X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    No wlasnie chcemy jak najszybciej...Daj znać jak jutro się dodzwonisz;)Wybrałas lekarza?
    U nas wybór lekarza będzie trochę uzależniony do tego jaki termin będzie miał dr W. Bo najpierw musimy pójść na konsultacje do W a później do ginekologa. Czytałam coś o dr Zamora, to jest ten co ma gabinet obok dr W. Jak jeździliśmy z mezem do W, to go często widzieliśmy tez w tych godzinach, wiec może uda się zgrać tez wizyty. A z jakimi badaniami jedziesz? Bo tez muszę jakieś porobić, może krew gdzieś się uda, gorzej będzie z cytologia itd

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie jeszcze nie wiem do jakiego lekarza^^czytamy opinie i myslimy...co do badań no właśnie co konkretnie na wizyte wstepna?

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    No wlasnie jeszcze nie wiem do jakiego lekarza^^czytamy opinie i myslimy...co do badań no właśnie co konkretnie na wizyte wstepna?
    Czytałam na jakimś formum ale do innej kliniki, żeby mieć amh, fsh, tsh, prolaktyna, cytologia.
    Nie wiem co jeszcze, może dziewczyny nam podpowiedzą co wymagają jeszcze w Novum.

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Czytałam na jakimś formum ale do innej kliniki, żeby mieć amh, fsh, tsh, prolaktyna, cytologia.
    Nie wiem co jeszcze, może dziewczyny nam podpowiedzą co wymagają jeszcze w Novum.
    Odnośnie badań to ja dostałam na wizycie wstępnej całą listę, ale z tego co sie zorientowałam to lista tych badań zależała od konkretnego lekarza. I tak trzeba je mieć na wizytę startową, więc może lepiej poczekać na to co zleci dr🙂 mogła też dobierać badania po zebranym wywiadzie. Ja bylam u dr Dobek, wszystkie wizyty u niej miałam. Jest spoko, choć transfer jej nie poszedł- bolał mocno- Wkoncu zrobil go dr Zamora.

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa to jest różnica miedzy wizyta wstepna a startową, nawet nie wiedziałam^^pozostaje wybrać lekarza prowadzącego i umowic się na telewizyte i otrzymać zestaw potrzebnych badań. Czytam dzisiaj cale forum i postaram się dokonać wyboru:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badan jest całe mnóstwo, ale tak naprawdę 90% robisz za jednym pobraniem krwi. Nie mam pojęcia do dzisiaj co większość oznaczała, na pewno jest dużo wirusowek. Oprocz tego posiewy, ale to chyba w cyklu w którym już będzie punkcja, usg piersi, mocz.. Z badaniami na luzie, trochę kosztują ale nie ma problemu żeby je zrobić. Pamietam tylko ze moj mąż chciał oddac na świeżo nasienie to mówili ze max 3 miesiące są ważne jego badania i jeśli się przeterminują to musi powtarzać. No ale to było rok temu, nie wiem jak jest teraz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o lekarzy to ja przerabiałam kilku bo nie udało mi się chodzić na wizyty do jednego, jestem z Warszawy i normalnie pracowałam podczas stymulacji, wiec się da jak coś ;) Ja oczywiście bardzo gorąco polecam doktor Langner, prowadziła nasza cała procedurę, teraz ciąże i jest naprawdę wspaniałym lekarzem. Moje wizyty w ciąży trwały u niej 40-60 minut, wszystko bada, wypytuje, nie lekceważy, sama z siebie daje dużo rad.
    Doktor Wojciechowski robił mi punkcję, opieka tam była naprawdę bez zarzutu. Czuć spokój i pewna rękę :) nie polecam Zygler ale to już pare razy pisałam. Ogólnie uważam ze Novum ma zbyt duży przemiał pacjentów i czasami za tak duże pieniądze oczekuje się czegoś więcej, a nas nie raz zalewały nerwy bo o wiele trzeba dbać i dopytywać na własna rękę. Ale maja najlepszych lekarzy i specjalistów, a to chyba najważniejsze.

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dziekuje za informacje. Podjelam decyzje, ze bedzie to Pan Zamora,mam nadzieje,że okaze się właściwy dla nas:)

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Ok dziekuje za informacje. Podjelam decyzje, ze bedzie to Pan Zamora,mam nadzieje,że okaze się właściwy dla nas:)
    Dzwoniłaś już umówić wizytę? Do niego chyba dłużej się czeka. A u Ciebie coś wyszło w badniach? Jakie masz AMH?

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nic nie badałam

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta jak zależy Ci na czasie to dzown. Zamora ma tweminy dopiero na sierpień wiec lipa. Zaproponowali dr Łukasiewicz, dziewxzyny co myślicie? Jeszcze się nie zapisałam, bo muszę czekać na grafik Wolskiego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Marta jak zależy Ci na czasie to dzown. Zamora ma tweminy dopiero na sierpień wiec lipa. Zaproponowali dr Łukasiewicz, dziewxzyny co myślicie? Jeszcze się nie zapisałam, bo muszę czekać na grafik Wolskiego.
    Ja nie miałam styczności.. Ogólnie z tego co widzę to jeśli problem leżał po stronie mężczyzny a u kobiety było ok, to każdy lekarz radził sobie dobrze ze stymulacja i wyniki były ładne. Większość z nas tutaj miało dobre amh, owulacje, wiek ;), wiec dałyśmy podobnymi schematami. Ja bym się zapisała do tego doktora, a w międzyczasie dzwoniła i podpatrywała czy coś u innych się nie zwolniło, nam się tak udało.

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Ja nie miałam styczności.. Ogólnie z tego co widzę to jeśli problem leżał po stronie mężczyzny a u kobiety było ok, to każdy lekarz radził sobie dobrze ze stymulacja i wyniki były ładne. Większość z nas tutaj miało dobre amh, owulacje, wiek ;), wiec dałyśmy podobnymi schematami. Ja bym się zapisała do tego doktora, a w międzyczasie dzwoniła i podpatrywała czy coś u innych się nie zwolniło, nam się tak udało.
    Może masz racje, zapisze się jaka mi zaproponują. Zreszta i tak muszę zgrać to z Wolskim w tym samym dniu. Tylko wiesz, w głowie mam ze chciałabym najlepszego, nie mamy za dużo tych plemników, wiec chciałabym, żeby nikt nie zmarnował cennego materiału.😉A z drugiej strony czekać do sierpnia, to zbyt długo..
    Mwm z tego co piszesz, to miałaś kilku lekarzy, można tak zmieniać z wizyty na wizytę?
    Marta, daj znać do kogo się zapiszesz.

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy macie jakieś informacje na temat dr Taszyckiej?Dam znac,ale caly czas się zastanawiam do kogo...

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przełom! Rozmawiałam wczoraj szczerze z mężem, powiedziałam mu, żeby się określił bo ja już nie wiem na co się nastawiać itp. Nie ważne co było w rozmowie, ważne że powiedział, że on jest zdecydowany na dawce nasienia bo chce mieć dzieci (bardzo chce mieć syna) i najlepsze, on mówi, że już dawno to przemyślał i był zdecydowany. A ja pytam, dlaczego nie mówił, że mnie to męczyło że on nie chce i pewnie będziemy zyc bez dzieci, a on, że dlatego, że teraz chce się skupić na skończeniu domu a potem dalej działać. Ale ja mu mówię, że nie możemy tak czekać, bo nie wiadomo co wyjdzie też, jeśli np nie uda się za pierwszym razem ze zajdę w ciążę, że szkoda czasu i żeby jak się wszystko unormuje to zacząć działać.

    Także jest szansa że kiedyś będę w ciąży 😊 zastanawiałam się w nocy, bo długo zasnąć nie moglam, że może bym zamówiła nasienie do domu i sami spróbujemy wstrzyknać.. Ale nie wiem czy to dobry pomysł. Podgląd owulacji mogłabym prowadzić u mojego gina,zeby wiedzieć w który dzień podań nasienie. Ale to tylko takie przemyślenia

    Nasza historia, Marta-kolejnekonto, monzaw, justyna1719, Ania_84 lubią tę wiadomość

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska wrote:
    U nas przełom! Rozmawiałam wczoraj szczerze z mężem, powiedziałam mu, żeby się określił bo ja już nie wiem na co się nastawiać itp. Nie ważne co było w rozmowie, ważne że powiedział, że on jest zdecydowany na dawce nasienia bo chce mieć dzieci (bardzo chce mieć syna) i najlepsze, on mówi, że już dawno to przemyślał i był zdecydowany. A ja pytam, dlaczego nie mówił, że mnie to męczyło że on nie chce i pewnie będziemy zyc bez dzieci, a on, że dlatego, że teraz chce się skupić na skończeniu domu a potem dalej działać. Ale ja mu mówię, że nie możemy tak czekać, bo nie wiadomo co wyjdzie też, jeśli np nie uda się za pierwszym razem ze zajdę w ciążę, że szkoda czasu i żeby jak się wszystko unormuje to zacząć działać.

    Także jest szansa że kiedyś będę w ciąży 😊 zastanawiałam się w nocy, bo długo zasnąć nie moglam, że może bym zamówiła nasienie do domu i sami spróbujemy wstrzyknać.. Ale nie wiem czy to dobry pomysł. Podgląd owulacji mogłabym prowadzić u mojego gina,zeby wiedzieć w który dzień podań nasienie. Ale to tylko takie przemyślenia
    Super, ze sytuacja się zmieniła. Nawet nie trwało to długo 😉

    Sisska lubi tę wiadomość

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Sisska,ale czułam ,ze tak bedzie:) Świetna wiadomość;)

    Sisska lubi tę wiadomość

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zamówienia nasienia mnie też kusi,ale płacąc za nasienie dawcy z banku z zagranicy wolałabym mieć większa pewność, że się uda dzieki in vitro.To nasienie niestety jest dosyc drogie.

  • Marta-kolejnekonto Autorytet
    Postów: 280 133

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia w najblizszych dniach podejmę decyzje co do lekarza,cały czas czytam opinie:)

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mnie to już tak zaczęło męczyć, że zaczęłam rozmowę o tym i widzicie, okazało się, że on już myślałam przed wynikami biopsji o tym rozwiązaniu. Szkoda tylko, że nie powiedział.. Tak się zastanawiam, że chyba faktycznie odetchniemy chwilę i może po wakacjach zaczniemy procedurę? Musimy przegadać co i jak, on już nie chce do Warszawy, musimy poszukać kliniki w Krakowie albo Katowicach która robi in vitro z nasienia dawcy. Jeszcze go prosiłam, że i tak trzeba do dr W zadzwonic, co powie o wynikach, bo może jednak jest szansa na biologiczne. Ale cieszę się, że w razie czego on się zgodzi na dawce.

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
‹‹ 396 397 398 399 400 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ