X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 811 676

    Wysłany: 30 września 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, 19 listopada mąż ma biopsje. Moje pytanie takie, czy jeśli znajdą coś możemy nasienie zamrozić i do in vitro podejść w drugiej połowie roku 2021? Czy szanse będą o wiele mniejsze niż jakbyśmy od razu zaczeli z in vitro?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2020, 18:50

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 30 września 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Dzięki kochana :*

    Oczywiście, że pamiętam waszą historię... człowiek myśli, że już będzie dobrze bo coś znaleźli A potem taki cios...
    Trzymam za Was kciuki żeby kuracja przyniosła sukces!!!!

    Muszę się pozytywnie nastawić, bo dzisiaj to jakas porażka z mojej strony... Zamiast się cieszyć z tych 3 to ja z góry zakładam porażkę. Tylko wolałbym się pozytywnie zaskoczyć niż znowu spaść z wysokości, bo serce mi kiedyś pęknie...
    Andawka 3 zarodki to naprawdę dobry wynik. Niestety azoospermia i in vitro to jedna wielka niewiadomo aż do pozytywnego testu.
    Wiem jak to jest, sama kiedyś przeczytałam na tym forum, ze plemniki znalezione w biopsji to jeszcze nie sukces. Nasz przypadek szybko sprowadził nas do parteru, ale trzeba się podnieść, otrzepać i iść dalej. Tak jak napisałaś serce już jest rozbite na milion kawałków, ale pragnienie bycia mama daje sile na dalsza walkę. Mam nadzieje, ze u was zakończy się szybko i szczęśliwie, bo takie historie tez napawają do walki.
    Ja ostatnio jak widzę małe dzieci to się rozpływam, tak już bym chciała mieć nasze😓

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 1 października 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia150 wrote:
    Hej dziewczyny, 19 listopada mąż ma biopsje. Moje pytanie takie, czy jeśli znajdą coś możemy nasienie zamrozić i do in vitro podejść w drugiej połowie roku 2021? Czy szanse będą o wiele mniejsze niż jakbyśmy od razu zaczeli z in vitro?

    Ekspertem nie jestem ale mrożą wszystko wg mnie. jeżeli nie masz zamrożonych jajeczek żeby od razu mogli je zaplodnic jezeli znajda pleminiki w badaniu doraźnym... Najlepiej umowcie się na wizytę wstępną, tam zadacie wszystkie pytania. To już bd mieli z głowy. Nie wiem czy jesteście z daleka ale my np za jednym razem odbyliśmy biopsje A na drugi dzień wizytę wstępną, gdzie startową była dopiero za jakieś 2/3 miesiące.

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 1 października 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Andawka 3 zarodki to naprawdę dobry wynik. Niestety azoospermia i in vitro to jedna wielka niewiadomo aż do pozytywnego testu.
    Wiem jak to jest, sama kiedyś przeczytałam na tym forum, ze plemniki znalezione w biopsji to jeszcze nie sukces. Nasz przypadek szybko sprowadził nas do parteru, ale trzeba się podnieść, otrzepać i iść dalej. Tak jak napisałaś serce już jest rozbite na milion kawałków, ale pragnienie bycia mama daje sile na dalsza walkę. Mam nadzieje, ze u was zakończy się szybko i szczęśliwie, bo takie historie tez napawają do walki.
    Ja ostatnio jak widzę małe dzieci to się rozpływam, tak już bym chciała mieć nasze😓


    Mam nadzieję i jestem pełna optymizmu, że nasze marzenia się spełnią i to już niebawem. Musimy być silne !!!!

  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 1 października 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja melduję kropka na pokładzie!!!!!! 12 komorkowiec.
    Czuje się niesamowicie... może dlatego, że to pierwszy raz.

    Dwa zamrożone jeden 10 komórkowy drugi 6 komórkowy.


    Trzymajcie kciuki!!:*
    My wi3rzymy z całych sił że z nami zostanie :)

    Jdz, Krąsi, Nasza historia, Baniusia lubią tę wiadomość

  • Lońka Autorytet
    Postów: 843 407

    Wysłany: 1 października 2020, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Pisze w takiej sprawie mąż jest po dwóch biopsjach jądra. Została nam jedna zamrożona słomka z jego nasieniem. Udaliśmy się do androloga w celu konsultacji i z pytaniem czy możemy pobrać jeszcze plemniki przez biopsje. Usłyszeliśmy ze do póki mamy nasienie zamrożone to nie możemy dobrac(nasienie nie jest rewelacyjne uzyskalam tylko 3 zarodki ktore doprowadzily do CB. Dorzucalismy dawce i lacznie mialam 4 ivf i 6 transferow).
    Czy któraś sie z czymś taki spotkala że nie mozna dobrać nasienia przez kolejna biopsje?
    Moj lekarz prowadzący również jest w szoku bo nic o tym nigdy nie słyszał. Żeby bylo takie prawo.

    2017-2020(4 IVF,6 ET, IUI)
    ______________________
    2021
    5.05 IUI🤰🏼
    ▪️ 21.01.2022 - 🤱🏼

    ______________________
  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 1 października 2020, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lońka wrote:
    Witam,
    Pisze w takiej sprawie mąż jest po dwóch biopsjach jądra. Została nam jedna zamrożona słomka z jego nasieniem. Udaliśmy się do androloga w celu konsultacji i z pytaniem czy możemy pobrać jeszcze plemniki przez biopsje. Usłyszeliśmy ze do póki mamy nasienie zamrożone to nie możemy dobrac(nasienie nie jest rewelacyjne uzyskalam tylko 3 zarodki ktore doprowadzily do CB. Dorzucalismy dawce i lacznie mialam 4 ivf i 6 transferow).
    Czy któraś sie z czymś taki spotkala że nie mozna dobrać nasienia przez kolejna biopsje?
    Moj lekarz prowadzący również jest w szoku bo nic o tym nigdy nie słyszał. Żeby bylo takie prawo.


    Nigdy o czymś takim nie słyszałam.... może zależy od kliniki? W jakiej jesteście?

  • Lońka Autorytet
    Postów: 843 407

    Wysłany: 1 października 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Nigdy o czymś takim nie słyszałam.... może zależy od kliniki? W jakiej jesteście?

    VitroLive Szczecin. Ale przenosimy się do Bociana w Szczecinie. Problem w tym że na Szczecinie jest jeden dobry andorolog który to stwierdził. Że nie może zrobić mężowi biopsji jak nie wykorzystamy taj jednej słomki. Nam tylko zależało na zwiększeniu szans na własne potomstwo.

    2017-2020(4 IVF,6 ET, IUI)
    ______________________
    2021
    5.05 IUI🤰🏼
    ▪️ 21.01.2022 - 🤱🏼

    ______________________
  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 1 października 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lońka wrote:
    VitroLive Szczecin. Ale przenosimy się do Bociana w Szczecinie. Problem w tym że na Szczecinie jest jeden dobry andorolog który to stwierdził. Że nie może zrobić mężowi biopsji jak nie wykorzystamy taj jednej słomki. Nam tylko zależało na zwiększeniu szans na własne potomstwo.

    Niestety nie spotkałam się z taką sytuacją... Ale dalej upieralabym się że to zależy od kliniki. Jeżeli chodzi o zarodki to coś takiego czytałam ale nie jestem pewna czy mówi o tym ustawa czy regulamin danej kliniki tj dopóki są jeszcze zamrozone zarodki to nie mozna ppdchodzic do kolejnej prpcedury dopuki nie wykorzysta się wszystkich.

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 1 października 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    A ja melduję kropka na pokładzie!!!!!! 12 komorkowiec.
    Czuje się niesamowicie... może dlatego, że to pierwszy raz.

    Dwa zamrożone jeden 10 komórkowy drugi 6 komórkowy.


    Trzymajcie kciuki!!:*
    My wi3rzymy z całych sił że z nami zostanie :)
    Super!!!! Trzymam kciuki!
    Bierz l4, ja nie wzięłam i żałowałam. Wróciłam po transferze do pracy i miałam takie sytuacje nerwowe, ze do tej pory myśle czy nie miało to negatywnego wpływu.
    Odpoczywaj dużo i myśl pozytywnie ✊

    Andawka lubi tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 5 października 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Szukam pomocy w interpretacji sytuacji mojego męża.
    Badanie nasienia: brak plemników
    Badanie hormonów: prolaktyna delikatnie podwyższona, reszta w normie
    Usg: w normie
    Inhibina: w normie

    To ostatnie mnie zastanawia. Skoro inhibina odpowiada za produkcję plemników, a badanie nasienia nie dały ich w ogóle, to może znaczyć, ze one gdzies tam są ale nie mogą się wydostać?

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 5 października 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Hej,

    Szukam pomocy w interpretacji sytuacji mojego męża.
    Badanie nasienia: brak plemników
    Badanie hormonów: prolaktyna delikatnie podwyższona, reszta w normie
    Usg: w normie
    Inhibina: w normie

    To ostatnie mnie zastanawia. Skoro inhibina odpowiada za produkcję plemników, a badanie nasienia nie dały ich w ogóle, to może znaczyć, ze one gdzies tam są ale nie mogą się wydostać?
    Polecam udać się do dr wolskiego:)
    Podejrzewam że trzeba będzie zrobić azf i inne genetyczne badania.. Żeby to wykluczyć

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 6 października 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Hej,

    Szukam pomocy w interpretacji sytuacji mojego męża.
    Badanie nasienia: brak plemników
    Badanie hormonów: prolaktyna delikatnie podwyższona, reszta w normie
    Usg: w normie
    Inhibina: w normie

    To ostatnie mnie zastanawia. Skoro inhibina odpowiada za produkcję plemników, a badanie nasienia nie dały ich w ogóle, to może znaczyć, ze one gdzies tam są ale nie mogą się wydostać?

    U nas wyniki były bardzo podobne. Z tym , że FSH lekko podwyższone zamiast prolaktyny. Cała genetyka też prawidłowa a plemników brak.

    Nasz androlog powiedział , że wyniki są bardzo dobrze rokujące i skierował na biopsję. Obecnie na nią czekamy.

    Pytaliśmy się czemu nie ma plemników skoro wyniki są wszystkie poprawne. Nie potrafił nam jednoznacznie odpowiedzieć. Mógłby, gdyby męża badał od wieku młodzieńczego i widział zachodzące zmiany. A tak można spekulować tylko, że jądra produkują poprawnie ale ich budowa nie pozwala wydostać się na zewnątrz.

    Wszystko się okaże po biopsji.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 7 października 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    U nas wyniki były bardzo podobne. Z tym , że FSH lekko podwyższone zamiast prolaktyny. Cała genetyka też prawidłowa a plemników brak.

    Nasz androlog powiedział , że wyniki są bardzo dobrze rokujące i skierował na biopsję. Obecnie na nią czekamy.

    Pytaliśmy się czemu nie ma plemników skoro wyniki są wszystkie poprawne. Nie potrafił nam jednoznacznie odpowiedzieć. Mógłby, gdyby męża badał od wieku młodzieńczego i widział zachodzące zmiany. A tak można spekulować tylko, że jądra produkują poprawnie ale ich budowa nie pozwala wydostać się na zewnątrz.

    Wszystko się okaże po biopsji.


    Na to liczę, ze skoro według badań białko jest produkowane to po prostu ma problem z wydostaniem na zewnątrz.
    Macie jakies zalecenia do przygotowania się przed biopsja ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 7 października 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Na to liczę, ze skoro według badań białko jest produkowane to po prostu ma problem z wydostaniem na zewnątrz.
    Macie jakies zalecenia do przygotowania się przed biopsja ?


    Musieliśmy zrobić badania:
    - zakaźne: hiv, kiła, wzw typu B i C, chlamydia
    - morfologię
    - INR oraz APTT - tu o krzepliwość krwi chodzi
    - grupę krwi.

    Z ogólnych zaleceń to standardowo: nie pić alko, nie palić, zdrowo jeść i ruszać się.

    Androlog powiedział, że zacznie od biopsji igłowej. Jak coś się znajdzie to nie będzie kroił dalej bez potrzeby.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 7 października 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile trwały przygotowania do biopsji?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 7 października 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Ile trwały przygotowania do biopsji?

    Wszystkie badania, poza chlamydią, to kwestia 1 doby.
    Wynik chlamydii mieliśmy po 6 dniach.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lindalia, a jaka dokładnie jest inhibinani FSH?:)

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2319 1374

    Wysłany: 9 października 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Lindalia, a jaka dokładnie jest inhibinani FSH?:)
    FSH 4,3 (norma 1,5 do 12,4)
    INHIBINA 207,5 (norma 25 do 325)

    mwm lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    FSH 4,3 (norma 1,5 do 12,4)
    INHIBINA 207,5 (norma 25 do 325)
    To ładne wyniki, bardzo. Według mnie jest duża szansa na zatkane nasieniowody :)

‹‹ 435 436 437 438 439 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ