X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 7 listopada 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedawno pisałam, że wydaje mi się, że idę długim protokołem. Wczoraj lekarza zapytałam. Nic bardziej mylnego, idę krótkim protokołem z agonistą.

    Lekarz mówił, że odchodzi się już od długich protokołów. Głównie dlatego, że efekt przy obu protokołach jest ten sam. Poza tym przy krótkim protokołem jest mniejsze ryzyko hiperstymulacji.

    Odnośnie biopsji jądra. Ja osobiście do mTese zrobiłabym genetykę przed biopsją. Przy zwykłej biopsji (my też taką mieliśmy) genetykę zrobiłabym w tak zwanym "międzyczasie". 10 000 za mTese to jednak nie 1 700, które my zapłaciliśmy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2020, 09:28

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2312 1371

    Wysłany: 7 listopada 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, robimy zwykła biopsje u nas w klinice.

    Baniusia, jaki masz teraz etap? Zaczęłaś już procedurę?

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 7 listopada 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za Was mocno kciuki!

    Baniusia lubi tę wiadomość

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 7 listopada 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:

    Baniusia, jaki masz teraz etap? Zaczęłaś już procedurę?

    Ja jestem teraz na antykach od 2 tyg. Wczoraj miałam USG - 20 pęcherzyków mam. Czekam na okres i od 2 dc zastrzyki przez 6 dni. 6 i 7 dnia podwójne zastrzyki (2 różne o różnych porach). 7 dnia też wizyta i USG.

    Kurczę, pamiętam jak dzisiaj, jak czekaliśmy na genetykę i czytałam tutaj, jak dziewczyny na stymulacji już są i tak im zazdroscilam, bo sama chciałam być na tym etapie 🙂.

    Dziś odebrałam zastrzyki. Zapłaciłam 180 zł. Gdyby nie ta refundacja samorządu to by 2200 zł było. Z drugiej strony refundacja to 6000 zł. To ona faktycznie na niewiele wystarcza.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2312 1371

    Wysłany: 7 listopada 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Ja jestem teraz na antykach od 2 tyg. Wczoraj miałam USG - 20 pęcherzyków mam. Czekam na okres i od 2 dc zastrzyki przez 6 dni. 6 i 7 dnia podwójne zastrzyki (2 różne o różnych porach). 7 dnia też wizyta i USG.

    Kurczę, pamiętam jak dzisiaj, jak czekaliśmy na genetykę i czytałam tutaj, jak dziewczyny na stymulacji już są i tak im zazdroscilam, bo sama chciałam być na tym etapie 🙂.

    Dziś odebrałam zastrzyki. Zapłaciłam 180 zł. Gdyby nie ta refundacja samorządu to by 2200 zł było. Z drugiej strony refundacja to 6000 zł. To ona faktycznie na niewiele wystarcza.
    O jakiej refundacji mówisz? Załapałas się na jakieś dofinansowanie ?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 7 listopada 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    O jakiej refundacji mówisz? Załapałas się na jakieś dofinansowanie ?

    No w Warszawie to się nazywa "Program warszawski". Aby się załapać na refundację w kwocie 6000 zł musiałam mieć mniej niż 40 lat, od 2 lat mieszkać w Wawie i mieć AMH wyższe niż 0,7.

    Refundacja dotyczy:
    - stymulację mnogiego jajeczkowania wraz z monitorowaniem, lekami
    - wykonanie punkcji pęcherzyków jajnikowych,
    - wykonanie znieczulenia ogólnego podczas punkcji,
    - pobranie nasienia i przygotowanie plemników do zapłodnienia,
    - zapłodnienie pozaustrojowe i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro,
    - transfer zarodków do jamy macicy,
    - zapłodnienie pozaustrojowe i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro,
    - kriokonserwacja zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym nietransferowanych do jamy macicy.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 7 listopada 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    O jakiej refundacji mówisz? Załapałas się na jakieś dofinansowanie ?

    Internety donoszą , żeby w Poznaniu w Invimedzie też jest, z tym że 5000 zł.

    Pary przystępujące do programu muszą spełniać następujące kryteria:

    wiek kobiety mieści się w przedziale 20 - 43 lata wg rocznika urodzenia,
    są mieszkańcami Poznania,
    pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim,
    spełniają ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2020, 22:20

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2312 1371

    Wysłany: 8 listopada 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Internety donoszą , żeby w Poznaniu w Invimedzie też jest, z tym że 5000 zł.

    Pary przystępujące do programu muszą spełniać następujące kryteria:

    wiek kobiety mieści się w przedziale 20 - 43 lata wg rocznika urodzenia,
    są mieszkańcami Poznania,
    pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim,
    spełniają ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka


    Wszystko pasuje, ale nie jestem typowo mieszkanka Poznania. :(
    Do Poznania mamy 60 km.

  • kręcona Przyjaciółka
    Postów: 92 127

    Wysłany: 11 listopada 2020, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    A na kiedy macie planowana biopsje?
    Czy mąż jest na kuracji hormonalnej? Powinniście dostać cała dokumentacje do wypełnienia, zgody oraz listę badań do wykonania. Na jeden wynik badania chlamydi czeka się do 2 tyg, wiec radzę zrobić szybciej niż inne badania.
    Możecie kupić suspensorium na moszna i robić okłady, najlepiej takie żelowe co się wkłada do zamrażarki.

    Hej , dzięki za odpowiedź , też chwilę już mnie nie było tu na wątku ..termin biopsji mamy na 13 grudnia , zdziwiłam się że niedziela ale w Novum powiedzieli że u nich to normalny dzień na wykonywanie biopsji... Stresuje się coraz bardziej , mam wrażenie że to olbrzymi krok w naszych 3-letnicj już staraniach , ale to dopiero początek wszystkiego ..trzymajcie kciuki za nas proszę ✊✊

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 11 listopada 2020, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Święto Niepodległości wykonałam pierwszy zastrzyk 🙂.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 11 listopada 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Wszystko pasuje, ale nie jestem typowo mieszkanka Poznania. :(
    Do Poznania mamy 60 km.
    A skąd jesteś? Lubuskie też ma dofinansowanie w Poznaniu. :)
    Ja jestem właśnie na poznańskim programie.

    Danadana
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 12 listopada 2020, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A skąd jesteś? Lubuskie też ma dofinansowanie w Poznaniu. :)
    Ja jestem właśnie na poznańskim programie.
    Danadana, jak u Was? Kojarzę, ze przenosiliście materiał męża do kliniki niedaleko Was. Jak sprawy?

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 12 listopada 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kręcona wrote:
    Hej , dzięki za odpowiedź , też chwilę już mnie nie było tu na wątku ..termin biopsji mamy na 13 grudnia , zdziwiłam się że niedziela ale w Novum powiedzieli że u nich to normalny dzień na wykonywanie biopsji... Stresuje się coraz bardziej , mam wrażenie że to olbrzymi krok w naszych 3-letnicj już staraniach , ale to dopiero początek wszystkiego ..trzymajcie kciuki za nas proszę ✊✊
    Duży, biopsja da odpowiedz co dalej, wiec ważny krok. Mój mąż stresuje się chyba jeszcze bardziej już za 1 razem, bo wie co go czeka..
    Trzymam kciuki!! Oby się wkoncu te starania zakończyły sukcesem!

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2312 1371

    Wysłany: 12 listopada 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Danadana, jak u Was? Kojarzę, ze przenosiliście materiał męża do kliniki niedaleko Was. Jak sprawy?

    Województwo wielkopolskie, Gniezno. :)
    Rozmawiałam z panią z Invimedu, powiedziała, ze po pierwsze na ten rok już skończyli z dofinansowaniem A po drugie było tylko dla mieszkańców Poznania.

    Danadana lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 13 listopada 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem z Gniezna :)
    Dofinansowanie na pewno było dla mieszkańców lubuskiego i Poznania. O lubuskim wiem, bo na punkcji leżałam z 2 osobami z lubuskiego i wszystko mi opowiedziały.

    Gniezno również ma dofinansowanie - z urzędu wojewódzkiego, sprawdź :) mało środków przeznaczyli, ale zawsze można spróbować.

    https://gniezno.naszemiasto.pl/in-vitro-gniezno-miasto-wprowadzilo-swoj-program/ar/c1-7500749

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2020, 20:41

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 13 listopada 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Danadana, jak u Was? Kojarzę, ze przenosiliście materiał męża do kliniki niedaleko Was. Jak sprawy?


    U nas jeden zarodek z 22 zapłodnionych komórek się zrobił, ale za to blastocysta. Niedługo mam podejście do kriotransferu, ale coś progesteronu nie mogę wyregulować i już 3 cykl próbuję...

    Plemniki dały rady tylko do początku 3 doby, przedłużyli "zapładnianie", bo stwierdzili że muszą przetrwać co najmniej do 3,żeby coś było z zarodka dobrego.

    Mieliśmy 10 probówek z nasieniem, zużyto 6.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2020, 23:18

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 14 listopada 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    U nas jeden zarodek z 22 zapłodnionych komórek się zrobił, ale za to blastocysta. Niedługo mam podejście do kriotransferu, ale coś progesteronu nie mogę wyregulować i już 3 cykl próbuję...

    Plemniki dały rady tylko do początku 3 doby, przedłużyli "zapładnianie", bo stwierdzili że muszą przetrwać co najmniej do 3,żeby coś było z zarodka dobrego.

    Mieliśmy 10 probówek z nasieniem, zużyto 6.
    To trzymam kciuki! Nasze plemniki z mtese niestety tez były słabe z 10 komórek uzyskaliśmy jeden słabiutki zarodek, niestety transfer nieudany. Mąż pod koniec listopada ma 2 mtese, bo niestety zużyli cały materiał.
    Kojarzę Cie, bo mtese mieliście pare tygodni przed nami 😉

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 15 listopada 2020, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ☺️ tak, ja też pamiętam. Nam powiedzieli,że zarodek jak najbardziej prawidłowy, klasa 3BB, stadium blastocysty 5dniowej. My drugiego mTese nie robimy - jak teraz transfer będzie niepowodzeniem to robimy jeszcze jedną punkcję u mnie, wykorzystujemy, co będzie do wykorzystania,a resztę komórek zapładniamy dawcą. Tylko się okazuje,że niestety to dojście do transferu u mnie nie jest łatwe 😔
    To trzymam kciuki za Was! 💪🤞💗

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 15 listopada 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    ☺️ tak, ja też pamiętam. Nam powiedzieli,że zarodek jak najbardziej prawidłowy, klasa 3BB, stadium blastocysty 5dniowej. My drugiego mTese nie robimy - jak teraz transfer będzie niepowodzeniem to robimy jeszcze jedną punkcję u mnie, wykorzystujemy, co będzie do wykorzystania,a resztę komórek zapładniamy dawcą. Tylko się okazuje,że niestety to dojście do transferu u mnie nie jest łatwe 😔
    To trzymam kciuki za Was! 💪🤞💗
    Będzie dobrze, musi być! Lepiej się przygotować na ten transfer i mieć pewność, ze zrobiło się wszystko ze swojej strony.
    U nas zobaczymy jaki będzie wynik, jeśli znajdziemy coś w biopsji to zapładniamy pół na pół z dawca. Tylko właśnie zastanawia mnie jeszcze czy nie przenieść ewentualnego materiału męża bliżej nas. Pamiętasz może jakie to są koszty? Mamy 350km do wawy i takie jeżdżenie albo wynajmowanie mieszkania znowu na 1,5tyg na punkcję to była masakra, finansowa i czasowa.

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 15 listopada 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Transport nie osłabia w ogóle materiału, więc o to się nie bój. Koszty są dość spore - zależne od kliniki. Masz dwie opcje: albo zlecasz Novum transport albo zlecasz go klinice, do której transportujesz. Nam wyszło taniej zlecić to Novum- wyszło około ok. 1200zł.

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    Danadana
‹‹ 439 440 441 442 443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ