X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 1 maja 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, m.in. dlatego ze ja 2 razy poronilam, a przy pierwszej procedurze 3 na 4 zarodki padły, a ten czwarty byl z dużą fragmentacja.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 1 maja 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, przecież Wasza fragmentacja wcale nie jest aż tak wysoka.
    My się zastanawiamy czy nie zakończymy procedury na punkcji i mrozeniu komórek jeżeli w ogóle to tego dotrwam, tak jestem tym wszystkim zestresowana.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 1 maja 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Kariotypy robiliście, mutacje typy MTHFR, Leiden V ? AZF ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 1 maja 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    A Kariotypy robiliście, mutacje typy MTHFR, Leiden V ? AZF ?
    MTHFR i AZF nie robiliśmy, ale robiłam wszystkie badania na trombofilię i zespół antyfosfolipidowy: Przeciwciała antykardiolipiniowe IgG, IgM, białko C, Białko S, Homocysteina, Przeciwciała beta-2-glikoproteinowe, Mutacja cz. V Leiden, Mutacja genu protrombiny, Antykoagulant tocznia. Wszystko w porządku wyszło. Kariotypy też.
    U mnie też jest prawdopodobnie słaba jakość komórek i bardzo słabo odpowiedziałam na stymulację. A fragmentacja pewnie swoje dokłada.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2017, 19:48

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 1 maja 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Większość które wymieniłaś tez robiłam plus MTHFR.
    AZF tez nie robilismy, zastanawiam się.
    Jakim szłaś protokołem ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 1 maja 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szłam krótkim.
    AZF to badanie czy niepłodność ma podłoże genetyczne?
    U nas raczej nie ma sensu, bo mój facet na dziecko z poprzedniego związku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2017, 21:45

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 1 maja 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, nie jestem w Novum, w ogóle w Polsce nie jestem.
    U nas w badaniach wyszedł mężowi jeden nieprawidłowy gen mukowiscydozy (to chyba te kariotypy... nie znam sie na terminologii, bo dokumentacje mam po francusku). Kazali mi sie przebadać tez, u mnie nosicielstwa mukowiscydozy nie ma, wiec możemy podchodzić do in vitro.
    Ogólnie to nie napalam sie na wiele, a jak jeszcze czytam Wasze historie, to stresik coraz większy. Chyba muszę sie odciąć od neta.
    Mam wrażenie, ze u nas jest naprawdę tragicznie z wynikami, a wszyscy lekarze, u których tu byłam (3 ginekologów i 2 andrologow) ciagle mówią, ze nie jest tak zle itd. Nie wiem, czy serio, czy kłamią, czy sa niedouczeni, czy tez sa zbytnimi optymistami ;)

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 2 maja 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. My już jesteśmy umówieni do dr Gizlera z Invimed we Wrocławiu. Myśle, nad swoja suplementacja aby polepszyć jakość komórek, czytałam niby że powinno się spozywać ubichinol i DHEA Nie wiem czy przed ivf zrobić jednak ta fragmentacje nasienia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2017, 09:56

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 2 maja 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Szłam krótkim.
    AZF to badanie czy niepłodność ma podłoże genetyczne?
    U nas raczej nie ma sensu, bo mój facet na dziecko z poprzedniego związku.
    Katarzyna. AZF i kariotypy można zbadać nawet jak facet ma zdrowe dziecko( moj też ma dziecko z poprzedniego zwiazku. Na forum nasz bocian, pytałam dr Wolskiego zo zasadność badań genetycznych w przypadku zdrowych dzieci urodzonych wcześniej. W naszym przypadku zlego nasienia stwierdził że konieczna jest diagnostyka genetyczna

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 maja 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Hej dziewczyny. My już jesteśmy umówieni do dr Gizlera z Invimed we Wrocławiu. Myśle, nad swoja suplementacja aby polepszyć jakość komórek, czytałam niby że powinno się spozywać ubichinol i DHEA Nie wiem czy przed ivf zrobić jednak ta fragmentacje nasienia...


    Coco, ja o DHEA trochę się naczytałem różnych rzeczy i tak sama na własna rękę bałabym się brać. Ubichinol biorę od prawie dwóch miesięcy.

    Ja bym zrobiła, my powtórzyliśmy i czekamy na wynik. Niestety 10 dni roboczych co się nakłada na moja stymulację i stres jest dodatkowy. Na wcześniejsza czekaliśmy 1 dzień bo to inna metoda badawcza.


    AZF to trochę rozszerzone badanie Kariotypu, robi się tylko u facetów i dotyczy chromosomu Y. A CFTR odpowiada za mukowiscydoze.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Hej dziewczyny. My już jesteśmy umówieni do dr Gizlera z Invimed we Wrocławiu. Myśle, nad swoja suplementacja aby polepszyć jakość komórek, czytałam niby że powinno się spozywać ubichinol i DHEA Nie wiem czy przed ivf zrobić jednak ta fragmentacje nasienia...

    Cocosowa ja też jestem pod opieką dr Gizlera :) W maju podchodzimy do IMSI.
    Pytałam się czy mam coś brać poza kwasem foliowym i eutyroxem i powiedział, że nie. Nie zlecił też dodatkowych badań mojeu mężowi. Mamy jeszcze konsultację u androloga i genetyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2017, 11:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja czuję ogromne zrezygnowanie. Naszym marzeniem była ciąża, ale trwała tak krótko... Czekaliśmy na nią 1,5 roku. Teraz ciągle myślę, dlaczego jej nie utrzymałam? Czy to przez tą fragmentację? Czy moje jajeczka są złej jakości? Wina mutacji, tragicznie niskiego progesteronu czy jeszcze czegoś innego?

    Ciąża to podobno najpiękniejszy czas dla kobiety. A my od pozytywnego testu musimy drżeć z niepokoju przed każdym badaniem czy wizytą lekarską.

    Całe święta wielkanocne spędziłam w łóżku łykając garść tabletek na podtrzymanie ciąży. Koleżanka, będąca też w ciąży (tydzień starszej), bawiła się w klubach - jest tancerką. Czuję ogromną niesprawiedliwość. Tak, wiem, ze życie nie jest sprawiedliwe, ale dopadło mnie ogromne zrezygnowanie i rozczarowanie. Byliśmy nastawieni psychicznie na in vitro, myśl o nim dawała nam jakąś nadzieję, a teraz nie wiem czy w ogóle chcę do niego podchodzić. Przecież z jakiegoś powodu znowu mogę nie utrzymać ciąży.

    Dobra, pożaliłam się. Trochę mi lepiej.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 maja 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara, przykro mi bardzo ze się nie udało.
    Nikt moim zdaniem jednoznacznie nie odpowie na Twoje pytania, nawet najlepszy specjalista.
    Każda z nas marzy o ciąży i zdrowym dziecku. Starania dłuższe są ciężkim czasem również dla związku. Nikt tego nie zrozumie jak nie jest/nie był w takie sytuacji.
    A przypomnij mi jaki macie wynik fragmentacji. Kiedy badalas ostatnio homocysteine ? Ja tez mam MTHFR 1298, ale homozygote i długo zbijałem homocysteine z 14 do 6,60 obecnie.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homocysteinę badałam w styczniu, około 6,30 wynosiła, a więc idealnie. Fragmentacja 21%. Jedna lekarka powiedziała, ze to beznadziejny wynik, inny lekarz stwierdził, że idealnie nie jest, ale szansa jest.

    Tak o siebie dbamy, chuchamy i dmuchamy, a gdy się już uda - wcale nie możemy odpocząć, bo przychodzi nowy rodzaj stresu. Teraz czuję taką niesprawiedliwość patrząc na kobiety w ciąży, które w ogóle o siebie nie dbają, ale to minie. Musze tylko trochę odczekać.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 maja 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja chyba strzelę sobie w łeb przy naszej fragmentacji jak oni mówią ze wynik 21 % jest kiepski. Uważam ze to lekka przesada.

    Odkąd się staramy nie lubię pory wiosenno-letniej bo widzę wtedy same kobiety w ciąży i tez jest mi strasznie przykro i zadaje sobie pytanie dlaczego to nas spotkało.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 2 maja 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny :) brać się w garść :) pytania dlaczego nas to spotyka na nic się zdadzą a tylko zaśmiecają umysł :) wiem wiem, jest trudno......mi też i też czasem mam myśl "dlaczego ja?", ale od razu pukam się w głowę, a dlaczego jest tyle chorób na świecie?dlaczego dzieci w afryce głodują? tak wygląda życie.... mnie zawsze pomaga w gorszych chwilach myśl, że najważniejsze, że mamy siebie, że żadne z nas nie jest śmiertelnie chore. Nie możemy pozwolić żeby naszym życiem zawładnęło pragnienie potomstwa, bo wtedy życie nam przelatuje między palcami....

    Cocosowa mi dr Gizler zalecił DHEA, kwas foliowy i Q10, tak żebym sobie brała czekając na poprawę wyników męża :)

    sylwia80 lubi tę wiadomość

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 maja 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurde dziewczyny, czytam Was i widzę, że badania, które mamy z mężem za sobą to dosłownie kropla w orzu X_X

    Czara doskonale Cię rozumiem;/ Wprawdzie mi w ogóle nie było dane być w ciąży, ale pytania o sprawiedliwość często mi towarzyszą... Jedna z moich uczennic jest w ciąży (18.lat), niedawno ponad godzinę słuchałam ja się cieszy i jakie widziała łóżeczka i śpioszki. W domu odchorowałam rozmowę. Inna (16 lat) też jest w ciąży, jak się ostatnio dowiedziałam. Nie muszę chyba pisać jakie myśli mi towarzyszą jak sobie o tym przypominam.......

    Guniaczek dobrze prawisz:) Też się staram myśleć tymi kategoriami... Ostatnio trochę wrzuciłam na luz i staram się nie stawiać ciąży jako sens mojego życia. Raz jest lepiej, raz gorzej, teraz trochę łatwiej, bo sie budujemy, więc jest o czym myśleć, wręcz czasu brakuje na coś innego. Boję się tylko co będzie jak już zamieszkamy w domku... sami...

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 2 maja 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elf wrote:
    Cocosowa ja też jestem pod opieką dr Gizlera :) W maju podchodzimy do IMSI.
    Pytałam się czy mam coś brać poza kwasem foliowym i eutyroxem i powiedział, że nie. Nie zlecił też dodatkowych badań mojeu mężowi. Mamy jeszcze konsultację u androloga i genetyka.
    Elf a jakie badania musieliście zrobić przed ivf?

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 2 maja 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guniaczek wrote:
    Dziewczyny :) brać się w garść :) pytania dlaczego nas to spotyka na nic się zdadzą a tylko zaśmiecają umysł :) wiem wiem, jest trudno......mi też i też czasem mam myśl "dlaczego ja?", ale od razu pukam się w głowę, a dlaczego jest tyle chorób na świecie?dlaczego dzieci w afryce głodują? tak wygląda życie.... mnie zawsze pomaga w gorszych chwilach myśl, że najważniejsze, że mamy siebie, że żadne z nas nie jest śmiertelnie chore. Nie możemy pozwolić żeby naszym życiem zawładnęło pragnienie potomstwa, bo wtedy życie nam przelatuje między palcami....

    Cocosowa mi dr Gizler zalecił DHEA, kwas foliowy i Q10, tak żebym sobie brała czekając na poprawę wyników męża :)
    Guniaczek a wy teraz jaki plan obraliście?

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 2 maja 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie staram się nie myśleć co będzie jeśli nigdy się nie uda, ale jak już pojawiają się takie myśli to tłumaczę sobie, że w życiu jest tyle pól do wspierania innych, którym ta niespełniona miłość jest potrzebna, że myślę, że wszystko da się sobie poukładać...a lepiej tak niż stracić kogoś bliskiego w wypadku czy patrzeć jak umiera, lepiej też żyć w szczęśliwym związku bez dzieci niż żyć w patologii jakiejś, na prawdę mamy bardzo dużo :) ja też nie jestem super optymistką, ale zawsze staram się myśleć, że nie mam w życiu źle, że są ludzie którym jest trudniej a żyją i dają sobie radę :)

    Totoro, sylwia80 lubią tę wiadomość

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ