X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 1 października 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak potwierdzam zwykle USG może pokazać żylaki ale po badaniu doplera można stwierdzić fale zwrotna krwi która się zatrzymuje w jądrach i powoduje ich ocieplanie co źle wpływa na plemniki

    aria92 lubi tę wiadomość

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • aria92 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 1 października 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Tak potwierdzam zwykle USG może pokazać żylaki ale po badaniu doplera można stwierdzić fale zwrotna krwi która się zatrzymuje w jądrach i powoduje ich ocieplanie co źle wpływa na plemniki
    W Waszym przypadku zabieg cos pomogl? Wyniki sie poprawily?

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 1 października 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż miał dwa razy zrobione zwykłe usg, za tydzień idziemy do invimed, może tam zaproponują coś innego.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 1 października 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria92 wrote:
    W Waszym przypadku zabieg cos pomogl? Wyniki sie poprawily?

    Aria92 u mojego m żylaki były spore bo prawie 4 mm i fala zwrotna przed zabiegiem. Wykonaliśmy embolizacje w warszawskiej klinice po czym po około 6 miesiącach zrobiliśmy badanie USG z Dopplerem i lekarz wykluczył zylaki. Dodam jeszcze że mojego m żylaki bardzo bolały po zabiegu ból ustąpił całkowicie. Więc poprawa jest widoczna i odczuwalna.

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • aria92 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 1 października 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Aria92 u mojego m żylaki były spore bo prawie 4 mm i fala zwrotna przed zabiegiem. Wykonaliśmy embolizacje w warszawskiej klinice po czym po około 6 miesiącach zrobiliśmy badanie USG z Dopplerem i lekarz wykluczył zylaki. Dodam jeszcze że mojego m żylaki bardzo bolały po zabiegu ból ustąpił całkowicie. Więc poprawa jest widoczna i odczuwalna.
    Wy robiliscie ten zabieg aby zobaczyc czy to wplynie na poprawe nasienia czy tylko dlatego ze Twoj partner sie na nie skarżył?
    Bo w Naszym przypadku ten zabieg jest dla Nas szansa ze moze wyniki sie poprawia. Bardzo na to liczymy. Bo inaczej chyba czeka Nas in vitro:(
    Bo ogolnie to moj maz sie nie skarżył na nic. Nawet nie wiedzial ze ma te zylaki. Dopiero wizyta u urologa Nas uswiadomila w tym ze one sa.

  • nadzieja1602 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 1 października 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaliśmy wyniki, niestety usunięcie żylaków nic nie dało:(

    Plemników jest jeszcze mniej niż było, doszło do tego że wykonanie morfologii było nie możliwe właśnie przez znikomą ilość plemników.

    Nie wiemy już co dalej robić :(

  • Patrycja3791 Autorytet
    Postów: 492 184

    Wysłany: 2 października 2018, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mamy również problem z żylakiem,niestety nie wiem jakiego stopnia.Musimy udać się do urologa na usg.Niestety wyniki nasienia to azoospermia czyli 0 plemników,więc nic więcej nam nie pozostało jak usunięcie żylaków,które mam nadzieję powodują ten stan.

    nzjdgox1rg9z0ook.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie jakiej wielkości Wasi partnerzy mieli żylaki kwalifikujące do operacji ?
    Usg robiliśmy ponad rok temu, widziało go dwóch urologów, żaden o operacji nie mówił tylko wczoraj dopiero dr W.
    Gdzie w Warszawie można zrobić dobre usg dopplerowskie ? Chcemy powtórzyć.
    U nas głowy problem to wysoka fragmentacja i kiepski ruch.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • aria92 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 2 października 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie jakiej wielkości Wasi partnerzy mieli żylaki kwalifikujące do operacji ?
    Usg robiliśmy ponad rok temu, widziało go dwóch urologów, żaden o operacji nie mówił tylko wczoraj dopiero dr W.
    Gdzie w Warszawie można zrobić dobre usg dopplerowskie ? Chcemy powtórzyć.
    U nas głowy problem to wysoka fragmentacja i kiepski ruch.
    U Nas byly z 2 na 3 stopień. Urolog mówił ze takie juz sie kwalifikują do usunięcia zwłaszcza ze to one moga byc przyczyna kiepskich wyników.

  • aria92 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 2 października 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja1602 wrote:
    Dostaliśmy wyniki, niestety usunięcie żylaków nic nie dało:(

    Plemników jest jeszcze mniej niż było, doszło do tego że wykonanie morfologii było nie możliwe właśnie przez znikomą ilość plemników.

    Nie wiemy już co dalej robić :(
    Po jakim czasie powtarzaliscie badania? Nam urolog mowil ze min. 4 miesiące musimy czekac aby ponownie zrobic badania, a ogolna poprawa powinna byc w ciagu 6 miesiecy od operacji

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 października 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria92 wrote:
    U Nas byly z 2 na 3 stopień. Urolog mówił ze takie juz sie kwalifikują do usunięcia zwłaszcza ze to one moga byc przyczyna kiepskich wyników.
    U nas 2,8 mm i 3,1 mm.
    Nie mam podanego stopnia

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • aria92 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 2 października 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    U nas 2,8 mm i 3,1 mm.
    Nie mam podanego stopnia
    Znalazlam w usg dopplerowskim ze bylo 3,2 mm, a w pozycji stojącej 3,7 mm. U Nas tylko po lewej stronie

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 2 października 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria92 wrote:
    Znalazlam w usg dopplerowskim ze bylo 3,2 mm, a w pozycji stojącej 3,7 mm. U Nas tylko po lewej stronie

    Aria92 żylaki powrózka w większości przypadków są po lewej stronie. Lekarz nam powiedział że jeśli są po prawej to trzeba szukać przyczyny szerzej badając pacjenta. A dzieje się tak ponieważ lewaz wyła jądrowa jest inaczej zbudowana niż prawa. Lewa zyla jest dłuższa i nie uchodzi bezpośrednio do tętnicy tylko do żyły nerkowej. Natomiast prawa trafia bezpośrednio do tętnicy. Owszem mówiono nam że po prawej stronie też bywają żylaki ale to zaburzenia innego rodzaju. U nas też były tylko po lewej stronie prawie 4 mm a chwilę przed zabiegiem to były 4.1 mm i bardzo wyczuwalne jak mały palec u dłoni tak napęczniała była żyła. Powodem żylaków są uszkodzone zastawki żylne

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • aria92 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 2 października 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Aria92 żylaki powrózka w większości przypadków są po lewej stronie. Lekarz nam powiedział że jeśli są po prawej to trzeba szukać przyczyny szerzej badając pacjenta. A dzieje się tak ponieważ lewaz wyła jądrowa jest inaczej zbudowana niż prawa. Lewa zyla jest dłuższa i nie uchodzi bezpośrednio do tętnicy tylko do żyły nerkowej. Natomiast prawa trafia bezpośrednio do tętnicy. Owszem mówiono nam że po prawej stronie też bywają żylaki ale to zaburzenia innego rodzaju. U nas też były tylko po lewej stronie prawie 4 mm a chwilę przed zabiegiem to były 4.1 mm i bardzo wyczuwalne jak mały palec u dłoni tak napęczniała była żyła. Powodem żylaków są uszkodzone zastawki żylne
    To samo mowil Nam urolog. Ze zazwyczaj po lewej stronie wystepuja zylaki.
    Niby u ok 80% przypadkow wyniki sie poprawiaja po zabiegu...ciekawe ile w tym prawdy

  • Manhattan Koleżanka
    Postów: 68 13

    Wysłany: 3 października 2018, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Mąż na operacje 29.10 na usumięcie żylaków laparoskopowo.

    1. Czy jest to najlepsza metoda?
    2. Jakie są szanse na poprawę nasienia? Obecnie morfologia 0%, plemników w całym ejakulacie 15 mln :(

    Problem męski:

    Nigdy nieleczone wnętrostwo
    Morfologia 0% - 24.09.2018
    Plemniki w ejakulacie 15 mln - 24.09.2018
    Żylaki powrózka nasiennego - operacja 29.10.2018

    18.07.2019 Tadzio <3 <3 <3
  • Manhattan Koleżanka
    Postów: 68 13

    Wysłany: 3 października 2018, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria92 wrote:
    Wy robiliscie ten zabieg aby zobaczyc czy to wplynie na poprawe nasienia czy tylko dlatego ze Twoj partner sie na nie skarżył?
    Bo w Naszym przypadku ten zabieg jest dla Nas szansa ze moze wyniki sie poprawia. Bardzo na to liczymy. Bo inaczej chyba czeka Nas in vitro:(
    Bo ogolnie to moj maz sie nie skarżył na nic. Nawet nie wiedzial ze ma te zylaki. Dopiero wizyta u urologa Nas uswiadomila w tym ze one sa.

    kiedy macie umówiony zabieg?
    Jak obecnie wygladaja wyniki nasienia Twojego partnera?

    Problem męski:

    Nigdy nieleczone wnętrostwo
    Morfologia 0% - 24.09.2018
    Plemniki w ejakulacie 15 mln - 24.09.2018
    Żylaki powrózka nasiennego - operacja 29.10.2018

    18.07.2019 Tadzio <3 <3 <3
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 3 października 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manhattan wrote:
    Dziewczyny,

    Mąż na operacje 29.10 na usumięcie żylaków laparoskopowo.

    1. Czy jest to najlepsza metoda?
    2. Jakie są szanse na poprawę nasienia? Obecnie morfologia 0%, plemników w całym ejakulacie 15 mln :(

    Ad. 1-mysle, że embolizacja lepsza, bo mniej inwazyjna i szybciej wraca się do zdrowia, ale to już lekarz powinien decydować

    Ad.2 - tego nie wie nikt. Ja byłam dość sceptycznie nastawiona i miałam rację, mężowi nie pomogło.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • aria92 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 3 października 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manhattan wrote:
    kiedy macie umówiony zabieg?
    Jak obecnie wygladaja wyniki nasienia Twojego partnera?
    My jestesmy juz prawie tydzien po zabiegu, u Nas obecnie 1% prawidlowych i niecale 3mln ppemnikow.

  • aria92 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 3 października 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manhattan wrote:
    Dziewczyny,

    Mąż na operacje 29.10 na usumięcie żylaków laparoskopowo.

    1. Czy jest to najlepsza metoda?
    2. Jakie są szanse na poprawę nasienia? Obecnie morfologia 0%, plemników w całym ejakulacie 15 mln :(
    U Nas wykonano zabieg obliteracji zylakow metoda laparoskopowa. Maz byl niecale 4 dni w szpitalu.

  • Manhattan Koleżanka
    Postów: 68 13

    Wysłany: 4 października 2018, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Ad. 1-mysle, że embolizacja lepsza, bo mniej inwazyjna i szybciej wraca się do zdrowia, ale to już lekarz powinien decydować

    Ad.2 - tego nie wie nikt. Ja byłam dość sceptycznie nastawiona i miałam rację, mężowi nie pomogło.


    Saja a jak udało się Wam zajść w ciążę?

    Czyli to nie żylaki było przyczyną problemów?

    Problem męski:

    Nigdy nieleczone wnętrostwo
    Morfologia 0% - 24.09.2018
    Plemniki w ejakulacie 15 mln - 24.09.2018
    Żylaki powrózka nasiennego - operacja 29.10.2018

    18.07.2019 Tadzio <3 <3 <3
‹‹ 57 58 59 60 61 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ