X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Genetyczne badanie "materiału" po poronieniu
Odpowiedz

Genetyczne badanie "materiału" po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 16 lutego 2018, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś



    wiesz ciżemko byłam u gentyka w novum w gadansku nie byl w stanie mi okreslic co tak naprawde ztym kariotypem sie dzieje. nie sa to wady ze tak napisze tradycyjne jest to bardzo niespotykany karityp. byz moze tylko prez niego poraniam . mamy jedno dziecko wiec jak ja to sobie mowie udało sie cud szczescie
    i teraz ginekolog mowi ze poprostu trzeba probowac nie wiem nie mam pojecia.

    czy Ty Ciżemko mozesz mi polecic jakiego s genetyka z gdanska bo do gdanska bo najblizej mi do gdanska czy moge liczyc na wykonanie badan jakis na nfz oczywiscie nie morfologi

    thgfcsqvu04h8c8a.png
  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 16 lutego 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Ciżemko taki wyszedł mi wynik kariotypu

    witajcie czy ktos mi pomoze w interpretacjii wyniku kariotypu. nieprawidłowy karioty płci żenskiej

    we wszytskich baanych komórkach stwuerdzono wzajnemna zrównoważoną translokacje pomiedzy chromosoami 4 i 10. punkty pekniec okreslono jako 4q21.3 i 10q25.2.

    thgfcsqvu04h8c8a.png
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 16 lutego 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedyną jaką miałam konsultację genetyczną to była pani Renata Posmyk i miałam ją zagwarantowaną w pakiecie badań który robiłam w testDNA. Tuta jest spis lekarzy którzy ponoć mogą pomóc jeśli chodzi o mutację genetyczne. Osobiście ze spisu lekarzy, byłam tylko u dr Suchanek ale nie w związku z mutacjami, co do reszty to ich nie znam więc nie doradzę kto jest najlepszy i czy lista jest dalej aktualna.

    Genetyk Invicta Gdańsk
    ginekolog dr Klimaszewski
    dr Wojtkiewicz
    dr Kicińska
    hematolog,kardiolog,internista-Profesor Górski
    ginekolog dr Szczyptańska-invicta
    genetyk dr Ochman invicta gdańsk
    ginekolog Piątkowski
    Immunolog dr Suchanek
    ginekolog dr Tomasz Skweres -Gameta

    Co do kariotypu to niestety ale Twój wynik kompletnie nic mi nie mówi :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2018, 12:40

    toyotarav4 lubi tę wiadomość

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 16 lutego 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciżemks dzęki no własnie widzisz ten mój kariotyp nikomu nic nie mówi nie wiem gdzie mam napisac jego wyniki zeby ktos mogł z niego coś odczytac.

    na tym etapie zamowiłam badanie na testy dna odtsawiam luteine i czekam na dalszy rozwoj sytuacji mam ogromna nadzieje ze bedzie to szlo szybko i bede w stanie zauwazyc material do pobrania tego obawiam sie najbardziej.
    wlasnie tez mam miec rozmowe z genetykiem po zrobieniu badan materialu popronnego ... czy jestes zadowolona z wizyty tel z Pania doktor genetyk

    thgfcsqvu04h8c8a.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 16 lutego 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,wczoraj po prenatalnych 13t dowiedzialam się ze serce nie bije i jest o trzy tygodnie za mało. To trzeci Aniołek poszedł do nieba. Ogolnie nic mnie nie boli, mam sie zglosic w poniedzialek wieczorem do szpitala dostac tabletke. Tym razem zrobimy badania genetyczne moze cos wniosa do dakszych badan, chce poznac plec aby ubiegac sie o 8tyg urlopu. Boje sie tylko ze poronie przez weekend i nie bede umiała pobrac materiału, albo pobiore caly a szpital pozniej nie wyda mi karyt ur. Martwego dziecka bo powie ze nic nie ma, boje sie ze cis pojdzie nie tak a zalezy mi na badaniu gen i urlopie od pracy. Czy te z Was ktore ronily w domu mialy wczesniej bole, czy wszytko moze sie szybko wydarzyc?

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 16 lutego 2018, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, przykro mi, że doświadczasz to przykre wydarzenie. Co do urlopu macierzyńskiego nie musisz się obawiać bo tak jak było to napisane w poprzednich wątkach, należy Ci się. Myślę, że przez weekend nie powinna się wydarzyć akcja poronna ale oczywiście jeśli tylko poczujesz bóle udaj się do lekarza. Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o poronienie w zaciszu domowym, musiała byś przejrzeć forum lub tutaj wątki czy któraś dziewczyna opisywała sytuację. Co do szpitala to jak pisałam wcześniej poinformuj żeby zabezpieczyli dla Ciebie materiał. U mnie w szpitalu to była nowość i sami zaciekawieni lekarze dopytywali jakie badania będę robić itp. i mimo że był to grudzień to byłam 1 osobą, która taką prośbę w tym roku miała w tym szpitalu. Niestety niewiedza szpitala skutkowała tym, że materiał potem w laboratorium dzielili 50/50 bo nie zostawili sobie próbki do przebadania histopatologicznego więc ważne jest żeby zaznaczyć żeby dla Ciebie była odrębna próbka. Dużo sytuacji było opisanych na forum więc się cofnij i poczytaj wcześniejsze wątki i jeśli masz dalej pytania to pisz.

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciżemka co możesz powiedziec o dr Suchanek??Jedyny immunolog w Trójmiescie . Idę do niej prywatnie i zastanawiam na co moge liczyć.Jeśli chodzi o genetyka to invicta ma dosyc krótkie terminy . SiSi11 Ja roniłam w domu ale to było puste jajo także w sumie nie było co zabezpieczać. W szpitalu po podaniu leków poronnych robią taki jakby uchwyt z bandaża ze jak siusiasz to wszystko przelatuje przez ten bandaż. Wiec jak poczujesz ze boli brzuch najlepeij tak zrobić a potem do lekarza.Bardzo Ci współczuje, że masz to przed sobą ale trzeba być twardym.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastaw się na pewno na opóźnienie. Tyle razy ile byłam to za każdym razem było duże opóźnienie i niezle musiałam się naczekać. Nie wiem z czym będziesz do niej szla, ja byłam z nieprawidłowymi wynikami badań, gdzie później się okazało że ciąża pozamaciczna zrobiła mi spustoszenie w organizmie i stad tak złe wyniki. Po upływie 6 tygodni miałam zrobić wyniki w innym laboratorium i inna metodą badania próbki i wyniki wróciły do normy. Moja ginekolog ją polecała waśnie odnośnie mutacji stad wiem, że temat ponoć nie jest jej obcy

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zrobić badania odnośnie krzepliwości bo poroniłam w 21tygodniu i nikt nie wie dlaczego.Babeczke polecali i lekarze z wojewodzkiego i moj gin. To ze bede czekac mówi sie trudno. Byle znalazła przyczynę.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 19 lutego 2018, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa jestem co Ci doradzi i jaka jest jej faktcznie znajomość postępowania w przypadku mutacji. Ja i tak mam zaleconą heparynę od hematologa tak samo od genetyczki wiec mój gin z kliniki nawet nie sprzeciwił się w włączeni heparyny podczas ustaleń w dalszych naszych wysiłkach mimo, że ma inne zdanie na ten temat. A ja już zmęczona tym tematem nawet nie chciałam podjąć rozmowy bo stwierdziłam, ze to bezsensu i skupiam się na fakcie ze da mi ta heparynę :)

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 19 lutego 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizytę mam 17 marca także dam znać. Sama nie wiem jak taka wizyta przebiega. Do tego czasu powinnam tez mieć wyniki badań wiec bedzie miała na czym pracować. Ja na razie mam jeszcze duzo siły wiec bede duzo pytać.Zresztą 160 wizyta także mam prawo :)

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 20 lutego 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś



    czesc ja wczoraj własnie poroniłam wieczorem udało mi sie pobrac pecherzyk ciazowy dzis wyłalam do badania. kolejne 10 dni w stresie

    pozdrawiam Was wszytskie Kasionek :(.

    thgfcsqvu04h8c8a.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 20 lutego 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    toyotarav4 wrote:
    czesc ja wczoraj własnie poroniłam wieczorem udało mi sie pobrac pecherzyk ciazowy dzis wyłalam do badania. kolejne 10 dni w stresie

    pozdrawiam Was wszytskie Kasionek :(.
    Bardzo mi przykro:( a czy z wynikami kariotypu byłaś u genetyka czy zwykłego lekarza? A jaki był koszt dzisiejszego badania? Kiedy dowiedziałam się, że mój synek nie żyje babka w invicie radziła badania dna, ale kiedy usłyszałam cene 3tysiące musiałam zrezygnować. mam cichą nadzieje, że cos wyjdzie w moich wynikach i będę znała odpowiedź.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 20 lutego 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za badanie DNA i oznaczenie płci zapłaciłam 820zl a słyszałam ze Invicie fakt robia to samo badanie ale dostajesz suchy wynik i nie wiesz co on oznacza wiec trzeba dodatkowo ogarnąć jeszcze wizytę osobna genetyczna a ja miałam moja w cenie z tym ze wysyłałam próbkę do Katowic ale był kurier i odebrał ode mnie paczkę ( za darmo) i nie było z tym problemu. A wiem ze Invicta tak robi bo robiłam rozeznanie przed jeszcze udaniem się do szpitala

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 20 lutego 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I w wyniku DNA był podwód dlaczego się nie udało? Ja niestety nie byłam w stanie o tym myśleć zwłaszcza, że musiałam pilnie stawić się do szpitala a w żadnym nie było miejsca. Ja generalnie nie znam sie na tych badaniach. Z tego co pamietam co mówiła babka z invicty a mogłam coś pokręcić ze względu na mój stan, mówiła tak. Że badanie płci i podstawowych chromosomów kosztuje koło 500zł ale jeśli w tym nic nie wyjdzie bedą szukać dalej i koszt moze wyjść do3tysi ale nie daja pewności, że znajdą przyczyne. Ja już się gubię w tym wszystkim. W szpitalu rozmawiałam z różnymi lekarzami każdy miał inna teorię .

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 20 lutego 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wraz z badaniem wysyłany jest również patyczek z wymazem z policzka matki i na podstawie tego mają pewność że to co badają to są to geny maleństwa a nie matki. U mnie w szpitalu spieprzyli sprawie i próbka była za bardzo zanieczyszczona moim DNA więc genetycznych badań nie udało się przeprowadzić. Z racji iż mieli mój wymaz a Ci chcieli zwrócić mi kasę za nie wykonane badanie to zleciłam im wykonanie właśnie tromfobili wrodzonej gdzie wyszły mi 2 mutację. W Invicie właśnie pamiętam że tam dużo krzyknęli za te badania i właśnie bez konsultacji genetycznej więc opcja w TestDNA bardziej mi odpowiadała, szczególnie że zaznaczyli w Invicie że wraz z zwiększeniem właśnie pola poszukiwań chorób genetycznych ta cena rosła a te najbardziej pospolite i najczęściej występujące są w standardzie innych laboratoriów. I nie jestem pewna ale chyba invicta też tego nie przeprowadza u siebie tylko też to gdzieś wysyła

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 20 lutego 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytałam opcje TestDna są dużo tańsi. Szkoda, że od razu tego nie sprawdziłam bo teraz jest już po zawodach. No ja te badania na mutacje zamierzam zrobić w invikcie ale na NFZ. Teraz rejestracja była na 3 marca tylko mój gin wypisał mi złe skierowanie i zaś się wydłuża.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 20 lutego 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    kasionek ja wlasnie tez wysłałam na testdna. bylam z wynikami u genetyk w invio kcie ale nic sensownego mi nie powiedziala bo wynik tego naszego kariotypu jest bardzo dziwny. mama ogromna nadzieje ze teraz po zbadaniu poronienia cos wiecej wyjdzie i otworzy nam droge albo zakmnie. kariotypy ja i maz robilismy w lab diagnostyka maja duzo swoich lab strona ich to wynikidiag. koszt chyba byl najtanszy o ile pamietam i wysylali do krakowa. z invicty na NFZ ?? i na marca?? a skierowanie gdzue dostalas ? ja do invicty prywatnie mam do immunologa na 19 marca dopiero. ginekolog Ci wsytawił na co skierowanie konkretnie ?

    thgfcsqvu04h8c8a.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 20 lutego 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierowanie dostałam o ginka ale ze chodzę na pakiet z pracy a miał mi wypisać na nfz i się pomylił.Więc teraz idę do rodzinnego w piątek i ona mi da skierowanie.Ale dzwoniłam na infolinie i pytałam jakie terminy do genetyka na nfz i mówiła 3marzec.Moja kuzynka leczy się w invikcie prywatnie ale oni wiele rzeczy maja na nfz i zawsze lekarze to co moga dają jej na nfz.Bo tak tez bym nie wiedziała.Ja tez mam 19 marca immunologa wiec może spotkamy sie w kolejce :)Także trzeba korzystać po co płacić.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 21 lutego 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    ooo super ja mam cos kolo 19 póżno. fajnie bedziemy w kontakcie. ide dzis do lekarza ogolnego. poprosze o zestaw badan ale pewnie mnie wysmieje

    thgfcsqvu04h8c8a.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ