X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie okres po poronieniu
Odpowiedz

okres po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszkam w UK i tutaj proponuja trzy metody: naturalnego oczyszczenia, zabiegu, albo przyspieszenia naturalnego oczyszczenia poprzez zaaplikowanie 4 tabletek hormonalnych jednego dnia i po 24 godzinach nastepnych 4 tabletek hormonalnych. Wraz z mezem zdecydowalismy sie na ostatnia metode, gdyz bylam w 11 tygodniu,ale Aniolek podobno od 9 tygodnia juz nie zyl,serduszko przestalo bic i przestal rosnac. Mialam jedynie lekkie plamienia,myslalam, ze to nadzerka (tak sie pocieszalam),ale przedwczoraj na usg cala straszna prawda wyszla na jaw...Mialam mdlosci i pare wymiotow przez cale 11 tygodni, chodz w 11 tygodniu troche bylo ich mniej. Nie moglismy czekac dluzej na naturalne poronienie, gdyz juz staralismy sie o ta ciaze prawie 11 miesiecy, a mlodosc nam ucieka (mam 31 lat).
    Wczoraj mialam zaaplikowane dopochwowo 4 pierwsze tabletki,po paru godzinach wylecialo ze mnie duzo strzepow i krwi, ale z godziny na godzine po tej eksplozji bylo coraz mniej.
    Martwie sie co bedzie dalej,co sie stanie jesli nie wszystko sie oczysci..
    Poza tym do Polski musze pojechac zrobic badania,bo tutaj dopiero po 3 poronieniach je gwarantuja..
    Poza tym do 12 tygodnia w Uk nie daja progesteronu, jesli kobieta ma go za malo.. Uwazaja,ze jesli dzidzia da rade do 12 tygodnia, to znaczy, ze da rade dokonca ciazy..

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doskonale wiem o czy mowisz, bo tez mieszkam w UK..mnie odeslali do domu z izby przyjec z plamieniami mowiac ze niedlugo pewnie zaczne krwawic i tyle..pff..nastepnego dnia mialam lot do polski i poronilam w Warszawie...w sumie tego sie spodziewajac..ale tam przyjeli mnie do szpitala, zrobili badania..nie musialam miec lyzeczkowania bo sie samo oczyscilo ladnie.
    badania hormonalne zrobilam niedawno podczas kolejnego urlopu w polsce..tak wycelowalam zeby wychodzilo tak tydzien po owulacji i poczatek nowego cyklu.wiec duphaston mam od gin z polski..tak samo bromek na prl..tutaj mnie nawet do ginekologa nie wyslali po poronieniu bo przeciez nie krwawie..uslyszalam ze ta nasza polska kultura to dziwna i ze do ginekologow chcemy chodzic....eh szkoda slow. na tutejsza sluzbe zdrowia.
    mychowe, mam nadzieje ze wszystko sie Tobie ladnie oczysci..po tej tabletce to pewnie sprawdza ci czy wszystko ok?
    wPolsce porob badania..to tak dla spokoju ducha bardziej bo na pewno wszystko jest w porzadku!!poczytaj kilka watkow w tym dziale..kilka dziewczyn zaszlo od razu w nastepnym cyklu po..wiec wszystko mozliwe:)

    mychowe lubi tę wiadomość

  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 2 lipca 2013, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam wczoraj usg i sie ladnie oczyscilo, zostalo jedynie troche krwi, nawet pokazali mi moja zalosna macice :)
    Dziwne, ze Cie odeslali z plamieniami. Ja za pierwszy razem w 7 tygodniu mialam plamieniai bole, to bardzo sie przejeli,ale bardziej chyba tym, ze to ciaza pozamaciczna, a nie poronienie sie zbliza. Jednak serduszko juz bilo i bylo ok. W 11 tygodniu z plamieniem, ale bez boli mi zrobili usg i wyszlo najgorsze. Ale nie zlekcewazyli mnie ani razu.
    Jestem juz umowiona na badania w Polsce, jeszcze tylko wizyta u ginekologa. Moze z wynikow cos wyjdzie co mogloby byc przyczyna.
    Albo, zeby nic nie wychodzilo..najlepiej..

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 15 października 2013, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie @
    Poroniłam w maju i miałam zabieg (12tc)
    później @ była w miarę regularnie tylko długość i intensywność zaczyna mnie niepokoić:
    Czerwiec - normalnie jak przed ciążą 5dni (3dni intensywne krwawienie i 2 dni słabsze)
    Lipiec - 5dni jw
    Sierpień - 5 jw
    Wrzesień - 10 dni (5 dni plamień, 2dni krwawienia średniego i 3dni plamień)
    Październik - 4 dni 2 krwawienie w miarę intensywne i 2 dni lekkie

    Lekarz nie widzi w tym nic dziwnego, ale może któraś ze staraczek tak miała i może mi coś doradzić.

    Dodam że ten cykl zaczęłam pić ziółka o. Sroki ale to chyba bez znaczenia.

    Proszę o pomoc

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • milunia Koleżanka
    Postów: 35 41

    Wysłany: 8 listopada 2013, 01:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zwracam się z prośbą . Poroniłam w lipcu więc już minęło 4 miesiące . Jestem już po 4-tych dniach płodnych a owulacji jak nie było tak nie ma . Chcę wiedzieć czy już mogę iść do ginekologa i powiedzieć że coś jest nie tak?

    a44fa4538930f37796db0bebd2800e55.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 17 listopada 2013, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    niestety muszę do Was dołączyć. Wczoraj rano poroniłam w 6 tygodniu. Byłam w szpitalu, nie miałam zabiegu - oczyszczam się sama. Od wczoraj mam bóle tak silne, że nie mogę wytrzymać i leje się ze mnie jak wodospad. :(

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2013, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana na Twoim miejscu zgłosiłabym się do szpitala, ponieważ te bóle i krwawienie może być dla Ciebie niebezpieczne,czasami lepiej poddać się łyżeczkowaniu bo wtedy macica lepiej i szybciej się oczyszcza, zapalam [*] dla Twojego Aniołka [*]

  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 18 listopada 2013, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś już dużo lepiej, tak jakby pierwsza doba była taka silna a teraz się uspokaja.

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do dziewczyn które miały zabieg łyżeczkowania może to głupie ale jak u was wyglądała pierwsza @ po poronieniu była normalna jak przed ciążą? U mnie dziś mija dokładnie 6 tydzień od zabiegu i pojawiła się @ ale jest jakaś dziwna bo nie dość że jest skąpa to jeszcze jakiś taki ma brązowawy kolor i nie wiem czy to jest normalne czy mam sie czegoś obawiać ?

    ash lubi tę wiadomość

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula ja miałam bardzo podobny okres do twojego teraz też był brazowy ale tez pojawiły mi się skrzepy a potem długo plamiłam podobno to kwestia oczyszczania sie macicy, więc to co piszesz jest normalne dopiero jeśli krwawienia będa dłuzsze niż standardowa @ u Ciebie wtedy najlepiej pogadać o tym z ginem :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dzięki bardzo, uspokoiłaś mnie bo już myslałam że coś złego sie dzieje

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula ja dostałam pierwszy okres od razu bez żadnych plamień. Przed ciążą miałam tak że dzień plamienia i na drugi dzień dopiero okres się rozkręcał. A tutaj od razu ale za to drugiego dnia miałam potok co mi się przed zabiegiem nie zdarzało - tak miałam jeden dzień. Teraz miałam drugi okres i za to miałam plamienia 5 dni przed a potem znowu potok. Także nie wiem może to się w końcu unormuje :/ Każdy organizm się inaczej regeneruje i jednemu zajmuje to więcej a innemu miej. Tak jak Fedra napisała jak będziesz dłużej krwawić niż zwykle to wybierz się do ginka zawsze lepiej skonsultować.

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze to troche męczysz się jak sie tak leje ale mysle że z czasem sie to unormuje. A konsultowałaś to z lekarzem?
    A ja Właśnie dziś zapisałam sie na wizyte kontrolną na poniedziałek więc zobaczymy co do tego czasu sie wydarzy.

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula09 wrote:
    O kurcze to troche męczysz się jak sie tak leje ale mysle że z czasem sie to unormuje. A konsultowałaś to z lekarzem?
    A ja Właśnie dziś zapisałam sie na wizyte kontrolną na poniedziałek więc zobaczymy co do tego czasu sie wydarzy.

    No mam tak tylko jeden dzień jak do tej pory. Potem się normuje. Jak byłam na wizycie przed 2 okresem a po pierwszym i powiedziałam o tym jak było przy pierwszym ginkowi to mi powiedział, że tak może być i że to się będzie normować i żeby się tym nie martwić. Ale znowu teraz miałam plamienia 5 dni przed i dziś znowu małe plamienie więc znowu inaczej :/

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula najważniejsze że @ przyszedł! U mnie nadal cisza :(

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ash wrote:
    Kasiula najważniejsze że @ przyszedł! U mnie nadal cisza :(

    Ash właśnie najgorsze jest to czekanie do mnie w końcu @ dotarła i do Ciebie też niedługo przyjdzie

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na to liczę!!!!! dawno na nic tak bardzo nie czekałam.
    Jestem za przeproszeniem udupiona, przez ten brak okresu. Badań nie mogę zrobić bo mam czekać na nowy cykl....
    A brzuch mnie boli od kilku dni tak jak zawsze przed @, więc może może....

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doskonale Cie rozumiem. Ale może już sie zbliża skoro boli Cie brzuch, mi jajniki tak dawały o sobie znać kilka dni i w końcu przyszła

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest!!!!!!!! nareszcie!!!!!

    Kasiula09 lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mówiłam że przyjdzie :)

    ash lubi tę wiadomość

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ