X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestescie zapisani do Wolskiego? Nie marnujcie czasu na innych lekarzy..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa No i na pewno musicie zrobić genetykę.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 9 października 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do Wawy mamy ponad 300 km. Na razie chodzimy do Invimedu Poznań, właściwie byliśmy dwa razy dopiero. Tu androlog powiedział, ze nie widzi żylaków, usg w normie. Skierowal do endokrynologia z uwagi na podwyższoną prolaktyne.
    Czy Wolski prowadzi wizyty online ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 9 października 2020, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    FSH 4,3 (norma 1,5 do 12,4)
    INHIBINA 207,5 (norma 25 do 325)

    To super wyniki.
    U nas Fsh jest nieco podwyższone - 16 przy normie do 14 a inhibina na poziomie 125 przy tej samej normie co u was i androlog powiedział, że wyniki są bardzo dobrze rokujące.

    A nie sprawdzliscie przypadkiem czy wam nie uciekają plemniki wraz z moczem? Można to łatwo w domu sprawdzić.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 9 października 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    To super wyniki.
    U nas Fsh jest nieco podwyższone - 16 przy normie do 14 a inhibina na poziomie 125 przy tej samej normie co u was i androlog powiedział, że wyniki są bardzo dobrze rokujące.

    A nie sprawdzliscie przypadkiem czy wam nie uciekają plemniki wraz z moczem? Można to łatwo w domu sprawdzić.
    Jak to sprawdzić?

    Co dalej robicie z tymi wynikami?

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 9 października 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Do Wawy mamy ponad 300 km. Na razie chodzimy do Invimedu Poznań, właściwie byliśmy dwa razy dopiero. Tu androlog powiedział, ze nie widzi żylaków, usg w normie. Skierowal do endokrynologia z uwagi na podwyższoną prolaktyne.
    Czy Wolski prowadzi wizyty online ?
    Można zapisać się na telewizyte. Przed nią zróbcie hormony najświeższe wyniki i najlepiej inne wyniki badań kariotyp, usg. Mojemu mężowi kazał jeszcze zrobić markery. Na wizycie jeszcze pooglądał i zbadał, przez telewizyte tego nie zrobi ale ja bym i tak do niego się umówiła. My z mezem mamy ponad 350km i jeździliśmy na każde wizyty, jeszcze przed COVID zanim ktoś wymyślił telewizyty, wiec taki kawał drogi jechaliśmy na wizytę trwająca 20min.
    Dr Wolski to naprawdę jedyny specjalista od męskich spraw w Polsce, tylko jemu ufamy.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 9 października 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Można zapisać się na telewizyte. Przed nią zróbcie hormony najświeższe wyniki i najlepiej inne wyniki badań kariotyp, usg. Mojemu mężowi kazał jeszcze zrobić markery. Na wizycie jeszcze pooglądał i zbadał, przez telewizyte tego nie zrobi ale ja bym i tak do niego się umówiła. My z mezem mamy ponad 350km i jeździliśmy na każde wizyty, jeszcze przed COVID zanim ktoś wymyślił telewizyty, wiec taki kawał drogi jechaliśmy na wizytę trwająca 20min.
    Dr Wolski to naprawdę jedyny specjalista od męskich spraw w Polsce, tylko jemu ufamy.
    Wszędzie czytam o Wolskim jako o jedynym dobrym specjaliście. Nasza historia z męskim czynnkiemiem trwa dopiero półtora miesiąca, ale i tak nie chciałabym tracić czasu. Gdzie przyjmuje na telewizyty?

    Jaka jest Wasza dalsza droga i diagnoza Nasza Historia?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1139 300

    Wysłany: 9 października 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Jak to sprawdzić?

    Co dalej robicie z tymi wynikami?

    Po stosunku/masturbacji wystarczy, że facet wysika się do do jakiegoś pojemnika. Jeśli mocz będzie mętny będzie to znaczyło, że najprawdopodobniej są tam plemniki. Jeśli są to wszystko nagle staje się dużo prostsze :) - facet bierze jakieś leki przez ok 2 tygodnie, później sika do kubeczka w klinice i embriolodzy szybciutko wyodrębniają plemniki i je mrożą.

    My z wynikami poszliśmy do androloga. Ten wyznaczył nam datę biopsji i czekamy. Odbędzie się w najbliższy czwartek. To już niedługo i psychika zaczyna zawodzić. Wpadamy z mężem ze skrajności w skrajność.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 10 października 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich 🙂 przyszlam z dobrymi wieściami😉 nasz mały cud, największy cud na świecie, ktoś kogo jeszcze rok temu miało nigdy nie być...przyszedł na świat 06.10.2020 o godz 11.55, przez cesarskie cięcie ze względu na to, że księżniczka byla ułożona pośladkowo (3360g, 57cm, 10/10). Nasza Gabrysia jest małym śpioszkiem i głodomorkiem 🙂 od czwartku jestesmy w domu, narazie jesteśmy na etapie ogarniania nowej sytuacji życiowej 😅 ale widok cudowny.
    Wszystkie nowe dziewczyny- jestemy przykladem, że nawet z największej czarnej dupy można wyjść. Mój mąż w lipcu mial zdiagnozowaną azoo/kryptozoospermie (różnie to było). W listopadzie mial mtese, w grudniu wyniki że plemniki są i wkońcu w styczniu mialam ICSI. Udało się za pierwszym razem. A 9 miesiecy później malutka już z nami jest.
    Życzę tego Wam wszystkim!!

    Mwm dawno Cię nie bylo🙂 co tam u Was?

    Krąsi, mwm, Andawka, Baniusia, Nasza historia, Camarilla, Misia90 lubią tę wiadomość

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje ze pytasz! :) wszystko dobrze, syn ma prawie pół roku, najpiękniejsze pół roku w naszym życiu. Gratuluje, z całego serca. Cieszcie się każda chwila, bo czas tak szybko ucieka.. jeszcze niedawno płakałam w poduszkę, a teraz słyszę jak syn gaworzy i mówi mama ❤️ Co prawda nieświadomie, ale powiedział 😀 Ale czas szybko zleciał.. Pamietam ze coś Ci tam nawet kiedyś doradzalam ❤️😀😘
    Jak samopoczucie?

    Andawka, Misia90 lubią tę wiadomość

  • monzaw Autorytet
    Postów: 1066 952

    Wysłany: 10 października 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Dziękuje ze pytasz! :) wszystko dobrze, syn ma prawie pół roku, najpiękniejsze pół roku w naszym życiu. Gratuluje, z całego serca. Cieszcie się każda chwila, bo czas tak szybko ucieka.. jeszcze niedawno płakałam w poduszkę, a teraz słyszę jak syn gaworzy i mówi mama ❤️ Co prawda nieświadomie, ale powiedział 😀 Ale czas szybko zleciał.. Pamietam ze coś Ci tam nawet kiedyś doradzalam ❤️😀😘
    Jak samopoczucie?
    Haha czlowiek to taki właśnie mało cierpliwy jest😅😅 samopoczucie spoko🙂 choc caly dzien i noc zajęta, dopiero 4.doba a tu już biedna ma problemy z brzuszkiem. No i rozkrecam kp😉

    43ktpx9i26rpbwqn.png
    Ona
    AMH: 3.85 (2020)

    On:
    07.2019-pojedyncze plemniki 😦
    mikrodelecje AZFc.., wnętrostwo..

    17.11.2019 - biopsja mtese,
    12.12.2019 - wynik: są plemniki😍
    23.01.2020 - transfer w 3 dobie
    Mamy ❄❄❄❄ 3dniowce
    11dpt - 284.3mlU/ml, 13dpt - 960mlU/ml, 18dpt - 7063mlU/ml
    06.10.2020 - nasza Gabusia :)

    10.2022 - początek starań o rodzeństwo
    5.11.2022- transfer
    10dpt- 61♡
    12dpt- 96..
    14dpt- 138..
    19dpt-170..
    24dpt-325..szpital, podejrzenie cp, (methotrexate, cytotec)

    Przerwa 6 miesięcy- do czerwca 2023❤
  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 10 października 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monzaw gratulacje :****

    A ja z innej beczki. Jeżeli punkcje miałam 28.09 transfer 01.10 tzn. Że zarodek był 2 dniowy czy 3 dniowy? Dzisiaj mija 9 dpt. Oczywiście pokusił mnie zrobić bete i wyszła poniżej 0,5... poniosło mnie i to za wcześnie czy raczej już by coś było?

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 11 października 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw wrote:
    Witam wszystkich 🙂 przyszlam z dobrymi wieściami😉 nasz mały cud, największy cud na świecie, ktoś kogo jeszcze rok temu miało nigdy nie być...przyszedł na świat 06.10.2020 o godz 11.55, przez cesarskie cięcie ze względu na to, że księżniczka byla ułożona pośladkowo (3360g, 57cm, 10/10). Nasza Gabrysia jest małym śpioszkiem i głodomorkiem 🙂 od czwartku jestesmy w domu, narazie jesteśmy na etapie ogarniania nowej sytuacji życiowej 😅 ale widok cudowny.
    Wszystkie nowe dziewczyny- jestemy przykladem, że nawet z największej czarnej dupy można wyjść. Mój mąż w lipcu mial zdiagnozowaną azoo/kryptozoospermie (różnie to było). W listopadzie mial mtese, w grudniu wyniki że plemniki są i wkońcu w styczniu mialam ICSI. Udało się za pierwszym razem. A 9 miesiecy później malutka już z nami jest.
    Życzę tego Wam wszystkim!!

    Mwm dawno Cię nie bylo🙂 co tam u Was?
    Monzaw gratulacje!!! Dużo, dużo zdrowia dla Was 😘😘😘😘♥️♥️♥️♥️

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 11 października 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Wszędzie czytam o Wolskim jako o jedynym dobrym specjaliście. Nasza historia z męskim czynnkiemiem trwa dopiero półtora miesiąca, ale i tak nie chciałabym tracić czasu. Gdzie przyjmuje na telewizyty?

    Jaka jest Wasza dalsza droga i diagnoza Nasza Historia?
    Dr Wolski przyjmuje w Novum, musisz zadzownic na recepcje i się umówić. Podają termin i godzinę w której dr do Was zadzwoni, wyślą nr z przelewem.
    Lepiej żebyście mieli te wyniki o której pisałam.
    My o azoospermii dowiezielismy się rok temu w maju. W czerwcu poszliśmy do invicty, mąż miał biopsje igłowa, bez sukcesu. Złe się tam czuliśmy, zero andrologow, igłówkę wykonuje ginekolog. Uciekliśmy stamtąd do Warszawy do Dr Wolskiego, znalazłam go właśnie na tym forum. Pierwsza wizyta była w listopadzie, kuracja i lutym tego roku biopsja mtese. W marcu dowiedzieliśmy, ze plemniki są i może startować z in vitro, jednak korona wszystko wstrzymała, in vitro miałam w lipcu, niestety nieudane, nie mamy już więcej plemnikow bo zużyli cały materiał do in vitro, tylko jedna komórka z 10 się zapłodniła. Zostaliśmy bez niczego.. mąż zdecydował ze chce podjąć się mtese jeszcze raz, jest w trakcie kuracji, prawdopodobnie pod koniec listopada biopsja. Martwi mnie znowu ta korona, rozkręca się i oby nie zamknęli znowu kliniki, wtedy cała kuracja o kant d..
    Jeśli w biopsji nie uda się znaleźć plemnikow to raczej idziemy w dawcę. Po naszym przykładzie wiem teraz, ze mogliśmy szybciej udać się do dr W, ale właśnie tak jak Ty obawiałam się tej odloeglosci, jednak nie ma na co czekać, tylko dzownic i się umawiać do dr Wolskiego.

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 11 października 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia- chyba każdy ma obawy, że znowu pozamykaja kliniki. Ja w marcu zostałam na lodzie w połowie terapii hormonami (jeszcze zanim wiedzieliśmy o czynniku meskim), ani wizyty w klinice, ani kontaktu z lekarzem. Nie wiedzialam czy nadal brac leki, czy odstawic, czy dzialaja.

    Nie wyobrazam sobie być w trakcie in vitro, a tu zamykaja klinike...
    Trzymam kciuki za Was ! Od niedawna tez oswajam się z ewentualnoscia dawcy jesli sie nie uda u nas.

    Jeszcze mam pytanie odnośnie tego, co było wczesniej mówione - czy ktoras z Was miala doczynienia z zapchanymi nasieniowodami? Czy to to samo co żylaki powrozka? Nadal sie probuje ogarnac w tym :(

    Nasza historia lubi tę wiadomość

  • Cytrynowa Przyjaciółka
    Postów: 62 33

    Wysłany: 12 października 2020, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monzaw, gratulacje😘 Dużo wytrwałości i radości z bycia mamą😘 Właśnie wpadłam sprawdzić, czy już jesteś rozpakowana😊 Cieszę się, że już jesteście razem❤️

    Nasz mały cud za niecały miesiąc kończy rok, zleciało nawet nie wiem kiedy🥰😲 A dawano nam tylko 10% szans, że się uda. Nigdy nie można tracić wiary i trzeba walczyć do końca... Powodzenia dziewczyny, oby każda z Waszych historii miała pozytywne zakończenie!😘

    monzaw, Nasza historia, Misia90, mwm lubią tę wiadomość

    Kryptozoospermia

    7.2018 I ICSI :(

    2.2019 II ICSI :)

    5.11.2019 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Monzaw gratulacje :****

    A ja z innej beczki. Jeżeli punkcje miałam 28.09 transfer 01.10 tzn. Że zarodek był 2 dniowy czy 3 dniowy? Dzisiaj mija 9 dpt. Oczywiście pokusił mnie zrobić bete i wyszła poniżej 0,5... poniosło mnie i to za wcześnie czy raczej już by coś było?
    Kurczę ciężko powiedzieć, ale wydaje mi się, ze coś już powinno wyjść. Robiłaś dzisiaj?

  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 12 października 2020, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monzaw gratulacje😍 niech się zdrowo chowa👧😘

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • Andawka Przyjaciółka
    Postów: 78 63

    Wysłany: 13 października 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Kurczę ciężko powiedzieć, ale wydaje mi się, ze coś już powinno wyjść. Robiłaś dzisiaj?

    Niestety się nie udało 😭😭😭😭

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 14 października 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andawka wrote:
    Niestety się nie udało 😭😭😭😭
    Andawka, uściski ♥️♥️ Masz jeszcze 2 szanse. To nie koniec, walczymy dalej!

‹‹ 436 437 438 439 440 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ