X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co Ci szkodzi zapisać się na ivf i w międzyczasie próbowac naturalnie lub inseminację?

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • patylka Przyjaciółka
    Postów: 113 29

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki mamy zamiar, i tak mieliśmy próbować na dwa fronty z ivf. Tyle że teraz spróbujemy naturalnie w połączeniu ze stymulacja.
    Ogólnie tutaj panuje taka zasada, że jak słabe nasienie to in vitro. Nie bawią się w leczenie i andrologów. Suplementy, które mąż ma brać o zgrozo miesięczna kuracja to koszt 90 euro. Dlatego zapasy suplementów robimy w PL.

    Luty 2017 spermiogram 3 mln
    Kwiecień usunięcie żylaków powrózka
    10.06.2017 sonohsg -jajowody niedrożne
    13.06.2017 hydrotubacja
    13.11.2017 hsg jajowody drożne
  • Hiacynta89 Koleżanka
    Postów: 83 13

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pixi86 wrote:
    Hej Dziewczyny - tak Was czytam, u nas jest ten sam problem - żylaki...czy mimo wszystko po ich operacji mamy szansę na naturalne poczęcie? Mój mąż ma po prostu kiepską morfologię i ruchliwość. Z tą ilością nie jest tak źle - ponad 31 mln/ ml ( wyniki poprawiły się ilościowo znacznie po witaminach, które mąż bierze od pół roku) .
    Ja już pisałam tu na forum. Mam syna po operacji żylaków powrózka pod mikroskopem. Operacja w kwietniu 2014 pół roku później zaszłam w ciążę. Teraz od nowego roku znów się staramy. Mąż zrobił badanie nasienia i jest ok. My już nie tacy młodzi ale mam nadzieje ze niedługo się uda

    patylka lubi tę wiadomość

    Hiacynta89
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my byliśmy u lekarza który operuje żylaki i powiedział że nasze są małe i krew się nie cofa.

    ewelcia45
  • monna1 Koleżanka
    Postów: 42 2

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie miał laparoskopem?

  • Hiacynta89 Koleżanka
    Postów: 83 13

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wśród znajomych taka pare on miał laparoskopowo wydaje mi się ze z 10 lat temu. Zgadaliśmy się jak u nas pojawił się problem. Mają 2 synów. Niedawno miał wodniaka operowanego ale dzieciaki fajne. Nie wiem dokładnie ile im zajęło zajście w ciąże ale nie jakoś długo bo ten ich starszy chłopak do szkoły zaczął chodzić w tym roku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2018, 22:09

    Hiacynta89
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta89 wrote:
    Ja już pisałam tu na forum. Mam syna po operacji żylaków powrózka pod mikroskopem. Operacja w kwietniu 2014 pół roku później zaszłam w ciążę. Teraz od nowego roku znów się staramy. Mąż zrobił badanie nasienia i jest ok. My już nie tacy młodzi ale mam nadzieje ze niedługo się uda

    Super !! :) Dzięki wielkie za odpowiedź. Daje to nadzieję, że faktycznie to może być przyczyną tak długiego naszego starania się. Ja jestem po wszsytkim możliwych badaniach, jak np. HSG i poza nieregularnym cyklem, który ginekolog uregulował mi w przeciągu 2 cykli, kompletnie nic mi nie dolega :).
    Także w kwietniu mąż ma zabieg ... mam nadzieję, że uda nam się zaskoczyć w końcu, bo już byłam na etapie szukania kliniki in vitro. Ale na razie się wstrzymamy :). Póki co mąż i tak musi usunąć te żylaki, bo jeszcze trochę i dadzą mu na serio w kość :).

    Genialne jest też to, że zabieg pomógł na tyle, że wyniki w przeciągu tych kilku lat nie pogorszyły się u męża - czyli z drugim też wtedy nie powinniśmy mieć większego problemu - a wiadomo, że parę cykli jednak trzeba się postarać najczęściej :).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pixi86 wrote:
    Hej Dziewczyny - tak Was czytam, u nas jest ten sam problem - żylaki...czy mimo wszystko po ich operacji mamy szansę na naturalne poczęcie? Mój mąż ma po prostu kiepską morfologię i ruchliwość. Z tą ilością nie jest tak źle - ponad 31 mln/ ml ( wyniki poprawiły się ilościowo znacznie po witaminach, które mąż bierze od pół roku) .

    Heh, zdaje się, że parę miesięcy temu na tym wątku sama zadawałam identyczne pytanie ;)
    Nam się udało zajść naturalnie pół roku po operacji męża. Nawet nie zdążyliśmy zrobić powtórnie badań nasienia, więc niestety nie wiem, przy jakich parametrach nam się udało.A początkowe wyniki były do dupy, tragiczna morfologia, koncentracja - jakieś 4-5 mln

  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 1 lutego 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozali super. Kurde nie wiem co my mamy zrobić byliśmy u lekarza i po zrobieniu usg powiedział że żylaki są małe i krew się nie cofa. I że on takich małych nie operuje. I nie wiem co zrobić czy na siłę je usuwać? U nas wszystkie parametry obniżone sa

    ewelcia45
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 1 lutego 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia niestety nie zawsze winą są żylaki, a u Was tym bardziej, gdyż właśnie plemniki upośledza ta cofająca się krew, gdyż podnosi temperaturę w jądrach. A jak wiadomo jądra muszą mieć chłodniej. A Wy chyba nie macie zrobionych żadnych innych badań (hormony, genetyka)?? Powinniście je skompletować i wtedy konsultować z lekarzami, samo usg to za mało. Wg mnie i zgodnie z naszymi doświadczeniami ten lekarz z Katowic prawidłowo podszedł do Waszego przypadku, pewnie jak byście do niego odrazu pojechali z kompletem badań, to inna byłaby rozmowa..

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Hiacynta89 Koleżanka
    Postów: 83 13

    Wysłany: 1 lutego 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozalia gratulacje :) u was chyba tez żylaki mikroskopowo

    Hiacynta89
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 1 lutego 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Kabelka. Operacja zpn nie jest złotym środkiem na niepłodność, bo usunięcie żylaków nie zawsze pomaga (u nas takie wyniki jak u Kozalii, operacja mniej więcej w tym samym czasie, ona jest w ciąży, a u mojego męża nadal takie samo dno i ciąży nie ma). Trzeba się gruntownie przebadać i nie ograniczać do leczenia żylaków. Moim zdaniem, jak nie ma refluksu w żyłach, czyli krew nie zalega i nie ogrzewa jąder to szansa, że po operacji zpn będzie lepiej jest mała. A jak duże są te żylaki?

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 1 lutego 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie rację, jak mój M wróci z delegacji to wysyłam go na badania. Dzieki za wsparcie. Szczerze nie pamiętam ile mają. No powiedział lekarz że mój M ma za małe jajeczka.

    ewelcia45
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Heh, zdaje się, że parę miesięcy temu na tym wątku sama zadawałam identyczne pytanie ;)
    Nam się udało zajść naturalnie pół roku po operacji męża. Nawet nie zdążyliśmy zrobić powtórnie badań nasienia, więc niestety nie wiem, przy jakich parametrach nam się udało.A początkowe wyniki były do dupy, tragiczna morfologia, koncentracja - jakieś 4-5 mln

    Kozalia - mów mi tak jeszcze ;). Jest nadzieja! Mąż był u chirurga urologa z wynikami badań z przed pół roku i obecnymi ( obecne po braniu FertilMan Plus - poprawiły się ilościowo, ale morfologia nadal poniżej normy i ruchliwość, która spadła dodatkowo), który od razu powiedział, że trzeba usuwać, skoro się staramy o dziecko, a te kiepskie wyniki są właśnie z powodu żylaków. Także szykujemy się ;) Dlatego też miałam szansę sobie nieco odpuścić - wiadomo, że zawsze mamy szansę, ale po co sobie zaprzątać głowę, skoro przez prawie 2 lata się nie udało :).

    Ten Lekarz powiedział, że jak operował swojego kolegę po fachu to też, z żoną po 5 miesiącach od operacji zaszli w ciążę, a też starali się 2 lata :D także jest nadzieja :D a Lekarz tak pokierował męża , że będzie miał zabieg robiony laparoskopowa i to na NFZ :). W końcu człowiek skorzysta z tych składek, które mu od pensji odciągają :D

    Ewelcia 45 - faktycznie czytałam trochę o tych żylakach ... takich małych tzw. 1-ego stopnia nie chcą operować ... operują te, które już przeszkadzają i są wyczuwalne, jak u mojego M., albo dodatkowo bolą ... tak czy inaczej polecam FertilMan Plus ( w necie można je zamówić już za 130 zł ) .. wyniki po pół roku brania poprawiły się z 24mln/ ml do 31 mln/ml. Także arsenał już jest ;)

  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 2 lutego 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pixi86. My bierzemy l - karnityna selen cynk witamina C i po 3 miesiącach brania wyniki z 8 mln poprawiły się na 17 mln. Więc coś ruszylo

    ewelcia45
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Pixi86. My bierzemy l - karnityna selen cynk witamina C i po 3 miesiącach brania wyniki z 8 mln poprawiły się na 17 mln. Więc coś ruszylo

    No to u męża w składzie też są :) ale fakt Ewelcia45, też czytałam, że to powinno się brać + witaminę E i kwas foliowy :) w tych tabletach M. ma jeszcze milion innych rzeczy, ale to akurat zbędne tak sadzę :). Skusiliśmy się, ze względu na bardzo dobrą opinię... Ale poprawa spora, jeszcze raz tyle u Was, w tak krótkim czasie ;) każdy dodatkowy plemnik to większe szanse ;)u nas z ilością jest całkiem całkiem , gorzej z morfologią ... wychodzi na to, że pół roku tylko 0,5 mln miało właściwą budowę, teraz poprawa o 100 % i jest to 1 mln - to nadal troszkę za mało ;), ale walczymy - mam nadzieję, że po zabiegu, który i tak prędzej czy później musiałby być zrobiony, jakoś się ruszy ;)

  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 2 lutego 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój M je jeszcze pyłek pszczeli je. Więc zobaczymy za jakiś czas czy coś się poprawiło jeszcze. Witaminę E też bierze.

    ewelcia45
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężki ten temat niestety. Ważne, że witaminy działają. Zawsze słyszę, że wystarczy jeden plemnik terminator ;). Ale teraz mam nadzieję, że jakoś to będzie. Zanim zdiagnozowano mojego M. szukałam kliniki in vitro. Bo przy takiej ruchliwości nie widziałam sensu wydawania kasy na inseminację. Mój M. w ogóle na ten temat nie chce rozmawiać ... ale myślę i mam taką nadzieję, że obydwoje odetchnęliśmy z ulgą - nie wiedza jest straszna, bo nie wiadomo jak się leczyć :).

  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 5 lutego 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naszczescie mój M jest na leczenie dobrze nastawiony i wszystko wykonuje co mu jest zalecane

    ewelcia45
  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 7 lutego 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam pytanie odnośnie operacji żylaków. Czy któryś z Waszych mężczyzn miał operację w Katowicach w Provicie u Dra Pietrusy??? Mój się zdecydował i chciałabym wiedzieć czy jesteście zadowoleni i jaki czas oczekiwania. No i czy wyniki się poprawiły ? a może pogorszyły ? mój ma Mar test pozytywny (ostatnie badanie 50 %) i dużą lepkość.. i słabo się ruszają żołnierze. Jak macie jakieś uwagi to proszę napiszcie :) dziękuję

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ