X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Genetyczne badanie "materiału" po poronieniu
Odpowiedz

Genetyczne badanie "materiału" po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • ant86 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 28 marca 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam że pytam ale lekarz nie kazał Wam odczekać 6 miesięcy? Bo mi tak powiedział żeby dać sobie spokój przez pół roku bo jest 20 % szans ze to si powtórzy :(

  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 28 marca 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co lekarz to opinia ale nasz powiedzial ze mozemy starac sie po pierwszej miesiaczce ale ja nie mialam zbiegu tym razem(tylko tu jest problem bo u mnnie @ trwa juz 2 tydzien ale mam nadziejeje ze ok). Po drugiej ciazy czekalam ponad rok i sie powtorzylo wiec teraz nie czekam tymbardziej ze u nas to loteria.

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • Mama Dwóch Aniołków Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 marca 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ant86 wrote:
    Przepraszam że pytam ale lekarz nie kazał Wam odczekać 6 miesięcy? Bo mi tak powiedział żeby dać sobie spokój przez pół roku bo jest 20 % szans ze to si powtórzy :(
    Witaj mi lekarz kazał odczekać aż bede miała wyniki genetyczne. I dopiero później będzie coś wiadomo.

    Aniołek [*] 5.02.2017
    Martynka nasza córeczka[*] 27.02.2018

    Małżeństwem od 09.04.2016
  • ant86 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 28 marca 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie to szczęście już jedno mam bo mam córkę 8 lat ma i w sumie ciążę z nią przeszłam od samego początku bez nawet najmniejszych problemów...a teraz te dwa poronienia trochę mi ciężko przyjąć...pierwsze poronienie 26.10.2018 było dla mnie ogromnym szokiem i nie byłam w stanie robić tych wszystkich badań..teraz przy drugim już chciałam wiedzieć przyczynę tym bardziej że zasugerowano mi że skoro mam zdrową córkę to może był syn i że nie mogę mieć syna..płeć okazała się męska i teraz nie wiem co mam myśleć...

  • kania85 Autorytet
    Postów: 486 266

    Wysłany: 29 marca 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ant86 wrote:
    Ja w sumie to szczęście już jedno mam bo mam córkę 8 lat ma i w sumie ciążę z nią przeszłam od samego początku bez nawet najmniejszych problemów...a teraz te dwa poronienia trochę mi ciężko przyjąć...pierwsze poronienie 26.10.2018 było dla mnie ogromnym szokiem i nie byłam w stanie robić tych wszystkich badań..teraz przy drugim już chciałam wiedzieć przyczynę tym bardziej że zasugerowano mi że skoro mam zdrową córkę to może był syn i że nie mogę mieć syna..płeć okazała się męska i teraz nie wiem co mam myśleć...


    Hej,ja także mam zdrową córeczkę 9 lat,zaszłam w ciążę mając 23 lata bez problemów,leków,starań,przy wysokiej prolaktynie i nic nie zaszkodziło ciąży.Dzisiaj mam 32 lata,poroniłam 5tygodni temu córeczkę 9tydz (*)(*)(*)
    Badania genetyczne bardzo mi pomogły bo obwiniałam siebie za to poronienie.Tydzień przed męczyły mnie uparte myśli że coś jest nie tak z dzieciątkiem więc gdy na USG zobaczyłam brak tętna to byłam pewna że ściągnęłam nieszczęście na to dziecko złymi myślami.Przeklinałam Boga,nie mogłam dojść do siebie.Dzisiaj wiem że córeczka była chora a wada losowa,niezależna od naszych kariotypów.Jednak Bóg czuwał nad Nami a ja w niego zwątpiłam;-((
    Bardzo bardzo mocno polecam testy genetyczne po poronieniu bo mogą wiele wyjaśnić,dzięki czemu nie boję się kolejnej ciąży bo wiem że to nie mój organizm zawinił próbując usunąć zdrową ciążę tylko nasza malutka córeczka była poważnie chora.Dzisiaj jest w niebie zdrowiutka i jest pięknym aniołkiem<3<3<3

    p19us65gg3ryctfo.png
    12.03.2009 Córcia <3
    19.02.2018 (*)9tydz :-(
    11.02.2019 Synek 34 tydz <3
    07.2020 (*)7tydz
    12.2020(*)CB
    4.01 II (12dpo) beta HCG 18,200
    7.01 (15dpo) beta HCG 88,90
    9.01 (17dpo) beta HCG 268
  • Kitek90 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 6 maja 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Czy któraś z Was samodzielnie pobierała materiał po poronieniu samoistnym? Jak to technicznie zrobić? Jeśli się uda wolałabym uniknąć zabiegu w szpitalu.

  • Aneczka2224 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 listopada 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Wiem że już dawno tu nikt nie pisał ale może mi pomożecie. W szpitalu zostałam potraktowana okropnie. Nawet nie chce on tym wspominać. Czy gdzieś można zrobić badanie na podstawie całego płodu? Mam zabezpieczony tylko płód. Nic więcej.

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 12 listopada 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka2224 wrote:
    Cześć. Wiem że już dawno tu nikt nie pisał ale może mi pomożecie. W szpitalu zostałam potraktowana okropnie. Nawet nie chce on tym wspominać. Czy gdzieś można zrobić badanie na podstawie całego płodu? Mam zabezpieczony tylko płód. Nic więcej.
    Cześć, Zwykle chcą samą kosmówkę, ale zobacz na stronie testdna. Oni mają dostępny czat z konsultantem i możesz wypytać co możesz zrobić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 13:57

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ