X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Syllwia wiem doskonale co czułaś😔 mój świat po odebraniu wyników zupełnie się zawalił, załamałam się i straciłam nadzieję, że będzie dobrze. Internet mi nie pomógł, a jeszcze bardziej frustrował, bo informacji na ten temat jest mnóstwo, szczególnie tych przesadzonych i negatywnych. Co pseudo naukowy artykuł to tylko gorzej bo od dużego prawdopodobieństwa urodzenia chorych dzieci, ogromnych komplikacji w ciąży i dla dziecka i dla mamy aż w końcu po bezpłodność. Zaczęłam powoli oswajać się z myślą ze chyba tak być musi dzieci mniec nie będziemy🥺 Mąż wspierał, przytulał, nie naciskał nie namawiał, pocieszał. W końcu wzięłam się w garść i poczułam, ze chcę walczyć dla siebie dla nas dla dziecka, bo przecież niczego nie pragniemy tak bardzo jak właśnie małej kruszynki. Ale najpierw musiałam sama poznać wroga☺️ Dziś wiem, że te mutacje nie są takie straszne i wszystko jest nad wyraz. Bardzo fajnie m.in o mutacjach MTHFR i suplementacjach kwasem asa pisze mama ginekolog:

    https://mamaginekolog.pl/nowe-rekomendacje-przyjmowania-folianow-u-kobiet-w-wieku-rozrodczym/

    https://mamaginekolog.pl/profilaktyka-kwasem-acetylosalicylowym-ciazy/

    Dzieki Niej trafiłam jeszcze na wytyczne Ginekologów i Genetyków dotyczące mutacji gentu MYHFR:

    https://journals.viamedica.pl/ginekologia_perinatologia_prakt/article/download/57136/43051

    co chyba jeszcze bardziej mnie uspokoiło😉

    https://badaniaprenatalne.pl/kwas_foliowy_w_ciazy/

    Tutaj tez są fajne informacje.

    Generalnie trochę poznałam temat i już tych mutacji się nie boję. Zaakceptowałam je i wiem jak z nim walczyć😉 Być może suplementacja odpowiednimi lekami pomoże nam Syllwia spełnić marzenia, a sama świadomość obciążenia uchroni nas przed chorobami krążenia😉

    Wracając do tematu, ja nie wiem czy dostanę Acard, bo jedni zalecają przy PAI I hetero, a inni nie. Zobaczę jakie zdanie w tej kwesti ma mój gin. Może zaleci żeby brać mniejsza dawkę. Heh poczekamy zobaczymy😉 A Tobie Syllwia zalecił lekarz już acard czy sama postanowiłaś brać?


    Jeszce nie byłam u ginekologa. Wybieram się w poniedziałek chyba a jutro idę zrobić badania. Sama zaczęłam brać. Raczej nie zaszkodzi :)
    Mam nadzieję że mój lekarz nie będzie miał problemów jak już zajde żeby przepisać mi heparyne.
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i pomoc oraz za linki 😘 zaraz będę czytać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 15:34

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 30 marca 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syllwia napisz proszę, co w sprawie tych mutacji zalecił Ci Twój gin. Ja wizytę będę miała koło 10-12, tak jakoś wypadnie mi sono🤔

    syllwia91 lubi tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisze zeby dac znac co u mnie bylam tu jakis czas temu niektore mnie pamietaja Zosiak Molisia pytalas co u mnie wiec nam z mezem niestey nie udalo sie zajsc w ciaze na in vitro sie nie zdecydowalismy na adopcje rowniez juz zaakceptowalam los, ze dziecka nie bedzie przerwalismy leczenie zyje dniem dzisiejszym wiem ze malo kobiet tak konczy jest to 1 % tak jak ja zaszlam w ciaze heterotroficzna rowniez bardzo rzadko spotykana ciaze umiejscowiona w jajowodzie i w macicy, jednak wiekszosci sie udaje i kolejna ciaza juz dobrze sie rozwija bo nie chce tu nikogo zdolowac nam sie nie udalo pukladalam sobie to jakos w glowie oczywiscie ze jest smutek ale niestety nic nie mozemhy zrobic. Dlatego polecam Wam ksiazke jesli ktos nie czytal Wszystkie nasze obietnice pozdrawiam i zycze powodzenia w staraniach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 21:15

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 30 marca 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Syllwia napisz proszę, co w sprawie tych mutacji zalecił Ci Twój gin. Ja wizytę będę miała koło 10-12, tak jakoś wypadnie mi sono🤔
    Malina mogę Ci napisać, co mi zalecił jeszcze za życia prof. Dębski przy mthfr c677 hetero i pai1 homo: kwas foliowy metylowany 0.8 ( polecam firmy Doctorr Life), acard 2 m-ce przed staraniami do 36 tc i luteinę 2x po pozytywnym teście.Mój lekarz prowadzący i genetyk zalecili acard w ciąży wymienić na heparynę 0.4, bo jest bezpieczniejsza.
    Nie każdy lekarz chce dać heparynę, a jeśli nawet to nie refundowaną.

    Na razie na tym zestawie jestem w 7tc i mam nadzieję, że stan ten będzie trwał do szczęśliwego rozwiązania w 9mcu, za co proszę mocno trzymać kciuki.
    Zosiak ja Ciebie pamiętam, przykro mi bardzo, że Twoje starania się nie powiodły.Nie poddawaj się jednak, czasem, co sama wiesz z forum, dziewczyny zachodzą ni stąd ni z owąd w ciążę, choć nikt nie daje im szans. Może odpuszczenie i zresetować głowy będzie dla Ciebie korzystne.Zyczę Ci, żeby urlop w Turcji był DLA Was owocny :)

    syllwia91, Niecierpliwa... lubią tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Malina mogę Ci napisać, co mi zalecił jeszcze za życia prof. Dębski przy mthfr c677 hetero i pai1 homo: kwas foliowy metylowany 0.8 ( polecam firmy Doctorr Life), acard 2 m-ce przed staraniami do 36 tc i luteinę 2x po pozytywnym teście.Mój lekarz prowadzący i genetyk zalecili acard w ciąży wymienić na heparynę 0.4, bo jest bezpieczniejsza.
    Nie każdy lekarz chce dać heparynę, a jeśli nawet to nie refundowaną.

    Na razie na tym zestawie jestem w 7tc i mam nadzieję, że stan ten będzie trwał do szczęśliwego rozwiązania w 9mcu, za co proszę mocno trzymać kciuki.
    Zosiak ja Ciebie pamiętam, przykro mi bardzo, że Twoje starania się nie powiodły.Nie poddawaj się jednak, czasem, co sama wiesz z forum, dziewczyny zachodzą ni stąd ni z owąd w ciążę, choć nikt nie daje im szans. Może odpuszczenie i zresetować głowy będzie dla Ciebie korzystne.Zyczę Ci, żeby urlop w Turcji był DLA Was owocny :)
    Dziekuje nie mam zlego zycia;) jest inne ale nie gorsze;) Nam sie nie udalo i juz nie bede o to walczyc nic z tym nie robimy. Chce zebyscie wiedzialy ze jesli sie komus nie uda to trzeba miec ten plan B Odpusczanie tu nic nie daje jak ktos jest bezplodny to nie ma na to szans slyszalam tez od znajomych zaadoptujcie wtedy sie odblokujecie to tak nie dziala. Urlopu juz nie moge sie doczekac postawilismy na kariere i podroze ;) bo zycie sie ma jedno

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 21:54

    fiorella82 lubi tę wiadomość

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 31 marca 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ dziekuję😘 pewnie co lekarz to inna opinia. Chociaż akurat z zaleceniami prof. Dębskiego bym niepolemizowała. Jednak czytalam tez gdzieś u nas na forum, że właśnie prof. przy PAI I hetero nie zalecał leków z grupy ASA. Bo układ funkcjonuje ale troszkę słabiej(50-70%). Nie wiem jak to się tez ma do mutacj MTHFR (ja mam obydwie) chociaż tez zgodnie z wytycznymi polskich gin i genetyków, te mutacje nie są wskazaniem do suplementacji asa😮 i bądź tu mądry😥
    Ja póki co od miesiąca biorę pregna start, bo ma jeszcze dodatkowe parę witamin. Ale tez gdzieś czytałam, że mieszanki witaminowe nie są dobre😔

    AnnZ a na tych „suplementach” długo zajęło Wam staranie? Cieszę się bardzo, że Wam się udało. Trzymam kciuki za wasza kruszynkę. Jest silna na pewno da radę🥰🥰

    age.png
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 31 marca 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samosiowa Staraczka bardzo mi przykro🥺 nie mniej jednak odpoczniecie, korzystajcie z życia, podróżujcie, bawcie się i cieszcie a może i szczęście się do Was uśmiechnie. Życzę Wam tego bardzo!
    Czytalam o wielu historiach o których pisze AnnZ, a jedną nawet znam bardzo dobrze. Znajomi, próbowali wszystkieg, z in vitro włącznie, nie wychodziło. Nikt już im nie dawał szansy, nawet najlepsi specjaliści w kraju rozkładali ręce. W końcu zdecydowali się na adopcje noworodka. Ruszył proces adopcyjny i co, ciąża. Dzieciątko zdrowe, ciąża i poród książkowe. W marcu Maluszek skończył roczek🥰🥰 Powodzenia Kochani😊

    age.png
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 31 marca 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    AnnZ dziekuję😘 pewnie co lekarz to inna opinia. Chociaż akurat z zaleceniami prof. Dębskiego bym niepolemizowała. Jednak czytalam tez gdzieś u nas na forum, że właśnie prof. przy PAI I hetero nie zalecał leków z grupy ASA. Bo układ funkcjonuje ale troszkę słabiej(50-70%). Nie wiem jak to się tez ma do mutacj MTHFR (ja mam obydwie) chociaż tez zgodnie z wytycznymi polskich gin i genetyków, te mutacje nie są wskazaniem do suplementacji asa😮 i bądź tu mądry😥
    Ja póki co od miesiąca biorę pregna start, bo ma jeszcze dodatkowe parę witamin. Ale tez gdzieś czytałam, że mieszanki witaminowe nie są dobre😔

    AnnZ a na tych „suplementach” długo zajęło Wam staranie? Cieszę się bardzo, że Wam się udało. Trzymam kciuki za wasza kruszynkę. Jest silna na pewno da radę🥰🥰
    Mi zalecił prof.Dębski wstrzymać się że staraniami 2mce dopóki nie wysycę organizmu acardem.2mce nie staralismy się, brałam acard i duphaston 10-16 dc, wit b12 i metylofolian 0.8. Kolejny mc zaczęłam pić symfolic i starac sie i w kolejnym cyklu się udało.Nie wiem, co zalecał prof. innym pacjentkom, może u mnie te zalecenia wynikały z mutacji i 2 poronień.Mi na pewno pomógł też prof. Dębski na "głowę", bo powiedział, że będzie dobrze i na pewno zostanę jeszcze mamą i uwierzyłam, że jak taki mądry człowiek mi to mówi, to tak musi być. Moja genetyk powiedziała, że Pai to łagodna postać trombofilli i jest wskazaniem do heparyny w ciąży, bo trudno jednoznacznie stwierdzić jak ciąża wpływa na mutację.Mam nadzieję, że tym razem uda mi się odnosić zdrową ciążę do 9 mca.

    Malina lubi tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Z czyli symfolic jest dozwolony? Ja jak odebrałam wyniki i przeczytałam o mutacjach to rzuciłam dotąd brany symfolic i zamówiłam kwas foliowy metylowany i witaminy b12 b6 ib 7. Ja generalnie Malinka każda witaminę biorę osobno a biorę ich spoooooro.

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 31 marca 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Anna Z czyli symfolic jest dozwolony? Ja jak odebrałam wyniki i przeczytałam o mutacjach to rzuciłam dotąd brany symfolic i zamówiłam kwas foliowy metylowany i witaminy b12 b6 ib 7. Ja generalnie Malinka każda witaminę biorę osobno a biorę ich spoooooro.
    Ja mam wrażenie, że inozytol z tych produktów na mnie działa, wcześniej też zaszłam po miovarian.
    Nikogo nie pytałam czy można po prostu piłam to.W tych produktach jest tylko 0.4 kwasu, więc myślę, że to nie zaszkodzi.Lekarze zalecają czasem femibion 0 i tam też jest zwykły.

    syllwia91 lubi tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Ja mam wrażenie, że inozytol z tych produktów na mnie działa, wcześniej też zaszłam po miovarian.
    Nikogo nie pytałam czy można po prostu piłam to.W tych produktach jest tylko 0.4 kwasu, więc myślę, że to nie zaszkodzi.Lekarze zalecają czasem femibion 0 i tam też jest zwykły.
    Dziękuję
    :)
    Ja dzisiaj robiłam badania. Prolaktyna kwas foliowy homocysteina i Wit B12 żeby lekarz mógł widzieć więcej niż samo dna i mutacje

    Malina lubi tę wiadomość

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🤔 AnnZ ale oprócz tego DoctorLife, który zawiera 0,4 kwasu foliowego i 0,4 metylofilianu, bierzesz jeszcze dodatkowo koleje 0,4 zwykłego kwasu foliowego. Czyli razem 0,8 zwykłego i 0,4 metylofolianu? AnnZ konsultowałaś to z lekarzem, bo wiem, że niby nadmiar kwasu, którego nie przetworzył organizm może szkodzić, bo odkłada się w formie toksycznej😥

    Dlatego właśnie przed wizytą tez chciałam porobić badania o których pisze Syllwia.
    Plus dodatkowo Lipidogram i ewentualnie INR, TT i APTT, tylko muszę zobaczyć czy w szpitalu przy cp już mi tego nie robili🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 09:56

    age.png
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    🤔 AnnZ ale oprócz tego DoctorLife, który zawiera 0,4 kwasu foliowego i 0,4 metylofilianu, bierzesz jeszcze dodatkowo koleje 0,4 zwykłego kwasu foliowego. Czyli razem 0,8 zwykłego i 0,4 metylofolianu? AnnZ konsultowałaś to z lekarzem, bo wiem, że niby nadmiar kwasu, którego nie przetworzył organizm może szkodzić, bo odkłada się w formie toksycznej😥

    Dlatego właśnie przed wizytą tez chciałam porobić badania o których pisze Syllwia.
    Plus dodatkowo Lipidogram i ewentualnie INR, TT i APTT, tylko muszę zobaczyć czy w szpitalu przy cp już mi tego nie robili🤔
    Od pozytywnego testu biorę tylko metylowany 0.8, albo solgara albo doctorlife.Pytałam o to prof.Debskiego i powiedział, że szaleństwem jest branie 15mg.Co mnie zdziwiło to powiedział, że są najnowsze badania amerykańskie, które twierdzą, że po 2 tygodniach stosowania zwykłego kwasu osiąga się taki sam poziom jak metyli i to sposób koncernów na zarobienie na metylach, bo kobiety kupią wszystko, by mieć dziecko w obecnych czasach, gdy wiele par ma problem z płodnością.
    Z tego co wiem, nie ma większej dawki niż 0.8 oprócz 5mg na receptę.Ta 5mg to jednak zwykły, więc wydaje się, że 0.8 to najlepsze rozwiązanie.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I wszystko jasne😀 a możesz mi jeszcze podpowiedzieć dokładnie nazwę, ponieważ pani w aptece utrzymuje, że dawki 800 to mieszanki 400 zwykły kwas foliowy plus 400 aktywny🤦‍♀️ a doktor Life to ta sama dawka co pregna. Tylko ze pregna ma jeszcze dodatkowo witaminy😏 i ze jak chce 800 to mam kupić np solgara 400 sam aktywny i brać 2 dziennie, ale tylko po konsultacji z lekarzem😡

    age.png
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    I wszystko jasne😀 a możesz mi jeszcze podpowiedzieć dokładnie nazwę, ponieważ pani w aptece utrzymuje, że dawki 800 to mieszanki 400 zwykły kwas foliowy plus 400 aktywny🤦‍♀️ a doktor Life to ta sama dawka co pregna. Tylko ze pregna ma jeszcze dodatkowo witaminy😏 i ze jak chce 800 to mam kupić np solgara 400 sam aktywny i brać 2 dziennie, ale tylko po konsultacji z lekarzem😡
    Pani w aptece ma rację,każdy z nich jest połączeniem.

    Malina lubi tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Pani w aptece ma rację,każdy z nich jest połączeniem.

    Ann jak się w ogóle czujesz ? :)

    Malina lubi tę wiadomość

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Ann jak się w ogóle czujesz ? :)
    Dziękuję za troskę :) Mam straszne nudności, nawet nie wymiotuję często, ale mdłości o każdej porze i odbija mi się ciągle, jakbym miała stado żab w brzuchu. Wcześniej bolał mnie też żołądek, ale już minęło.Spanie to jeszcze taki objaw, mogę o każdej porze spać.

    Malina lubi tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Dziękuję za troskę :) Mam straszne nudności, nawet nie wymiotuję często, ale mdłości o każdej porze i odbija mi się ciągle, jakbym miała stado żab w brzuchu. Wcześniej bolał mnie też żołądek, ale już minęło.Spanie to jeszcze taki objaw, mogę o każdej porze spać.

    mdłości do dobry znak mimo wszystko :) dobrze, że ból żołądka przeszedł :) odpoczywaj należy Ci się:)

    Malina lubi tę wiadomość

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syllwia, jak wyniki i wizyta u lekarza?
    Mam nadzieję, że wszystko pomyślnie☺️

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    22.03 idę do szpitala. Co do mutacji to nie jest źle. Kwas foliowy metylowany i acard mam brać. Zwiększona dawka glucophage i monitoring w kolejnym cyklu u niego.

‹‹ 240 241 242 243 244 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ