X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 13 marca 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakreconaŻona wrote:
    Netka90 ja miałam betę ponad 1000 i lekarz nic nie widział nawet jak przyjechałam do szpitala z silnym krwawienie do brzucha już. Dopiero w trakcie laparoskopii ją znalezli w jajowodze, który pękł przez nią. A gin do którego chodziłam zamiast tego widział na drugim jajnika torbiel wielkości ponad 8cm.... Usg niestety czasem zawodzi albo brak doświadczenia zeee strony lekarza podczas obrazowania...

    Ps. O ciąży dowiedziałam się na kilka min przed operacją.

    U mnie przy becie 800 5 lekarzy w tym ordymator nic nie widzieli. Dopiero zwykly asystent lekarza jak robił mi usg stwierdził że coś jest na rzeczy i parę godzin później miałam laparotomie

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 13 marca 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyt nie popelnij tego błędu co ja. Ja byłam w takim stanie że nie wiedziałam o co pytać. Jedyne co to lekarz zalecił hsg ale wspomnial o tym od razu po operacji. Inny który mnie wypisywal powiedzial tylko żeby poczekac z seksem do pierwszej @ i starania zacząć za 3 miesiące.

    Czytasz tu dużo naszych historii zrób sobie kartkę, spisz o co masz zapytać. Bądź mądrzejsza ode mnie i nie daj się zbyć.

    Zresztą oni oglądali Cię od środka więc mogą Ci bardzo dużo powiedzieć.

    Powodzenia, trzymaj się. Kiedyś nam się uda <3

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie miałam to samo. Młodziutki lekarz od razu stwierdził, że coś jest na rzeczy nie tak jak powinno, że mój cały brzuch jest wypełniony krwią. A 3 dni wcześniej kiedy już zaczęłam się tą krwią wypełniać lekarz z 25 letnim doświadczeniem nie widział kompletnie nic...

  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 13 marca 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda gadać o tych lekarzach, gdybym ja wykonała tak swoją pracę to zostalabym zwolniona. Lekarze za to mogą wszystko

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 13 marca 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam właśnie o sono hsg, tylko nie wiem czy gdzieś w Rzeszowie wykonują to badanie, nie mogę nic znaleźć na ten temat, wszędzie jest mowa o zwykłym hsg

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 13 marca 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i może rzeczywiście zrobię sobie badania na chlamydię, za jakiś czas będę u gina to popytam co on by mi zalecił

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    netka90 wrote:
    Słyszałam właśnie o sono hsg, tylko nie wiem czy gdzieś w Rzeszowie wykonują to badanie, nie mogę nic znaleźć na ten temat, wszędzie jest mowa o zwykłym hsg


    Bo mało gdzie robią sono hsg. Ja jak szukałam w 3mieście na nfz i prywatnie to wszyscy mieli z rtg. Nie wiem jaka jest różnica ważne, że jestem już po badaniu...naważniejsze, żeby dali jakieś znieczulenie albo coś przeciwbólowego. Bo mnie bolało masakrycznie całe szczęście trwa to dość krótko.

    Kinga9146 lubi tę wiadomość

  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 13 marca 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak patrzę teraz na cennik to tam są różne typy tych badań, chmaydia IGA, IGM, IGG, nie znam się na tym... trzeba zrobić wszystkie?

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 13 marca 2016, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    netka90 wrote:
    Jak patrzę teraz na cennik to tam są różne typy tych badań, chmaydia IGA, IGM, IGG, nie znam się na tym... trzeba zrobić wszystkie?
    Mi lekarz mówił o wymazie z szyjki macicy.

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • Stópka Autorytet
    Postów: 556 766

    Wysłany: 13 marca 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    mam do Was pytanie: jakie mialyscie objawy prży ciąży pozamacicznej?
    U mnie właśnie zachodzi takie podejrzenie, przyrost bety po 48h jest zaledwie w okolicach 45%, progesteron na poziomie 8,89 i co jakiś czas odczuwam ból w jednej części podbrzusza...
    Wizytę u lekarza mam dopiero jutro ok. 21ej, a ja tu zaraz zwariuje od myślenia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 14:44

    Stópka
    Aniołek [*] 04.07.2015 r.
    Aniołek [*| 15.03.2016 r.
    Mutacja MTHFR C677T, A1298C.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stópka Ja w związku z tym, że nie spodziewałam się ciąży (wg lekarza miałam torbiel bo pęcherzyk nie pękł i miała jakieś 8cm) nie robiłam badań BhCG. W dniu miesiączki miałam znikome plamienie, test wyszedł negatywny.

    Dopiero koło 5/6tyg ciąży (o której nie wiedziałam, więc ciężko mi nawet podać na jakim dokładnie byłam etapie) bardzo źle zaczęłam się czuć. Zatykały mi się uszy (zaczęło mi spadać ciśnienie), byłam bardzo zmęczona (ale nie śpiąca), bolało mnie podbrzusze (miałam uczucie parcia/rozpierania), cały czas plamiłam. Do szpitala trafiłam jak chlusnęło ze mnie żywo czerwoną krwią. Ty nie musisz mieć nawet takich objawów bo ja prawdopodobnie kilka dni chodziłam z ciążą uszkadzającą jajowód stąd wszystkie te nieprzyjemne objawy były.

    Z całego serca życzę Ci, żeby nie była to CP. Trzymam kciuki. Daj znać jak się sytuacja rozwinie.

  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 13 marca 2016, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przyrost bety przy pierwszym i drugim pomiarze było ok. Potem beta spadła miałam ciemnobrunatne plamienia, niski progesteron 8,5, kłucie po prawej stronie. Potem trafiła do szpitala ze zdiagnozowany poronieniem. Zrobiono mi lyzeczkowanie. Poinformowano że mam torbiel na prawym jajniku ale żeby się tym nie przejmować bo jest mała.
    Po tygodniu od zabiegu poszlam do swojego lekarza, który stwierdził płyn w zatoce doguglasa, nadal bolaly mnie piersi więc kazał zrobić bete. Okazało się że jest wyższa niż przed zabiegiem. Tego samego dnia dostałam okropnego bólu prawej strony, duszności i trafiła na SOR z diagnozą peknietej torbieli. Potem w końcu dopatrzył się ciąży po prawej stronie. Laparotomia uratowali jajowód i tyle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 15:37

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • rozka Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 13 marca 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie obawy były nastepujące, zmeczenie, senność oraz nerwowośc oraz delikatne gniecenie w lewym jajniku oraz uczucie parcia w podbrzuszu i lędzwiach przy wykonywaniu jakich kolwiek czynnosci plamiłam potem zaczeło sie ledkie krwawienie na przemian z palmieniem w dniu kiedy wylądowałam w szpitalu miałam bardzo ostry ból brzucha nie mogłam dość nawet do toalety ani sie ubrac jak pogotowie przyjechało :( na wizycie kontrolnej lekarka nie widziała ciązy lecz tez torbiel na prawym jajniku w lewym nic nie było widac ale stwierdzono z jeszcze moze byc za wczas miałam brac dupka i powtórzyć bete ale niestety nie zdążyłam, niestety jajowód nie został uratowany

    aniołek
  • Stópka Autorytet
    Postów: 556 766

    Wysłany: 13 marca 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za pomoc.

    Stópka
    Aniołek [*] 04.07.2015 r.
    Aniołek [*| 15.03.2016 r.
    Mutacja MTHFR C677T, A1298C.
  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 13 marca 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stópka
    U Ciebie wcale nie musi to być ciąża pozamaciczna. Czytalam że przyrost może być ciut niższy. Warto wtedy się do stymulować progesteronem

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
  • Stópka Autorytet
    Postów: 556 766

    Wysłany: 13 marca 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oreore wrote:
    Stópka
    U Ciebie wcale nie musi to być ciąża pozamaciczna. Czytalam że przyrost może być ciut niższy. Warto wtedy się do stymulować progesteronem
    Mam taką nadzieję, że to nie okaże się jednak CP, ale zobaczymy jutro wieczorem.

    Stópka
    Aniołek [*] 04.07.2015 r.
    Aniołek [*| 15.03.2016 r.
    Mutacja MTHFR C677T, A1298C.
  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 13 marca 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jedynym objawem cp było plamienie. Dostałam @ w terminie a poźniej utrzymywało się ciągle to plamienie. Progesteron miałam bardzo niski, nieco ponad 4. Przyrost bety słaby, w dniu @ 8,7, po 13 dniach 421.Jak poszłam do gina po tej właśnie @ nie było śladu że może być to jakakolwiek ciąża, wszystko wyglądało tak, jakby rozpoczął się nowy cykl, miałam nawet pęcherzyki na jajnikach, macica nie była powiększona, dlatego lekarz nic nie podejrzewał, dopiero po 2 tygodniach jak beta wzrosła wszystko się zaczęło. W ogóle to uznali mnie za nietypowy przypadek ;/

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Netka u mnie poczatek historii jest taki sam. Termin @ i krwawienie. Troche inne niz zwykla miesiaczka ale trwa 4 dni. Nie robie testu. Potem od razu plamienia, bol brzucha delikatnie jak na okres zwykle po lewej stronie. Co jakis czas mam wrazenie ciezkich piersi. Po 10 dniach plamen robie test zeby wyklyczyc poronienie. Pozytyw. Od razu usg ale nic nie widac. Beta wychodzi ponad 900 i co najdziwniejsze po 48h przyrasta o 70%. Na usg lekarz nie widzi nic. Kieruje do szpitala i tam na lepszym sprzecie potwierdzenia- ciaza w lewym jajowadzie. Niesty moj prxypadek pokazuje ze piekny wzrost bety tez nie gwarantuje ze jest ok.

    Nella96 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oreore w szpitalu lekarz nie wiele mi powiedzial. Tyle co na wypisie. Kazal mi z wynikami isc do mojego lekarza. W sumie rzeczywiscie do swojego mam zaufanie wiec to z nim chce omowic dalsze mozliwosci.

  • Oreore Przyjaciółka
    Postów: 153 24

    Wysłany: 18 marca 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy słyszałyście, żeby krótko po hsg znów pojawiła się ciąża pozamaciczna?

    07.02.2016 - Aniołek ciążą pozamaciczna 6 tydz.
    18.04.2016 -sonohsg - prawy jajowód uszkodzony, lewy udrożniony
    *problem męski morfologia 0%, defragmentacja 79%
    30.08.2017 - zaczynamy przygodę z in vitro (GRAVIDA)
    05.2018 - przenosiny do nOvum Warszawa
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ