Forum Męskie sprawy Morfologia - 0%
Odpowiedz

Morfologia - 0%

Oceń ten wątek:
  • Czama_91 Debiutantka

Wysłany: 16 lutego, 12:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytam o tych historiach i pozytywnych i jeszcze nie skończonych, i postanowiłam podzielić się naszą. Co prawda też jeszcze nie skończoną, bo w dalszym ciągu bez happyendu, ale może komuś pomoże.
    Staramy się mężem od półtorej roku, pierwsza zaczęłam diagnozować się ja, badania usg, z krwi. Generalnie wszystko książkowe, TSH trochę za wysokie więc dostałam euthyrox, reszta idealnie, w zeszłym miesiącu badanie sono-HSG, również wszystko drożne.
    Mój mąż pierwsze badanie nasienia w marcu 2019, rewelacji nie było, ale był ruch postępowy, była ilość powyżej normy, ale za to morfologia 0%... Lekarz, z którym konsultowaliśmy wyniki powiedział, że są w porządku, na morfologie nawet nie zwrócił uwagi i generalnie to nic więcej nie pomógł. Polecił tylko, jeśli chcemy trochę poprawić jeszcze parametry to żeby mąż brał przez 3 miesiące Profertil. I tyle. Tak minęło kolejne pół roku... Minął rok starań więc udaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności, tam były właśnie moje szersze badania typu hsg itd. Z racji braku czasu ponowne badanie nasienia męża było na początku grudnia. I szok... Wszystkie parametry poszły mocno w dół, wszystko poniżej normy, i ilość, i ruch, masakra. Morfologia 1%,o dziwo, ale to żadna poprawa przy spadku całej reszty. Dodatkowo lepkość zła i pH też nieprawidłowe.
    O dobrego androloga u nas ciężko więc znalazłam polecanego dobrego urologa i mąż poszedł na wizytę. Pan doktor przeanalizował wyniki, zrobił usg i stwierdził zapalenie prostaty. Z posiewu tlenowego nie wyszło nic, więc prawdopodobnie bakterie są beztlenowe (posiewu beztlenowego nie ma sensu robić bo większość tych badań nie wykazuje wzrostu bakterii bo nie przeżywają one w warunkach tlenowych, więc bardzo trudno jest pobrać materiał i go wysiać). Mąż dostał na 20 dni antybiotyk i lek przeciwbakteryjny specjalny na bakterie beztlenowe. W trakcie antybiotykoterapii oczywiście nie możemy się starać, musimy się zabezpieczać.
    Czekamy teraz na wyniki leczenia, czy to coś pomoże, czy zapalenie prostaty miało wpływ na morfologie, bo na pewno miało wpływ na całą resztę parametrów.

• Czama_91 Debiutantka

Wysłany: 16 lutego, 12:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dodam jeszcze że zapalenie było zupełnie bezobjawowe ze strony prostaty więc nigdy byśmy nie przypuszczali że coś takiego może wyjść.
    Objawy zapalenia były zupełnie niezwiązane z układem moczowo-płciowym, tzn. spadek energii, brak apetytu, przewlekłe zmęczenie. Także bardzo ważne jest dokładne zdiagnozowanie obu stron, bo wiele rzeczy może być ukrytych i wcale nieoczywistych..

• NOWA29 Koleżanka

Wysłany: 16 lutego, 13:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Zrobiliśmy dziś badanie nasienia.
    Morfologia 4 %
    Objętość 4,2
    Ph 8.1
    Lekkość prawidłową
    Aglutynacja -
    Leukocyty 15-16 wpw (1-2 wpw)
    Ruch postępowi a+B 22,73 (od32%)
    Ruch całkowity a+b+C 47,73
    Liczba plemników 18,35 ml

Co myślicie ?

• Sarita35 Autorytet

Wysłany: 16 lutego, 15:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czama_91 wrote:
    I dodam jeszcze że zapalenie było zupełnie bezobjawowe ze strony prostaty więc nigdy byśmy nie przypuszczali że coś takiego może wyjść.
    Objawy zapalenia były zupełnie niezwiązane z układem moczowo-płciowym, tzn. spadek energii, brak apetytu, przewlekłe zmęczenie. Także bardzo ważne jest dokładne zdiagnozowanie obu stron, bo wiele rzeczy może być ukrytych i wcale nieoczywistych..

U nas podobna historia, tez antybiotyk na 20 dni, posiew jalowy. Tylko my podczas brania antybiotyku normalnie się sraramy wiec zdziwilas mnie zabezpieczeniami. Moj bierze levalox.

Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35

On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

Angelius Provita 02.2020
  • Gagatka Autorytet

Wysłany: 21 lutego, 14:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

dopiero dołączyłam do forum i chciałabym się Was zapytać, czy lekarze dają Wam szanse na ciążę naturalną przy 0% morfologii czy radzą inne metody?
    Ja dziś odebrałam wyniki męża 0,97% i bardzo mnie to podłamało.

Z góry Wam dziękuję

Reikja lubi tę wiadomość

33 l
    córka 2016
    starania od 10.2019
    puste jajo 06.2019
    6/7 t. 03.2020 łyżeczkowanie

Ja: Hashimoto (TSH 0,5), morfologia ok
    suplementy: letrox 75, witaminy B12, B6 metylowane, folian, q10, d3, pyłek pszczeli, acard
    owulacja jest - monitoring ok
    sono hsg (grudzień 2019) - ok
    to do: badania genetyczne, kariotypy - 04/05/2020

On: teratozoospermia (02.2020) - morfologia 0,97%, reszta ok
    Suple: wit c 1500, cynk, selen, folian, d3, l-karnityna
    powtórka badań - maj 2020
  • Reikja Koleżanka

Wysłany: 21 lutego, 17:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagatka wrote:
    Cześć Dziewczyny,

dopiero dołączyłam do forum i chciałabym się Was zapytać, czy lekarze dają Wam szanse na ciążę naturalną przy 0% morfologii czy radzą inne metody?
    Ja dziś odebrałam wyniki męża 0,97% i bardzo mnie to podłamało.

Z góry Wam dziękuję
    Zależy jak inne parametry. Jak jest sporo plemników ponad normę to taka morfologia nie wyklucza naturalnej ciąży. U nas było rok temu 0%, teraz jest 3%. No ale u nas dodatkowo leży ilość i ruchliwość😕

Przerwa w staraniach - leczenie ueraplasmy, trzeci antybiotyk...
    On: 31 lat, słaba jakość nasienia, wcześniej 0,4 teraz 1,6 miliona/ml, słaba ruchliwość, morfologia wcześniej 1 teraz 3%
    26.02 badanie kariotypu
    11.03 urolog
    Ona: 29 lat, cykle ponad 30d, PCOS, podwyższona prolaktyna👎, tsh=1,71👍
    06.2020 HSG
  • Gagatka Autorytet

Wysłany: 21 lutego, 18:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    Zależy jak inne parametry. Jak jest sporo plemników ponad normę to taka morfologia nie wyklucza naturalnej ciąży. U nas było rok temu 0%, teraz jest 3%. No ale u nas dodatkowo leży ilość i ruchliwość😕

eh to wszystko takie skomplikowane. Inne parametry, miałam wrażenie, że dobre...
    a potem lekarz powiedział, że raczej słabiutko

Koncentracja 22,22 mln/ml (norma od 15), 75,55 mln/ejakulat norma od 39
    Plemniki ruchliwe w ruchu postępowym 49%
    żywe plemniki 79%
    morfologia - prawidłowe 0,92%

Będziemy powtarzać za 3 miesiące, mój mąż mówi, że jest pewien, że na wynik miała wpływ jego grypa ze stycznia (o której informowaliśmy przed badaniem) - może tak, może nie, sama nie wiem...

33 l
    córka 2016
    starania od 10.2019
    puste jajo 06.2019

suplementy: letrox 75, witaminy B12, B6 metylowane, folian, q10, d3, pyłek pszczeli, acard

• Reikja Koleżanka

Wysłany: 21 lutego, 19:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagatka wrote:
    eh to wszystko takie skomplikowane. Inne parametry, miałam wrażenie, że dobre...
    a potem lekarz powiedział, że raczej słabiutko

Koncentracja 22,22 mln/ml (norma od 15), 75,55 mln/ejakulat norma od 39
    Plemniki ruchliwe w ruchu postępowym 49%
    żywe plemniki 79%
    morfologia - prawidłowe 0,92%

Będziemy powtarzać za 3 miesiące, mój mąż mówi, że jest pewien, że na wynik miała wpływ jego grypa ze stycznia (o której informowaliśmy przed badaniem) - może tak, może nie, sama nie wiem...
    Moim zdaniem reszta parametrów naprawdę w porządku. My o takich marzymy... 😅

On: 31 lat, słaba jakość nasienia, wcześniej 0,4 teraz 1,6 miliona/ml, słaba ruchliwość, morfologia wcześniej 1 teraz 3%
    26.02 badanie kariotypu
    11.03 urolog
    06.2020 HSG
  • Gagatka Autorytet

Wysłany: 21 lutego, 23:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    Moim zdaniem reszta parametrów naprawdę w porządku. My o takich marzymy... 😅

Reikja, dzieki za slowa otuchy. Trzymam kciuki za Was, podobno trzeba byc dobrej mysli i dzialac

Reikja lubi tę wiadomość

33 l
    córka 2016
    starania od 10.2019
    puste jajo 06.2019

• Reikja Koleżanka

Wysłany: 22 lutego, 16:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagatka wrote:
    Reikja, dzieki za slowa otuchy. Trzymam kciuki za Was, podobno trzeba byc dobrej mysli i dzialac
    Teraz właśnie cykl bez starań bo leczymy ureaplasmę. Następny też, bo 9 marca wyjeżdżam na staż do Anglii aż do 6 czerwca. M. ma zrobić posiew 17.03 I zobaczymy czy się wyleczyl, ja posiew zrobię 28 maja jak wrócę na majowke I dopiero po moim negatywie możemy zacząć działać czyli w maju jak on do mnie przyjedzie... Akurat jestem z maja I będę kończyć 30 lat 😁gdyby tak wtedy się udało to byłby najlepszy prezent 😀🎁

26.02 badanie kariotypu
    11.03 urolog
    06.2020 HSG
  • Majami Znajoma

Wysłany: 25 lutego, 17:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do wszystkich staraczek nasza sytuacja. Ja 4 razy robiłem badanie nasienia komputerowo i zawsze wszystko było w normie poza morfologią 0%, potem w innej klinice rozszerzyłem badanie o fragmentacje i wyszła 20% ale już morfologia była 13%szok, badanie morfologii było robione manualnie ponoć dokładniejsze, no ale ta fragmentacja wykluczała ciąże.8 miesięcy totalnej zmiany trybu życia i fragmentacja spadła do 15% ogólnie 3 lata starań, opadalismy z sił udaliśmy się jeszcze raz do naszego doktora i zlecił nam badanie po stosunku okazało się że wyszło średnio,zaproponował inseminacje, udało się za pierwszym razem, teraz leży obok mnie Maksymilian, trzeba wierzyć do końca robić wszystko a na pewno się uda.

Wiadomość wyedytowana przez autora 25 lutego, 17:54

Jest śluz jest impreza.
  • Ewa88 Przyjaciółka

Wysłany: 25 lutego, 17:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majami wrote:
    Do wszystkich staraczek nasza sytuacja. Ja 4 razy robiłem badanie nasienia komputerowo i zawsze wszystko było w normie poza morfologią 0%, potem w innej klinice rozszerzyłem badanie o fragmentacje i wyszła 20% ale już morfologia była 13%szok, badanie morfologii było robione manualnie ponoć dokładniejsze, no ale ta fragmentacja wykluczała ciąże.8 miesięcy totalnej zmiany trybu życia i fragmentacja spadła do 15% ogólnie 3 lata starań, opadalismy z sił udaliśmy się jeszcze raz do naszego doktora i zlecił nam badanie po stosunku okazało się że wyszło średnio,zaproponował inseminacje, udało się za pierwszym razem, teraz leży obok mnie Maksymilian, trzeba wierzyć do końca robić wszystko a na pewno się uda.

Robiliście jeszcze jakieś inne badania nasienia?

starania od 10/2019 o pierwsze bobo

ONA: 32l
    Suple: wit c, d3, wit e, inofem, folik, wiesiołek do owu, bromelaina po owu
    astma: alvesco

MUCHa: ok
    AMH: 2,2
    HyCoSy: jajowody drożne
    3DC: prolaktyna 11,44; estriadol 29,6; FSH 5,5; LH 5,1; androstendion 3,72; testosteron 0,54

INNE: homocysteina 8,3; B12 245; kwas foliowy 20,14; glukoza 92; insulina 8,1; CA125 29,3; ANA1 nie stwierdzono

TARCZYCA: TSH 1,00 ; FT3 3,12 ; FT4 0,8,

ON: żpn
    morfologia 3%
    leukocyty 1,2
    ruchliwość a+b 18%
    SUPLE: cynk, Q10, folik, selen, maca, L-karnitna, wit c, wit E, cynk, orzechy brazylijskie
    hormony w normie
  • Majami Znajoma

Wysłany: 25 lutego, 18:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłem fragmentacje DNA, morfologia, test PCT i Test HBA, generalnie test Pct wyszedł średnio 1 plemnik w polu widzenia norma 3

Wiadomość wyedytowana przez autora 25 lutego, 18:21

Jest śluz jest impreza.
‹‹ 17 18 19 20 21
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)