X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam nadzieję, że obejdzie się bez szpitala. Czyli jednak ta laparoskopia wskazana😔 Choć z drugiej strony porobią wszystkie badania, posprawdzają co trzeba i znajdą przyczynę i jej rozwiązanie. Także wszystko w końcu się ułoży. Kiedyś ktoś mi powiedział, ze czasami musi być źle, żeby później było dobrze. Trzymam kciuki☺️
    Ja idę w następnym tygodniu na sono wiec pewnie w sprawie mutacji dostanę podobne zalecenia. O ile oczywiście sono wyjdzie dobrze😔

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Miałam nadzieję, że obejdzie się bez szpitala. Czyli jednak ta laparoskopia wskazana😔 Choć z drugiej strony porobią wszystkie badania, posprawdzają co trzeba i znajdą przyczynę i jej rozwiązanie. Także wszystko w końcu się ułoży. Kiedyś ktoś mi powiedział, ze czasami musi być źle, żeby później było dobrze. Trzymam kciuki☺️
    Ja idę w następnym tygodniu na sono wiec pewnie w sprawie mutacji dostanę podobne zalecenia. O ile oczywiście sono wyjdzie dobrze😔
    Miałam 2 lata temu sono po cp. Nic strasznego. No raczej będzie laparoskopia i dobrze. Wolę iść zrobić niż bujac się kolejny rok i dwa bez skutku...
    Myślę że wtedy człowiek jest dużo twardszy i jak uda się to jest jeszcze większa radość :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 16:32

    Malina lubi tę wiadomość

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homocysteina 8,34😭 zalecenie ok. 6 więc zaczynam walkę💪🏻 Muszę znaleźć jakieś dobre aktywne formy B6, B9 i B12🤔

    age.png
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Homocysteina 8,34😭 zalecenie ok. 6 więc zaczynam walkę💪🏻 Muszę znaleźć jakieś dobre aktywne formy B6, B9 i B12🤔
    Polecam solgar lub Dr Life.Kupuję na gemini, ale ja brałam tylko b12.Możesz kupić też Bkomplex

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak u was dziewczyny ?? Ja słuchajcie jestem po kolejnej wizycie na usg ( nie zapeszajac) I jest wszystko dobrze na ten moment ❤❤ widzialam jak odpycha się nóżkami do góry i rusza rączkami 🤩 udało się nawet ująć ucho 😄😄 przepływy krwi w porządku , serce pracuje jak trzeba , Pepowina okej .. o dziwo takie małe dziecko a prawie wszystkie narządy są uksztaltowane.. mierzy 3 cm z kawałkiem I jest mega ruchliwe . 💗 dzisiaj to 10 tydzien I 3 dzien . Jestem na prawde mega szczęśliwa i już serio tracilam nadzieje ze z jednym Jajowodem bedzie ciezko jak cholera . . Jednak wszystko jest możliwe . 3mam za was kciuki i nie poddawajcie sie ! Oczywiście o wszystkim bede informować na bieżąco 😊

    syllwia91, Niecierpliwa..., Malina lubią tę wiadomość

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Polecam solgar lub Dr Life.Kupuję na gemini, ale ja brałam tylko b12.Możesz kupić też Bkomplex

    Też tam kupuję😉 Ann brałaś, czyli teraz w ciąży już nie bierzesz, czy bierzesz mniejsze dawki, albo inne suplementy🤔 A pamiętasz może jakie dawki przyjmowałaś? I czy też obniżałaś homocysteinę.

    A tak w ogóle jak się czujesz😊 Mam nadzieje ze wszystko dobrze i mdłości już tak nie dokuczają😊

    Znalazłam bardzo fajny suplement Modulator Homocysteiny Witamina B6 P-5-P B7 Biotyna B9 Aktywny Kwas Foliowy B12 Metylokobalamina 120, tylko tam są spore dawki B6 bo 50mg, biotyny 2500 mgc i B12 500mgc😳 Kwasu foliowego akurat tylko 300 mcg ale przecież można dobrać 400😉
    Być może takie dawki przyjmuje się tylko do zbicia, a później suplementuje się witaminę B12 w normalnych dawkach wraz z innymi witaminami. Tylko ciezko znaleźć suplementy w których ormy metylowane witamin występują😔

    age.png
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie biorę B12, staram się jeść dużo produktów bogatych.Nie zdążyłam zbadać homocysteiny, choć sugerowała to genetyk.Prof. Dębski powiedział mi, że mam przestać robić badania, bo blokuję głowę tym nakręcaniem się.Tak zrobiłam i w środę na usg był 9t4d i wszystko było w porządku.
    Biorę folian, acard, d3, magnez i mam zastrzyki z heparyny, to już i tak dużo chemii.
    Nie biorę na razie też żadnych witamin kompleksowych dla kobiet w ciąży, wiem, że jak będzie czas na to, to mi zaleci.
    Trochę się boję też b12 w ciąży, bo czytałam różne badania.Na razie jest dobrze i tego się trzymam.

    Mdłości mam cały czas i najgorsze są nie rano tylko po południu i wieczorem.Teraz mam krople Annaketon i dzięki nim daję radę zjeść i utrzymać śniadanie w żołądku.Sa jednak takie dni, że sucha bułka z herbatą się nie przyjmuje.Najlepszym moim pokarmem jest arbuz :)Nie narzekam jednak na mdłości, dzięki nim, wiem, że jestem w ciąży:) Mogę dużo znieść, najważniejsze, zeby dziecko urodziło się o czasie zdrowe.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z zachowanym jajowodem, czy odczuwacie czasem ten bok ze strony cp?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Dziewczyny z zachowanym jajowodem, czy odczuwacie czasem ten bok ze strony cp?
    Przy każdej owulacji czuję to klucie, ale za każdym razem mniej niepokojąco.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fiorella82 wrote:
    Przy każdej owulacji czuję to klucie, ale za każdym razem mniej niepokojąco.

    Dzięki za uspokojenie
    u mnie pierwszy cykl na zielonym świetle i po prostu przeraza mnie ten bol z boku, ze jest zwiastunem czegoś złego.

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Dziewczyny z zachowanym jajowodem, czy odczuwacie czasem ten bok ze strony cp?
    Niecierpliwa, spokojnie, ja za każdym razem czułam ten bok przy ovu i przed okresem.Jak się cofniesz tu na forum w postach, to zobaczysz, że też się denerwowałam bardzo, to zupełnie normalne.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Niecierpliwa, spokojnie, ja za każdym razem czułam ten bok przy ovu i przed okresem.Jak się cofniesz tu na forum w postach, to zobaczysz, że też się denerwowałam bardzo, to zupełnie normalne.

    Dzięki :):)
    Jak się czujesz ?:)

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Dzięki :):)
    Jak się czujesz ?:)
    Lepiej,nie jest mi rano już tak bardzo niedobrze.Też dużo lepiej czuję się psychicznie, ale to pewnie tylko chwilowe i przed wizytą za tydzień znów zacznę panikować.Na szczęście teraz są święta, powolutku sobie sprzątam, planuję, co gotuję, ozdabia dom i czas szybciej mi leci.Chwilowo jestem też na L4, bo nie dawałam rady z mdłościami i spaniem.

    Malina lubi tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Dziewczyny z zachowanym jajowodem, czy odczuwacie czasem ten bok ze strony cp?

    Jestem właśnie w połowie trzeciego cyklu i mimo iż ciąża sama się wchłonęła, z prawej strony w miejscu cp odczuwam czasami lekkie ciągniecie, czy delikatne kłucie. I raczej nie jest to zależne od strony jajeczkowania, bo w pierwszym cyklu, mimo iż jajeczkowanie miałam z drugiej strony, to i tak odczuwałam po stronie cp kłucie. Teraz przy trzecim cyklu wydaje mi się ze częstotliwość jak i poziom bólu jest znacznie słabsze, ale jest😉

    Liczę sobie cykle na przemian, bo strasznie się boje starać w cyklach w których jajeczkowanie występuje po stronie cp. Boję się, że sytuacja sie powtórzy🥺 Choć i tak nie mamy wpływu na to który jajowód złapie jajeczko😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2019, 18:33

    age.png
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka, ale mi prof. Dębski powiedział, że może zdarzyć się owu 2 razy z tej samej strony.To nie jest tak, że owu jest naprzemiennie.
    Z mojego doświadczenia mogę napisać, że trzeba się po prostu pogodzić z możliwością cp, zamknąć oczy, przestać liczyć i po prostu kochać się ze swoim mężczyzną. To trudne, ale dopiero jak pogodzisz się z tym, że niewiele od Ciebie zależy to się uda.

    Malina lubi tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Malinka, ale mi prof. Dębski powiedział, że może zdarzyć się owu 2 razy z tej samej strony.To nie jest tak, że owu jest naprzemiennie.
    Z mojego doświadczenia mogę napisać, że trzeba się po prostu pogodzić z możliwością cp, zamknąć oczy, przestać liczyć i po prostu kochać się ze swoim mężczyzną. To trudne, ale dopiero jak pogodzisz się z tym, że niewiele od Ciebie zależy to się uda.

    Tu zgadzam się z AnnZ . jak byłam ostatnio u gina to nawet nie pytalam z której strony była owulacja żeby sobie niedokladac ekstra stresu.
    Może być dwa razy z tej samej, może naprzeciwlegly jajowod wylapac jajeczko. Matematyka nam tu niestety nie pomoże :(

    U mnie @ dalej brak brzuch już od tygodnia pobolewa a wczoraj to wręcz pewna byłam ze w końcu przyjdzie :) ale z drugiej strony hgc było w organizmie jeszcze na początku cyklu i tak dobrze ze owulacja wrocila mimo ze pozna:)
    W poprzednim cyklu byla ale zaburzona przez hormony i pecherzyk nie pękł całkowicie.

    Malina lubi tę wiadomość

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kochane jesteście😘 dodatkowe wsparcie od Was, od osób zupełnie obcych a mimo wszystko jednak bliskich, doskonale rozumiejących bez wątpienia podnosi na duchu😊

    Wiem, doskonale, że żadna matematyka, wyliczanie, planowanie nie pomoże i że wszystko siedzi w głowie. Powoli się z tym oswajam, jednak łatwe to niestety nie jest🥺 Ale na przykładzie Ann wiem że jest możliwe☺️

    Niecierpliwa a może ten brak @ wskazuje na ciażę🥰

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nastawiam sie specjalnie na pozytywny test, czuje się typowo okresowo :):)
    Ale moze miło sie zaskoczę :):)

    Niestety jesteśmy skazane na cp z tyłu głowy...
    Dlatego tak krzepiace sa historie o następnych zdrowych ciazach:)

    Malina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Dzięki za uspokojenie
    u mnie pierwszy cykl na zielonym świetle i po prostu przeraza mnie ten bol z boku, ze jest zwiastunem czegoś złego.
    Ja czekam właśnie na @ i po niej w końcu ruszamy że staraniami :-D Trzymam kciuki żeby Ci się udało dobrze zajść ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie biel :) ale biel jest lepsza nic cp :) wracam do porzadków, miłego dzionka :*

    syllwia91, Malina lubią tę wiadomość

‹‹ 241 242 243 244 245 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ