X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie na wczesnym etapie
Odpowiedz

Poronienie na wczesnym etapie

Oceń ten wątek:
  • Rena87 Przyjaciółka
    Postów: 99 36

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia nie umiem Ci pomóc, nie sprawdzałam przyrostu/spadku bety.

  • Katania22 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, nie wiem czy dobry wątek wybrałam, pierwszy raz coś tu piszę, zwykle czytałam:) Od września odstawiłam leki anty staraliśmy się o dziecko ( mamy już dwoje).
    Udało się w listopadzie, jednak zaczęłam plamić jeszcze przed przypuszczeniem ciazy. Ciąża potwierdzona rosnącym beta hcg, brak pecherzyka, poronienie samoistne. Miesiączkę dostałam jak w zegarku. Plamiłam po miesiączce prawie przez cały cykl, 3 dni bez plamien. Poszłam na kontrolę do lekarza, bo martwiły mnie plamienia i duża ilość sluzu, a tu pyk na usg znów ciaza, widoczny pecherzyk, grube endometrium, tylko plamienia. Przyjmowałam progesteron dupgaston, później liteine pracowałam Tydzień, dalej plamiłam, kolejne usg pecherzyk z krwiakiem, nakaz odpoczywania i zwolnienie, po tygodniu krwawienie się nasililo, nie bylo żadnych objawów ciazy a to już był 5 tydz. Odstawiłam progesteron, poszłam na kontrolę, juz nie było pecherzyka. Teraz jestem w trakcie oczyszczania się macicy. Dość mocno krwawie. Ginekolog stwierdził,że za szybko po pierwszej stracie zaczęliśmy starania...sama już nie wiem, co myśleć:(

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katania przykro mi, że to Cię spotkało. :(
    Myślę, że po dwóch poronieniach dobrze by było zrobić podstawowe badania pod kątem następnej ciąży.
    Po ciąży biochemicznej nie trzeba czekać ze staraniami, ale może w Twoim przypadku było inaczej i coś się zadziało.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Kakusiaa Koleżanka
    Postów: 68 10

    Wysłany: 9 lutego 2022, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny chciałabym opisać wam mój przypadek.
    A mianowicie dnia 04.02 miałam dostać miesiączkę. Czułam się dziwnie już od połowy stycznia. Dnia 29.01 stwierdziłam że zrobię test. Co będzie to będzie. Pokazał mi się cień drugiej kreski na teście. 30.01 też cień na teście. 01.02 dostałam krwawienia jak na miesiączkę tylko ze z dużymi skrzepami których nigdy wcześniej nie miałam. Zawsze miesiączkę miałam 6 dni ta trwała aby 3 dni potem plamienia przez kolejne 4 dni. 03. 02 zrobiłam jeszcze jeden test i nadal był cień (wszystkie testy czułości 10).03.02 wieczorem pojechałam na bete. Wynik to 2.3.
    Z pierwsza córka na początku ciąży przez jakieś 2 tygodnie spalam w dzień, nie ważne co robiłam po prostu zasypiałam. Nigdy nie potrafiłam spać w dzień tylko w ciąży. Teraz od 26.01 też muszę się położyć w południe bo nie daje rady wytrzymać.

    Dzisiaj test robiony dla samej siebie i baaardzo blady cień cienia

  • Mysiorek5555 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 27 kwietnia 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Jestem tu nowa i co prawda zielona w temacie. Za mną 2x ciążę pozamaciczne, 1x biochemiczna i 1xporonienie. Nauczona złymi doświadczeniami,zrobiłam badania genetyczne.am mutacje MTHFR C677T oraz mutacje 675 (4G/5G) w genie PAI-1 (SERPINE1). Czy ktoras z Was przez to przechodzila? Zaczęłam brać B12 i kwas foliowy (w metylowanych formach) a także acard 150. W maju mam wizytę u ginekologa i dowie się o moich mutacjach. W planach badanie jeszcze homocysteiny, witaminy B12 i kwasu foliowego. Co jeszcze powinnam zrobić?

  • Alicante Przyjaciółka
    Postów: 110 34

    Wysłany: 29 kwietnia 2022, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiorek5555 wrote:
    Czesc dziewczyny. Jestem tu nowa i co prawda zielona w temacie. Za mną 2x ciążę pozamaciczne, 1x biochemiczna i 1xporonienie. Nauczona złymi doświadczeniami,zrobiłam badania genetyczne.am mutacje MTHFR C677T oraz mutacje 675 (4G/5G) w genie PAI-1 (SERPINE1). Czy ktoras z Was przez to przechodzila? Zaczęłam brać B12 i kwas foliowy (w metylowanych formach) a także acard 150. W maju mam wizytę u ginekologa i dowie się o moich mutacjach. W planach badanie jeszcze homocysteiny, witaminy B12 i kwasu foliowego. Co jeszcze powinnam zrobić?

    Generalnie z tymi mutacjami jest tak, że większość z nas je ma. Przynajmniej tak mówił mój lekarz. Jeśli jest hetero to już wgl mały problem, ale profilaktycznie dają lekarze zwykle dają acard, ale 75 i heparyne po transferach. Przy homo wygląda to podobnie. Kwas foliowy w metylowanej formie na pewno nie zaszkodzi :) Na własną rękę nie zaczynałabym sama brania acardu jeszcze w takiej dawce. Lepiej poczekaj na wizytę u lekarza i ustal z nim plan działania.

    Mysiorek5555 lubi tę wiadomość

    preg.png

    Starania od 2019

    👩🏼
    2018 laporoskopia - usunięcia torbiela jajnika
    02.2021 wypalone drobne ogniska endometriozy, drożność ✅
    12.2020 AMH 0,93
    06.2021 AMH 1.22
    06.2023 AMH 0,77
    KIR AA
    HLA-C C2C2

    10.21 IVF Bocian Szczecin ❌ transfer; beta <0,1 ; brak zarodków

    02.22 IVF 2 Bocian Szczecin 2 x ❄️
    03.2022 transfer 💔 puste jajo płodowe 😞
    06.2022 transfer ❌ beta <0,1

    09.2022 IVF 3 Eurofertil
    3 ❄️
    Transfer 19.10 ❌ 7dpt beta 2,6
    Transfer 14.02 ❌ 8dpt bHCG 26, 10dpt bHCG 11
    Transfer 22.03 ❌ beta 0

    07.2023 IVF 4 Bocian Szczecin
    3 ❄️ 5BA, 2BA, 5CB
    Transfer 5BA
    8dpt 28; 10dpt 59; 13dpt 168; 17dpt 943; 21dpt 2781; 27dpt beta 9746 i jest ❤️

    Chwilo trwaj ! 🙏🙏🙏
  • Mysiorek5555 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 29 kwietnia 2022, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicante wrote:
    Generalnie z tymi mutacjami jest tak, że większość z nas je ma. Przynajmniej tak mówił mój lekarz. Jeśli jest hetero to już wgl mały problem, ale profilaktycznie dają lekarze zwykle dają acard, ale 75 i heparyne po transferach. Przy homo wygląda to podobnie. Kwas foliowy w metylowanej formie na pewno nie zaszkodzi :) Na własną rękę nie zaczynałabym sama brania acardu jeszcze w takiej dawce. Lepiej poczekaj na wizytę u lekarza i ustal z nim plan działania.


    Acard mam od giną w dawce 150 :)

  • Keglemegle Ekspertka
    Postów: 188 170

    Wysłany: 12 maja 2022, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, jak się nie spodziewałam nigdy, że będę na tym forum tak i nie myślałam, że napiszę w tym wątku.
    Za nami druga inseminacja zakończona ciążą, w ciagu tygodnia od pozytywnego wyniku jesteśmy na etapie, że wszystko spada, ciąża biochemiczna...5 tydzień.
    Obecnie czekam na krwawienie, lekarze powiedzieli, że powinnam zacząć krwawić do piątku...póki co nie się nie dzieje. Nie wiem czy to nastąpi, czy nie będzie trzeba sztucznie tego wywołać.
    Jutro rano idę na badania krwi i dowiem się więcej.

    Poza tym, że pękło nam serce i dwa dni ryczeliśmy oboje, to w głowie chaos i niepokój o to co dalej, ile trzeba będzie czekać zanim znów można spróbować...W tym momencie każdy miesiąc na wagę złota.

    preg.png
    ...

    2021 - rozpoczęcie starań

    2022.03 - IUI ❌
    2022.04 - IUI ✅
    beta 4 tydzień: 110
    beta po kolejnych 4 dniach: 88
    ciąża biochem.

    08.2022 - punkcja, 12 komórek pobranych.
    6 zapłodnionych -> ❄️❄️❄️
    6 zamrożonych

    08.2022 - transfer ❄️
    Test ciążowy - ❌

    10.2022 - druga punkcja (z COVID), 5 pobranych
    4 zapłodnione -> ❄️
    10.2022 - transfer ❄️
    Test ciążowy - ❌

    11.2022 - trzecia punkcja, 8 pobranych
    6 zapłodnionych -> ❄️
    11.2022 - transfer ❄️

    24.11 - betaHCG -> 103
    28.11 - betaHCG -> 780
    19.12 - pierwsze USG -> jest serduszko :)

    👩🏻
    40 lat
    👨🏼
    39 lat (kiepskie parametry nasienia)
  • Anka94 Autorytet
    Postów: 415 113

    Wysłany: 12 maja 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Keglemegle wrote:
    hej dziewczyny, jak się nie spodziewałam nigdy, że będę na tym forum tak i nie myślałam, że napiszę w tym wątku.
    Za nami druga inseminacja zakończona ciążą, w ciagu tygodnia od pozytywnego wyniku jesteśmy na etapie, że wszystko spada, ciąża biochemiczna...5 tydzień.
    Obecnie czekam na krwawienie, lekarze powiedzieli, że powinnam zacząć krwawić do piątku...póki co nie się nie dzieje. Nie wiem czy to nastąpi, czy nie będzie trzeba sztucznie tego wywołać.
    Jutro rano idę na badania krwi i dowiem się więcej.

    Poza tym, że pękło nam serce i dwa dni ryczeliśmy oboje, to w głowie chaos i niepokój o to co dalej, ile trzeba będzie czekać zanim znów można spróbować...W tym momencie każdy miesiąc na wagę złota.

    Jeśli nie będzie zabiegu łyżeczkowania to można już w 1cyklu ,jeśli oczywiście nie ma innych problemów

    ONA jeszcze 27l ,ON 30lat
    Listopad 2021 - ciąża biochem 🤔
    Kwiecień 2022 -poronienie 9tydz/12tydz😭😇
    Walczymy o spełnienie jedynego marzenia- CHCEMY BYĆ RODZICAMI 👶👪
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 13 maja 2022, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktorejs z Was zdarzyło się, żeby krwawienie nie pojawiło sie samoczynnie po ciazy, która przestała się rozwijać w 5tc? Beta w najwyższym etapie 269. Spadek na pewno był już we wtorek, a dzisiaj piątek i nawet plamienia nie mam.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Keglemegle Ekspertka
    Postów: 188 170

    Wysłany: 13 maja 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    Czy ktorejs z Was zdarzyło się, żeby krwawienie nie pojawiło sie samoczynnie po ciazy, która przestała się rozwijać w 5tc? Beta w najwyższym etapie 269. Spadek na pewno był już we wtorek, a dzisiaj piątek i nawet plamienia nie mam.

    Ja nie miałam takiej bety, najwyższe co miałam to 110 wiec dużo słabiej niż Ty. W poniedziałek spadła do 88, zaczęłam krwawić w czwartek wieczorem. Ale przed tym nie miałam żadnych objawów. Mi dwóch lekarzy powiedziało ze w piatek to nastąpi, jeden ze może poniedziałek 🤷🏻‍♀️ Byłam w 5 tc. Może u Ciebie dłużej bo i beta była wyższa. Jak masz możliwość to zadzwon do lekarza może? Ja pewnie bym dzwoniła gdyby nie to ze krwawienie zaczęło się wczoraj.

    preg.png
    ...

    2021 - rozpoczęcie starań

    2022.03 - IUI ❌
    2022.04 - IUI ✅
    beta 4 tydzień: 110
    beta po kolejnych 4 dniach: 88
    ciąża biochem.

    08.2022 - punkcja, 12 komórek pobranych.
    6 zapłodnionych -> ❄️❄️❄️
    6 zamrożonych

    08.2022 - transfer ❄️
    Test ciążowy - ❌

    10.2022 - druga punkcja (z COVID), 5 pobranych
    4 zapłodnione -> ❄️
    10.2022 - transfer ❄️
    Test ciążowy - ❌

    11.2022 - trzecia punkcja, 8 pobranych
    6 zapłodnionych -> ❄️
    11.2022 - transfer ❄️

    24.11 - betaHCG -> 103
    28.11 - betaHCG -> 780
    19.12 - pierwsze USG -> jest serduszko :)

    👩🏻
    40 lat
    👨🏼
    39 lat (kiepskie parametry nasienia)
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 13 maja 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Keglemegle wrote:
    Ja nie miałam takiej bety, najwyższe co miałam to 110 wiec dużo słabiej niż Ty. W poniedziałek spadła do 88, zaczęłam krwawić w czwartek wieczorem. Ale przed tym nie miałam żadnych objawów. Mi dwóch lekarzy powiedziało ze w piatek to nastąpi, jeden ze może poniedziałek 🤷🏻‍♀️ Byłam w 5 tc. Może u Ciebie dłużej bo i beta była wyższa. Jak masz możliwość to zadzwon do lekarza może? Ja pewnie bym dzwoniła gdyby nie to ze krwawienie zaczęło się wczoraj.
    Właśnie po wizycie jestem. Powiedziała że mam dać czas do końca następnego tygodnia, tak że masa czasu. Przez trzy dni brałam proga w dawce 100 jak się jeszcze łudziłam, a wzrost był, ale niski, więc to też może opóźnić. Dziwię się po nawet po IV gdzie brałam proga 600 miałam plamienia a tu czyściutko. Jak już wiem że pozamiatane to wolałabym mieć to krwawienie. A jak u Ciebie bol brzucha? Jak na okres czy dramat? Boję się że jak mnie dopadnie w pracy to będę musiała się wyjść do domu.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Keglemegle Ekspertka
    Postów: 188 170

    Wysłany: 13 maja 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    Właśnie po wizycie jestem. Powiedziała że mam dać czas do końca następnego tygodnia, tak że masa czasu. Przez trzy dni brałam proga w dawce 100 jak się jeszcze łudziłam, a wzrost był, ale niski, więc to też może opóźnić. Dziwię się po nawet po IV gdzie brałam proga 600 miałam plamienia a tu czyściutko. Jak już wiem że pozamiatane to wolałabym mieć to krwawienie. A jak u Ciebie bol brzucha? Jak na okres czy dramat? Boję się że jak mnie dopadnie w pracy to będę musiała się wyjść do domu.

    No tak, ja nie brałam progesteronu, mi powiedzieli ze ponieważ wszystkie wskaźniki były podwyższone ale naprawdę nisko to w ich opinii to od początku była ciąża „stracona”. Szkoda tylko ze to mi powiedzieli dopiero po tym jak beta spadała a od początku było ze jest super :(

    U mnie plamienie jest w normie ale bol brzucha ogromny. A normalnie mam bolesne okresy wiec jestem nawykła do tego ze boli. No wiec teraz boli kilkanaście razy mocniej.

    Mi tez było trudno czekać az przyjdzie krwawienie. Jak człowiek wie ze to koniec to już chciałby żeby przyszedł jak najszybciej.

    preg.png
    ...

    2021 - rozpoczęcie starań

    2022.03 - IUI ❌
    2022.04 - IUI ✅
    beta 4 tydzień: 110
    beta po kolejnych 4 dniach: 88
    ciąża biochem.

    08.2022 - punkcja, 12 komórek pobranych.
    6 zapłodnionych -> ❄️❄️❄️
    6 zamrożonych

    08.2022 - transfer ❄️
    Test ciążowy - ❌

    10.2022 - druga punkcja (z COVID), 5 pobranych
    4 zapłodnione -> ❄️
    10.2022 - transfer ❄️
    Test ciążowy - ❌

    11.2022 - trzecia punkcja, 8 pobranych
    6 zapłodnionych -> ❄️
    11.2022 - transfer ❄️

    24.11 - betaHCG -> 103
    28.11 - betaHCG -> 780
    19.12 - pierwsze USG -> jest serduszko :)

    👩🏻
    40 lat
    👨🏼
    39 lat (kiepskie parametry nasienia)
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 14 maja 2022, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Keglemegle wrote:
    No tak, ja nie brałam progesteronu, mi powiedzieli ze ponieważ wszystkie wskaźniki były podwyższone ale naprawdę nisko to w ich opinii to od początku była ciąża „stracona”. Szkoda tylko ze to mi powiedzieli dopiero po tym jak beta spadała a od początku było ze jest super :(

    U mnie plamienie jest w normie ale bol brzucha ogromny. A normalnie mam bolesne okresy wiec jestem nawykła do tego ze boli. No wiec teraz boli kilkanaście razy mocniej.

    Mi tez było trudno czekać az przyjdzie krwawienie. Jak człowiek wie ze to koniec to już chciałby żeby przyszedł jak najszybciej.
    Z jednej strony rozumiem, że nie chcą pacjentki wprowadzać w stres. Ale z drugiej, chyba lepiej wiedzieć ze może być różnie, a nie żyć w szczęściu i radości, a potem się tak strasznie zdziwić.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • pineapple89 Autorytet
    Postów: 383 254

    Wysłany: 14 maja 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Również doświadczyłam poronienia wczesnej ciąży. Ciąża z in vitro (4-ty transfer, pierwsza ciąża), nasza radość nie trwała długo. Ciąża rozwijała się nieprawidłowo jak na wiek ciąży (6tydz.)
    Beta przyrastała ładnie do pewnego momentu, potem przyrost był ale za mały 😕
    9dpt 33,36 (przed badaniem rano test, jedna kreska)
    12dpt 127
    14dpt 285
    16dpt 736 (koniec prawidłowego przyrostu)
    21dpt 2010
    23dpt 3031
    24dpt USG widoczny pęcherzyk z ciałkiem, leki wg rozpiski i USG za 5 dni
    28dpt 4850
    29dpt USG stan praktycznie taki jak na poprzednim USG+krwiak, powinno być tętno. Ciąża nie rozwija się prawidłowo.
    Odstawiłam leki i dzisiaj (po dwóch dniach) pojawiło się krwawienie. Jak na razie jest jak normalna miesiączka, z jednym wyjątkiem, wydaliłam coś dziwnego jakby błona. Trochę się przeraziłam bo nie było to małe.

    Pani doktor powiedziała że stymulację możemy zaczynać po dwóch cyklach(lipiec), oczywiście po sprawdzeniu czy wszystko ok.

    ♀️♂️ ur.'89
    Brak ciąży
    Starania naturalne od 2017r.
    Klinika in vitro od 2021r.
    Punkcja maj'21
    Transfer świeży maj'21 ❌
    Transfer ❄️ czerwiec'21❌
    Transfer ❄️ marzec'22❌
    Transfer ❄️ kwiecień'22 💔6tc💔

    Punkcja lipiec '22 ➡️❄️❄️❄️❄️❄️
    Badanie EMBRANCE ➡️❄️❄️❄️❄️(2x 4BA, 2x 4BB)
    Transfer❄️ wrzesień'22 ❌

    Szczepienia limfocytami mąż+pullowane

    Transfer ❄️ lipiec '23 ❌
    Transfer ❄️ sierpień '23
    9dpt 213; 13dpt 1601; 17dpt 6414; 22 dpt 21930; 23dpt💓


    Homozygota PAI-1 4G/4G
    KIR hamujący AA, brak KIRów implantacyjnych
    HLA-C mąż i ja grupa C2C2
    ♂️ Obniżone parametry nasienia

    preg.png
  • Keglemegle Ekspertka
    Postów: 188 170

    Wysłany: 14 maja 2022, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    Z jednej strony rozumiem, że nie chcą pacjentki wprowadzać w stres. Ale z drugiej, chyba lepiej wiedzieć ze może być różnie, a nie żyć w szczęściu i radości, a potem się tak strasznie zdziwić.

    Prawdę mówiąc nas te dwa tygodnie rozwaliły zupełnie. Nigdy nie widziałam mojego T. który by tyle płakał, chociaż ogólnie stara się zebym tego nie widziała bo uważa ze mi większe wsparcie potrzebne i musi byc dla mnie dzielny.

    My nie dawaliśmy sobie szans z IUI, nie wierzyliśmy ze dojdzie do ciąży. Radość była ogromna, może dlatego ze to pierwszy raz…a i ja przez tydzień miałam typowe objawy ciąży.

    Wolałabym żeby powiedzieli żeby poczekać z duża radością i ze to dużo za wczesnie na radość. Niestety, stało się jak się stało. Kolejna wizyta 23 maja, dowiemy się co dalej…

    preg.png
    ...

    2021 - rozpoczęcie starań

    2022.03 - IUI ❌
    2022.04 - IUI ✅
    beta 4 tydzień: 110
    beta po kolejnych 4 dniach: 88
    ciąża biochem.

    08.2022 - punkcja, 12 komórek pobranych.
    6 zapłodnionych -> ❄️❄️❄️
    6 zamrożonych

    08.2022 - transfer ❄️
    Test ciążowy - ❌

    10.2022 - druga punkcja (z COVID), 5 pobranych
    4 zapłodnione -> ❄️
    10.2022 - transfer ❄️
    Test ciążowy - ❌

    11.2022 - trzecia punkcja, 8 pobranych
    6 zapłodnionych -> ❄️
    11.2022 - transfer ❄️

    24.11 - betaHCG -> 103
    28.11 - betaHCG -> 780
    19.12 - pierwsze USG -> jest serduszko :)

    👩🏻
    40 lat
    👨🏼
    39 lat (kiepskie parametry nasienia)
  • Keglemegle Ekspertka
    Postów: 188 170

    Wysłany: 14 maja 2022, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pinneaple89 bardzo mi przykro, ze Ciebie to spotkało :(

    U mnie nie było błony (ale i krwawienie w 5 tyg .) ale dość spore skrzepy krwi. Lekarz mówi ze to niby normalne i ze ten „okres” będzie wygladal inaczej.

    Sciskam Cię mocno, życzę szybkiego powrotu do zdrowia i trzymam kciuki za lipiec :*

    pineapple89 lubi tę wiadomość

    preg.png
    ...

    2021 - rozpoczęcie starań

    2022.03 - IUI ❌
    2022.04 - IUI ✅
    beta 4 tydzień: 110
    beta po kolejnych 4 dniach: 88
    ciąża biochem.

    08.2022 - punkcja, 12 komórek pobranych.
    6 zapłodnionych -> ❄️❄️❄️
    6 zamrożonych

    08.2022 - transfer ❄️
    Test ciążowy - ❌

    10.2022 - druga punkcja (z COVID), 5 pobranych
    4 zapłodnione -> ❄️
    10.2022 - transfer ❄️
    Test ciążowy - ❌

    11.2022 - trzecia punkcja, 8 pobranych
    6 zapłodnionych -> ❄️
    11.2022 - transfer ❄️

    24.11 - betaHCG -> 103
    28.11 - betaHCG -> 780
    19.12 - pierwsze USG -> jest serduszko :)

    👩🏻
    40 lat
    👨🏼
    39 lat (kiepskie parametry nasienia)
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 15 maja 2022, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pineapple89 wrote:
    Cześć. Również doświadczyłam poronienia wczesnej ciąży. Ciąża z in vitro (4-ty transfer, pierwsza ciąża), nasza radość nie trwała długo. Ciąża rozwijała się nieprawidłowo jak na wiek ciąży (6tydz.)
    Beta przyrastała ładnie do pewnego momentu, potem przyrost był ale za mały 😕
    9dpt 33,36 (przed badaniem rano test, jedna kreska)
    12dpt 127
    14dpt 285
    16dpt 736 (koniec prawidłowego przyrostu)
    21dpt 2010
    23dpt 3031
    24dpt USG widoczny pęcherzyk z ciałkiem, leki wg rozpiski i USG za 5 dni
    28dpt 4850
    29dpt USG stan praktycznie taki jak na poprzednim USG+krwiak, powinno być tętno. Ciąża nie rozwija się prawidłowo.
    Odstawiłam leki i dzisiaj (po dwóch dniach) pojawiło się krwawienie. Jak na razie jest jak normalna miesiączka, z jednym wyjątkiem, wydaliłam coś dziwnego jakby błona. Trochę się przeraziłam bo nie było to małe.

    Pani doktor powiedziała że stymulację możemy zaczynać po dwóch cyklach(lipiec), oczywiście po sprawdzeniu czy wszystko ok.
    To już nie masz mrożaków? Szybko pojawilo Ci się krwawienie. Ja wciąż czekam. Już bym chciała być po.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 15 maja 2022, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Keglemegle wrote:
    Prawdę mówiąc nas te dwa tygodnie rozwaliły zupełnie. Nigdy nie widziałam mojego T. który by tyle płakał, chociaż ogólnie stara się zebym tego nie widziała bo uważa ze mi większe wsparcie potrzebne i musi byc dla mnie dzielny.

    My nie dawaliśmy sobie szans z IUI, nie wierzyliśmy ze dojdzie do ciąży. Radość była ogromna, może dlatego ze to pierwszy raz…a i ja przez tydzień miałam typowe objawy ciąży.

    Wolałabym żeby powiedzieli żeby poczekać z duża radością i ze to dużo za wczesnie na radość. Niestety, stało się jak się stało. Kolejna wizyta 23 maja, dowiemy się co dalej…
    U mnie o dziwo mąż jakos znosi. Wspiera ale czqsami jak zaczynam się pogrążać to jest tym, który mnie przywołuje do pionu. Jakby dramatyzował jak ja to bym wylądowała w wariatkowie. Jak się teraz niespodziewanie naturalnie udało (na chwile, ale jednak) to studził moje zapędy bo jak sama mówiłam "może być roznie". A lekarze też powinni studzić radość jak widzą ze nie jest książkowo. Nawet jak jest książkowo to różnie bywa, a niestety jak cos jest nie tak to lepiej mieć świadomość. Podchodzicie do kolejnej IUI?

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • pineapple89 Autorytet
    Postów: 383 254

    Wysłany: 15 maja 2022, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    To już nie masz mrożaków? Szybko pojawilo Ci się krwawienie. Ja wciąż czekam. Już bym chciała być po.

    Nie mamy już. Mieliśmy 4 z pierwszej procedury. W czwartek odstawiłam leki, w sobotę krwawienie. Ale od soboty tydzień temu plamienie.

    ♀️♂️ ur.'89
    Brak ciąży
    Starania naturalne od 2017r.
    Klinika in vitro od 2021r.
    Punkcja maj'21
    Transfer świeży maj'21 ❌
    Transfer ❄️ czerwiec'21❌
    Transfer ❄️ marzec'22❌
    Transfer ❄️ kwiecień'22 💔6tc💔

    Punkcja lipiec '22 ➡️❄️❄️❄️❄️❄️
    Badanie EMBRANCE ➡️❄️❄️❄️❄️(2x 4BA, 2x 4BB)
    Transfer❄️ wrzesień'22 ❌

    Szczepienia limfocytami mąż+pullowane

    Transfer ❄️ lipiec '23 ❌
    Transfer ❄️ sierpień '23
    9dpt 213; 13dpt 1601; 17dpt 6414; 22 dpt 21930; 23dpt💓


    Homozygota PAI-1 4G/4G
    KIR hamujący AA, brak KIRów implantacyjnych
    HLA-C mąż i ja grupa C2C2
    ♂️ Obniżone parametry nasienia

    preg.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ