X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 3 maja 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula30 wrote:
    No w weekend pije,jak się ze znajomymi spotykamy. Bez okazji,żeby tak po pracy, to nie.

    Fragmentacji jeszcze nie robiliśmy. Morfologię mamy 3%.

    Cocosowa,a macie jakąś prawdopodobną przyczynę?
    Niestety dalej przyczyny nie znamy dodam że mój ma dziecko...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 3 maja 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Nie jesteś pokręcona, bo taki jest mechanizm bezsenności, boimy się nocy ze znowu będzie taka sama, nakręcany się i to nie znaczy ze jak sie nie prześpi kilku nocy to na pewno następna będzie OK. Tak to niestety nie działa.
    Już nie wspomnę jak po takich nocach ciężko się funkcjonuje w ciągu dnia. Ja byłam u psychologa, trochę chodziłam ale jakoś to mi nie pomagało. Leków nie biorę bo się boje silnych i się ratuje ziołowymi, ale to bardziej jako placebo.
    No proszę widzę, że wiesz co nieco o bezsenności i nerwicach;)Leków nie ma co sie bać.Np lek Elicea postawił mnie na nogi. Co do ziolowych nawet chwalę sobie "Tabletki uspokajajace" Labofarm jak zapodam sobie 3-4 nawet troszkę sie czuje lepiej

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 3 maja 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet dużo niestety, a wolałabym tego nie wiedzieć.
    Tego leku nie znam. Ostatnio stosuje 2 łyżeczki miodu na noc. To nowa metoda:)))

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 3 maja 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A próbowałyście połączenia melatoniny np. z Benosen?

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 3 maja 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie alkoholu, to uważam, że od czasu do czasu lampkę wina, albo nawet 4, czy piwo można wypić. Nie ma co sobie dodatkowego stresu robić... Mnie np. dobre wino sprawia dużo przyjemności (nie mówię o upijaniu się, tylko smakowaniu :-) )
    Aby nie codziennie i nie w dużych ilościach, no i raczej nie mocne alkohole.
    Wszystko, w granicach rozsądku, jest dla ludzi, a życie powinno sprawiać przyjemność, a nie generować nam ciągłe ograniczenia :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2017, 20:35

    Guniaczek lubi tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 3 maja 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    A próbowałyście połączenia melatoniny np. z Benosen?
    Benosen, Forsen i te inne specyfiki łykałam jak tic-taci,niestety...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 3 maja 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat alkohol u nas to nie problem, bo w ogóle nie pijemy. Większy dylemat mamy ze sauną, bo akurat to bardzo lubimy, ale niestety przy wynikach mojego R nie ma mowy....

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 3 maja 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosowa, a jakie badania już przerobiliście? Próbowaliście inseminacji, albo invitro?

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 4 maja 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana wszystkie posiewy , hormony , genetyka, ogólne , operacja ŻPN. Do insemki nie kwalifikujemy się, w lipcu pierwsza wizyta w kierunku ivf

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 4 maja 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże jakie to przykre i niesprawiedliwe :( człowiek jest gotowy,chce i dałby temu dziecku gwiazdkę z nieba - byle ono tylko BYŁO! A patologia się mnoży na potęgę i nikt tam nie patrzy na higienę, luźne gacie,alkohol, suplementy itd. Mam dziś spadek formy - wybaczcie:(

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tego nie rozumiem... Zastanawiamy się czy jedno piwo w tygodniu nie zaszkodzi plemnikom, a tylu pijaków ma gromadkę dzieci. Czy jest sens odmawiać sobie wszystkich przyjemności skoro nie ma żadnej pewności, że to coś da?

    Kupiłam bilety na Maltę. Uwielbiam tę wyspę. Teraz skupiam się na organizowaniu wyjazdu, myśli o niepowodzeniach odstawiam na bok.

    Nula30, sylwia80, Guniaczek lubią tę wiadomość

  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 4 maja 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara, ale super! Kiedy lecicie? :) Też bym się chętnie wyrwała z tego szarego i smutnego miasta. Czy mogłabyś napisać co i w jakich dawkach brał mąż? Czytałam, że ładnie mu poszły w górę wyniki :)

    Ja mam na co dzień styczność z dziećmi i patologią, serce mi pęka jakie to niesprawiedliwe. Ironia losu w moim przypadku, odkąd pamiętam miałam do czynienia z dziećmi, a teraz nie mogę mieć swojego.

    Cocosowa, a jaką mąż ma teraz koncentrację i ruch? Długo jesteście po zabiegu ŻPN? Może jeszcze trochę trzeba poczekać? Czytałam, że facetom wyniki się poprawiały dopiero po pół roku.

    U nas maj sponsorują wizyty lekarskie i badania. Mam nadzieję, że parametry nasienia się nie pogorszyły, a jeśli stoją w miejscu pomyślimy o inseminacji po wakacjach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 13:10

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 4 maja 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po operacji jesteśmy prawie rok. Z koncentracją nie jest źle po całym prawie 50 mln . Ruch spadł do 9%

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 4 maja 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula30 ostatnio nasunęła mi się myśl - ciągle mam styczność z dziećmi, młodzieżą, mam z nimi świetny kontakt, dodatkowo mam sporo młodsze rodzeństwo, w którego wychowaniu praktycznie brałam czynny udział i czasem mam wrażenie, że chyba wyczerpałam limit i nie jest mi już dane mieć swoje dziecko...

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życie jest bardzo przewrotne, my 4 lata temu z mężem braliśmy ślub w 3 miesiące, bo chcieliśmy być małżeństwem jak będziemy się starać, byliśmy pewni że szybko pyknie, bo przecież oboje zdrowo jemy, nei chorujemy, sport uprawiamy i wszystko nam się w życiu super zawsze układało... i 4 lata minęły, a my nadal sami...też czasem myślę, że jako dziecko prosiłam rodziców o braciszka z domu dziecka, żeby nie musiał tam być i teraz może tak się okazać, że mi po prostu jest pisana adopcja...zobaczymy co życie przyniesie...wiecie co... wczoraj sobie myślałam, że mi chyba bardzo pomaga głęboka wiara w Boga i dlatego właśnie staram się nie snuć czarnych wizji, bo co ma być to będzie i można coś pomóc, ale na niektóre rzeczy nie ma się wpływu i rozpacz tu nic nie da :)

    Kupiłam dziś książkę "Dieta dla płodności" miała któraś z Was w ręku? :)

    A co do tego alkoholu to nam lekarze mówią, że nie ma co przesadzać, niewielka ilość nie ma znaczenia...a przecież nie można odmawiać sobie wszystkiego tym bardziej że tak jak Czara napisała, pewności że to coś da nei ma żadnej .....

    Super, że masz teraz temat zastępczy :) trzeba żyć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 17:09

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula, kopiuję z innego wątku:

    Mój bierze:

    l-karnityna - 2000 (500X4)
    witamina c - 3000 (1000x3)
    l-arginina - 750
    Maca
    kwas foliowy
    omega3 - 1000
    witamina e
    Ubichinol - 50
    D - 2000
    Salfazin
    Selen
    żelazo - 1 tabletka, mała dawka
    magnez - 1 tabletka, mała dawka
    b12 - 1000 (2 razy w tygodniu, bo nie je mięsa)

    Do tego stara się jeść orzechy brazylijskie i pestki dyni (zamawiamy przez internet na twardyorzech, ceny są dużo, dużo niższe niż w sklepach stacjonarnych, pestki dyni polskie a nie chińskie - to nie jest reklama, po prostu przy takich wydatkach warto szukać oszczędności ;) )

    Ostatnie badania miał robione w styczniu. Teraz wyślę go na USG wątroby.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    13 maja idę na warsztaty dla niepłodnych kobiet (oraz kobiet niepłodnych facetów). Będzie o diecie, ćwiczeniach, pozytywnym myśleniu. Teraz jest w Gdyni, później Warszawa i chyba Kraków. Wstęp jest bezpłatny, wysyła się formularz. Niestety, ilość miejsc ograniczona.

    Podawała któraś z Was mężowi ADDYZOA CHARAK? Zastanawiam się nad tym, ale jest dość kosztowne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 17:17

  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze widziałam to w Gdyni, czekam na Wrocław :) to może być ciekawa sprawa, zdaj relację :)

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara,też czytałam o tym suplemencie. Nawet pytałam o niego na ovu,ale nikt nie odpowiedział. Zapytałam też dziewczyn na wątku zielarskim i cisza. Znalazłam za ok 30 zł za 20 tabletek. Biorąc pod uwagę dawkowanie to paczka wystarczy na max tydzień :/ wyczytałam,że trzeba brać 90 dni.

    Totoro,też mam takie ciemne wizję,że mój limit został wyczerpany. Ale tak jak napisała Guniaczek,na niektóre rzeczy nie mamy wpływu i rozpacz nic nie da... Staram się sobie to powtarzać,ale bywają słabsze dni niestety. Zresztą,która z nas ich nie ma?

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko na allegro znalazłam te tabletki, sprzedawane po 20 sztuk. Miesięczna kuracja sporo wynosi. Nie wiem kurdę czy warto próbować. Musielibyśmy zrobić teraz wyniki i po kuracji tym lekiem, żeby widzieć czy coś pomogło, czy warto kontynuować.

    Guniaczek, jadę właśnie do Gdyni na to spotkanie :) Koleżanka była na podobnym w Warszawie i była zachwycona. To ona namówiła mnie na tą Gdynię.

‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ