X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    Operację robimy laparoskopowo. Chcieliśmy mikrochirurgicznie, ale nigdzie w trójmieście takiej opcji nie ma. Operacja będzie wykonana w Swissmedzie, dokładnego terminu jeszcze nie mamy, wczoraj byliśmy na wizycie kwalifikacyjnej i lekarz nam powiedział, że będzie to listopad. W tym tygodniu ma zadzwonić z dokładną datą. Koszt to 5 500 zł plus badania. Zapisaliśmy się wstępnie też na NFZ do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ale pierwszy wolny termin to luty 2018, a ja mam 33 lata, mąż 34 i nie chcemy tracić kolejnych miesięcy czekając na termin.
    Moj maz mial laparoskopowo usuwane żylaki, tylko po lewej stronie. Niech Twoj maz sie nie boi, bo to nic strasznego:) chyba najbardziej stresuja cale przygotiwania niz sam zabieg. Maz mial dwa naciecia na brzuchu na ok 2-3 cm, dzien po zabiegu juz chodzil. Byl pod calkowita narkoza. Byl troche obolaly, najgorzej szwy ciagnely. Mial miesiac zwolnienia z pracy. Zero dzwigania przez ten czas.
    Teraz najgorsze czekanie te min 4 miesiace na powtorke badan.

    Bedzie dobrze:) trzymam kciuki:)

    Ewelina85 lubi tę wiadomość

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 19 października 2018, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92 wrote:
    Moj maz mial laparoskopowo usuwane żylaki, tylko po lewej stronie. Niech Twoj maz sie nie boi, bo to nic strasznego:) chyba najbardziej stresuja cale przygotiwania niz sam zabieg. Maz mial dwa naciecia na brzuchu na ok 2-3 cm, dzien po zabiegu juz chodzil. Byl pod calkowita narkoza. Byl troche obolaly, najgorzej szwy ciagnely. Mial miesiac zwolnienia z pracy. Zero dzwigania przez ten czas.
    Teraz najgorsze czekanie te min 4 miesiace na powtorke badan.

    Bedzie dobrze:) trzymam kciuki:)
    Dziękuję za wsparcie:) Podpowiesz mi czy po operacji na ten okres kilku miesięcy Twój mąż dostał od lekarza jeszcze dodatkowo jakieś suplementy na poprawę nasienia?

    Tiki92 lubi tę wiadomość

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    Dziękuję za wsparcie:) Podpowiesz mi czy po operacji na ten okres kilku miesięcy Twój mąż dostał od lekarza jeszcze dodatkowo jakieś suplementy na poprawę nasienia?
    Maz byl kilka dni temu m2a kontroli to lekarz kazal caly czas brac suplementy. My bierzemy Profertil, ale maz dostal od lekarza darmowe probki suplementu o nazwie Supramen i teraz to bedzie bral bo to akurat jest tego na miesiac. A na przyszly mamy kupiony FertilMan. Troszke zmieniamy suplementy ze wzgledu na inne sklady i aby caly czas jednego nie brac:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina jakbys miala jakies pytania jeszcze odnosnie operacji itp to śmiało pisz, nawet na priv:) ja praktycznie codziennie tu wchodze:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej

    U nas również żylaki są główną przyczyną niepowodzeń :( 27 listopada mój mąż ma wizytę u urologa i mam nadzieję że dostanie szybki termin na operację bo już mu to strasznie doskwiera.

    Jak u Was było/jest z morfologią przed zabiegiem?

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 20 października 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rose87 wrote:
    Hej hej

    U nas również żylaki są główną przyczyną niepowodzeń :( 27 listopada mój mąż ma wizytę u urologa i mam nadzieję że dostanie szybki termin na operację bo już mu to strasznie doskwiera.

    Jak u Was było/jest z morfologią przed zabiegiem?
    Nas nie wysłali nawet na morfologię, bo lekarze stwierdzili, że bez sensu wydawać na to pieniądze skoro wyniki morfologii po zabiegu będą dla nas ważne, a przed zabiegiem nie mają na nic wpływu, bo operacja i tak musi się odbyć. Pozostałe parametry mamy fatalne.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    Nas nie wysłali nawet na morfologię, bo lekarze stwierdzili, że bez sensu wydawać na to pieniądze skoro wyniki morfologii po zabiegu będą dla nas ważne, a przed zabiegiem nie mają na nic wpływu, bo operacja i tak musi się odbyć. Pozostałe parametry mamy fatalne.


    My robiliśmy badanie razem z morfologią ale wynik okazał się być najgorszym jak dotąd więc trzeba zacząć działać z operacją bo to nie są żarty. Mieliśmy startować z inseminacją ale jak zobaczyłam wyniki to tylko płakać :(

  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 23 października 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Jestem tutaj nowa. Mój mąż również dostał skierowanie na ten zabieg. Morfologia bardzo słaba ;/ Czy któraś z Was wie może, gdzie możemy go wykonać na NFZ w woj. łódzkim, najlepiej okolice Łodzi?

    Pozdrawiam Was gorąco

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zwichrowana wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Jestem tutaj nowa. Mój mąż również dostał skierowanie na ten zabieg. Morfologia bardzo słaba ;/ Czy któraś z Was wie może, gdzie możemy go wykonać na NFZ w woj. łódzkim, najlepiej okolice Łodzi?

    Pozdrawiam Was gorąco
    Moze poszukaj lekarza który pracuje w szpitalu jednoczesnie dorabiajac na prywatnych wizytach?
    W Naszym przypadku znalezlismy fajnego urologa do ktorego chodzilismy prywatnie i On Nam dal skierowanie na operacje do siebie na oddział urologiczny.

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 23 października 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92 wrote:
    Moze poszukaj lekarza który pracuje w szpitalu jednoczesnie dorabiajac na prywatnych wizytach?
    W Naszym przypadku znalezlismy fajnego urologa do ktorego chodzilismy prywatnie i On Nam dal skierowanie na operacje do siebie na oddział urologiczny.
    My też tak zrobiliśmy, ale oczekiwanie na operację na NFZ w trójmieście to 5 miesięcy (wiem, że np Warszawa to 1,5 miesiąca). Zdecydowaliśmy się prywatnie, mąż ma termin na 16.11.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 24 października 2018, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ;) My wybraliśmy androloga/urologa, który ma bardzo dobre opinie i dojeżdża z daleka. Wypisał nam skierowanie na fundusz, a sam powiedział, że może zrobić tylko prywatnie. Mając skierowanie popytamy chyba w szpitalu.

    Ewelina85 powodzenia w zabiegu, dajcie znać jak Wam poszło ;)

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    My też tak zrobiliśmy, ale oczekiwanie na operację na NFZ w trójmieście to 5 miesięcy (wiem, że np Warszawa to 1,5 miesiąca). Zdecydowaliśmy się prywatnie, mąż ma termin na 16.11.
    My pochodzimy z malego miasta i na operacje czekalismy ok 3 tygodni jesli sie nie myle.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zwichrowana wrote:
    Dzięki dziewczyny ;) My wybraliśmy androloga/urologa, który ma bardzo dobre opinie i dojeżdża z daleka. Wypisał nam skierowanie na fundusz, a sam powiedział, że może zrobić tylko prywatnie. Mając skierowanie popytamy chyba w szpitalu.

    Ewelina85 powodzenia w zabiegu, dajcie znać jak Wam poszło ;)
    A jakie sa u Was wyniki meza?

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 24 października 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92 wrote:
    A jakie sa u Was wyniki meza?
    Nasze wyniki były fatalne, ruch szybki 0%, ogólny 2 %, ilość 0,2mln/ml, żywotność 22%, morfologii nie wykonano. Nie kazano nam tez powtarzać wyników.
    Mąż przeszedł już kurację na ureaplasmę, bo ta wyszła pozytywnie. Jeszcze nie robiliśmy ponownych wyników. Zrobimy przed operacją i kolejne w lutym.
    Wiemy, że czeka nas in vitro, ale chcielibyśmy je podrasować przed tym.
    Chcemy też, żeby mąż brał suplementy po operacji, jednak to będziemy omawiać z lekarzem. Obecnie przenosimy się z Invicta do Invimed. Wizytę planujemy na tydzień po operacji, wtedy czas rekonwalescencji męża wykorzytsamy na moje badania. Na razie mam tylko hormony, tarczycę, cytologie i badanie ogólne wykonane. Chcę jeszcze zrobić monitoring cyklu i nie za bardzo wiem co jeszcze. Pewnie lekarz mi doradzi.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 25 października 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas CHYBA nie jest tak źle. Oprócz tej morfologii fatalnej - 2%

    koncentracja plemników 23 mln/ml
    całkowita liczba plemników 62,1 mln/ ejakulat
    ruch postępowy 40 % (24, 8 mln/ejakulat)
    ruch całkowity 53% (32,9 mln/ejakulat )
    żywotność 80 % (49,7 mln/ ejakulat)

    (wszystko niby mieści się w normach)

    Jak myślicie dziewczyny, mamy szanse na dzidzie?

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 26 października 2018, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zwichrowana wrote:
    U nas CHYBA nie jest tak źle. Oprócz tej morfologii fatalnej - 2%

    koncentracja plemników 23 mln/ml
    całkowita liczba plemników 62,1 mln/ ejakulat
    ruch postępowy 40 % (24, 8 mln/ejakulat)
    ruch całkowity 53% (32,9 mln/ejakulat )
    żywotność 80 % (49,7 mln/ ejakulat)

    (wszystko niby mieści się w normach)

    Jak myślicie dziewczyny, mamy szanse na dzidzie?
    Oczywiście, że macie szansę, do zapłodnienia wystarczy jeden zdrowy plemnik, a u Was jest ich sporo. Jednak jeśli staracie się pewien czas i nadal nic z tego to powinniście wybrać się do lekarza, bo problem może być nie tylko po stronie męża.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę u nas też ta morfologia tylko 2% strasznie spadła ale wiem że to mogło być spowodowane nie tylko żylakami jak jeszcze gorącym latem bo długo było ciepło a jak się człowiek rusza to cały organizm się przegrzewa także te ciepło nie służy naszym panom niestety :( Jutro mamy wizytę w klinice i ciekawa jestem co powie nam lekarz jak zobaczy wyniki.

  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 27 października 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    Oczywiście, że macie szansę, do zapłodnienia wystarczy jeden zdrowy plemnik, a u Was jest ich sporo. Jednak jeśli staracie się pewien czas i nadal nic z tego to powinniście wybrać się do lekarza, bo problem może być nie tylko po stronie męża.


    Ja się zbadałam i podobno jest okey.
    Zobaczymy jak to będzie po zabiegu i czy coś się zmieni ;) jeśli nie to trzeba szukać dalej..

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 26 listopada 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Byłam z mężem u androloga widział nasze badania nasienia. Myślałam, że wykona mężowi USG jąder aby wykluczyć żpn, ale tego nie zrobił. :/
    Teraz zastanawiam się czemu? Może parametry nasienia na to nie wskazują?

    morfologia 1%
    koncentracja badanie pierwsze 11mln,drugie 17,0 mln (norma 15).
    Plemniki ruchliwe -73% , 71%
    ruch postępowy -65%, 53%
    ruch niepostępowy - 8%, 18%
    Nieruchliwe - 27%, 29%

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 29 listopada 2018, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy żylaki mają wpływ na jakieś konkretne parametry nasienia? mąz ma morfologię 6%, ilość całkowutą 470mln, ilość w 1 ml=160mln, ale ma zwiększoną lepkość, liczne agregacje, brak aglutynacji i obniżoną żywotność o 4%. Androlog go zbadał i stwierdził, że jakieś niewielkie żylaki są, ale nic z tym nie trzeba robić bo to nie przeszkadza. już sama nie wiem :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 07:32

    zem3i09k945lhtw9.png
‹‹ 60 61 62 63 64 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ