X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 26 września 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Nie wszędzie na NFZ się czeka 6 miesięcy my czekaliśmy 1,5 miesiaca
    A podpowiesz gdzie? Może Trójmiasto?

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 26 września 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warszawa pobyt w klinice 3 dni.

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 26 września 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Warszawa pobyt w klinice 3 dni.
    Dziękuję za podpowiedź. Obdzwoniłam całe Trójmiasto i niestety na NFZ wszędzie podobny termin, chyba zdecydujemy się na Swissmed, ale decyzję planujemy podjąć po wizycie sobotniej.

    Czy mogę się jeszcze Ciebie podpytać jak u Was po operacji? Czy wyniki rzeczywiście się poprawiły?

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 26 września 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po zabiegu bóle ustąpiły. Żylaki były tak bolesne że przeszkadzały w normalnym funkcjonowaniu. 5 miesięcy po zabiegu byliśmy na USG i lekarz wykluczył zylaki równie próba Valsalwy była przeprowadzona i nie ma fali zwrotnej więc zabieg udany. Obecnie zero dolegliwości. Mieliśmy zrobić zabieg metodą mikrochirurgiczną ale zdecydowaliśmy się na embolizacje. Lekarz przedstawił nam wszystkie za i przeciw dla wszystkich metod

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 26 września 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    Mam do Was dziewczyny jeszcze jedno pytanie. Chcemy pomimo oczekiwania na zabieg przejść procedurę in vitro, wiemy, że czasem po zabiegach ilość plemników rosnie, a czasem schodzi do 0. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Nie rozmawialiśmy jeszcze z lekarzem i nic więcej nie wiemy.

    Ale o co pytasz konkretnie?

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 27 września 2018, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Ale o co pytasz konkretnie?
    Czy któraś z Was podeszła do in vitro przed operacją u męża żylaków. Czy się udało. Czy lepiej poczekać do operacji, następnie 3 miesiące być może coś się poprawi i wtedy.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 27 września 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My podeszliśmy do ivf 8mcy po operacji, przed nie. Jeśli się boisz pogorszenia wyników, to może warto zamrozić nasienie przed operacją. I sprawdzić najpierw fragmentację, kariotyp, azf, cftr. 3 m-ce po operacji to raczej za krótko, żeby nastąpiła realna poprawa, z pół roku trzeba poczekać, żeby poznać efekty operacji.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 27 września 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    My podeszliśmy do ivf 8mcy po operacji, przed nie. Jeśli się boisz pogorszenia wyników, to może warto zamrozić nasienie przed operacją. I sprawdzić najpierw fragmentację, kariotyp, azf, cftr. 3 m-ce po operacji to raczej za krótko, żeby nastąpiła realna poprawa, z pół roku trzeba poczekać, żeby poznać efekty operacji.
    To chyba bardzo dobry pomysł jeśli chodzi o mrożenie. Pogadamy o tym z lekarzem. Nie chce czekać 8 miesięcy na poprawę lub jej brak, bo mam juz 33 lata i obawiam sie każdego mijającego cyklu :(

    Czy orientujecie się czemu czasem po operacji parametry nasienia się pogarszają? A czasem wystepuje zupełny brak plemników?

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 27 września 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    To chyba bardzo dobry pomysł jeśli chodzi o mrożenie. Pogadamy o tym z lekarzem. Nie chce czekać 8 miesięcy na poprawę lub jej brak, bo mam juz 33 lata i obawiam sie każdego mijającego cyklu :(

    Czy orientujecie się czemu czasem po operacji parametry nasienia się pogarszają? A czasem wystepuje zupełny brak plemników?

    Z powodu "grzebania" w jądrach. W momencie jak ja się tym interesowalam to mechanizm oddziaływania żylaków na plemniki nie był do końca poznany, stąd nie wiadomo, komu operacja pomoże i w jaki sposób. Tak samo nie bardzo wiadomo, czemu dochodzi do pogorszenia wyników w niektórych przypadkach, są tylko teorie na ten temat. Ale wydaje mi się, że to są rzadkie przypadki, z tego forum kojarzę chyba tylko jeden. Proces produkcji plemników jest bardzo złożony i nie poznano wszystkich czynników, ktore go zakłócają. U mojego męża nikt nie doszedł do tego czemu jest OAT. Chlop jak dąb, hormony wzorowe, żylaki nieduże i zostały usunięte, na nic nie choruje i nie chorował, urazu jąder nie było, jądra zbudowane prawidłowo, genetyka ok, fragmentacja ok, suplementów zjadł cały worek za kilka tysięcy złotych, stosował dietę, odstawił alkohol, a wyniki ciągle byly złe - raz lepsze, raz gorsze, ale nigdy wystarczajaco dobre, zeby zakwalifikowac nas do iui.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2018, 20:39

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 27 września 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie jeszcze myślę, że musicie przemyśleć te decyzję pod kątem finansowym. Jeśli stać Was na to, żeby zapłacić za prywatne usunięcie żylaków + za procedurę ivf przed operacją i kolejną po operacji, to ja bym się zdecydowala od razu na ivf. Jeśli to jest albo albo to skoncentrowalabym się na ivf po operacji. W tej chwili Twój mąż ma naprawdę słabe nasienie, nie wiem nawet, czy sprawdzenie fragmentacji jest możliwe przy takiej ilości plemników. Ja bym się bała, że zarodki się nie rozwiną przy takim nasieniu i warto walczyć o jego poprawę. Ja pisałam, że u mojego męża nie było poprawy- nie jest to do końca prawda, bo po operacji i suplementach minimalnie zmalała u niego fragmentacja i odrobinę wzrosła ilość plemników. Przy staraniach naturalnych i iui taka "poprawa" nie ma żadnego znaczenia, bo wyniki nadal są złe, ale uważam, że przy ivf każda, nawet minimalna poprawa jakości nasienia zwiększa szanse. Inna sprawa, że kilka mcy po ivf nasienie się z powrotem pogorszyło, przy czym mąż odstawił wszystkie suplementy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2018, 21:08

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 28 września 2018, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Tak sobie jeszcze myślę, że musicie przemyśleć te decyzję pod kątem finansowym. Jeśli stać Was na to, żeby zapłacić za prywatne usunięcie żylaków + za procedurę ivf przed operacją i kolejną po operacji, to ja bym się zdecydowala od razu na ivf. Jeśli to jest albo albo to skoncentrowalabym się na ivf po operacji. W tej chwili Twój mąż ma naprawdę słabe nasienie, nie wiem nawet, czy sprawdzenie fragmentacji jest możliwe przy takiej ilości plemników. Ja bym się bała, że zarodki się nie rozwiną przy takim nasieniu i warto walczyć o jego poprawę. Ja pisałam, że u mojego męża nie było poprawy- nie jest to do końca prawda, bo po operacji i suplementach minimalnie zmalała u niego fragmentacja i odrobinę wzrosła ilość plemników. Przy staraniach naturalnych i iui taka "poprawa" nie ma żadnego znaczenia, bo wyniki nadal są złe, ale uważam, że przy ivf każda, nawet minimalna poprawa jakości nasienia zwiększa szanse. Inna sprawa, że kilka mcy po ivf nasienie się z powrotem pogorszyło, przy czym mąż odstawił wszystkie suplementy.
    Dziękuję za Twoją podpowiedź. Fragmentacji jeszcze nie mielismy robionej i nikt jej nie zlecił, jutro mamy badanie usg u męża ponowne w Swissmed i dowiemy się, czy może być u nich prywatnie operowany na żylaki. Natomiast wizytę u osoby prowadzącej nas w invicta mamy 09.10, dodatkowo umówilismy się do Invimed na 10.10, żeby porównać opinie dwóch różnych lekarzy z dwóch różnych klinik. Na in vitro przed operacją raczej nie zdążymy, gdyz czas oczekiwania w Swissmed na zabieg to 2-3 tyg. Orientujecie się może dziewczyny ile trzeba odczekać po operacji, żeby podejść do in vitro? Wiemy, że nawet jesli operacja się uda i będzie jakaś poprawa, to już 3 lekarzy nam powiedziało, że mamy nie liczyć na taką poprawę, że zakwalifikują nas do inseminacji lub uda się naturalnie. Nawet nie wiem czy to prawda, czy może próbują nas naciagnąć.
    Przepraszam za składnię, mam nadzieję, że zrozumiałyście :)

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 29 września 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wydarzyła się u mnie bardzo dziwna sytuacja. Kompletnie nie wiem co o tym myśleć i dlatego zwracam się do Was z prośbą o opinię.

    Mianowicie poszliśmy dzisiaj do Swissmed na badanie żylaków powrózka nasiennego kwalifikujące męża do operacji. Jednak lekarz stwierdził, że mąż nie ma żylaków, powiedział, że jeśli mocno chcemy to może je naciągnąć na I stopień! 6 dni temu identyczne badanie wykonaliśmy w Invicta i tam lekarz stwierdził żylaki III stopnia i skierował od razu na operację (którą on wykona).
    Czy jest możliwa aż taka pomyłka? Czy różnica może wynikać z pracy na innym sprzęcie? Od obu lekarzy mamy opis, Invicta skierowanie na operację, Swissmed opis, że operacje jest niepotrzebna.
    Jesteśmy w szoku, umówiliśmy się do Invimed na trzecią konsultację i usg. Czy któraś z Was miała podobną sytuację?

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 30 września 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    Dziewczyny wydarzyła się u mnie bardzo dziwna sytuacja. Kompletnie nie wiem co o tym myśleć i dlatego zwracam się do Was z prośbą o opinię.

    Mianowicie poszliśmy dzisiaj do Swissmed na badanie żylaków powrózka nasiennego kwalifikujące męża do operacji. Jednak lekarz stwierdził, że mąż nie ma żylaków, powiedział, że jeśli mocno chcemy to może je naciągnąć na I stopień! 6 dni temu identyczne badanie wykonaliśmy w Invicta i tam lekarz stwierdził żylaki III stopnia i skierował od razu na operację (którą on wykona).
    Czy jest możliwa aż taka pomyłka? Czy różnica może wynikać z pracy na innym sprzęcie? Od obu lekarzy mamy opis, Invicta skierowanie na operację, Swissmed opis, że operacje jest niepotrzebna.
    Jesteśmy w szoku, umówiliśmy się do Invimed na trzecią konsultację i usg. Czy któraś z Was miała podobną sytuację?

    Nie. Ale poszłabym na USG Dopplera do lekarza spoza jakiejkolwiek kliniki, bo może Was invicta naciąga. Ja jestem zrażona do invicta, bo byłam raz na wizycie w Poznaniu i lekarz w ogóle nas obsmial, że robiliśmy żylaki, bo z jego doświadczenia wynikało, że to prawie nigdy nie pomaga i od razu pchał nas na ivf.

    Natomiast żylaki III stopnia to duże zylaki, które zazwyczaj dają już dolegliwości i są widoczne gołym okiem, więc może z mężem pogadaj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2018, 08:30

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • nadzieja1602 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 1 października 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Staramy się trzy lata o dziecko. Mąż ma kiepskie wyniki nasienia ( głownie morfologia 0 % prawidłowych i ilość 1 mln/ml). W czerwcu miał przeprowadzoną laparoskopie i dziś oddaje nasienie do analizy. Bardzo boję się, że wyniki nie wiele się poprawią.

  • Manhattan Koleżanka
    Postów: 68 13

    Wysłany: 1 października 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,

    Jakie wyniki nasienia mieli Wasi M przy żylakach?

    My dzis bylismy na usg, zdiagnozowane żylaki, do tego dochodzi nigdy nieleczone wnętrostrwo(na usg nie widac drugiego jądra :()

    najgorsze ze morfologia u nas wynosi 0%


    Problem męski:

    Nigdy nieleczone wnętrostwo
    Morfologia 0% - 24.09.2018
    Plemniki w ejakulacie 15 mln - 24.09.2018
    Żylaki powrózka nasiennego - operacja 29.10.2018

    18.07.2019 Tadzio <3 <3 <3
  • Manhattan Koleżanka
    Postów: 68 13

    Wysłany: 1 października 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja1602 wrote:
    Cześć dziewczyny :)

    Staramy się trzy lata o dziecko. Mąż ma kiepskie wyniki nasienia ( głownie morfologia 0 % prawidłowych i ilość 1 mln/ml). W czerwcu miał przeprowadzoną laparoskopie i dziś oddaje nasienie do analizy. Bardzo boję się, że wyniki nie wiele się poprawią.


    od czerwca nie robiliście ponownago badania nasienia?

    Trzymam kciuki :) kiedy macie wynik, dziś?

    my też 0% :(

    Problem męski:

    Nigdy nieleczone wnętrostwo
    Morfologia 0% - 24.09.2018
    Plemniki w ejakulacie 15 mln - 24.09.2018
    Żylaki powrózka nasiennego - operacja 29.10.2018

    18.07.2019 Tadzio <3 <3 <3
  • aria92 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 1 października 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Mój mąż jest kilka dni po usunięciu żylaków powróżka nasiennego. Zabieg robiliśmy na NFZ, czekaliśmy ok 3 tygodni na termin.
    Mamy za sobą ponad 1.5 roku starań. Naszym problemem jest słabe nasienie mojego męża, mamy 1% prawidlowych plemników, do tego jest ich malutko, niecałe 3mln.
    Ponowne badania nasienia mamy powtórzyć po ok 4 miesięcy od zabiegu. Także czekamy na efekty. Mam nadzieję ze tez zabieg Nam pomoze. Maz bierze tez juz prawie trzeci miesiac profertil.

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 1 października 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy 0,7 mln, więc 3 mln to dla nas ogrom :( Jeden lekarz zdiagnozował żylaki III stopni, drugi 6 dni później powiedział, że żylaków w ogóle nie ma?!
    Za tydzień idziemy do innego lekarza, po 3 diagnozę tego samego...
    Jutro mamy wizytę w invicta z wynikami, tymi które udało się uzyskać i zobaczymy co powie lekarz.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 1 października 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 a robiliście badanie doplera?

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • aria92 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 1 października 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    My mamy 0,7 mln, więc 3 mln to dla nas ogrom :( Jeden lekarz zdiagnozował żylaki III stopni, drugi 6 dni później powiedział, że żylaków w ogóle nie ma?!
    Za tydzień idziemy do innego lekarza, po 3 diagnozę tego samego...
    Jutro mamy wizytę w invicta z wynikami, tymi które udało się uzyskać i zobaczymy co powie lekarz.
    My jak robilismy pierwsze usg jader to lekarz Nam mowil ze on tu zylakow nie widzi! Gdzie urolog powiedzial ze sa z 2 na 3 stopien! Zrobiliśmy usg dopplerowskie i dopiero ono Nam potwierdziło te żylaki

‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ