X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Rowniez Wesolych Swiat dziewczyny :)

    Domiszka musimy myslec przede wszystkim po co to robimy. Jutro na 12.00 jade po zastrzyk. Troche mnie to stresuje, bo to mnie wprowadzi w menopauze na kilka miesiecy. Przykre to jest, ale staram sie na tym nie skupiac. Co zrobie jak nic nie zrobie :p
    Wiem ze robimy to po cos ale zrobilo to na mnie wrazenie.. :( teraz mam cala serio badan do wykonania zapomnialam tylko zapytac czy maz tez powinien :p wiesz.. stymulacje typowa do ivf zaczynam 23 stycznia, dokladnie w dzien kiedy mialam miec laparoskopie.. moze tak po prostu mialo byc :) w piatek na wizycie dr tez mowila ze chyba iui nie zrobimy bo mam katar a jesli dostane goraczki to juz po zawodach, ja twierdzilam ze nie bede miec goraczki bo jej po prostu nie miewam a wczoraj po wigilii mialam taka goraczke ze hoho :p

    Jesli nie jestes jeszcze na grupie ivf na fejsie to polecam dolaczyc :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:51

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Czasem podczytuje, ale tam jest za duzo osob jak dla mnie. Ja pisze w watku z mojej kliniki. Tam tez glownie o in vitro jest :)
    A jakie badania musisz zrobic?

    A ja ta grupe przed w trakcie i po lubie bo tu na ovu na grupie jest za duzy tlok i nie zagladam :p mam w domu liste ale na bank h s hiv hcf rozy zka biocenoza pochwy itp :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:51

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    A to zle przeczytalam. Widze te grupe, ale no nie wiem. Wolalabym, zeby moi znajomi i rodzina nie widzieli, ze naleze do takiej grupy :(
    A ja juz to kicham serio .... wydaje mi sie ze im sie te grupy pokazuja dopiero wtedy jak sami szukaja czegos w tym temacie bo np moj maz nie widzi mnie w tej grupie, tzn nie pokazuje mu sie grupa sugerowana:)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem czy wiecie (ja nie wiedziałam), ale mi teraz lekarz powiedział, że badaniu morfologii poddaje się wybraną grupę plemników, a nie wszystkie z ejakulatu (o ile dobrze zrozumiałam bada się tylko 100 sztuk). Czyli wynik morfologia 0% nie oznacza, że w nasieniu nie ma ani jednego sprawnego plemnika - mogą być, tylko jest ich oczywiście mało. Co za tym idzie, ciąża naturalna jest możliwa, tylko nie wiadomo kiedy nastąpi, bo to może być za miesiąc albo za 5 lat albo za 10 lat. Może nie być wcale.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Dziewczyny, nie wiem czy wiecie (ja nie wiedziałam), ale mi teraz lekarz powiedział, że badaniu morfologii poddaje się wybraną grupę plemników, a nie wszystkie z ejakulatu (o ile dobrze zrozumiałam bada się tylko 100 sztuk). Czyli wynik morfologia 0% nie oznacza, że w nasieniu nie ma ani jednego sprawnego plemnika - mogą być, tylko jest ich oczywiście mało. Co za tym idzie, ciąża naturalna jest możliwa, tylko nie wiadomo kiedy nastąpi, bo to może być za miesiąc albo za 5 lat albo za 10 lat. Może nie być wcale.
    nie tylko morfologie sie tak bada tylko wszystkie inne parametry równiez :) tyczy to badania komputerowego manualne wyglada nieco inaczej

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • budziczek Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Pisałam w innym wątku ale przenoszę się do Was ... czy możecie rzucić
    Okiem na te wyniki ...?

    jesteśmy załamani... jak wy to oceniacie..?

    Abstynencja 2.5 dnia
    Objętość 8,2 ml
    Uplyniennie 15min
    PH 7,7
    Liczba komórek okrągłych 0,5
    Liczba leukocytów 0,2
    Koncentracja 87
    Liczba całkowita 714,1 >39. 714 to są tysiące ..? Bo jeśli tak to kiepsko :(




    Żywotność 58 %
    Ruch postępowy 69%
    Niepostepowy 11%
    Nieruchome 20%

    Plemniki prawidłowe 1% :(

    Nieprawidłowe 99
    Wady główki 99
    Wady wstawki 29
    Wady witki 14
    Krople cytoplazmatyczne 6

    KasiaB
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:51

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • budziczek Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna dziękuje Ci bardzo za odpowiedź ! Już myślałam że to tylko 700tysiecy :(
    Zaopatrzyliśmy się już w suplementy ,od jutra zaczynamy dietę ..zero alkoholu .. i pewnie zrobimy
    Następne badania za jakiś czas...
    ile najlepiej odczekać ?

    KasiaB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minimum 72 dni ;)

    My robiliśmy powtórkę badań, morfologia 2%. Jutro wizyta w innej klinice i zobaczymy co tym razem nam powiedzą. Poprzednio lekarka dała nam mniej niż 1 procent szans.

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Budziczek, ja bym nie czekała z hormonami i zrobiła teraz. Koszty nie są duże. U męża przy morfologii 0% lekarz od razu zlecił hormony i wyszły nieprawidłowości (u nas tez są głównie wady główki).

    budziczek lubi tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja a jaki macie dalszy plan? u nas morfo 2% ale też mamy kiepską koncentrację (2,5 mln/ml po lekach)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:51

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • budziczek Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Wam dziewczyny
    Właśnie umówiłam męża na badanie posiewu oraz hormony. Zaraz po przylocie do UK... jest to badanie prywatne i koszt to aż £160 ale nie chcemy czekać :(

    Jest jeszcze coś ,co powinien zrobić ?

    KasiaB
  • ZalamanaBabka Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Zalamana Babka a jak tam u Was? Dzidzia się rozwija? kiedy wizyta jakaś?

    Ja też mam postanowienie wrócić do diety od początku roku, żeby żyć zdrowiej (nie żeby się odchudzać). Oby starczyło mi determinacji :)

    U nas wszystko ok i mam nadzieję, że tak zostanie :) byliśmy u lekarza, żadnych przeciwwskazań do pracy, żadnych leków na podtrzymanie. Dziesiątko rozwija się prawidłowo, za 3 tyg mamy już pierwsze badania prenatalne, których się boję z racji na straszną morfologię męża. Ale trzeba wierzyć, że wszystko będzie dobrze! U Was też będzie dziewczyny! :) 3mam kciuki za wszystkie :)

    ponad 40 miesięcy starań
    morfologia 0%
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Saja a jaki macie dalszy plan? u nas morfo 2% ale też mamy kiepską koncentrację (2,5 mln/ml po lekach)

    Plan to urolog-androlog w przyszłym tygodniu, a na razie profertil + orzechy brazylijskie + wołowina +świeże soki warzywno- owocowe co 2dzien. Nie wiem, czy próba zmiany diety ma sens, bo mój mąż kocha parówki i kiełbaski wieprzowe i niewzruszony moimi wysiłkami nadal je zajada.

    Mąż ma 3krotnie podwyższona prolaktyne i za wysokie LH wiec liczę na to, ze gdzieś tu leży przyczyna kiepskiej morfologii.

    Myśle jeszcze o powiewie- tego nam nie zalecili. Są jakieś konkretne wskazania do tego badania?

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym to szczerze mowiac nie dopatrywalabym sie problemu morfologicznego tylko raczej powodu malej ilosci plemnikow ale moge sie mylic wiec trzymam kciuki :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    W tym to szczerze mowiac nie dopatrywalabym sie problemu morfologicznego tylko raczej powodu malej ilosci plemnikow ale moge sie mylic wiec trzymam kciuki :)

    A ja nie wiem czego się dopatrywać. Przerylam już chyba cały Internet i nie znalazłam konkretnej odpowiedzi, jaki ma wpływ prolaktyna na męskie nasienie:/ wszędzie piszą, ze to częsty problem u niepłodnych mężczyzn, ale nie piszą co właściwie się dzieje w organizmie.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    A ja nie wiem czego się dopatrywać. Przerylam już chyba cały Internet i nie znalazłam konkretnej odpowiedzi, jaki ma wpływ prolaktyna na męskie nasienie:/ wszędzie piszą, ze to częsty problem u niepłodnych mężczyzn, ale nie piszą co właściwie się dzieje w organizmie.
    Podwyzszona prolaktyna moze swiadczyc o zaburzeniach pracy przyadki mozgowej ktora wszystkim steruje np gruczolak moze byc przyczyna. Maz mojej kuzynki tak mial wlasnie. Guza wycieli bo byl duzy a u niego najpierw stwierdzili oligozoospermie ekstremalna a po 4 latach od operacji azoospermia do dzis... mimo ze leki przyjmowal i jakies zastrzyki. Kobiecie tez prolaktyna zaburza plodnosc..

‹‹ 112 113 114 115 116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ