Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie 2021, a ponowne starania
Odpowiedz

Poronienie 2021, a ponowne starania

Oceń ten wątek:
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 10 marca 2022, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza wrote:
    Ja sama piekę chleb i co raz, że jest pycha, dwa pod insulinoopornosc, trzy jest łatwy, bo innego bym nie robiła, leniuch jestem 😅 a cztery - wychodzi dużo taniej.
    Podzielisz się przepisem? 😃
    Zazdroszczę swoich warzyw, mi póki co muszą wystarczyć zioła w doniczkach i kiełki z własnych "upraw". 😅

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1204 964

    Wysłany: 10 marca 2022, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa wrote:
    Podzielisz się przepisem? 😃
    Zazdroszczę swoich warzyw, mi póki co muszą wystarczyć zioła w doniczkach i kiełki z własnych "upraw". 😅
    Jasne 😁 na taką blaszkę do keksu :
    250g mąki pszennej pełnoziarnistej (czyli graham, typ 1800)
    250g mąki pełnoziarnistej żytniej
    20g świeżych drożdży (zakwas za często mi pleśniał, więc na łatwiznę poszłam 😁)
    500ml ciepłej wody, szczypta cukru
    Łyżka soli
    Ziarna wg uznania, ja daję czarnuszkę (do starań ideolo), siemię lniane/chia, słonecznik, pestki dyni, suszona śliwka
    Robię rozczyn, czyli drożdże zalewam ciepła wodą, dodaje cukru, mieszam i czekam aż pojawią się bąbelki. Suche mieszam, dodaje rozczyn, czekam jakieś 15min, przekładam do formy posmarowanej masłem, czekam aż wyrośnie i piekę w 200 °C przez godzinę. Ja daję jeszcze przed wyrosnieciem na wierzch pestki dyni🙂 Gotowe 😁
    Mąki kupuje zazwyczaj w Biedronce, czasami jednej nie ma to gdziekolwiek, w osiedlowych czy Lidlu się znajdzie 🙂

    Akataa, Ultra-Dżasta, jo_ana, nick nieaktualny, czarneniebo lubią tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 10 marca 2022, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie, w weekend spróbuję. Miałam kiedyś jedno podejście do chleba na zakwasie i nie wyszedł więc się zraziłam. 😅

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1204 964

    Wysłany: 10 marca 2022, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać koniecznie czy wyszedł 😁

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • rosamare Koleżanka
    Postów: 60 14

    Wysłany: 10 marca 2022, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Chciałam Was poprosić o pomoc.
    Byłam umówiona do immunologa w tym tygodniu, ale niestety wizyta została przełożona.
    Chciałam zapytać czy badania zespołu antyfosfolipidowego i trombofilii wrodzonej, należy wykonać w określonym czasie po poronieniu? Od poronienia minęły niecałe 3 tygodnie, czy to dobry moment na wykonanie tych badań?
    Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

    👰🔹Brak owulacji🔹Hiperprolaktynemia
    🤵 ✔️
    VpdKp1.png

    03.2022 11 tc nasz Aniołek Marysia 👼💔
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 5368 6043

    Wysłany: 10 marca 2022, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra czekam z niecierpli na Twoją betę.
    Miałam robić test ale rano doszłam do wniosku że szkoda testu

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    20.02.2026 - Gabrysia 🩷🩷
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5528 5050

    Wysłany: 10 marca 2022, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosamare wrote:
    Witajcie
    Chciałam Was poprosić o pomoc.
    Byłam umówiona do immunologa w tym tygodniu, ale niestety wizyta została przełożona.
    Chciałam zapytać czy badania zespołu antyfosfolipidowego i trombofilii wrodzonej, należy wykonać w określonym czasie po poronieniu? Od poronienia minęły niecałe 3 tygodnie, czy to dobry moment na wykonanie tych badań?
    Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

    Trombofilie możesz od razu bo to genetyka I nic się tam nie zmienia z zespołem antyfosfolipidowym mówią różnie jedni zeby zrobić 6 tyg po poronieniu inni zeby od razu bo przeciwciala mogą pojawiac się tylko w ciąży. Ja zrobiłam od razu po poronieniu.

    🙋‍♀️93' & 🙋‍♂️91'

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 10 marca 2022, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wszystko robiłam od razu po poronieniu

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • rosamare Koleżanka
    Postów: 60 14

    Wysłany: 10 marca 2022, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za pomoc :*
    A czy poza zbadaniem zespołu antyfosfolipidowego i trombofilii warto zbadać coś jeszcze? Np. immunofenotyp i komórki NK?
    Mój ginekolog mówi, że dopiero gdy w tych dwóch badaniach nic nie wyjdzie, dopiero wtedy warto iść w stronę badań immunologicznych.

    👰🔹Brak owulacji🔹Hiperprolaktynemia
    🤵 ✔️
    VpdKp1.png

    03.2022 11 tc nasz Aniołek Marysia 👼💔
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5528 5050

    Wysłany: 10 marca 2022, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosamare wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za pomoc :*
    A czy poza zbadaniem zespołu antyfosfolipidowego i trombofilii warto zbadać coś jeszcze? Np. immunofenotyp i komórki NK?
    Mój ginekolog mówi, że dopiero gdy w tych dwóch badaniach nic nie wyjdzie, dopiero wtedy warto iść w stronę badań immunologicznych.

    Jeżeli dopiero zaczynasz diagnostykę i to jest Twoje pierwsze poronienie to z immuno bym się wstrzymała na razie.

    🙋‍♀️93' & 🙋‍♂️91'

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5636 7001

    Wysłany: 10 marca 2022, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosamare wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za pomoc :*
    A czy poza zbadaniem zespołu antyfosfolipidowego i trombofilii warto zbadać coś jeszcze? Np. immunofenotyp i komórki NK?
    Mój ginekolog mówi, że dopiero gdy w tych dwóch badaniach nic nie wyjdzie, dopiero wtedy warto iść w stronę badań immunologicznych.
    Lekarze różnie mówią, u mnie mimo 4 ciąż nie zalecają immunologii (tu lepiej robić jak ciąży nie ma jakiś czas) - to loteria czy jakieś sterydy pomogą, niestety ale każda ciąża to losowanie i wbrew pozorom bardzo rzadko poronienie ma przyczyny inne niż źle połączone komórki.

    Jeśli to pierwsza strata to lepiej zrobić podstawowe badania z krwi niż wchodzić w te głębokie tematy

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 5368 6043

    Wysłany: 10 marca 2022, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy tylko ja odświeżam forum co 30 sekund?
    Dżasta?

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    20.02.2026 - Gabrysia 🩷🩷
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 10 marca 2022, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Czy tylko ja odświeżam forum co 30 sekund?
    Dżasta?

    Beta: 81,9 mu/ml 😊, sama przed chwilą patrzyłam na wyniki 😂. Teraz byleby przyrost w sobotę był okej 🙏.

    Nati94, Blondyna.B, Aneta2506, Babulka, Ani0nka, Karoola, Jednorożec89, Akataa, Pomarańcza, Pinkiii, jo_ana, Susanne, nick nieaktualny, czarneniebo, paulina.ika lubią tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2346 4300

    Wysłany: 10 marca 2022, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Beta: 81,9 mu/ml 😊, sama przed chwilą patrzyłam na wyniki 😂. Teraz byleby przyrost w sobotę był okej 🙏.
    O niechcący wpadłam akurat na wyniki xD gratulacje 😍

    Ultra-Dżasta lubi tę wiadomość

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 13539 18067

    Wysłany: 10 marca 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Beta: 81,9 mu/ml 😊, sama przed chwilą patrzyłam na wyniki 😂. Teraz byleby przyrost w sobotę był okej 🙏.

    Pięknie, niech rośnie! ❤️ Tak wpadłam tylko zobaczyć wynik 😊

    Ultra-Dżasta lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 35l. 👩‍🦰
    On 35l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27 --> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm 🧸
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 I prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹07.10 20+5 II prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹
    🔹05.11 24+6 997 g 🥔
    🔹26.11 27+6 1330 g 🐸
    🔹09.12 29+5 III prenatalne 1456 g zdrowego 🐻
    🔹07.01 33+6 2522 g 🍈
    🔹28.01 36+6 3350 g 🦁
    Witaj maluszku ♥️ 13.02.2025 3220 g, 56 cm SN
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4827 2324

    Wysłany: 10 marca 2022, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra serdecznie gratuluję i rośnijcie zdrowo 😍😍😍

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5528 5050

    Wysłany: 10 marca 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzasta gratulacje 🥳🥳✊️❤

    🙋‍♀️93' & 🙋‍♂️91'

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5636 7001

    Wysłany: 10 marca 2022, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Beta: 81,9 mu/ml 😊, sama przed chwilą patrzyłam na wyniki 😂. Teraz byleby przyrost w sobotę był okej 🙏.
    To w sobotę będzie piękny wynik <3

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4827 2324

    Wysłany: 10 marca 2022, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta wizytę mam dzisiaj ale nie spodziewam się nic oprócz pęcherzyka bo to 5+3 a wg owulacji to nawet 5+2 :)

    Aneta2506, Karoola lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 10 marca 2022, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzasta no brawo!!! Pięknie! Kropeczku rozgosc się ładnie w brzuszku u mamy i rośnij zdrowo 9 miesięcy ❤️❤️❤️

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
‹‹ 242 243 244 245 246 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ