X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Morfologia - 0%
Odpowiedz

Morfologia - 0%

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Cześć niedawno odebraliśmy badanie nasienia Lubego i wyszła morfologia 0%. We wcześniejszym badaniu 3 miesiące wcześniej była 1% wtedy też zaczął brać fertilman ale jak widać nie bardzo pomógł. Teraz zastanawiamy się nad zmianą suplementu. Lekarz nic nam nie polecił bo czekamy jeszcze na fragmentację dna i wtedy będziemy konkretnie rozmawiać. Na to chwilę pewnie będzie trzeba zrobić usg jąder. Ale powiedział żeby nie dać się wkręcić w branie hormonów bo plemniki są z tym że nieprawidłowe.
    Nasienie jest zmienne. Dziś może byc super, jutro tragiczne. Oprocz 0% morfologi jak jest z ilością, żywotnością, ruchem? Jeżeli jest duzo plemników, to morfologia nie jest az tak duzym problemem. Gorzej gdy ilość i morfologia kiepska. Wtedy dopiero jest problem.
    Mój mąż brał na zmianę Profertil, FertilMen, SupraMen, Androvit, Macę, dodatkowo kwasy omega3, Wit D, Wit C. Do tego rzucil palenie. A czy wyniki sie poprawily pokaza badania w marcu.
    Zrobcie koniecznie doppler jąder w celu wykluczenia żylaków powrozka nasiennego i posiew nasienia w celu wykluczenia bakteri, które mogą być przyczyną złych wyników. No i hormony m.in testosteron, prolaktyne

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 1 lutego 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inne parametry są dobre znacznie ponad normę lekarz jest zadowolony tylko tą morfologię musimy poprawić. No i zobaczyć co wyjdzie w fragmentacji dna bo od tego też będzie zależeć dalsze działanie.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1443 1005

    Wysłany: 1 lutego 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Inne parametry są dobre znacznie ponad normę lekarz jest zadowolony tylko tą morfologię musimy poprawić. No i zobaczyć co wyjdzie w fragmentacji dna bo od tego też będzie zależeć dalsze działanie.

    Wiesz, jak przejrzysz składy tych miksów i poczytasz o referencyjnych dawkach dziennych, to zorientujesz się, że one mają wszystkiego za mało. Mój Mąż nie przyjmuje już tych suplementów mieszanych, tylko konkretne witaminy, minerały.
    W naszym przypadku, parametry nasienia jednak zależały od hormonów. Dobrze, że sama to wyhaczyłam, bo lekarz też poza badaniem nasienia i posiewem nie zlecił ich Mężowi. I wyszedł testosteron w dolnej granicy normy, progesteron - dwukrotnie przekroczona norma, inhibina B znacznie poniżej normy.
    Z tymi wynikami poszliśmy do lekarza, Mąż teraz jest na terapii hormonalnej.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 2 lutego 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Inne parametry są dobre znacznie ponad normę lekarz jest zadowolony tylko tą morfologię musimy poprawić. No i zobaczyć co wyjdzie w fragmentacji dna bo od tego też będzie zależeć dalsze działanie.

    Niech je dużo orzechów brazylijskich- mój wpierdzielal codziennie po 5/6 i po 2 miesiącach się udało.(odstawił tez kawę i pił Inkę plus bardzo okazjonalnie alko)

    Wprawdzie nie mieliśmy morfologi 0% a 2% to i tak uważam, że to zasługa orzechów.
    Polecam ten sklep https://naturalniezdrowe.pl/orzechy/43-orzechy-brazylijskie-1kg-5902721171135.html?_ke=eyJrbF9lbWFpbCI6ICJrLmthbHV6YTE5OTJAZ21haWwuY29tIiwgImtsX2NvbXBhbnlfaWQiOiAiTmFQRlJqIn0%3D

    Orzechy są tanie i świeże w porównaniu z tymi w lidlu czy innym markecie na wagę :)

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobia mi drożność przy slabych wynikach nasienia męża??

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 4 lutego 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki myślę że tak bo u mnie w planach też jest drożność tylko najpierw czekamy na wynik fragmentacji a potem Luby robi usg jąder potem ja drożność a mamy morfologię 0%.

    Zwichrowana już się zastanawiałam nad tymi orzechami i chyba wprowadzę je do diety. Nie zaszkodzą a można Zjednoczonych ich kilka w ciągu dnia. Piszę zw twój jadł 5-6 szt? Zastanawiał się ile najlepiej ich spożywać

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Tiki myślę że tak bo u mnie w planach też jest drożność tylko najpierw czekamy na wynik fragmentacji a potem Luby robi usg jąder potem ja drożność a mamy morfologię 0%.

    Zwichrowana już się zastanawiałam nad tymi orzechami i chyba wprowadzę je do diety. Nie zaszkodzą a można Zjednoczonych ich kilka w ciągu dnia. Piszę zw twój jadł 5-6 szt? Zastanawiał się ile najlepiej ich spożywać
    Ja dzis kupilam w Lidlu. I to promocja na nie jest z 16.99 na 13.99:)
    Jutro kupie jeszcze ze 2 opakowania:)

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 4 lutego 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć to wracając z pracy wstąpie i kupię

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Dobrze wiedzieć to wracając z pracy wstąpie i kupię
    13.49 a nie 13.99, teraz jeszcze raz spojrzalam na cenę:) za 200g:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2019, 20:16

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 5 lutego 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio była promocja w Auchan, nie wiem czy jest dalej. Kilo kosztowało 40 zł. My jemy po 3 sztuki na dzień (te orzechy są ekstremalnie kaloryczne wiec trzeba z nimi ostrożnie).


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 6 lutego 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj tam byłam i nawet nie znalazłam ich na półce w dużym opakowaniu więc nie wiem czy jest dalej promocja

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 lutego 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://slodkie-zdrowie.pl/pl/orzechy/30-orzechy-brazylijskie-luskane-1kg-5904730307093.html

    Nie wiem jak by wychodziło z przesyłką, bo ja mam akurat blisko, ale zazwyczaj zaopatruję się tutaj. to i tak pewnie taniej wyjdzie niż w większości sklepów.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 7 lutego 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie szukam jakiegoś sklepu internetowego żeby samodzielnie odebrać bo inaczej to się średnio opłaca chyba że robi się duże zakupy. Niestety przegapiłam moment kiedy było zamówienie w pracy robione wtedy mamy dostawę za darmo tera będę czekać na następną listę zamówień

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 12 lutego 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i odebrałam ostatnie wyniki Lubego. Test hba dobrze wyszedł fragmentacja też ok tak więc wprowadzamy orzechy brazylijskie i postaram się wprowadzić mu ruch w życie a dalej się zobaczy w czwartek telefon do lekarza i się okaże co dalej.

    Malgonia lubi tę wiadomość

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nika25 Znajoma
    Postów: 29 0

    Wysłany: 19 lutego 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam pytanie moj mąż ma słabe wyniki nasienia 1 % plemników o prawidłowej budowie podchodzilismy do inseminacji nz nasieniem dawcy i do adopcji zarodka nie udało się skosultowalismy się z lekarzem z innej kliniki i on mowi że badania męża sa ok i ze mozna starać sie naturalnie czy jest to mozliwe zeby były dwie az tak rozne opinie .lepkosc zwiekszona całkowita liczba plemników 102,2 ruch postepowy 42 całkowity 56,21odsetek plemnikow z prawidłową strukturą dna 61 odsetek plemnikow z fragmentacj achromatyny 30% odsetek plemników o niedojrzałej chromatynie 9% hba 65%

    starania o kolejne szczęście
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 26 lutego 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mój po usg nie ma żylaków więc dalej nie wiemy dlaczego jest 0% morfologia

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Matisanek Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 marca 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mamy z mężem synka 2,5 letniego. Od ponad roku staramy się o rodzeństwo dla niego. Gin ciagle powtarza ze u mnie ok, wiec zdecydowaliśmy się na badanie nasienia. Morfologia 0%, 21mln ejakulatu. Załamka. Gin zaproponował Profertil na 2 mc i powtórzyć badania. Już zamówiłam i zastanawiam się czy ktoś miał lepsze wyniki po kuracji ? Dodam, ze o syna tez dość długo się staraliśmy ale badania nasienia nie robiliśmy, i jakoś tak się samo udało, jedyne co to mąż suplementowal cynk z trzy miesiące. Będę wdzięczna za opinie ponatosowabiu Profertil.

    Matisanek
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 22 marca 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matisanek wrote:
    Hej. Mamy z mężem synka 2,5 letniego. Od ponad roku staramy się o rodzeństwo dla niego. Gin ciagle powtarza ze u mnie ok, wiec zdecydowaliśmy się na badanie nasienia. Morfologia 0%, 21mln ejakulatu. Załamka. Gin zaproponował Profertil na 2 mc i powtórzyć badania. Już zamówiłam i zastanawiam się czy ktoś miał lepsze wyniki po kuracji ? Dodam, ze o syna tez dość długo się staraliśmy ale badania nasienia nie robiliśmy, i jakoś tak się samo udało, jedyne co to mąż suplementowal cynk z trzy miesiące. Będę wdzięczna za opinie ponatosowabiu Profertil.
    Hej, z jednej strony chciałaby Cię pocieszyć ale wiesz wszytko zależy od danego przypadku. Mój w styczniu pierwszy raz robił badania i szok morfoligia 0% przy innych parametrach bardzo dobrych. Wizyta u androloga który zapisał jakiś tam suplement. My w ten suplement nie poszlismy ale sprawdziłam skład i kupiłam pojedyncze produkty o takiem samym lub wyższym stężeniu, dodatkowo orzechy brazylijskie. Badanie z dzisiaj morfologia 8% za to reszta króra była dobra mocno w dół. Wcześniej badanie komputerowe teraz manualne. Dodatkowo zrobiliśmy badnia fragmentacji nasienia które wyszło bardzo dobrze, a one jest ważniejsze niż morfologia. Ogolnie do invitro się nadaje a i na naturalsa jest szansa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 21:49

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 23 marca 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matisanek wrote:
    Hej. Mamy z mężem synka 2,5 letniego. Od ponad roku staramy się o rodzeństwo dla niego. Gin ciagle powtarza ze u mnie ok, wiec zdecydowaliśmy się na badanie nasienia. Morfologia 0%, 21mln ejakulatu. Załamka. Gin zaproponował Profertil na 2 mc i powtórzyć badania. Już zamówiłam i zastanawiam się czy ktoś miał lepsze wyniki po kuracji ? Dodam, ze o syna tez dość długo się staraliśmy ale badania nasienia nie robiliśmy, i jakoś tak się samo udało, jedyne co to mąż suplementowal cynk z trzy miesiące. Będę wdzięczna za opinie ponatosowabiu Profertil.

    Mój mąż przez 6 miesięcy brał Fertilman niestety nic nie pomogło, ale u Was może to coś dac. Każdy organizm jest inny jednemu zaszkodzi innemu pomoże.

  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, pisze żeby dac Wam nadzieje, której sama wczesniej szukałam. Mój partner mial morfologię 0% i teratozoospermie. Jakoś nasienie generalni słaba. Wprowadziliśmy wiele zmian- dieta, bielizna, suplementy fertilman plus, maca, witamina c, pyłek pszczeli, magnez. No i oczywiscie ruch, którego wczesniej było bardzo mało. W kolejnym badaniu po 4 miesiącach morfologia 3% i wszystkie pozostałe parametry znacząco w gore😊 Po 8 miesiącach od tych zmian, na cyklu stymulowany okazało się ze jestem w ciazy😊 to dopiero początki, wiec nie wiem jak to bedzie, natomiast pierwszy raz po prawie dwóch latach starań udało mi się zajść. Wiec uwierzcie, ze da się ten wynik poprawić i zajść dzieki temu w ciaze.

    Ann88ann, Dori1811, Pracowita pszczółka lubią tę wiadomość

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ