X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ta wizyta z anestezjologiem nie może być w tym samym dniu co zabieg? Bo trochę tych km jest.

    ewelcia45
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz zapytać, bo mój mąż specjalnie też z wawy jeździł, a sama wizyta trwała kilka minut i też mówił że troche bez sensu było te jeżdżenie

  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Dziewczyny, jak wygląda proces usunięcia żpn w Katowicach? Ile wizyt u dr? Jesteśmy z Warszawy i nie wiemy jak się nastawić. Czy po pierwszej wizycie dr kieruje na jakieś badania?

    Czy ten zabieg jest wykonywany prywatnie czy na NFZ?
    Mój mąż tez ma żylaki i tez są do usunięcia, tylko jak usłyszałam, ze w novum jest to 6500zl to się przeraziła, tym bardziej, ze jesteśmy na początku drogi do AID..

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ten zabieg jest wykonywany na NFZ

    ewelcia45
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wracamy z Katowic. Nie kwalifikuje y się na zabieg usunięcia żpn. DR Stwiwrfxila że są za małe i to będzie ostatecznośc zabieg. Bo może zrobić ale chce najpierw spróbować sprawdzić czy nie ma innej przyczyny. Musimy zrobić badania hormonalne i genetyczne

    ewelcia45
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Właśnie wracamy z Katowic. Nie kwalifikuje y się na zabieg usunięcia żpn. DR Stwiwrfxila że są za małe i to będzie ostatecznośc zabieg. Bo może zrobić ale chce najpierw spróbować sprawdzić czy nie ma innej przyczyny. Musimy zrobić badania hormonalne i genetyczne

    A jakiej wielkości wyszły żylaki przy badaniu?
    My przed zabiegiem mielismy 4.5 mm

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3mm

    ewelcia45
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podlamana :(

    ewelcia45
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Podlamana :(

    Ewelcia45 a w USG stwierdzono cechy refluksu zalegającej krwi? Bo po kazdym zabiegu czy embolizacja czy mikrochirurgiczne podwiazazanie zylak pozostaje tu bardziej chodzi o cofająca sie krew ktora ogrzewa jadrą i uszkadza plemniki :)
    Wogole jaki opis był badania USG doppler

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mówił doktor że właśnie się nie cofa i że nie zalega dużo tej krwi. No jakieś małe obszary były na czerwono ale właśnie ze się nie cofa. A nie otrzymaliśmy tego opisu wg. Poprostu zbadał mojego męża i mówił jednocześnie co widzi. Mamy zlecone badania genetyczne bo mamy słaby ruch, ilość tylko 17 mln plemników i bardzo dużo uszkodzonych

    ewelcia45
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 a wy macie jakąś chorobę rozpoznana?

    ewelcia45
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 289 336

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój mąż ma żylaki 2,5mm i już ma ustalony termin na zabieg laparoskopowo

    preg.png
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Vip0 a wy macie jakąś chorobę rozpoznana?

    Ewelcia45 My jestesmy po embolizacji zylakow

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • monna1 Koleżanka
    Postów: 42 2

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż dzisiaj dostal skierowanie do szpitala na usunięcie laparoskopem. Jak wyglądało to u was? Długi pobyt w szpitalu? Jak długo wasi mężowie wracali do formy?

  • patylka Przyjaciółka
    Postów: 113 29

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż miał usuwane chirurgicznie, zabieg o 18 a w domu byliśmy na drugi dzień na 10.
    Operacja była w kwietniu, spermiogram powtórzyliśmy w październiku wynik 4,9 mln/ml
    Witaminy mąż brał od kwietnia.
    Zrobiliśmy wszystkie badania, w przyszłym tygodniu miałam zacząć stymulację do in vitro metodą imsi.
    I wiecie co? Dziś byłam na wizycie u ginekologa aby zakwalifikowali nas do rządowego in vitro ( czas oczekiwania od roku do 4 lat), przy okazji odebrałam wyniki kolejnego spermiogramu tyle ze z innego laboratorium i wynik 28,25 mln/ml. Ginekolog stwierdziła ze wyniki bardzo dobre, moglibyśmy spróbować inseminacji tylko tyle ze potrzebujemy badania z podobnym wynikiem.
    Nie ukrywam, że nie wiemy co robić

    Luty 2017 spermiogram 3 mln
    Kwiecień usunięcie żylaków powrózka
    10.06.2017 sonohsg -jajowody niedrożne
    13.06.2017 hydrotubacja
    13.11.2017 hsg jajowody drożne
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wykonywalismy zabieg metodą embolizacji.
    Zabieg jest na NFZ podobno wykonują go też na NFZ w Liblinie w Centrum radiologi zabiegowej ale by sie zdecydowalismy na klinike w Warszawie i też na NFZ. U nas wygladało to tak ze pobyt w szpitalu trwał 3 dni ( w lublinie podobno 1 dzien) dzIen przed zabiegiem wykonali badania , kazdego dnia zastrzyki przeciwzakrzepowe i na drugi dzien z samego rana zabieg. Zabieg trwał troszke ponad godzine z całym przygotowaniem. Znieczulenie miejscowe w okolicy wkłucia. Po zabiegu nie wolno wstawać cały dzień. Do formu moj m wrocił po okolo 2 - 3 dniach. Kilka dni po zabiegu pobolewały go nerki ale to normalne. Z pobytu w klinice i zabiegu jestesmy zadowoleni. Czekamy na badania kontrolne bo po embolizacji potrzeba czasu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2018, 17:21

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patylka wrote:
    Mój mąż miał usuwane chirurgicznie, zabieg o 18 a w domu byliśmy na drugi dzień na 10.
    Operacja była w kwietniu, spermiogram powtórzyliśmy w październiku wynik 4,9 mln/ml
    Witaminy mąż brał od kwietnia.
    Zrobiliśmy wszystkie badania, w przyszłym tygodniu miałam zacząć stymulację do in vitro metodą imsi.
    I wiecie co? Dziś byłam na wizycie u ginekologa aby zakwalifikowali nas do rządowego in vitro ( czas oczekiwania od roku do 4 lat), przy okazji odebrałam wyniki kolejnego spermiogramu tyle ze z innego laboratorium i wynik 28,25 mln/ml. Ginekolog stwierdziła ze wyniki bardzo dobre, moglibyśmy spróbować inseminacji tylko tyle ze potrzebujemy badania z podobnym wynikiem.
    Nie ukrywam, że nie wiemy co robić

    Patylka, my byliśmy w podobnej sytuacji. Mąż poddał się usunięciu żylaków, ja miesiąc po nim laparoskopii, bo wtedy jeszcze mocno walczyliśmy o iui. Po 4 miesiącach u męża zero poprawy, nie chcieliśmy ani nie mogliśmy już czekać- zdecydowaliśmy się na ivf. W dniu wizyty startowej do icsi mąż miał jeszcze powtórzyć badanie nasienia i zdziwienie- spora poprawa w porównaniu do wyniku z przed 5 tyg. Dr zaczęła nas namawiać na próbę iui. Zgodziliśmy się, gdyż w końcu przecież przez pół roku o to walczyliśmy. W dniu planowanego podania nasienia mąż oddał próbkę do obróbki i co? Wyniki tragiczne, pojedyncze plemniki w ruchu postępowym, nigdy takiego słabego stanu nie uchwyciliśmy w badaniach, a robił 6 seminogramów przez poprzedni rok. Oczywiście z iui zrezygnowaliśmy, w kolejnym cyklu podeszliśmy juz do icsi.
    Ale Wy jeśli i tak planujecie czekać w kolejce do dofinansowanego ivf, to ja bym w tym czasie na Waszym miejscu spróbowała iui.

    I dla sprostowania, nie ma już rządowego ivf, są z dofinansowania z miasta, a to nie to samo. No chyba że mieszkasz w innym państwie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2018, 18:33

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • patylka Przyjaciółka
    Postów: 113 29

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabełka wrote:
    Patylka, my byliśmy w podobnej sytuacji. Mąż poddał się usunięciu żylaków, ja miesiąc po nim laparoskopii, bo wtedy jeszcze mocno walczyliśmy o iui.

    I dla sprostowania, nie ma już rządowego ivf, są z dofinansowania z miasta, a to nie to samo. No chyba że mieszkasz w innym państwie ;)


    Właśnie też obawiam się, że wynik moze byc zafałszowany.
    My podchodzimy w Hiszpanii, tutaj refundują wszystko tylko czeka sie latami.
    Ceny tez kosmiczne, spermiogram z testem ruchliwości 185 euro. In vitro metoda imsi 4,2 tys euro po promocji, dodatkowo Ok 800 za leki.
    Chyba ten cykl jeśli lekarz sie zgodzi spróbujemy ze stymulacja, której w sumie nigdy nie próbowaliśmy. Jak sie nie uda podejdziemy do in vitro raz prywatnie i w międzyczasie będziemy czekać na finansowane.
    Niestety czas jest w tym wypadku najgorszy, ciagle czekanie i stres załamuje jeszcze bardziej

    Luty 2017 spermiogram 3 mln
    Kwiecień usunięcie żylaków powrózka
    10.06.2017 sonohsg -jajowody niedrożne
    13.06.2017 hydrotubacja
    13.11.2017 hsg jajowody drożne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny - tak Was czytam, u nas jest ten sam problem - żylaki...czy mimo wszystko po ich operacji mamy szansę na naturalne poczęcie? Mój mąż ma po prostu kiepską morfologię i ruchliwość. Z tą ilością nie jest tak źle - ponad 31 mln/ ml ( wyniki poprawiły się ilościowo znacznie po witaminach, które mąż bierze od pół roku) .

    PATYLKA - dlaczego przy 28 mln/ml chcecie nadal poddać się in vitro?

  • patylka Przyjaciółka
    Postów: 113 29

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy jeden tak dobry wynik, który niezle namieszał.
    Postanowiliśmy że skonsultujemy to z innym ginekologiem i powtórzymy w międzyczasie powtórzymy badanie nasienia.
    Sama nie wiem czy się cieszyć z takiego wyniki bo ciąży jak nie było tak nie ma a tak mieliśmy plan.

    Luty 2017 spermiogram 3 mln
    Kwiecień usunięcie żylaków powrózka
    10.06.2017 sonohsg -jajowody niedrożne
    13.06.2017 hydrotubacja
    13.11.2017 hsg jajowody drożne
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ