X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Aniołkowe Mamy [*]
Odpowiedz

Aniołkowe Mamy [*]

Oceń ten wątek:
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 20 września 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo kogo ja tu znajomego widzę Cherry przykro mi że musiałyśmy się tu spotkać...

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 września 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera2000 wrote:
    Ja po tym pierwszym z racji tego, ze bylo dosyc pozne zrobilam troche na wlasna reke, ale malo: morfologie, mocz ogolny, tsh, wiekszosc chorob zakaznych, cytologie. Lekarze nie kazali nic badac (dwoch roznych) wiec uznalam ze to wystarczy dla mojego spokoju. Ponoc kolejna ciaza miala byc bezproblemowa. A juz na poczatku mialam plamienia i wlaczyli mi duphaston 2x1. No i znowu poronienie wiec teraz na pewno bede drazyc bardziej przede wszystkim krzepliwosci. Dzis sprawdzalam w Diagnostyce te pierwsze 6 badan z listy na krzepliwosc- prawie 900 zl. Co zrobic do konca tego tygodnia musze to zrobic.

    no najlepiej do 6 tyg po poronieniu zrobić badania jak ma się możliwość bo znam dziewczyny którym przeciwciała czy zespół antyfosfolipidowy ujawnia się tylko w ciąży . ja robiłam badania na zespół w tym antykoagulant tocznia , przeciwciała kardiolipinowe itd ale tlko te przeciwjądrowe wyszły pozytywnie no i one mogą też świadczyć o problemach z krzepliwością dlatego dostane clexane i duphason przy następnej ciąży ,ale może być tak że i to mi nie pomoże ,

    co do bólu brzucha to czasami miałam uczucie w okolicy lewego jajnika jakby coś mi zalegało jakby ktoś tam coś zaszył ,, no i do tego miałam jakby skurcze -pobolewanie jakby na macicy coś jak na miesiączkę tylko inaczej nie wiem jak to opisać hmm, czasami było uczucie jakby coś chciało że mnie wylecieć takie parcie no i tak miałam non stop czasem nawet co 2 dzień...
    no a w 6 tygodniu miałam jakieś zatrucie nie zwymiotowałam ale czyściło mnie i tak mnie brzuch bolał że już chciałam jechać na szpital bo myślałam że może to ciąża poza maciczna bo bolało mnie jakby na lewym jajniku tak mocno że szok byłam pewna że poronie bo do tego miałam mega skurcze miesiączkowe no i pomęczyłam się tak o 23 do 6 rano i przeszło w tym wzięłam 2 nospy , herbata miętowa ..

    później około 7 tyg zaczęły się plamienia ale takie że nie kapało mi nic nie bieliznę tylko zauważałam jak się podcierałam na początku była to wydzielina pod krem a czasem jakby na brąz ale byłam 3 razy u gina stwierdził że płód rozwija się książkowo więc wróciłam do domu bez żadnych badań ..

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Mayes Autorytet
    Postów: 560 158

    Wysłany: 20 września 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc kobitki.Wczoraj dostalam okres wiec nici z dzisiejszego testowania. Juz trzeci okres po zabiegu a ja ciagle krwawie bardzo obficie drugiego dnia az mi chlusnelo krwia do toalety. Przepraszam za doslownosc ale leje sie jak z kranu jak chodze siku. To no normalne? ?

    Aniołeczek [*] 29.06.2016
    2nn3w1d350qllfew.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 września 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaduaaa wrote:
    Hej dziewczyny...
    czy mogę do Was dołączyć?
    Niestety na sąsiednim wątku mimo zachwalań że jest tak super poczułam się niezauważona... tylko miło mnie powitano i dosłownie kilka osób odpisało na moje posty.. a ja nie lubię zabiegać o uwagę... może jestem dla nich zbyt nudna.... tak czy inaczej... jestem dokładnie 39 dni po poronieniu... własnie czekam na swój pierwszy normalny @ i chciałabym wznowić starania :)
    Pozdrawiam wszytskie serdecznie

    hej pewnie, pisz jak masz chęć się wygadać , lub coś cię zastanawia , chcesz się doradzić . Spróbujemy odpowiedzieć na twoje pytania ;) wiem jak to jest na innych forach porobiły się grupki dziewczyn które odpisują między sobą nie zauważając nowych , a po to tu jesteśmy żeby sobie wspierać , pomagać , w miarę możliwości :D

    Gaduaaa, llallka lubią tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Mayes Autorytet
    Postów: 560 158

    Wysłany: 20 września 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc gaduaa :) mnie tez nie widza gdzie indziej wiec sie nie martw. Ja tu zagladam czesto i wole tu pozostac.Ja jestem juz w trzecim cyklu po zabiegu i nie udalo nam sie :( niestety. Chyba będę szukac nowego gina.

    Gaduaaa lubi tę wiadomość

    Aniołeczek [*] 29.06.2016
    2nn3w1d350qllfew.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 września 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayes wrote:
    Czesc kobitki.Wczoraj dostalam okres wiec nici z dzisiejszego testowania. Juz trzeci okres po zabiegu a ja ciagle krwawie bardzo obficie drugiego dnia az mi chlusnelo krwia do toalety. Przepraszam za doslownosc ale leje sie jak z kranu jak chodze siku. To no normalne? ?

    Witaj Mayes ja mam to samiutko ! kurczę też mnie to trapi.. ale myślę że może to normalne i dlatego lekarze każą odczekać te 3 -do 6 miesięcy żeby wszytko doszło do siebie ,, ja aż odstawiłam acard i powiem ci że w tym cyklu ciut lepiej po odstawieniu 4 dni mocnego krwawienia + 2dni plamienia , ale cykl wcześniej miałam po 5-6 dni mocnego krwawienia + 2 dni plamienia . przed zabiegiem 3 dni krwawienia +1 lub 2 dni plamienia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2016, 14:21

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Mayes Autorytet
    Postów: 560 158

    Wysłany: 20 września 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Witaj Mayes ja mam to samiutko ! kurczę też mnie to trapi.. ale myślę że może to normalne i dlatego lekarze każą odczekać te 3 -do 6 miesięcy żeby wszytko doszło do siebie ,, ja aż odstawiłam acard i powiem ci że w tym cyklu ciut lepiej po odstawieniu 4 dni mocnego krwawienia + 2dni plamienia , ale cykl wcześniej miałam po 5-6 dni mocnego krwawienia + 2 dni plamienia . przed zabiegiem 3 dni krwawienia +1 lub 2 dni plamienia

    Janie dostalam zadnych lekow. Acardu nawet nie znam. W Niemczech mieszkam i tu uznaja ze jesli plid jest slaby to sie nie podtrzymuje

    Aniołeczek [*] 29.06.2016
    2nn3w1d350qllfew.png
  • Mayes Autorytet
    Postów: 560 158

    Wysłany: 20 września 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam zawsze obfite miesiaczki ale nie az tak by lalo chlustalo.az sie wystraszylam

    Aniołeczek [*] 29.06.2016
    2nn3w1d350qllfew.png
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 20 września 2016, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje dziewczyny.. od razu mi lepiej na duszy :)

    a jest tu jakaś mama z chorobami tarczycy?

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 września 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaduaaa wrote:
    dziękuje dziewczyny.. od razu mi lepiej na duszy :)

    a jest tu jakaś mama z chorobami tarczycy?

    ja nie mam nic złego z tarczycą więc nie pomogę ,

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 września 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayes wrote:
    Janie dostalam zadnych lekow. Acardu nawet nie znam. W Niemczech mieszkam i tu uznaja ze jesli plid jest slaby to sie nie podtrzymuje
    no tam gdzie ja jestem też się ciąży nie podtrzymuje acard zaczełam brać po 2 poronieniu , miałam zacząć miesiąć przed staraniami więc zaczęłam z tym że 2 cykle nieudane więc odstawiłam acard , jak zajdę w ciąże to wtedy zacznę brać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2016, 15:44

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 20 września 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayes ja mieszkam w Irlandii... tu jest ta sama zasada.... do 12 tyg w ogóle nie uznają ciąży... na pierwsze usg zapraszają między 12 a 14 tyg....
    też nikt mi tu nie proponuje ani acardu ani luteiny / dupka... nic..

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 września 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaduaaa wrote:
    Mayes ja mieszkam w Irlandii... tu jest ta sama zasada.... do 12 tyg w ogóle nie uznają ciąży... na pierwsze usg zapraszają między 12 a 14 tyg....
    też nikt mi tu nie proponuje ani acardu ani luteiny / dupka... nic..

    u mnie to samo z tym że pierwsze usg 18 tydzień a kartę ciąży dostaje się około 12 tyg . jak wspomiałam o lekach na podtrzymanie to spojrzał na mnie jak na nie wiem kogo , tak jakby nigdy nie słyszał o takich lekach

    ja dostałam leki od lekarza w polsce bo będąc na wakacjach w polsce w maju tego roku poroniłam więc zabieg przy drugiej ciąży miałam w Polsce poźniej poszłam do ginekologa chcą się więcej dowiedzieć czemu mogło tak być gdyż tam gdzie ja jestem mają w d.. dociekać dlaczego ,, więc porobiłam masę badań w polsce poszłam do gina i kazał brac acard przy następnej ciąży, clexane, duphason,, jak teraz zajdę w ciąże to lecę do polski może jeszcze jakieś badania porobię .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2016, 16:03

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 20 września 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny:) nie było mnie chwilę, urlopowałam się dwa tygodnie, głowa lżejsza:)
    powinnam być w trzecim cyklu po poronieniu, ale owulacji nie było, a na urlopie nie chcialam brać dupka bo pewnie o co drugim bym zapominała, i biorę dopiero od 34dc. Więc jeszcze 8 dni, potem mam nadzieję szybko @, i oby następny cykl byl owulacyjny...

    Próbowałam Was trochę nadgonić, ale poczytałam tylko pobieżnie.. Powitania dla nowych i kciuki za te które już są w kolejnych staraniach:)

    czarnulka24, Gaduaaa lubią tę wiadomość

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 września 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszamanka wrote:
    cześć dziewczyny:) nie było mnie chwilę, urlopowałam się dwa tygodnie, głowa lżejsza:)
    powinnam być w trzecim cyklu po poronieniu, ale owulacji nie było, a na urlopie nie chcialam brać dupka bo pewnie o co drugim bym zapominała, i biorę dopiero od 34dc. Więc jeszcze 8 dni, potem mam nadzieję szybko @, i oby następny cykl byl owulacyjny...

    Próbowałam Was trochę nadgonić, ale poczytałam tylko pobieżnie.. Powitania dla nowych i kciuki za te które już są w kolejnych staraniach:)

    również trzymamy kciuki za Ciebie , oby @ szybko przyszła a później pojawiła się fasolka ;)

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Mayes Autorytet
    Postów: 560 158

    Wysłany: 20 września 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odezwe sie pozniej .mam pelno roboty dzis. Ja nawet nie wiem co te leki daja i jak w niemczech sie nazywaja i czymozna bez recepty kupic. Gadua ja niemam problemow z tarczyca. Moja siostra mialai przez to prawdopodobie tez nie mogla zajsc w ciążę. Pozniej brala leki i zaszla. Takze nie wiadomo do konca czy przez tarczyce. Ja zaszlam gdy sobie odpuscilismy trochę.

    Gaduaaa lubi tę wiadomość

    Aniołeczek [*] 29.06.2016
    2nn3w1d350qllfew.png
  • Mayes Autorytet
    Postów: 560 158

    Wysłany: 20 września 2016, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam chwilke wiec napisze.Cgyba naprawdę potrzeba tych 3 cykli by wszystko wrocilo do normy . Juz nie nie leje tak ze mnie :) wrocilo wszydtko chyba do normy.tak jak przed ciążą. Przed pierwszym i drugim okresem po zabiegu nawet nie odczuwalam ze je dostane a przed tym okresem nawet cycki zaczely mnie bolec lekko ale chyba to dobry znak bo zawsze mnie przed okresem bolaly i dostalam go w 27 dniu cyklu. Zawsze mialam w 28 lub 30. Cholera , bylam pewna ze nam sie uda w tym cyklu a tu klops wczoraj. Nawet czulam chyba jak jajo peklo. Tak mnie zakulo w jajniku ze ledwo ustalam. No nic 16.10 znow bede testowac. Trzymam za was kciuki :)

    Aniołeczek [*] 29.06.2016
    2nn3w1d350qllfew.png
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 20 września 2016, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja oczekuję na mój 2 okres po. Co do tego, że teraz jest inaczej- coś w tym jest. Ze mnie też się "lało" przy pierwszej @ którą dostałam po 38 dniach. Drugą @ (na którą z niecierpliwością wyczekuję) chyba dostanę podobnie (owulkę miałam ok.22dc) choć wcześniej miałam równo co 30 dni.

    Pisałyście wcześniej o lekach. Co do acardu to zapisuje się go przy wykryciu problemów z krzepliwością. Podobno pomaga też w zagnieżdżeniu się zarodka (ale na ten temat opinie są podzielone).

    A przy okazji witam nowe koleżanki na wątku :)

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • Mayes Autorytet
    Postów: 560 158

    Wysłany: 20 września 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki llallka :) musze i tak isc do apteki bo pojawiaja mi sie ciagle siniaki. Lub do lekarza.

    Aniołeczek [*] 29.06.2016
    2nn3w1d350qllfew.png
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 20 września 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayes, jeszczie kiedys dawno, nie pamiętam co już wtedy napisałaś, ale pomyślałam sobie, że pewnie masz jakiś problem z krzepliwością. Wtedy to tak mimochodem sobie pomyślałam przy okazji, taka myśl przelotna. Teraz te siniaki, więc pewnie coś w tym jest. Idź do lekarza, warto to wyjaśnić.

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
‹‹ 960 961 962 963 964 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ