X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwszy cykl po poronieniu.
Odpowiedz

Pierwszy cykl po poronieniu.

Oceń ten wątek:
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 9 lutego 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wahania psychiki, pewnie to hormony, ale irytujace,.chodzi o wage, zawsze mialam tendencje do tycia, wiec pol zycia na dietach i cwiczeniach, co jakis cza jojo i znowu diety. W pierwszej.ciazy przytylam szybko, troche za duzo sobie pozwalalam, potem poronienie i zabieg, hormony w chaosie, zaczelam ostro cwiczyc, ale waga nie spadala, nagle druga ciaza, cwiczenia na bok, badal dieta, ale wszyscy mnie opieprzali, ze dieta to po.ciazy, terarz mam sie odzywiac dobrze. Problem w tym, ze znowu za bardzo popuscilam pasa, mam straszne cisnienie na slodycze, staram sie jesc zdrowo, ale nie moge wejsc do sklepu, zeby nie wyjsc ze slodka bulka, albo wafelkiem, przez co dalej zbieram kilogramy. Kiedys leczylam sie na bulimie, nie potrafie zaakceptowac u siebie nadwagi, ale tez nie umiem powstrzymac sie czasem od jedzenia, glownie teraz w ciazy, mam duzy apetyt, chce sie zapisac na jakies zajecia dla ciezarnych, ale wzzedzie pisza, ze od min. 15 tc, a ja skonczylam dopiero 8 i nabralam juz zlych nawykow, podjadania, dogadzania sobie. Jak sobie z tym poradzic, zeby panowac nad tym glodem i nie utyc ponad ciazowa norme??? Dobija mniw to ;(

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 9 lutego 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzisz voda a ja chce przytyc :) jem specialnie coraz wiecej i wkoncu ruszyło po 3 miesiacach przytyłąm 2,5 kilo :) jeszcze 2 kilo i bede szcześliwa :) jestem szkieletorem od zawsze i bola mnie te ciagle uwagi odnosnie mojej wagi :/ teraz jak skonczyłam 30 lat to wydaje mi sie ze zaczyne nabierac masy moj Gin powiedział zebym sie tak nie przejmowała bo przytyje w ciazy a teraz mam sie cieszyc:)
    w sumie sa plusy i minusy;)
    Wina bez pokazania dowodu osobistego mi nie sprzedaja :)

    zi13skjo0ong6u20.png
  • slodka100 Autorytet
    Postów: 1688 1468

    Wysłany: 10 lutego 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okti 89 ja tez sama sie zdziwiłam bo wczoraj dostałam @ 24dni po plamieniach ;/ a zawsze miałam 30dni rozumiem, że po zabiegu wszystko sie rozstroiło ale żeby az tak;/

    atdc2n0ay3iuybl8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja straciłam swoje maleństwo 28 stycznia, 8t 5d... Nie chcę opisywać szczegółów,staram się wybiegać po prostu myślami do przodu, przeszłości nie zmienię, a na przyszłość mogę jakoś wpływać. Zrobiłam dzisiaj test ciążowy i wynik jest negatywny, zastanawiam się jaki będzie ten cykl czy będzie owulacja, ogólnie jest wiele niewiadomych... Rozmawiałam z lekarzem, jest to bardzo doświadczony ginekolog, ordynator jednego z oddziałów, ma wiele pacjentek i długoletni staż pracy. Powiedział mi jasno i wyraźnie, aby nie odkładać decyzji o kolejnej ciąży, że najlepszym lekarstwem dla mnie będzie mały, różowy bobas na rękach. Jeśli psychicznie czuję się gotowa na kolejną ciążę to nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań. Jeśli organizm będzie gotowy na kolejną ciąże to po prostu w nią zajdę... Psychicznie czuję sie gotowa, oczywiście na pewno kolejnej ciąży będzie towarzyszył lęk, ale wiem ze chcę spróbować co ma być to i tak będzie jeśli dane mi jest zostać mamą to nią zostanę ;) Jestem pełna nadziei i wiary że będzie dobrze ;)

    e3w3a lubi tę wiadomość

  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 10 lutego 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaCzarna wspolczuje i trzymam kciuki za szybki powrot do zdrowia, jeski o tym marzysz, to rowniesz za szybkie zajscie w nastepna ciaze. Bedzie dobrze!
    Pozdrawiam

    MałaCzarna lubi tę wiadomość

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym znalazłam jeszcze coś co może niektóre z Was uspokoi, może niektóre z Was utwierdzi w przekonaniu że nie ma na co czekać... http://adonai.pl/life/?id=14

  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 10 lutego 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak też to czytałam i też się zatem zastanawiam czy jest sen czekać

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • okti89 Autorytet
    Postów: 348 507

    Wysłany: 10 lutego 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    u mnie 3 dzień lekkiego krwawienia z brązowym plmaienim tak na przemian Przepraszam za dosłownosć ale świeża czaerwona krew z brązowymi plamami
    Mogłabym to nazwać mega lajtowym @ po za tym żadnych dolegliwości czasami tylko odczuwam krótkie kłucie jajnika. Ach sama nie wiem czy to wkońcu ten 1 @ po poronieniu
    Mója @ z grudnia też była podobna ale było bardziej obficie i bez zbędnych bólów miesiączkowych
    Daj mi Boże aby to był normalny okres i normalny cykl ..
    Bo się trochę stresuję a obiecałam sobie podchodzić do wszystkiego bez stresu.

    razem z Lilianką czekamy na Miłoszka <3
    f2w3s65g4x4ggahf.png
    km5sio4ppvqv6byq.png
    Aniołek [*] 7tc 22.01.2014 r.
  • kasika8303 Autorytet
    Postów: 2647 2340

    Wysłany: 10 lutego 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Okti mam mega obfitą @, coś strasznego :-(

    c77352d493.png
    Mój kropeczek 9tc [*] 10.01.2014
    Mój 2 kropeczek 5tc [*] 26.06.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, jak dobrze, że jest taki wątek. ja poroniłam 8.02.14 jestem dzień po łyżeczkowaniu. Czy Was też bolał brzuch? mam taki tępy ból..

  • okti89 Autorytet
    Postów: 348 507

    Wysłany: 10 lutego 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to moje plamenio-krwawienie to chyba jakiś przedsmak miesiączki...
    Kurcze ale lekarz na usg mówił że wszsytko się oczyściło.. wariuje już cały czas mam wątpliwości co do tych czopków a zdążyłam tylko 2 wziąsć może one i spontaniczne serduszkowanie (po którym sobie przypomniałam zę podczas barania globulek to tylko z prezerwatywą) w piątek się do tego przyczyniły że teraz mam takie dizwne plamienie z krwią;/

    razem z Lilianką czekamy na Miłoszka <3
    f2w3s65g4x4ggahf.png
    km5sio4ppvqv6byq.png
    Aniołek [*] 7tc 22.01.2014 r.
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 10 lutego 2014, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva to normalne,jesli ból jest uciażliwy bierz paracetamol,natomiast nie mozna brac nospy,bo dziala rozkurczowo,a macica musi sie obkurczyc.

    Okti,a jakie globulki bierzesz?,niestety nie czytam postow na bieząco.Ja mialam krotka 1wsza mczke po zabiegu,trwala 3 dni,a normalnie mam 7 i bardziej obfite.Po stosunku plamie,co wczesniej mi sie nie zdarzalo.Poronilas 3tyg temu,wiec masz prawo jeszcze plamic,nie ma reguly,byc moze nadejdzie okres,skoro pojawilo sie mocniejsze plamienie.Ja przed tym okresem tez troche plamilam(2-3 dni przed).

    Voda....cóż Ci biedulko poradzic.ja tez mam tendencje do tycia,tzn musze uwazac co i ile jem.W ciazy ciezko nad tym zapanowac,wiem cos o tym.Pociesze,ze w czasie porodu duzo kg tracisz,a potem jesli bedziesz karmic piersia tez spadnie sporo.Dla mnie w 2och ciazach byly zakazane slodycze,wiec mialam pretekst,zeby unikać cukru;).Nie mialam problemow z nocnym podjadaniem,wiec jesli mozesz to tego unikaj,jedz czesto,ale w malych porcjach i zastepuj slodycze owocami zwyklymi i suszonymi.Wiem,ze latwo radzic, i Ty to wszystko wiesz,ale bede Cie dopingowac :)
    Ja teraz wrocilam do cwiczen i staram sie unikac slodkosci,bo chyba hormony szaleja,bo brzuch caly czas wzdety,uda jakies szersze,masakra...a jakos nie widze rezultatow.Wiesz co,ja sobie postanowilam,ze odpuszczam w niedziele,tzn tego dnia zapycham sie ciastem produkcji mojej mamy ile wlezie,ale tylko w ten jeden dzien ;) Moze tez sobie zrob takie postanowienie,wiem,ze w ciazy to meega wyzwanie,ale sprobuj.Pozdrawiam cieplutko :)

    voda, Eva lubią tę wiadomość

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • kasika8303 Autorytet
    Postów: 2647 2340

    Wysłany: 11 lutego 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva mnie bolał bardzo mocno brzuch, zwijałam się na łóżku. Każdy czuje się po zabiegu inaczej, jedne dziewczyny nic nie czują a inne cierpią z bólu.

    Przykro mi :-(

    c77352d493.png
    Mój kropeczek 9tc [*] 10.01.2014
    Mój 2 kropeczek 5tc [*] 26.06.2014
  • e3w3a Przyjaciółka
    Postów: 82 28

    Wysłany: 11 lutego 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też po zabiegu okropnie bolał brzuch, tak że po dwóch dniach bycia w domu po wyjściu ze szpitala pojechałam znów na pogotowie bo było nie do wytrzymania. Ale dostałam kroplówki przeciwbólowe i wyszłam tego samego dnia na własne życzenie w domu brałam kenatol i z dnia na dzień bolał coraz mniej. Także kochana nie martw się to jest normalne, w razie czego jak nie będziesz wytrzymywac i się martwić pojedz do szpitala. Ściskam

    enopka
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 11 lutego 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazu dobra mysl, dzien rozpusty :) sprobuje, moze to wyuscie z sytuacji. Rozwazam basen, ale ja razie nie mam kasy na karnet, chlop obiecal, ze jak zostanie nadwyzka po wszystkich oplatach za mieszkanie, to pomyslimy o karnecie dla nas :) pozdrwiam was dziewczynki :*

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 11 lutego 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co,mojasiostra tez w ciaży chodzila na basen (przed ciążą takze).Ale ja osobiscie balabym sie zwg na infekcje ,bo niestety mam sklonnosci,a wiadomo woda w basenie rozna,no i nie bedziesz sama.Jednak,jesli jestes bywalczynia to jak najbardziej.Moja siostra miala przed ciaza problemy z kregoslupem,dlatego kontynuowala.Jedynie blizej rozwiazania trzeba juz odpuscic zwg wlasnie na mozliwosc infekcji pochwy.

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • okti89 Autorytet
    Postów: 348 507

    Wysłany: 11 lutego 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu23l wrote:

    Okti,a jakie globulki bierzesz?,niestety nie czytam postow na bieząco.Ja mialam krotka 1wsza mczke po zabiegu,trwala 3 dni,a normalnie mam 7 i bardziej obfite.Po stosunku plamie,co wczesniej mi sie nie zdarzalo.Poronilas 3tyg temu,wiec masz prawo jeszcze plamic,nie ma reguly,byc moze nadejdzie okres,skoro pojawilo sie mocniejsze plamienie.Ja przed tym okresem tez troche plamilam(2-3 dni przed).
    Lekarz przepisał mi Pimafucin. plamienie ustąpiło po poronieniu potem mialam normalny śluz w piątek małe plamienie a w sobote przyszła @ a dziś już tylko plamienie ech sama nie wiem czy to nowy cykl czy nie zwariowałam

    razem z Lilianką czekamy na Miłoszka <3
    f2w3s65g4x4ggahf.png
    km5sio4ppvqv6byq.png
    Aniołek [*] 7tc 22.01.2014 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu23l wrote:
    Eva to normalne,jesli ból jest uciażliwy bierz paracetamol,natomiast nie mozna brac nospy,bo dziala rozkurczowo,a macica musi sie obkurczyc.

    zazu dzięki widzisz jaki człowiek głupi, ja caly czas nospe jem i to forte.. od teraz przestaję, jeszcze raz dzieki

  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 12 lutego 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj mialam plamienie. Spanikowalam i pohechalam do szpitala. Na azczescie serduszko nadal mocno bije, a plamienie spowodowane jest prawdopodobnie nachodzenie trofoblastu na przednia sciane macicy i szybki rozrost macicy, lekarz powiedzial, ze tragedia sie nie dzieje, ale przepisal luteine i nakazal tryb zycia fotelowo kanapowy. Widzialam na usg serduch i sie uspokoilam. CRL 1,23 cm

    Ewelcia lubi tę wiadomość

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 12 lutego 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Voda odpoczywaj dużo i się nie forsuj! Najważniejsze, że serducho mocno bije!

    voda, Ewelcia lubią tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ