X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh dziewczyny sprowadziłyście mnie dziś na ziemię...
    Miałam dziś mega wk**wa bo mnie kardiolog olał i łażę zła cały dzień, ale jak czytam o waszych problemach to mi smutno i stwierdziłam że się przejmuje i wkurzam na jakieś bzdury zamiast się cieszyć ciążą o którą przecież tyle walczyłam...

    Anko mam nadzieję że niedługo odzyskasz odrobinkę optymizmu i zaczniesz działać bo prędzej czy później musi się udać :)
    Myślę że skoro miałaś te wszystkie badania na infekcje i hsg to był po prostu przypadek i następnym razem wszystko pójdzie ok no ale o powodach pozamacicznej najlepiej pogadać z lekarzem zwłaszcza że niby wszystko jest w porządku <3

    moremi lubi tę wiadomość

  • karen85 Ekspertka
    Postów: 179 74

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka gratuluję maleństwa:) Widzę że sporo przeszłaś...zazdroszczę Ci że masz już to wszystko za sobą i wierzę, że każda z nas podzieli Twój los :)

    Podejrzewam, że ten wk**w to trochę zasługa "hormonków" :)

    Wszystkiego dobrego <3

    Anko, Anoolka lubią tę wiadomość

    bl9csg18q9opjj7y.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anko ja też miałam pierwszą pozamaciczną...tzn były podejrzenia, bo przy laparotomii jej nie znalezil, prawdopodobnie sama sie poroniła. Po 5 mscach zaszłam w kolejną ciążę, ale niestety zakończyła się w 10 tyg, bo tarczycę miałam złą. Ale u mnie też był to przypadek, CPM przydarzyć się może każdej, powtarzam KAŻDEJ zdrowej kobiecie. Ja nie miałam HSG bo lekarz powiedział, że za młoda jestem(najmłodszej której robił miałam 35 lat i latami starała się o dziecko). Pewnie gdybym miała normalnego lekarza, to wcześniej by mi zrobili tarczyce i na bank uratowałabym stracona ciąże :) teraz jestem już dwa tygodnie po zabiegu i wierzę, że teraz już się uda donosić :)
    Życzę Wam szczęścia kochane moje :*

    moremi, karen85 lubią tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karen85 wrote:
    Anoolka gratuluję maleństwa:) Widzę że sporo przeszłaś...zazdroszczę Ci że masz już to wszystko za sobą i wierzę, że każda z nas podzieli Twój los :)

    Podejrzewam, że ten wk**w to trochę zasługa "hormonków" :)

    Wszystkiego dobrego <3
    Jasne że podzielicie mój los bo walczycie o dzieciaczka :)

    Mam koleżankę która chodzi i biadoli że nie może zajść w ciążę i praktycznie nic z tym nie robi. Jak jej dałam namiary na super lekarza to mi powiedziała że ona będzie płacić za wizyty jak będzie pewna że zajdzie w ciążę (kase ma)..........
    Morał jest taki że dzieci nie mają Ci co się nie starają a tak to prędzej czy później się uda :) Więc trzymam kciuki za Was dziewczyny <3

    A jeśli chodzi o moje nastroje to masz rację że to chyba hormonki ;)

    Magic lubi tę wiadomość

  • karen85 Ekspertka
    Postów: 179 74

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolko a mogę wiedzieć skąd jesteś? Pytam, bo obecnie też szukam dobrego lekarza i może skorzystałabym zamiast Twojej koleżanki :)


    bl9csg18q9opjj7y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olsztyn a Ty? Pewnie drugi koniec Polski ;)

  • karen85 Ekspertka
    Postów: 179 74

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdańsk :)

    bl9csg18q9opjj7y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze we Wrocławiu poproszę jakiegoś mistrza....

  • karen85 Ekspertka
    Postów: 179 74

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    odebrałam dzisiaj wynik histo-pat "coagula cruenta et tellae necroticae"
    nie wiem co to znaczy...nigdzie nie znalazłam tłumaczenia, może ktoś zna się lepiej na łacińskich nazwach?

    Dowiedziałam się poza tym, że lekarz który przyjmował mnie na izbie przyjęć, którego wspominam najmilej z całego personelu szpitala, ale nie mogłam znaleźć nigdzie jego danych, jest jednym z 3 wysoko ocenianych lekarzy, których sobie znalazłam do sprawdzenia.

    Zapiszę się do niego w maju :)

    bl9csg18q9opjj7y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karen85 wrote:
    Gdańsk :)
    Nie tak daleko ale myślę że w Gdańsku znajdziesz niejednego dobrego lekarza ;)
    tak w ogóle proponuje Wam szukać dobrych lekarzy w internecie, bo opinie koleżanek nie zawsze są obiektywne a jak się przeczyta kilkadziesiąt opinii to w miarę wiadomo czy lekarz jest dobry czy nie :)

    A jeśli chodzi o wynik hist-pat to nie mam zielonego pojęcia no ale lekarz Ci powie czy dobry czy zły :)

  • karen85 Ekspertka
    Postów: 179 74

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka moje koleżanki nie miały problemów z zajściem i ogólnie z ciążą, więc nawet ich nie pytałam. Szukałam ginekologa tylko w necie i wybrałam 3 którzy mieli najlepsze opinie na różnych forach. Ten który mnie przyjmował miał najlepsze, więc zostanę przy nim, zwłaszcza, że miło go wspominam.

    Przyszedł do mnie po zabiegu i wszystko mi dokładnie wytłumaczył co się działo, co usunęli, co znaleźli i zapytał, czy chcę zadzwonić do męża, bo pewnie się martwi. A później już go nie spotkałam :(
    I dopiero na wynikach badań pojawiło się jego nazwisko :)

    A jak Tobie przebiega ciąża? Duże miałaś mdłości? Już chyba minął ten najgorszy okres? :)

    Anko a jak Ty się czujesz?

    bl9csg18q9opjj7y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anko chyba usunęła konto.........:( :(

    A ja mdłości praktycznie żadnych nie miałam, natomiast dopadła mnie arytmia ciążowa i jest ona bardzo uciążliwa. Byłam ze skierowaniem u kardiologa i się go pytałam czy mnie przyjmie to był wielce zdziwiony i z pretensjami do mnie czemu skierowanie jest pilne skoro nic mi nie jest i że to jest normalne w ciąży :/ Jutro do niego idę na wizytę ale od razu mnie uświadomił że nie podniesie mi dawki leku który przepisał mi rodzinny i ta dawka jest za mała :( Mam nadzieję że chociaż holter mi zrobi to pójdę wtedy prywatnie do innego kardio bo jest naprawdę ciężko :(
    Ehh uroki ciąży ;)

  • karen85 Ekspertka
    Postów: 179 74

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba faktycznie usunęła konto:( Coraz mniej nas, chociaż i tak było nas mało...

    Wredny ten lekarz ;/ No to nie dziwię sie, że bylaś zła. Nie lubię takich.

    Ale i tak uważam że masz fajnie:) A tego wrednego pana - no cóż trzeba przeżyć :)

    Miłego wieczoru <3

    bl9csg18q9opjj7y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karen85 wrote:
    Chyba faktycznie usunęła konto:( Coraz mniej nas, chociaż i tak było nas mało...
    A mi się wydaje że na całym wątku "poronienie" jest strasznie dużo dziewczyn niestety. Jak przyszłam tu w lato to dziewczyny dochodziły sporadycznie...Ale tak podobno jest że w lato jest o wiele mniej poronień.
    Też Ci życzę miłego wieczoru <3

  • karen85 Ekspertka
    Postów: 179 74

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodziło mi o to, że dziewczyn po cp jest mało na tym forum. Ogólnie patrząc - to dobrze, zwłaszcza, że tak jak napisałaś - dziewczyn, które poroniły jest niestety dużo...

    Cieszę się w takim razie, że idzie lato:) Może i u mnie się w tym czasie rozpogodzi :)

    bl9csg18q9opjj7y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja jak na złość nie mogłam zajść w lato chociaż lekarz mówił że to by było najlepsze wyjście bo nie ma tylu chorób itp.
    Może Tobie się uda :)

    karen85 lubi tę wiadomość

  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! mam nadzieje ze wszystkie spedzilyscie milo Swieta.
    Ja mam w koncu chwilke, zeby Wam napisac o ostatniej wizycie u lekarza.
    Wiec sprawa wyglada nastepujaco : od natepnego cyklu mam zielone swiatlo na nowe starania ale lekarka podkreslila wysokie ryzyko ponownej cp. Wynika to z tego ze ten moj pozostaly jajowod byl "zatkany" przy macicy. ona to "naprawila" przy laparoskopi, jedak nie wie jak ten jajowod wyglada w srodku .....
    Mam zlecone rowniez badanie na droznosc; mam je wykonac miedzy 3 A 6 miesiecy (mam sama zdecydowac, w ktorym cyklu)
    Opcje sa takie : zajde w zdrowa ciaze przed badaniem na droznosc i wszystko bedzie ok (to jest moja ulubiona opcja usmiech.gif ; moge rowniez zajsc w cp, wtedy od razu laparoskopia, usuniecie ciazy, jajowodu i in vitro; jesli nie zajde w ciaze przed badaniem a ono wykaze droznosc, bede miala ok 6 do 10 miesiecy od badania na zajscie. Jesli badanie wykaze niedroznosc, trzeba bedzie usunac jajowod i przejsc do in vitro
    w sumie mam bardzo slabe szanse na zdrowa naturalna ciaze. Martwi mnie troche to , ze sporo wskazuje na to,ze bede musiala ponownie prezchodzic laparoskopie i narkoze a tego nie cierpie smutas.gif
    zdaniem lekarki, stan moich jajowodow jest wynikiem przebytej chlamydii. Mam zlecone badanie w tym kierunku .... Nigdy nie mialam zadnych niepokojacych objawow .....
    Pocieszajace jest to, ze wg lekarki, jestemy idealnym przypadkiem na in vitro poniewaz nasz problem jest tylko w jajowodach, ktore sie omija przy in vitro. Pozatym wszystko inne u Nas ok (hormony, nasienie itd)
    No coz, po tym wszystkim moja niecierpliwosc na kolejne proby sie nie zmnizjszyla oczko.gif oby do nastepnego cyklu !!!!

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • karen85 Ekspertka
    Postów: 179 74

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to będę trzymała kciuki za najbliższy cykl :) Może nie będzie tak źle, skoro udrożnili wszystko przy laparoskopii. Chyba tak szybko się nie zablokuje...

    Z tego co czytałam to chlamydia jest "cwaną" choroba, bo praktycznie nie daje objawów a potrafi ostro namieszać :/

    Nie życzę powodzenia, żeby nie zapeszać, ale będę zaglądać jak idą starania <3

    bl9csg18q9opjj7y.png
  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Karen. Dzieki za wsparcie.
    A co u Ciebie, jak sie czujesz ?
    Pozdrawiam i milego dnia zycze wszystkim Pania :-)

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • schola Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny wiem że wtrącam sie w dyskusję ale chciałabym Wam zadać kilka pytań. Czy podczas ciąży pozamacicznej miałyście jakiekolwiek objawy ciążowe? nabrzmiałe, powiększone piersi,lekko powiększony brzuch, mdłości/wymioty?. Pytam bo się martwię jestem w 7 tyg ciąży a wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień, potwornie boli mnie lewy jajnik ale przy tym towarzysza mi wszystkie ww. objawy ciążowe. Czy to normalne ze boli tylko jedna strona?

    ptak-dziecko.gif
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ