Z tego co wiem, tylko nOvum.
    4. Nie wiem.
    5. Do inseminacji i in vitro na pewno badania na choroby zakaźne, cytologia, posiewy z szyjki macicy, pochwy. Do in vitro dodatkowo USG piersi. Ale poza cytologią i USG piersi bez sensu robić coś wcześniej bo posiew jest ważny miesiąc a zakaźne 3-6 m-cy. Z kolei USG piersi i cytologia są ważne rok.

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    1. Pośrednio mówią o tym FSH i inhibina. Ale pewność daje tylko biopsjia.
    2. Jeżeli są same komórki Sertolego oznacza, że nie ma czynnej spermatogenezy i nie są produkowane plemniki. Nawet w zespole samych komórek Sertolego mogą być niewielkie obszary jądra, które produkują pojedyncze plemniki.
    3. Z tego co wiem, tylko nOvum.
    4. Nie wiem.
    5. Do inseminacji i in vitro na pewno badania na choroby zakaźne, cytologia, posiewy z szyjki macicy, pochwy. Do in vitro dodatkowo USG piersi. Ale poza cytologią i USG piersi bez sensu robić coś wcześniej bo posiew jest ważny miesiąc a zakaźne 3-6 m-cy. Z kolei USG piersi i cytologia są ważne rok.

    Zizu, udało Ci się zrobić któreś z tych badań na NFZ?

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    5. Do inseminacji i in vitro na pewno badania na choroby zakaźne, cytologia, posiewy z szyjki macicy, pochwy. Do in vitro dodatkowo USG piersi. Ale poza cytologią i USG piersi bez sensu robić coś wcześniej bo posiew jest ważny miesiąc a zakaźne 3-6 m-cy. Z kolei USG piersi i cytologia są ważne rok.

    Zizu, dziękuję za odpowiedź. Czy badanie AMH jest potrzebne? Czy jest sens robienia tego tak dla siebie?
    Czy potrzebne oznaczenie grupy krwi i szczebienie przeciw żółtaczce?

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Zizu, udało Ci się zrobić któreś z tych badań na NFZ?

    Niestety, za wszystko płaciliśmy z własnej kieszeni.

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Zizu, dziękuję za odpowiedź. Czy badanie AMH jest potrzebne? Czy jest sens robienia tego tak dla siebie?
    Czy potrzebne oznaczenie grupy krwi i szczebienie przeciw żółtaczce?

    AMH i FSH oznaczone w 2-3 dc są konieczne. W przypadku in vitro pozwalają ustalić rodzaj stymulacji i są podstawą do refundacji leków. AMH pozwala też powiedzieć jak u Ciebie wygląda rezerwa jajnikowa więc badanie jest też przydatne przed inseminacją.

    Grupa krwi jest również niezbędna. Bez niej nie można podejść do punkcji czy innych zabiegów. Przed biopsją mój mąż musiał się zaszczepić przeciwko żółtaczce, ja byłam akurat szczepiona. Tu chodzi też o Wasze bezpieczeństwo, zawsze warto się zaszczepić przed planowanym zabiegiem czy operacją. Nie wiem jak wygląda sytuacja, gdy ktoś jest nieszczepiony i chce podejść do in vitro. Trzeba by zapytać w klinice czy jest to obowiązkowe.

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki powiedzcie mi co mam teraz zrobić by już maksymalnie przyspieszyć temat? W sobotę mamy wizytę u nowego urologa który nam nadzieję od razu zleci biopsję.. jeżeli coś w niej znajdą to super, jeżeli nie to chcemy nasienie dawcy.
    Jakie badania zrobić już teraz by później znowu nie czekać na mnie?
    Wariuje powoli :( dookoła same ciążę :( ja zamykam się w domu i wolę się z nikim nie spotykać.. a już tym bardziej z koleżankami które mają dzieci :( nie mam na nic ochoty..

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 6 listopada 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Dziewczynki powiedzcie mi co mam teraz zrobić by już maksymalnie przyspieszyć temat? W sobotę mamy wizytę u nowego urologa który nam nadzieję od razu zleci biopsję.. jeżeli coś w niej znajdą to super, jeżeli nie to chcemy nasienie dawcy.
    Jakie badania zrobić już teraz by później znowu nie czekać na mnie?
    Wariuje powoli :( dookoła same ciążę :( ja zamykam się w domu i wolę się z nikim nie spotykać.. a już tym bardziej z koleżankami które mają dzieci :( nie mam na nic ochoty..

    Przed in vitro na pewno kariotyp u Ciebie, bo może być wymagany a na to długo się czeka. Do tego cytologia ważna rok, USG piersi ważne rok.
    Miałam zrobione podstawowe badania:grupa krwi, AMH, LH, FSH, esstradiol (w 2-3 dc), progesteron (21 dc), TSH, prolaktyna, glukoza.
    Inne badania robi się w zasadzie od ręki: choroby zakaźne, wymazy z pochwy i szyjki macicy. I nie ma sensu tego robić wcześniej bo te badania mają określony czas ważności np. wymazy 1 m-c.
    Każda klinika ma swoje wymagania i lekarz dokładnie powie co i jak. Gdybyś jednak musiała podchodzić do inseminacji to może być wymagana drożność jajowodów.

    Ja też wolałam siedzieć w domu, odsunęliśmy się od znajomych i rodziny. Byłam zła jak musiałam gdzieś jechać i się uśmiechać jak w środku było mi tak bardzo źle.
    Tak myślę, że poza zrobieniem badań idź już na wizytę do ginekologa, żeby zobaczyć w USG czy nie ma np. żadnych polipów. I wtedy już ginekolog powie co jeszcze z badań powinnaś zrobić.

    Powodzenia na wizycie u androloga. Koniecznie daj znać co powiedział.

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 8 listopada 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1770770,1,jak-poslowie-chca-zniszczyc-metode-in-vitro-w-polsce.read

    Czytslyscie??? :((

    Necia124 lubi tę wiadomość

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1770770,1,jak-poslowie-chca-zniszczyc-metode-in-vitro-w-polsce.read

    Czytslyscie??? :((
    Przepraszam. Miał być cytat.

    Czytałyśmy niestety. Mam nadzieję że to nie przejdzie.

    ty0qs6r.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 8 listopada 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1770770,1,jak-poslowie-chca-zniszczyc-metode-in-vitro-w-polsce.read

    Czytslyscie??? :((

    Czytałam już wczoraj... To się w głowie nie mieści co oni wymyślili. Cały czas mam nadzieję, że jednak ten projekt nie przejdzie dalej. Bo jeżeli by to przegłosowali to będzie koniec in vitro w Polsce. Nawet sobie tego nie wyobrażam :-(

  • Cytrynowa Przyjaciółka
    Postów: 62 33

    Wysłany: 9 listopada 2018, 01:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1770770,1,jak-poslowie-chca-zniszczyc-metode-in-vitro-w-polsce.read

    Czytslyscie??? :((

    To jakiś żart chyba :( Oby to nie przeszło... To niesprawiedliwe! Każdy ma prawo o sobie decydować i jeżeli dla kogoś in vitro jest nieetyczne to do niego nie podchodzi, proste. Wkurza mnie, gdy ludzie, którzy nie mają problemow z płodnością krzyczą, że in vitro jest zle! Ciekawe czy dalej mieli by takie samo zdanie, gdyby to oni stanęli przed lekarzem i usłyszeli: „Nie ma Pan/Pani szans na naturalne poczęcie dziecka”. Masakra, przykre...

    Kryptozoospermia

    7.2018 I ICSI :(

    2.2019 II ICSI :)

    5.11.2019 💙
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 10 listopada 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zatem byliśmy dzisiaj na pierwszej wizycie w Gyncentrum u dr. Szczebary. 24 listopada mąż będzie miał biopsje... Trzeba czekać no ale cóż..
    Co do kliniki to jakoś zrobiła na nas mieszane wrażenie .. Poczekalnia bardzo mała, wszystko słychać kto po co przyszedł i o co pyta recepcjonistki, zero dyskrecji :/ ale miejmy nadzieję że przynajmniej są skuteczni :) par było wiele więc myślę że trzeba poprostu zaufać.
    Co do dr. Szczebary.. Hmm mógłby być milszy ale miejmy nadzieję że przynajmniej zna się na rzeczy :) zdziwił się że dr. Pietrusa kazał operować żylaki,stwierdził że on by zaczął od biopsji i zaoszczedzilibysmy mnóstwo czasu. Nie wiem co o tym myśleć.. Dr. Wolski wspominał na forum że też w pierwszej kolejności operowal by żylaki.
    Ogólnie dr. pochwalił wyniki męża i powiedział że mamy się nie martwić bo plemniki powinny być :)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 10 listopada 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testosteron:
    - 350 - rok temu bez zadnych leków
    -750 - po braniu CLO i Ovitrelle badania po 1.5 miesiąca kuracji
    - 130 - badanie po 3 miesiącach brania zastrzyków i CLO: badanie zrobione po tygodniu od zakończenia kuracji.

    Lekarz znów przypisał CLO i testosteron w żelu.
    Nie wierzyliśmy wynikom tostesteronu i po wizycie zrobiliśmy jeszcze raz badanie. T - wyszło 280. Odstęp 1.5 tygodnia. Jak to jest z tym testosteronem on sobie sam skacze, czy jest zależny od minionej kuracji.
    Samopoczucie jest dobre. Stosował wasz mąż testosteron w żelu? Czy to działa?
    Tak samo CLO? Nie wiem czy to dalej brać... Czy ten testosteron można unormować...


  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 13 listopada 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okazało się że ostatnim razem robiłam cytologie w lipcu 2017 roku także nie uda mi się zrobić tego badania na nfz.. Myślicie że lepiej robić je teraz gdzieś u mojego lekarza czy lepiej w klinice na pierwszej wizycie? Biopsja 24 listopad a pierwsza wizyta 26 listopad. Część badań hormonalnych zrobię w przyszłym tygodniu a progesteron dopiero pod koniec miesiąca czyli nie zdążę przed pierwszą wizytą, myślicie że mimo wszystko powinnam zbadać go również w 3 dc czy bez sensu będzie to badanie?

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 13 listopada 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Okazało się że ostatnim razem robiłam cytologie w lipcu 2017 roku także nie uda mi się zrobić tego badania na nfz.. Myślicie że lepiej robić je teraz gdzieś u mojego lekarza czy lepiej w klinice na pierwszej wizycie? Biopsja 24 listopad a pierwsza wizyta 26 listopad. Część badań hormonalnych zrobię w przyszłym tygodniu a progesteron dopiero pod koniec miesiąca czyli nie zdążę przed pierwszą wizytą, myślicie że mimo wszystko powinnam zbadać go również w 3 dc czy bez sensu będzie to badanie?

    Co do cytologii, to ja robiłam poza kliniką bo było taniej. U mnie jest punkt pobrań ginekologicznych i nie musiałam nawet iść do lekarza żeby zrobić to badanie bo cytologię pobierała położna.
    Co do progesteronu nie rób go w 3dc bo ten wynik niewiele powie. Poziom tego hormonu oznacza się około 7 dni po owulacji żeby ocenić czy nie ma niedomogi fazy lutealnej.
    Trzymam kciuki!

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 13 listopada 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    petycja w sprawie in vitro

    https://www.petycjeonline.com/petycja_do_kancelarii_premiera_o_przygotowanie_ustawy_ktora_zapewniaby_refundacj_nfz_zabiegu_in_vitro_a_take_innych_metod_leczenia_niepodnoci?s=56799449

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 14 listopada 2018, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Co do cytologii, to ja robiłam poza kliniką bo było taniej. U mnie jest punkt pobrań ginekologicznych i nie musiałam nawet iść do lekarza żeby zrobić to badanie bo cytologię pobierała położna.
    Co do progesteronu nie rób go w 3dc bo ten wynik niewiele powie. Poziom tego hormonu oznacza się około 7 dni po owulacji żeby ocenić czy nie ma niedomogi fazy lutealnej.
    Trzymam kciuki!

    Ziziu dziękuję Ci! :* jesteś dla mnie teraz skarbnica wiedzy i inspiracji :* gdyby mi ty pewnie siedziałabym nadal na tyłku czekała i frustrowala się że to wszystko tyle czasu trwa.. Teraz przynajmniej coś się dzieje już i odrazu lepiej się czuję :)

    USG piersi też robiłaś poza klinika? Nigdy nie robiłam tego badania jeszcze.. Nie mam pojęcia gdzie siepo nie udać.

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 14 listopada 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Ziziu dziękuję Ci! :* jesteś dla mnie teraz skarbnica wiedzy i inspiracji :* gdyby mi ty pewnie siedziałabym nadal na tyłku czekała i frustrowala się że to wszystko tyle czasu trwa.. Teraz przynajmniej coś się dzieje już i odrazu lepiej się czuję :)

    USG piersi też robiłaś poza klinika? Nigdy nie robiłam tego badania jeszcze.. Nie mam pojęcia gdzie siepo nie udać.

    Cieszę się, że mogłam pomóc :-)
    Ja pamiętam, że u nas czekanie na biopsję ciągnęło sięw nieskończoność. A jak wreszcie była zgoda na mtese to wszystko poszło błyskawicznie. Potem oczywiście były kolejne zawirowania ale ostatecznie się udało :-)

    Co do USG piersi to robiłam poza kliniką. Znalazlam gabinet USG prywatny, gdzie robili różne USG w tym piersi. Na to badanie idzie się do radiologa. W przeszłości miałam już to badanie na NFZ- kiedyś jeszcze na studiach chodziłam na NFZ do ginekologa i Pani Dr dała mi skierowanie.
    Bo tylko ginekolog może kierować na to badanie na NFZ, lekarz rodzinny nie może.

‹‹ 258 259 260 261 262 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ