X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwszy cykl po poronieniu.
Odpowiedz

Pierwszy cykl po poronieniu.

Oceń ten wątek:
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 17 listopada 2015, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też ciąża obumarła 2 tyg czekałam na poronienie samoistne ( lekarz zalecił) ale nic się nie działo. W końcu dostałam skierowanie i poszłam do szpitala próbowali farmakologicznie ale też nic nie podziałały i musiałam mieć zabieg :-( po zabiegu 16 dni lekko krwawiłam , potem pojawiły się plamienia prawdopodobnie od infekcji którą złapałam!:-( i obecnie mam 39dc po zabiegu a @ jeszcze nie ma :-( czekam...

    Kasiamyd lubi tę wiadomość

  • Palinas89 Autorytet
    Postów: 401 566

    Wysłany: 17 listopada 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka to jesteśmy w podobnej sytuacji.. miałam zabieg 7.10, do tej pory nie dostałam okresu a jest 42 dzien cyklu. No zobaczymy, w którymś wątku dziewczyna dostała okres po 60 dniach! jakaś masakra..

    pocieszam się tylko faktem, że leczenie tarczycy idzie do przodu :)

    w zeszły czwartek ponownie zbadałam hormony tarczycy i jest sukces!
    TSH 2,660 ft3 i ft4 w górnych granicach normy więc super, i o dziwo spadły mi przeciwciała tarczycowe :D aTG z 32 do 20! natomiast aTPO wzrosło o 1

    Zbadałam też progesteron, bo wg mnie miałam owulację ( wg obserwacji tempki i śluzu) i w 6dni po miałam 9,7.

    W piątek byłam u ginekologa z wynikami i powiedział, że tarczyca bdb i dalej przpisał euthyrox 50. USG mam mieć zrobione od razu po miesiączce i wtedy zleci mi badania hormonów m.in prolaktyny.

    Na moje twierdzenie, ze chyba mialam w sobotę (7.11) owulacje powiedział, że nie sądzi i że mój progesteron wcale nie swiadczy o tym, ze owu była! (chyba wróżył z fusów :D )
    co o tym sądzicie dziewczyny??

    Zawsze myślałam, że taki progesteron, świadczy o tym, że jest się w drugiej fazie cyklu, a więc i o tym, że owu się odbyła.
    Dodam, że jednego dnia miałam temp. 36,4 a następnego już 35,8 (czyli był skok) i w kolejnych dniach 36,9 a teraz od 3 dni 37- 37,2

    <3 Aniołek <3 7.10.2015 6/8 tc
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 18 listopada 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się cykl wydłuża może przez infekcję i tabletki które biorę... Ja u siebie zauważyłam też śluz dobrej jakości i temperatura wysoko jest ale to chyba raczej przez hormony;-( za nim wszystko wróci do normy musi upłynąć trochę czasu..
    Ja robiłam badanie HCG żeby sprawdzić czy ładnie spada i czy się wszystko oczyściło.. A poziom obecny HCG wyklucza owulację . Bo skoro jest we krwi HCG to organizm traktuję , że jesteśmy w ciąży czyli jedno wyklucza drugie przynajmniej ja to tak rozumie:-)

  • Palinas89 Autorytet
    Postów: 401 566

    Wysłany: 19 listopada 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga ja też robiłam bete razem z progesteronem i hormonami tarczycy w tamten czwartek i wyszło mniej niż 0.01, a progesteron 9,7 (ok 5 dni po domniemanej owulacji) a teraz temperatura 37,1 się utrzymuje. No i oczywiście okresu nadal nie dostałam, dzisiaj jest 44 dzień cyklu.

    Tak jak mówisz jeśli we krwi jest jeszcze HCG to nie dojdzie do owulacji :)
    a u Ciebie ile wynosiło? i w którym dniu cyklu robiłaś badanie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 11:19

    <3 Aniołek <3 7.10.2015 6/8 tc
  • Bomblica Autorytet
    Postów: 692 673

    Wysłany: 19 listopada 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinas89 progesteron w ciązy wzrasta, więc może jeszcze nie opadł i stąd taki wynik jak po owulce? a może lekarz się po prostu myli ;)

    agnieszka1290 3maj się kochana, wszystko wróci do normy i zaczniesz starania.. niestety póki co trzeba czekać na tą @. i chyba nigdy się tak nie czeka na @ jak po poronieniu... najważniejsze żeby wyleczyć infekcję.

    powodzenia dziewczyny :*

    córeczka 23.08.2015 [*] 6 tc
    Gabrysia ur.27.06.2016
    Hipotrofia, bezwodzie
  • Palinas89 Autorytet
    Postów: 401 566

    Wysłany: 19 listopada 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bomblica własnie chodzi o to, że w dniu przyjęcia do szpitala miałam progesteron 6 coś ( pobrali krew ok 14), a dzień później(o 6 rano) już 3 także od razu mi spadł.
    Stąd wnioskuję, że prawdopodobnie miałam tą owulację, bo i był skok tepki i śluz, jajniki pracowały wtedy no i ten progesteron wzrósł jak dla fazy lutealnej. Sama już nie wiem co myśleć :))

    Bomblica jeśli mogę spytać, zaciążyłaś po pierwszym normalnym okresie od utracenia aniołka?
    Masz racje, człowiek już schizuję normalnie czekając na ten okres.. :)
    Już bym chciała wiedzieć, czy wszystko "tam" w porządku..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 18:13

    <3 Aniołek <3 7.10.2015 6/8 tc
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 19 listopada 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinas89 W 33 dniu cyklu robiłam bete wyszła <2.0


    Bomblica no niestety czekam na tą wredotę jak na zbawienie:-) ale czuję , że powoli się zbliża już mnie pobolewa brzuch i plecy...Tabletki na infekcje już wszystkie wybrałam czekam jeszcze kilka dni , lekarz kazał się wstrzymać od ♥♥♥ na min. 10 dni. Czuję się lepiej już bo jednak objawy infekcji trochę mi dokuczały.

  • Palinas89 Autorytet
    Postów: 401 566

    Wysłany: 19 listopada 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w 37 dniu cyklu wyszła <0.01, a wcześniej nie badałam, tylko w szpitalu 6.10 wynosiła jakoś około 850 a następnego dnia niecałe 800.
    Pewnie mialaś wyższą betę ode mnie i stąd jeszcze masz hcg we krwi.
    2.0 to już malutko, pewnie zaraz spadnie już do 0 i dostaniesz okres wtedy. ( miejmy nadzieję!)


    Agnieszka a dostalaś w szpitalu i przy wypisie antybiotyki takie prowizoryczne do domu?

    Ja dostalam w szpitalu 3 strzykawki antybiotyku (nie wiem co to bylo konketnie)i do domu augumentin i nystatyne osłonowo na tydzień brania.

    Dostałam jeszcze globulki clotrimazolum ( w razie grzybicy po augumentinie, bo podczas brania tego antybiotyku często grzybek się przypałęta..)

    Nie brałam tych globulek, bo wspaniala pani farmaceutka dała mi tabletki zamiast globulek, a ja zauważyłam to dopiero w domu..
    a tabletka długa na 4cm i szeroka na 1,5, kanciate krawędzie i jak zaaplikowałam sobie jedną to myślałam, że skisne! w ogóle zatrzymała się na samym początku i piekło cholernie, więc darowałam sobie to clotrimazolum :)

    ja już głupieje od tego czekania na okres, jak jutro rano nadal będę miała temp. powyżej 37 to chyba zrobię test ciążowy, bo któż to wie.

    Ogólnie ( jak jeszcze nie planowaliśmy dziecka) i zrobiłam test- wyszedł negatywny wiadomo, to następnego dnia zawsze dostawalam okres :)
    Chyba to jakoś na psyche działa!

    <3 Aniołek <3 7.10.2015 6/8 tc
  • Bomblica Autorytet
    Postów: 692 673

    Wysłany: 21 listopada 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinas89 tak, ciąża po pierwszym okresie po poronieniu.
    3mam za Was kciuki! :-*

    córeczka 23.08.2015 [*] 6 tc
    Gabrysia ur.27.06.2016
    Hipotrofia, bezwodzie
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 21 listopada 2015, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie w szpitalu nie dali mi żadnych tabletek itp.. Grupę krwi także mam dobrą zastrzyk nie był potrzebny...

    Wczoraj mineło 6 tyg od zabiegu , poczekam jeszcze tydz i jadę do lekarza!.

  • Palinas89 Autorytet
    Postów: 401 566

    Wysłany: 21 listopada 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, ja wczoraj koło 17 zrobiłam test - w 45 dniu cyklu no i wyszedł mi bladzioch!!

    Szczerze to czarno przed oczami mi się zrobiło :)) boję się jak cholera, jutro rano robię kolejny test i w poniedziałek udam się chyba na betę i progesteron.

    Biorę od wczoraj 1x luteiny na noc, tak prowizorycznie, acard od zeszłego czwartku.
    Mam nadzieję, że to nie żadne czary, a że fasol wrócił i już zostanie tym razem:))

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek <3 7.10.2015 6/8 tc
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 22 listopada 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana to trzymam kciuki zeby byly 2 mocne krechy;-)

    Palinas89 lubi tę wiadomość

  • Palinas89 Autorytet
    Postów: 401 566

    Wysłany: 22 listopada 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam drugi test dzisiaj w nocy o 2 jak wstałam na siku i druga krecha już wyraźniejsza i ciemniejsza o wiele od poprzedniej :))
    a mocz był taki słaby dosyć z jakichś 3-4 godzin.

    a u Ciebie jak tam? Przyszła ta wredna @?

    <3 Aniołek <3 7.10.2015 6/8 tc
  • magda.h Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 22 listopada 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palinas89 jesteś po zabiegu i nie doczekałas się @ ? ;-)bo nie widać wykresu ;)

    FIlip♥ 16.10.2015 / 20 tc
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 22 listopada 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palinas89 no właśnie nie mam okresu i zaczynam już panikować:-(
    To już mogę Ci pogratulować:-) beta to tylko formalność:-) Kochana właśnie tak jest czasami , że nie którym od razu się udaję zajść w ciążę jeszcze przed @

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2015, 13:21

  • Palinas89 Autorytet
    Postów: 401 566

    Wysłany: 22 listopada 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda tak, nie doczekałam się okresu po zabiegu i mam nadzieje,że przez najbliższe 9 miesięcy nie będę go miała :)

    tutaj na forum jest kilka dziewczyn, które miały taką sytuację jak ja.

    Ja mialam późno owulację, jakoś w 32 dniu cyklu, gdzie 31 było <3
    45 dnia cyklu zrobilam test po południu i wyszła druga blada kreseczka, a dzisiaj w nocy(czyli minęlo 1,5dnia) już taka ciemniejsza(ale nadal jaśniejsza od testowej)

    Agnieszka może zrób test?? czy u was nie było takiej możliwości?

    <3 Aniołek <3 7.10.2015 6/8 tc
  • magda.h Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 22 listopada 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinas89 czytałam wypowiedzi na forum i zazdroszczę ze można tak szybko ją mam dwa poronienia ostatnio i dwulatka w domu czekam właśnie na @ trzymam kciuki za Twoją betę.
    Agnieszka może faktycznie zatestuj jeśli jest opcja?

    FIlip♥ 16.10.2015 / 20 tc
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 22 listopada 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zrobie jutro dla pewnosci test ,:-)stosunki byly przerywane no ale moze cos...

  • Palinas89 Autorytet
    Postów: 401 566

    Wysłany: 22 listopada 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym, żebyśmy wszystkie zaszły i donosiły w końcu :)
    my czekamy na pierwszego bobaska :)

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek <3 7.10.2015 6/8 tc
  • magda.h Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 22 listopada 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej zatestować żeby się nie martwić ;)

    FIlip♥ 16.10.2015 / 20 tc
‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ