X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwszy cykl po poronieniu.
Odpowiedz

Pierwszy cykl po poronieniu.

Oceń ten wątek:
  • Jarochatka Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 14 października 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia.b u mnie też wszystko było najprawdopodobniej przez tarczycę ;/ ja nawet nie wiedziałam, że mam ją aż tak podwyższoną- przy pierwszej ciąży wyniki miałam książkowe, dlatego teraz przy drugiej w ogóle mi nie przyszło na myśl, żeby ją zbadać. Jak miałam ostatnio robione badania to tsh było 5,5, ale ft4 w normie- to mnie troszkę pociesza. W poniedziałek robię badania na tsh, ft4, anty tg i anty tpo, a usg tarczycy mam pod koniec tygodnia. A w środę mam dzwonić po wyniki (całe szczęście, że mój ginekolog jest również endokrynologiem, bo nie będę musiała latać od lekarza do lekarza :) Zobaczymy czy będziemy mieć zielone światło :)
    A Tobie życzę, żeby wszystko było po Twojej myśli :)

    gosia.b lubi tę wiadomość

    relgsg18oeupuct2.png
    c55fskjor5o41ne6.png

    30.08.2014 [*]- mój Maluszek 5tc.

  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 14 października 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I wzajemnie Jarochatko :) U mnie jeszcze mocz kiepsko wychodził, więc może zrobię posiew i wyleczę antybiotykiem przed ciążą :)

    Jarochatka lubi tę wiadomość

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • Jarochatka Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 14 października 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu przebadaj się z każdej możliwej strony, żeby wszystko wykluczyć! Życzę powodzenia i żeby te upragnione 2 kreseczki pojawiły się jak najszybciej ;-)

    gosia.b lubi tę wiadomość

    relgsg18oeupuct2.png
    c55fskjor5o41ne6.png

    30.08.2014 [*]- mój Maluszek 5tc.

  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 14 października 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z jednej strony nie mogę się doczekać - kupiłam nawet testy ciążowe, ale z drugiej boję się tego strachu...
    Gdyby tak móc obudzić się dopiero na porodówce :)

    Jarochatka lubi tę wiadomość

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 14 października 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga261 wrote:
    witam dziewczyny, 4 dni temu mialam zabieg w szpitalu i odebrano mi moja kruszynke, ktora w 7 tygodniu przestala sie dalej rozwijac :( Pisze do was bo poraz pierwszy poronilam..czy ktoras z was moglaby mi doradzic.Otoz dwa tygodnie po zabiegu mam termin u ginekologa zeby sprawdzic czy wszytsko dobrze sie zagoilo..lekarka mowila mi jeszcze przed zabiegiem, zeby ze kolejnymi staraniami odczekac do pierwszej miesiaczki.. bo jak zajde szybciej to moge znowu poronic.. czy jest tu jakas dziewczyna ktora po poronieniu nie dostala okresu i byla w ciazy?? czy taka ciaza moze dobrze przebiegac, czy grozi kolejnym poronieniem ?`z gory dziekuje za odpowiedz

    Mi tez lekarze mówili, zeby się zgłosić na kontrolę po 2 tyg. Wszystko jest ok i lekarz powiedział, ze możemy się starać od razu, że nie musimy czekać do pierwszej @. No ale na razie się nie staramy, ja bym już chciała ale mój mąż nie jest jeszcze gotowy...
    Zapytaj swojego lekarza, jak pójdziesz na kontrolę. Najważniejsze, czy czujecie się gotowi na to tez psychicznie. Nic na siłę.
    Natomiast na wątku Aniołkowe Mamy tez są chyba dwie dziewczyny, które zaszły od razu w pierwszym cyklu po poronieniu i jest wszystko ok.

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 14 października 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia87 - współczuję Ci straty :*
    Jeśli chodzi o pierwszą miesiączkę, to różnie to bywa. Zależy od osoby.
    Ja normalnie to mam krótkie cykle 25-26 dni. Po pierwszej ciąży biochemicznej, bez łyżeczkowania- okres dostałam jak w zegarku.
    Po drugiej (pusty pęcherzyk, łyżeczkowanie w 9tc) pierwszą @ dostałam po 25 dniach, następną po 29 a potem znowu mi wróciło do regularnych 25 dniowych cykli.
    Teraz po ostatnim poronieniu zakończonym łyżeczkowaniem, krwawiłam/plamiłam 2 tyg, owulację miałam w ok 22dc (w 20dc byłam na kontroli u lekarza i był pęcherzyk dominujący gotowy do pęknięcia, a w 21 i 22 dc śluz rozciągliwy).
    Dziś zaczynam plamić i mam lekki ból brzucha, wiec pewnie jutro się rozkręci. Czyli po 34 dniach.

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • Jarochatka Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 14 października 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia.b wrote:
    Z jednej strony nie mogę się doczekać - kupiłam nawet testy ciążowe, ale z drugiej boję się tego strachu...
    Gdyby tak móc obudzić się dopiero na porodówce :)
    Ojjj tak :-) ale w sumie ciąża to fajny czas. Ciąża z synem była super, przebiegała bez komplikacji, poród bardzo szybki. Także teraz jak nam się uda to planuję że będzie tak samo ;-)

    relgsg18oeupuct2.png
    c55fskjor5o41ne6.png

    30.08.2014 [*]- mój Maluszek 5tc.

  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 14 października 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomela...a te sny od kiedy masz,zerknelam na ost.Twoj wpis?

    Voda..jesli zagladasz,to moje gratulacje!!!!!Śliczny ten Tytusek,Zuch Dziewczyna,normalnie szczesliwa jestem,ze udalo Ci sie...Ściskam mocno <3 :)

    voda lubi tę wiadomość

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • magdalena1991 Ekspertka
    Postów: 236 106

    Wysłany: 15 października 2014, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga261 wrote:
    witam dziewczyny, 4 dni temu mialam zabieg w szpitalu i odebrano mi moja kruszynke, ktora w 7 tygodniu przestala sie dalej rozwijac :( Pisze do was bo poraz pierwszy poronilam..czy ktoras z was moglaby mi doradzic.Otoz dwa tygodnie po zabiegu mam termin u ginekologa zeby sprawdzic czy wszytsko dobrze sie zagoilo..lekarka mowila mi jeszcze przed zabiegiem, zeby ze kolejnymi staraniami odczekac do pierwszej miesiaczki.. bo jak zajde szybciej to moge znowu poronic.. czy jest tu jakas dziewczyna ktora po poronieniu nie dostala okresu i byla w ciazy?? czy taka ciaza moze dobrze przebiegac, czy grozi kolejnym poronieniem ?`z gory dziekuje za odpowiedz

    hej kochana. ja przytulam cie i sciskam mocno. slyszalam ze czesto takie dzieci rodza sie zdrowe a ciaza przebiega bez komplikacji

    Jajeczko 06,09,2014r 11 t.c. Maleństwo 01,11,2015r 10 t.c
    Śpijcie Aniołki [*][*]
    oar8vfxmq4zfza0s.png
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 15 października 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam miesiączki przed kolejną ciążą, czekałam i czekałam, lekarz mówił, ze nawet 8 tygodni to może potrwać, więc czekałam, aż się nie doczekałam i zrobiłam test, któy wyszedł pozytywnie, ale dziewczyny to mnie kosztowało sporo nerw i strachu, stałe bywalczynie tu wiedza, jak bardzo panikowalam przed kazdy usg, balam sie ze to za wczesnie i ze z mojej winy bedzie cos nie tak, takze moze lepiej jednak odczekać chociaz jeden cykl :)

    Dziękuje wszystkim za gratulacje :) całujemy z Tysiem mocno :*

    kanapa lubi tę wiadomość

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    voda ale jednak przebiegalo wszystko dobrze ..? Z jednej strony bardzo bym chciala jak naszybciej zajsc w kolejna ciaze, a z drugiej strony wiem ze nawet jesli zaciaze dopiero po dluzszym czasie, to ten strach zostanie przy mnie az do porodu.. :(

  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 15 października 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cała ciąża bez komplikacji, jednak przy cc okazalo sie, że lozysko małe, dzidzia mała, problemy z hormonami, nie mam pewności, czy to ma zwiazek z poronieniem, ale lekarze tego nie wykluczają,na szczescie wszystko u młodego sie normuje, ale strachu było co nie miara. Owszem strach bedzie, niezaleznie od tego, czy teraz, czy za rok, kazda noc bedzie przerazajaca, pelna obserwacji, usg bedzie stresem, ale nie przez cala ciaze, przyjdzie taki moment kiedy uwierzysz, ze juz jest wszystko ok, u mnie to nadeszło ok 30 tygodnia, ta poczucie szczescia ze jest sie w cizy, anie strachu czy sie ja donosi. U mnie najgorszy był pierwszy trymestr i przejscie bariery 12c, bo wtedy stracilam popzednia ciaze, potem strach nieco zlzał, ale ciągle był, każde ukłucie w brzuchu, zawrot glowy, gorsze samopoczucie przeraża. A kiedy juz ma sie w ramionach tą kruszynkę, wszystko co było jest nieważne, strach, lek, wyczekiwanie, znika, jest tylko dziecko i Ty :) i szczęście w serduszku. Tego wam wszystkim zycze dziewczyny!

    gosia.b, agnb6 lubią tę wiadomość

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 15 października 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś-dla mnie lekarz po zabiegu pow,ze trzeba odczekac 6 mcy,ale to taki termin,po ktorym niby jest pewnosc,ze przebyte poronienie nie bedzie mialo zw.z kolejna ciaza.To taki bezpieczny okres na regeneracje,ale jak widac po Dziewczynach,to wszystko zalezy od kondycji organizmu i powodow poronienia.Na pewno powinnas poczekac do 1wszej mczki,a najlepiej 3 kolejne mczki......a organizm i tak wie najlepiej...;)

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 15 października 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Voda, piękne zdjęcie :) gratuluję również Tytuska i życzę Wam zdrówka i szczęścia :)

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 15 października 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś dostałam pierwszą @! :) Jak wyniki badań będą OK to po drugiej zaczynamy :)

    Jarochatka, magdalena1991 lubią tę wiadomość

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • Jarochatka Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 15 października 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia.b wrote:
    Ja dziś dostałam pierwszą @! :) Jak wyniki badań będą OK to po drugiej zaczynamy :)
    Trzymam mocno kciuki!!!! :)
    Zresztą za nas wszystkie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 13:21

    gosia.b lubi tę wiadomość

    relgsg18oeupuct2.png
    c55fskjor5o41ne6.png

    30.08.2014 [*]- mój Maluszek 5tc.

  • magdalena1991 Ekspertka
    Postów: 236 106

    Wysłany: 15 października 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzis tez dostalam pierwsza ?@ ;)

    gosia.b lubi tę wiadomość

    Jajeczko 06,09,2014r 11 t.c. Maleństwo 01,11,2015r 10 t.c
    Śpijcie Aniołki [*][*]
    oar8vfxmq4zfza0s.png
  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 15 października 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalaena1991 - nareszcie :):) już jesteśmy krok do przodu :)

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • magdalena1991 Ekspertka
    Postów: 236 106

    Wysłany: 15 października 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak. ile chcesz odczekac? mialas zabieg?

    zaczelysmy rowno moze razem nam sie uda ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 15:08

    Jajeczko 06,09,2014r 11 t.c. Maleństwo 01,11,2015r 10 t.c
    Śpijcie Aniołki [*][*]
    oar8vfxmq4zfza0s.png
  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 15 października 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, miałam zabieg. Zaczynamy po następnej @. W tym cyklu pomierzę jeszcze temperaturę, sprawdzę czy wszystko jest dobrze jeśli chodzi o badania.
    Testy ciążowe już czekają w szufladzie! :) A Wy kiedy startujecie? :)
    Wszystko możliwe, że się nam razem uda :)

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

‹‹ 64 65 66 67 68 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ