X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 21 lutego 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak szlam na operacje to myslalam ze wroce bez prawego, bomw prawym byl zarodek. Lekarz jednak go uratowal.
    Ciaze ze synkiem mialam z lewego jajnika. Wydaje mi sie, ze poronienie ktore mialam tydzien temu bylo wlasnie z jajnika prawego.

    Norka, Norka lubią tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • kasiuleks Autorytet
    Postów: 266 172

    Wysłany: 22 lutego 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anette bardzo mi przykro :*

    Anette lubi tę wiadomość

    h44e3e3kpp3ne81z.png
    03.08.11 - Aniolek 8tc cp
    22.01.15 - Aniolek 7tc
    19.06.15 - Aniolek - 5tc
    11.11.15 Aniolek - 6tc
    12.12.16 Aniołek - 7tc
  • justa24 Autorytet
    Postów: 4388 3748

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja równiez jestem po pozamacicznej i miałam usnięty jajowód no i jak widac udało m isię zajść w ciąże i to bez problemów :)

    bhyw2n0a5n2aiq1p.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem po pozamacicznej ...i chcialabym jak Ty Justa cieszyc zdrowa ciaza ..gratuluje ...i ciesze sie ze nadzieja jest !!

  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 13 marca 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez po pozamacicznej. Wyszlam wczoraj ze szpitala.
    Ciaza ( 6t + 4d) rozwijala sie prawidlowo w prawym jajowodzie,ktory stracilam.
    Przy tym, lewy nie jest w dobrym stanie. Lekarz mowi ze jest ryzyko ze taka sytuacja ie powtorzy za wzgledu na zly stan mojego (ostatniego) jajowodu.
    Mamy 6 miesiecy zeby zajcs w zdrowo ciaze, jesli sie nie uda, wysle nas na IN VITRO za wzgledu na moj wiek (35).
    To byla moja pierwsza ciaza. Chcialabym 2 dzieci ..... i wierze,ze nam sie uda.

    Anette lubi tę wiadomość

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 18 marca 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :)
    Krótka historia: Jestem po in vitro, transfer zarodka miałam 23.02.2014. Moja beta była nie za duża ale ładnie przyrastała, no i w 15dpt była 250 a 17dpt była 288. Podejrzenie CP. 20dpt beta 300. Zarodka nigdzie nie widać od 13 dnia po transferze. W macicy było czystto a beta przyrastała powolutku. 22 dni po transferze beta spada do 212. Nadal na usg nic nie widać. Prawdopodobnie ciąża zanika i uniknę laparoskopii.
    No i teraz moje pytanie. Kurcze nie znam grupy krwi męża, Jeśli między nami w takim przypadku powstałby konflikt serologiczny to czy ja muszę brać jakieś leki?

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 18 marca 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniaa wrote:
    Witam dziewczyny :)
    Krótka historia: Jestem po in vitro, transfer zarodka miałam 23.02.2014. Moja beta była nie za duża ale ładnie przyrastała, no i w 15dpt była 250 a 17dpt była 288. Podejrzenie CP. 20dpt beta 300. Zarodka nigdzie nie widać od 13 dnia po transferze. W macicy było czystto a beta przyrastała powolutku. 22 dni po transferze beta spada do 212. Nadal na usg nic nie widać. Prawdopodobnie ciąża zanika i uniknę laparoskopii.
    No i teraz moje pytanie. Kurcze nie znam grupy krwi męża, Jeśli między nami w takim przypadku powstałby konflikt serologiczny to czy ja muszę brać jakieś leki?
    przy konflikcie serologicznym najważniejsza jest grupa krwi kobiety, jeżeli rh jest ujemny czyli rh-, podaje się jakiś specjalny lek po porodzie lub poronieniu, ale w przypadku poronienia (tu nie jestem pewna) dopiero od któregoś tygodnia pierwszego trymestru, tak czy inaczej najważniejsza jest Twoja grupa krwi czyli jeśli masz + jesteś bezpieczna

    Moniaa lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 18 marca 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy w przypadku kiedy moj a grupa jest AB - a mojego M AB + to bedzie problem z ciaza ?

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 18 marca 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no to super.. Ja mam 0Rh+ więc nic mi nie grozi i nic nie muszę przyjmować :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2014, 20:14

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 18 marca 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bisca....macie komflikt. Powinnas juz na poczatku ciazy dostac lek w zastrzyku. Powiedz o tym swojemu gin.
    Ja dostalam (mam A rh - ), zaraz po rozpoznaniu pozamacicznej, tak samo jest przy poronieniach. U nas ( mieszkam w Niemczech) pytaja tylko czy kobieta ma rh ujemne i podaja ten cudowny specyfik ;)

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 19 marca 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah, ok dzieki.
    Rzeczywiscie dostalam zastrzyk przed operacja.

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 19 marca 2014, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy są wśród was te, krórym nie potrzebna była laparo, a ciąża wchłoneła się samoistnie i organizm się oczyścił. Ile to mniej więcej czasu trwało? kiedy rozpoczęliście ponowne starania??

  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 20 marca 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sorry, w moim przypadku 6 TYG i 4D ciaza "zywa" i dobrze rozwinieta. Nie bylo szans, zeby organizm sam sobie z "tym" poradzil, operacja byla kwestia zycia lub smierci.....

    Sama sie zastanawiam nad tym, jak dlugo organizm wroci de "siebie" i kiedy wroci normalny cykl. 4 dni po operacji chyba dostalam miesiaczke bo trwala tyle co normalna miesiaczka i bol jak w czasie miesiaczki (tylko mocniejszy)
    Jezeli ze 28 dni miesiaczka wroci to zaczynamy starania !

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • karen85 Ekspertka
    Postów: 179 74

    Wysłany: 31 marca 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BISCA lekarze mówili że możesz zaczynać od owego cyklu?

    Mi kazali czekać 3 miesiące i po 3 miesiącach zrobić badanie HSG. Trochę się go boje, bo podobno jest dość nieprzyjemne i niekiedy bolesne. Poza tym słyszałam, ze to badanie utrudnia zajście w ciążę. Miałyście takie badanie po CP?

    bl9csg18q9opjj7y.png
  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 31 marca 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Karen, moj lekarz cos wspominal o 3 miesiacach przed operacja ale podczas operacji okazalo sie ze moj drugi jajowod nie jest w dobrym stanie. Chyba wodniak. Lekarka powiedziala ze byl zrosniety przy macicy i ze zrobila naciecie zeby ewentualnie umozliwic przejscie zarodka z jajowodu do macicy. Jest jednak ryzyko ze sie zrosnie wiec mowa byla o miesiacu. Wiecej dowiem sie 18/04 bo mam wizyte pooperacyjna i wtedy dowiem sie czy pojde n'a badanie HSG czy nie. Troche sie go boje. Ale z tego co zrozumialam, mam 6 miesiecy zeby zajsc ponownie w ciaze ( ryzyko cp oczywiscie jest ale mnie jasez niz za 6 miesiecy bo zrosty) wiec nie ma czasu do stracenia. Pozniej in vitro...

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • karen85 Ekspertka
    Postów: 179 74

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli u Ciebie trzeba się spieszyć! Daj znać co Ci powiedział lekarz. A jak się czujesz? Jesteś trochę dłużej po zabiegu niż ja. Miałaś operację podobną do cesarki(nie wiem jak się ona nazywa), czy laparoskopię?

    Moja wizyta kontrolna dopiero 30.04. Zapytam, czy możemy wcześniej kombinować. Mi lekarz najpierw przed a później po zabiegu potwierdził, że 3 miesiące czekania i już, ale nie wyjaśnił mi dlaczego. Liczę na to, że wszystko ładnie się pogoi i kto wie, może lekarz zmieni zdanie:)

    Teraz skupiam się na znalezieniu nowego ginekologa w Gdańsku. Może jest ktoś z gdańska, czyj ginekolog bardzo dobrze sprawdził się po CP?

    bl9csg18q9opjj7y.png
  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Karen, ciaza usunieta laparoskopijnie. Wczoraj minely 3 tygodnie od operacji. Czuje sie ok. Pierwsze dni nie bylo wesolo bo bolalo no i rana w sercu byla swieza. Po tygodniu bylo juz ok. Poszlam nawet do pracy przed koncem zwolnienia.
    A ty jak bylas operowala ?
    Niestety nie moge poradzic zadnego lekarza bo mieszkam za granica... Ale sproboj n'a innych watkach, n'a pewno ktos ci poradzi dobrego lekarza.
    Milego dnia :-)

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • karen85 Ekspertka
    Postów: 179 74

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam laparoskopie. Jutro idę zdjąć szwy. Czuję się już lepiej, więc też wybieram się wcześniej do pracy, bo w domu zaczynam świrować. Co chwilę łapie jakieś doły;/ No ale trzeba się wziąć w garść:)
    Miłego dnia :)

    nnnn.26 lubi tę wiadomość

    bl9csg18q9opjj7y.png
  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez chwilamai ogarnia smutek, zwlaszcza jak mysle, w ktorym tygodniu bylabym ciazy gdyby ......
    No ale walcze ze smutnymi myslami i robie wszystko, zeby sobie uprzyjemnic ten okres. Kupilam sobie drogie perfumy, torebke, ubrania, fryzjer, manicure itd (moja karta bankowa pewnie sie modli zebym przestala sie smucic hahaha !)
    Zaplanowaliscmy wakacje na lato i kilka fajnych weekendow w maju. Jest OK;
    Co mnie meczy to tylko, ze tak dlugo trzeba czekac na ta wieyte i nie wiem co mnie po niej czeka, no ale pozyjemy, zobaczymy.
    bedziemy w kontakcie. Dam Ci zanc co i jak po wizycie ;)

    milego dnia!

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • karen85 Ekspertka
    Postów: 179 74

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba pójdę za Twoim przykładem i na pierwszy rzut będzie fryzjer:)
    Czekam na dobre wieści!

    Wszystkiego dobrego :)

    bl9csg18q9opjj7y.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ