X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Morfologia - 0%
Odpowiedz

Morfologia - 0%

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Cześć niedawno odebraliśmy badanie nasienia Lubego i wyszła morfologia 0%. We wcześniejszym badaniu 3 miesiące wcześniej była 1% wtedy też zaczął brać fertilman ale jak widać nie bardzo pomógł. Teraz zastanawiamy się nad zmianą suplementu. Lekarz nic nam nie polecił bo czekamy jeszcze na fragmentację dna i wtedy będziemy konkretnie rozmawiać. Na to chwilę pewnie będzie trzeba zrobić usg jąder. Ale powiedział żeby nie dać się wkręcić w branie hormonów bo plemniki są z tym że nieprawidłowe.
    Nasienie jest zmienne. Dziś może byc super, jutro tragiczne. Oprocz 0% morfologi jak jest z ilością, żywotnością, ruchem? Jeżeli jest duzo plemników, to morfologia nie jest az tak duzym problemem. Gorzej gdy ilość i morfologia kiepska. Wtedy dopiero jest problem.
    Mój mąż brał na zmianę Profertil, FertilMen, SupraMen, Androvit, Macę, dodatkowo kwasy omega3, Wit D, Wit C. Do tego rzucil palenie. A czy wyniki sie poprawily pokaza badania w marcu.
    Zrobcie koniecznie doppler jąder w celu wykluczenia żylaków powrozka nasiennego i posiew nasienia w celu wykluczenia bakteri, które mogą być przyczyną złych wyników. No i hormony m.in testosteron, prolaktyne

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 1 lutego 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inne parametry są dobre znacznie ponad normę lekarz jest zadowolony tylko tą morfologię musimy poprawić. No i zobaczyć co wyjdzie w fragmentacji dna bo od tego też będzie zależeć dalsze działanie.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 1 lutego 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Inne parametry są dobre znacznie ponad normę lekarz jest zadowolony tylko tą morfologię musimy poprawić. No i zobaczyć co wyjdzie w fragmentacji dna bo od tego też będzie zależeć dalsze działanie.

    Wiesz, jak przejrzysz składy tych miksów i poczytasz o referencyjnych dawkach dziennych, to zorientujesz się, że one mają wszystkiego za mało. Mój Mąż nie przyjmuje już tych suplementów mieszanych, tylko konkretne witaminy, minerały.
    W naszym przypadku, parametry nasienia jednak zależały od hormonów. Dobrze, że sama to wyhaczyłam, bo lekarz też poza badaniem nasienia i posiewem nie zlecił ich Mężowi. I wyszedł testosteron w dolnej granicy normy, progesteron - dwukrotnie przekroczona norma, inhibina B znacznie poniżej normy.
    Z tymi wynikami poszliśmy do lekarza, Mąż teraz jest na terapii hormonalnej.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 2 lutego 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Inne parametry są dobre znacznie ponad normę lekarz jest zadowolony tylko tą morfologię musimy poprawić. No i zobaczyć co wyjdzie w fragmentacji dna bo od tego też będzie zależeć dalsze działanie.

    Niech je dużo orzechów brazylijskich- mój wpierdzielal codziennie po 5/6 i po 2 miesiącach się udało.(odstawił tez kawę i pił Inkę plus bardzo okazjonalnie alko)

    Wprawdzie nie mieliśmy morfologi 0% a 2% to i tak uważam, że to zasługa orzechów.
    Polecam ten sklep https://naturalniezdrowe.pl/orzechy/43-orzechy-brazylijskie-1kg-5902721171135.html?_ke=eyJrbF9lbWFpbCI6ICJrLmthbHV6YTE5OTJAZ21haWwuY29tIiwgImtsX2NvbXBhbnlfaWQiOiAiTmFQRlJqIn0%3D

    Orzechy są tanie i świeże w porównaniu z tymi w lidlu czy innym markecie na wagę :)

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobia mi drożność przy slabych wynikach nasienia męża??

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 4 lutego 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki myślę że tak bo u mnie w planach też jest drożność tylko najpierw czekamy na wynik fragmentacji a potem Luby robi usg jąder potem ja drożność a mamy morfologię 0%.

    Zwichrowana już się zastanawiałam nad tymi orzechami i chyba wprowadzę je do diety. Nie zaszkodzą a można Zjednoczonych ich kilka w ciągu dnia. Piszę zw twój jadł 5-6 szt? Zastanawiał się ile najlepiej ich spożywać

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Tiki myślę że tak bo u mnie w planach też jest drożność tylko najpierw czekamy na wynik fragmentacji a potem Luby robi usg jąder potem ja drożność a mamy morfologię 0%.

    Zwichrowana już się zastanawiałam nad tymi orzechami i chyba wprowadzę je do diety. Nie zaszkodzą a można Zjednoczonych ich kilka w ciągu dnia. Piszę zw twój jadł 5-6 szt? Zastanawiał się ile najlepiej ich spożywać
    Ja dzis kupilam w Lidlu. I to promocja na nie jest z 16.99 na 13.99:)
    Jutro kupie jeszcze ze 2 opakowania:)

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 4 lutego 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć to wracając z pracy wstąpie i kupię

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Dobrze wiedzieć to wracając z pracy wstąpie i kupię
    13.49 a nie 13.99, teraz jeszcze raz spojrzalam na cenę:) za 200g:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2019, 20:16

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 5 lutego 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio była promocja w Auchan, nie wiem czy jest dalej. Kilo kosztowało 40 zł. My jemy po 3 sztuki na dzień (te orzechy są ekstremalnie kaloryczne wiec trzeba z nimi ostrożnie).


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 6 lutego 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj tam byłam i nawet nie znalazłam ich na półce w dużym opakowaniu więc nie wiem czy jest dalej promocja

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 lutego 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://slodkie-zdrowie.pl/pl/orzechy/30-orzechy-brazylijskie-luskane-1kg-5904730307093.html

    Nie wiem jak by wychodziło z przesyłką, bo ja mam akurat blisko, ale zazwyczaj zaopatruję się tutaj. to i tak pewnie taniej wyjdzie niż w większości sklepów.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 7 lutego 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie szukam jakiegoś sklepu internetowego żeby samodzielnie odebrać bo inaczej to się średnio opłaca chyba że robi się duże zakupy. Niestety przegapiłam moment kiedy było zamówienie w pracy robione wtedy mamy dostawę za darmo tera będę czekać na następną listę zamówień

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 12 lutego 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i odebrałam ostatnie wyniki Lubego. Test hba dobrze wyszedł fragmentacja też ok tak więc wprowadzamy orzechy brazylijskie i postaram się wprowadzić mu ruch w życie a dalej się zobaczy w czwartek telefon do lekarza i się okaże co dalej.

    Malgonia lubi tę wiadomość

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nika25 Znajoma
    Postów: 29 0

    Wysłany: 19 lutego 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam pytanie moj mąż ma słabe wyniki nasienia 1 % plemników o prawidłowej budowie podchodzilismy do inseminacji nz nasieniem dawcy i do adopcji zarodka nie udało się skosultowalismy się z lekarzem z innej kliniki i on mowi że badania męża sa ok i ze mozna starać sie naturalnie czy jest to mozliwe zeby były dwie az tak rozne opinie .lepkosc zwiekszona całkowita liczba plemników 102,2 ruch postepowy 42 całkowity 56,21odsetek plemnikow z prawidłową strukturą dna 61 odsetek plemnikow z fragmentacj achromatyny 30% odsetek plemników o niedojrzałej chromatynie 9% hba 65%

    starania o kolejne szczęście
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 26 lutego 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mój po usg nie ma żylaków więc dalej nie wiemy dlaczego jest 0% morfologia

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Matisanek Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 marca 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mamy z mężem synka 2,5 letniego. Od ponad roku staramy się o rodzeństwo dla niego. Gin ciagle powtarza ze u mnie ok, wiec zdecydowaliśmy się na badanie nasienia. Morfologia 0%, 21mln ejakulatu. Załamka. Gin zaproponował Profertil na 2 mc i powtórzyć badania. Już zamówiłam i zastanawiam się czy ktoś miał lepsze wyniki po kuracji ? Dodam, ze o syna tez dość długo się staraliśmy ale badania nasienia nie robiliśmy, i jakoś tak się samo udało, jedyne co to mąż suplementowal cynk z trzy miesiące. Będę wdzięczna za opinie ponatosowabiu Profertil.

    Matisanek
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 22 marca 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matisanek wrote:
    Hej. Mamy z mężem synka 2,5 letniego. Od ponad roku staramy się o rodzeństwo dla niego. Gin ciagle powtarza ze u mnie ok, wiec zdecydowaliśmy się na badanie nasienia. Morfologia 0%, 21mln ejakulatu. Załamka. Gin zaproponował Profertil na 2 mc i powtórzyć badania. Już zamówiłam i zastanawiam się czy ktoś miał lepsze wyniki po kuracji ? Dodam, ze o syna tez dość długo się staraliśmy ale badania nasienia nie robiliśmy, i jakoś tak się samo udało, jedyne co to mąż suplementowal cynk z trzy miesiące. Będę wdzięczna za opinie ponatosowabiu Profertil.
    Hej, z jednej strony chciałaby Cię pocieszyć ale wiesz wszytko zależy od danego przypadku. Mój w styczniu pierwszy raz robił badania i szok morfoligia 0% przy innych parametrach bardzo dobrych. Wizyta u androloga który zapisał jakiś tam suplement. My w ten suplement nie poszlismy ale sprawdziłam skład i kupiłam pojedyncze produkty o takiem samym lub wyższym stężeniu, dodatkowo orzechy brazylijskie. Badanie z dzisiaj morfologia 8% za to reszta króra była dobra mocno w dół. Wcześniej badanie komputerowe teraz manualne. Dodatkowo zrobiliśmy badnia fragmentacji nasienia które wyszło bardzo dobrze, a one jest ważniejsze niż morfologia. Ogolnie do invitro się nadaje a i na naturalsa jest szansa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 21:49

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 23 marca 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matisanek wrote:
    Hej. Mamy z mężem synka 2,5 letniego. Od ponad roku staramy się o rodzeństwo dla niego. Gin ciagle powtarza ze u mnie ok, wiec zdecydowaliśmy się na badanie nasienia. Morfologia 0%, 21mln ejakulatu. Załamka. Gin zaproponował Profertil na 2 mc i powtórzyć badania. Już zamówiłam i zastanawiam się czy ktoś miał lepsze wyniki po kuracji ? Dodam, ze o syna tez dość długo się staraliśmy ale badania nasienia nie robiliśmy, i jakoś tak się samo udało, jedyne co to mąż suplementowal cynk z trzy miesiące. Będę wdzięczna za opinie ponatosowabiu Profertil.

    Mój mąż przez 6 miesięcy brał Fertilman niestety nic nie pomogło, ale u Was może to coś dac. Każdy organizm jest inny jednemu zaszkodzi innemu pomoże.

  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, pisze żeby dac Wam nadzieje, której sama wczesniej szukałam. Mój partner mial morfologię 0% i teratozoospermie. Jakoś nasienie generalni słaba. Wprowadziliśmy wiele zmian- dieta, bielizna, suplementy fertilman plus, maca, witamina c, pyłek pszczeli, magnez. No i oczywiscie ruch, którego wczesniej było bardzo mało. W kolejnym badaniu po 4 miesiącach morfologia 3% i wszystkie pozostałe parametry znacząco w gore😊 Po 8 miesiącach od tych zmian, na cyklu stymulowany okazało się ze jestem w ciazy😊 to dopiero początki, wiec nie wiem jak to bedzie, natomiast pierwszy raz po prawie dwóch latach starań udało mi się zajść. Wiec uwierzcie, ze da się ten wynik poprawić i zajść dzieki temu w ciaze.

    Ann88ann, Dori1811, Pracowita pszczółka lubią tę wiadomość

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ