X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 11 lipca 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    Dzięki wielkie! :) chyba się zapiszemy do niego. Niee nie robiliśmy genetycznych, hormony chyba były robione na pierwszej wizycie to wszystko ok tylko testosteron przy niższej granico to mąż bierze clo i juz podskoczylo na 5.4 a te testy genetyczne to z krwi? I w sumie co wykazują?
    Jeśli chodzi o genetykę to robi się ją z krwi. Do podstawowych badań należy kariotyp, AZF, CFTR. Jeśli będziecie wybierać się na wizytę to warto mieć aktualne badania hormonów i nasienia. Jeśli chodzi o genetykę to może warto poczekać czy lekarz będzie widział potrzebę ich robienia, bo nie mało kosztują i trzeba trochę poczekać na wynik

    Dzik lubi tę wiadomość

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 24 lipca 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mąż 4 miesiące temu miał laparoskopię żylaków
    wyniki przed zabiegiem:
    ph-7,5
    ruch post. szybki-4%
    ruch całkowity-26%
    nieruchome-70%
    koncentracja plemników w 1ml-14,78mnl/ml
    całkowita liczba plemników-72,42
    żywotność- 45%żywe 55%martwe
    liczba plemników o praw. budowie-1%

    wyniki z dziś:
    ph-8
    ruch szybki postępowy:30%
    ruch wolny-13%
    plemniki nieruchome-57%
    koncentracja plemników w 1ml- 52mln/ml
    całkowita liczba plemników-197,6mln
    plemniki żywe-45%
    plemniki o prawidłowej budowie-5%
    o nieprawidłowej 95%
    witka-30
    główka-69
    wstawka-8
    cytoplazma-4
    Martest IgG-3%
    Martest IgA-3%.
    czy z tymi wynikami jest już szansa na ciążę?

    preg.png
  • mgielka98 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 24 lipca 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, a gdzie robicie badanie USG jąder. Jako oddzielne badanie u radiologa czy może u urologa? Zastanawiam się czy szukać kogoś kto by zrobił badanie łącznie z wizytą.


    33lat/Starania 6 lat/ Graves-Basedow
    ANA-1:640, NK 15,1%,
    hetero MTHFR 1298 C, PAI, VR2
    4 IUI - :(
    Usunieta tarczyca
    Niespodziewane 2 kreski w prima aprilis '22
    c. naturalna bez leczenia- "NIEPLANOWANA":)
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 24 lipca 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mgielka98 wrote:
    Witam, a gdzie robicie badanie USG jąder. Jako oddzielne badanie u radiologa czy może u urologa? Zastanawiam się czy szukać kogoś kto by zrobił badanie łącznie z wizytą.


    Mgielka98 skąd jesteś? My przez to też prz chodziliśmy mogę Ci polecić dobrego urologa i radiologa

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • mgielka98 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 25 lipca 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubelskie, A chodziliście na USG do radiologa a później z wynikami do urologa?


    33lat/Starania 6 lat/ Graves-Basedow
    ANA-1:640, NK 15,1%,
    hetero MTHFR 1298 C, PAI, VR2
    4 IUI - :(
    Usunieta tarczyca
    Niespodziewane 2 kreski w prima aprilis '22
    c. naturalna bez leczenia- "NIEPLANOWANA":)
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 25 lipca 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiliśmy USG u urologa i z wynikami poszliśmy do radiologa aby ustalić termin zabiegu bo robiliśmy embolizację a tym zajmują się radiolodzy

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Natalcia1130 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 22 września 2018, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Od ponad roku staramy się o pierwszego małego członka rodziny. Moje cykle są ok jak i reszta wyników ,wiec pomyślałam ze może problem jest po stronie drugiej .Po rozmowie ,partner poszedł na badanie nasienia- po odebraniu wyników byliśmy w szoku. Lekarz powiedział ze po wazektomii tak jest ( a partner żadnego zabiegu nie przechodził) takie wyniki były konsekwencja wcześniejszego nie leczonego zapalenia okładu moczowego itp. Partner postanowił udać się do urologa, który stwierdził żylaki powrozka nasiennego .Lekarz kazał zrobić dodatkowe badania hormonalne -okazało się ze jest tez za niski testosteron. Operacje/zabieg partner przeszedł bez żadnych komplikacji -wszystko jest drożne itp, ale wyniki nasienia po 3 mies.od zabiegu nadal były bez zmian wiec urolog przepisał pregnyl 5000 12 ampułek (2x w tygodniu)-na to aby przysadka mózgowa zaskoczyła po takiej przerwie i witaminy . Ostatnia dawkę przyjął 2 tyg.temu i teraz czeka nas "kontrola". Partner mówi ze widzi i czuje różnicę, ale jak na razie poprzedni cykl nic nie wypalił- tak wiec trochę się martwię czy będzie jakaś poprawa . Czy któraś z was była w takiej sytuacji ,ze po zabiegu i lekach nie było poprawy ...staram się nie myśleć ,ze nie wyjdzie-ale nie ukrywam ze jest mi coraz ciężej
    Pozdrawiam

  • Natalcia1130 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 22 września 2018, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam ze zabieg był robiony na początku stycznia tego roku

  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 23 września 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalcia1130 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Od ponad roku staramy się o pierwszego małego członka rodziny. Moje cykle są ok jak i reszta wyników ,wiec pomyślałam ze może problem jest po stronie drugiej .Po rozmowie ,partner poszedł na badanie nasienia- po odebraniu wyników byliśmy w szoku. Lekarz powiedział ze po wazektomii tak jest ( a partner żadnego zabiegu nie przechodził) takie wyniki były konsekwencja wcześniejszego nie leczonego zapalenia okładu moczowego itp. Partner postanowił udać się do urologa, który stwierdził żylaki powrozka nasiennego .Lekarz kazał zrobić dodatkowe badania hormonalne -okazało się ze jest tez za niski testosteron. Operacje/zabieg partner przeszedł bez żadnych komplikacji -wszystko jest drożne itp, ale wyniki nasienia po 3 mies.od zabiegu nadal były bez zmian wiec urolog przepisał pregnyl 5000 12 ampułek (2x w tygodniu)-na to aby przysadka mózgowa zaskoczyła po takiej przerwie i witaminy . Ostatnia dawkę przyjął 2 tyg.temu i teraz czeka nas "kontrola". Partner mówi ze widzi i czuje różnicę, ale jak na razie poprzedni cykl nic nie wypalił- tak wiec trochę się martwię czy będzie jakaś poprawa . Czy któraś z was była w takiej sytuacji ,ze po zabiegu i lekach nie było poprawy ...staram się nie myśleć ,ze nie wyjdzie-ale nie ukrywam ze jest mi coraz ciężej
    Pozdrawiam
    Czy przed zabiegiem mieliście plemniki w nasieniu?? U kogo się leczycie?

  • Natalcia1130 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 23 września 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej angelwings... Przed zabiegiem wyniki były złe (jak po wazektomii - tak lekarz stwierdził który badał próbkę) czyli zero żywych, mała objętość... Po 3 mies od operacji objętość się troszkę zwiększyła, ale nadal były martwe. Dlatego też urolog/androlog przepisał ciężko dostępny lek "pregnyl 5000", aby przysadka zaczęła funkcjonować (bo mogła "zwolnić") przez to że dłuższy czas był problem lub to że są to konsekwencje po zapaleniu . Przez to że lek ciężko bylo dostać dopiero teraz partner skończył kuracje - twierdzi że czuję różnice itp. Za tydzień idzie na kolejny seminogram i się okaże - troszkę się boję.. Bo ja to tak sceptycznie do tego podchodzę bo nie chcę się nakręcać, a później łapać doła... Leczymy się w Gorzowie Wlkp

  • Natalcia1130 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 23 września 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj przepraszam okazało się (bo znalazłam wyniki) że przed zabiegiem było tylko kilka sztuk lekko żywych, ale lekarz nie badał nawet ruchu itp bo nie było sensu

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 23 września 2018, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża nie bylo poprawy rok po zabiegu i po suplementacji. Leków nie brał. Przykro mi, ale moje doświadczenie jest takie, że im gorsze wyniki początkowe, tym mniejsza szansa, że po zabiegu nastąpi realna poprawa. Natomiast, uważam, że warto zawsze spróbować- nigdy nie wiadomo, komu się uda.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 24 września 2018, 00:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalcia1130 wrote:
    Hej angelwings... Przed zabiegiem wyniki były złe (jak po wazektomii - tak lekarz stwierdził który badał próbkę) czyli zero żywych, mała objętość... Po 3 mies od operacji objętość się troszkę zwiększyła, ale nadal były martwe. Dlatego też urolog/androlog przepisał ciężko dostępny lek "pregnyl 5000", aby przysadka zaczęła funkcjonować (bo mogła "zwolnić") przez to że dłuższy czas był problem lub to że są to konsekwencje po zapaleniu . Przez to że lek ciężko bylo dostać dopiero teraz partner skończył kuracje - twierdzi że czuję różnice itp. Za tydzień idzie na kolejny seminogram i się okaże - troszkę się boję.. Bo ja to tak sceptycznie do tego podchodzę bo nie chcę się nakręcać, a później łapać doła... Leczymy się w Gorzowie Wlkp
    Mój mąż ma azoospermię i w tamtym roku również przeszedł operację żpn beż żadnych efektów. W tym momencie jest po stymulacji i również brał Pregnyl i Fostimon. Czekamy na biopsję otwartą mTese. Nie chcę Cię załamywać, ale przy braku plemników nie ma zbyt wiele opcji. Zastanówcie się, czy jesteście w dobrych rękach, czy nie stracicie czasu i pieniędzy. Może warto udać się do dr Wolskiego do Novum. On jest specjalistą w tej dziedzinie i wiem, że przyjeżdżają do niego ludzie z calej Polski

  • Natalcia1130 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 24 września 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informację.. Jeśli wyniki wyjdą złe, będziemy musieli rozważyć taką możliwość i udać się do dr. Wolskiego. Jeszcze 1,5 tyg.i się okaże.

  • Natalcia1130 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 24 września 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj parter ok 10lat temu był w związku w którym ciąża była (ale skończyła się zbyt wcześnie),a zapalenie układu poczowego - które okazało się że dotknęło też lekko jądra miał z 4-5 lat temu więc może szansę będą

  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 24 września 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalcia1130 wrote:
    Moj parter ok 10lat temu był w związku w którym ciąża była (ale skończyła się zbyt wcześnie),a zapalenie układu poczowego - które okazało się że dotknęło też lekko jądra miał z 4-5 lat temu więc może szansę będą
    Każdy przypadek jest inny, powodzenia:)

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 26 września 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    teoretycznie jestem tu nowa, bo to mój pierwszy wpis, a praktycznie podglądam Was od bardzo dawna.

    Jesteśmy z Trójmiasta, mąż ma bardzo słabe nasienie (0,7 mln ogólem, 2% ruch powolny, morfologii nie wykonano), do tego kilka chorób. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że doszły do tego zylaki powrózka nasiennego III stopień. Mąż chciałby poddać się operacji jak najszybciej, ale nie możemy nigdzie znaleźć czy w Gdyni wykonują takie operacje prywatnie. Mamy skierowanie również na NFZ, ale lekarz z INVICTA powiedział, że czas oczekiwania to do 5 miesięcy. Ja mam 33 lata, mąż 34, także 5 miesięcy w naszym przypadku to wieczność...

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 26 września 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    teoretycznie jestem tu nowa, bo to mój pierwszy wpis, a praktycznie podglądam Was od bardzo dawna.

    Jesteśmy z Trójmiasta, mąż ma bardzo słabe nasienie (0,7 mln ogólem, 2% ruch powolny, morfologii nie wykonano), do tego kilka chorób. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że doszły do tego zylaki powrózka nasiennego III stopień. Mąż chciałby poddać się operacji jak najszybciej, ale nie możemy nigdzie znaleźć czy w Gdyni wykonują takie operacje prywatnie. Mamy skierowanie również na NFZ, ale lekarz z INVICTA powiedział, że czas oczekiwania to do 5 miesięcy. Ja mam 33 lata, mąż 34, także 5 miesięcy w naszym przypadku to wieczność...


    Ewelina85 u nas również wykryto żylaki dodatkowo u mojego M były bolesne szukaliśmy wszędzie szybkiego rozwiązania problemu aż trafiliśmy w Wawie na DR który wykonał zabieg metodą embolizacji jeśli masz pytania pisz na priv

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2018, 09:15

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 26 września 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Ewelina85 u nas również wykryto żylaki dodatkowo u mojego M były bolesne szukaliśmy wszędzie szybkiego rozwiązania problemu aż trafiliśmy w Wawie na DR który wykonał zabieg metodą embolizacji jeśli masz pytania pisz na priv
    Na razie umówilismy się do Swissmed na wizytę kwalifikacyjną, jeszcze nie znamy kosztów, ale czas oczekiwania to 1 miesiąc, a nie jak na NFZ 5-6 miesięcy.

    Mam do Was dziewczyny jeszcze jedno pytanie. Chcemy pomimo oczekiwania na zabieg przejść procedurę in vitro, wiemy, że czasem po zabiegach ilość plemników rosnie, a czasem schodzi do 0. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Nie rozmawialiśmy jeszcze z lekarzem i nic więcej nie wiemy.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 26 września 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wszędzie na NFZ się czeka 6 miesięcy my czekaliśmy 1,5 miesiaca

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ