X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie na wczesnym etapie
Odpowiedz

Poronienie na wczesnym etapie

Oceń ten wątek:
  • Naat Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 18 maja 2022, 02:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    mam pytanie. Niecałe dwa tygodnie temu stwierdzono u mnie puste jajo płodowe. Pani doktor dała mi dwa tygodnie na to, żeby oczyścić się samemu, a jak się nie uda, to łyżeczkowanie. Dwa tygodnie miną w czwartek, a tu nic się nie działo aż do wczoraj. Wczoraj rano miałam ciemnoczerwone obfite plamienie, dzisiaj znowu takie bardo delikatne. Do tej pory absolutnie nic takiego się nie działo, niegdy w życiu nie miałam plamień. Jak myślicie, czy takie plamienie może zwiastować samoistne poronienie? Nie wiem czy iść w czwartek do ginekologa (wiem, że od razu skieruje mnie na łyżeczkowanie, a tego bardzo chciałabym uniknąć), czy przeciągnąć to, bo może jest szansa na to, że sytuacja sama się rozwiąże do poniedziałku?

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2267 1900

    Wysłany: 18 maja 2022, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naat wrote:
    Hej dziewczyny :)
    mam pytanie. Niecałe dwa tygodnie temu stwierdzono u mnie puste jajo płodowe. Pani doktor dała mi dwa tygodnie na to, żeby oczyścić się samemu, a jak się nie uda, to łyżeczkowanie. Dwa tygodnie miną w czwartek, a tu nic się nie działo aż do wczoraj. Wczoraj rano miałam ciemnoczerwone obfite plamienie, dzisiaj znowu takie bardo delikatne. Do tej pory absolutnie nic takiego się nie działo, niegdy w życiu nie miałam plamień. Jak myślicie, czy takie plamienie może zwiastować samoistne poronienie? Nie wiem czy iść w czwartek do ginekologa (wiem, że od razu skieruje mnie na łyżeczkowanie, a tego bardzo chciałabym uniknąć), czy przeciągnąć to, bo może jest szansa na to, że sytuacja sama się rozwiąże do poniedziałku?
    Szansa jest zawsze, ale jest też szansa że na plamieniach się skończy i pójdziesz na zabieg przymusowo. Nikt Ci tego nie zagwarantuje tutaj. Jeżeli obawiasz sie, ze od razy Cie skierują ją łyżeczkowanie to poczekaj do poniedziałku. To kwestia trzech dni. Ja czekam po spadku bety ponad tydzień ale pomijając pojedyncze plamienia to nic się nie rozkreca.

    Patka30 lubi tę wiadomość

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2⏳️
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Naat Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 21 maja 2022, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    Szansa jest zawsze, ale jest też szansa że na plamieniach się skończy i pójdziesz na zabieg przymusowo. Nikt Ci tego nie zagwarantuje tutaj. Jeżeli obawiasz sie, ze od razy Cie skierują ją łyżeczkowanie to poczekaj do poniedziałku. To kwestia trzech dni. Ja czekam po spadku bety ponad tydzień ale pomijając pojedyncze plamienia to nic się nie rozkreca.

    Hej u mnie już się rozkręciło na dobre. Wczoraj rano się zaczęło. Pani Doktor powiedziała, że jak się nie będzie nic niepokojącego działo, to czeka mnie kontrola i tyle. Czuję ulgę, że obeszło się bez łyżeczkowania, ale chyba do mnie dociera co się stało. Nie staraliśmy się o dziecko, chcieliśmy z tym poczekać jeszcze z rok lub dwa. Pierwszy raz w życiu brak zabezpieczenia i stało się. Ale powiem szczerze, że jak zobaczyłam dwie kreski, to mi się wszystko zmieniło. Najgorsze jest to, że przyjaciółka, której powiedziałam o sytuacji stwierdziła, że nie mam powodu płakać i się smucić, bo przecież jak nie było zarodka, to to nie była ciąża i o co mi w ogóle chodzi. A ja mam wrażenie, że się rozpadam na kawałki :/.

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2267 1900

    Wysłany: 21 maja 2022, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naat wrote:
    Hej u mnie już się rozkręciło na dobre. Wczoraj rano się zaczęło. Pani Doktor powiedziała, że jak się nie będzie nic niepokojącego działo, to czeka mnie kontrola i tyle. Czuję ulgę, że obeszło się bez łyżeczkowania, ale chyba do mnie dociera co się stało. Nie staraliśmy się o dziecko, chcieliśmy z tym poczekać jeszcze z rok lub dwa. Pierwszy raz w życiu brak zabezpieczenia i stało się. Ale powiem szczerze, że jak zobaczyłam dwie kreski, to mi się wszystko zmieniło. Najgorsze jest to, że przyjaciółka, której powiedziałam o sytuacji stwierdziła, że nie mam powodu płakać i się smucić, bo przecież jak nie było zarodka, to to nie była ciąża i o co mi w ogóle chodzi. A ja mam wrażenie, że się rozpadam na kawałki :/.
    Rozumiem. Niestety osoby które nie przeszły takiej sytuacji mogą nie być stanie zrozumieć. U mnie nagle się okazało że ciaza biochemiczna ma beta ponad 3 tysiące i pęcherzyk ciążowy. Ale lekarz daje szansę 50/50. I raczej skończy się za jakiś czas. Ponad tydzień czekałam na poronienie, a tu takie relelacje. I czekam znowu na rozwój wydarzeń z wiedzą, że raczej nic z tego, bo pęcherzyk za maly. Zdążyłam opłakać te stracona ciążę, a tu od nowa będę przeżywać. Ale u mnie nikt poza mężem nie wie.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2⏳️
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1599 2616

    Wysłany: 21 maja 2022, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, poroniłam w 10tc , miałam zabieg.
    Minął tydzień i dwa dni od zabiegu, krwawienie ustąpiło ale dzisiaj na koszulce pojawił się "płyn" z jednej piersi. Nie dużo ale jednak. Czy któraś z Was miała podobnie? Myślałam że laktacja na tak wczesnym etapie poronienia jest niemożliwa 😫

    Ona&On: 1993 r.
    Starania od : czerwca 2021 r.

    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏

    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    Termin porodu ➡️ OM: 02/11; USG: 07/11 ✊
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4816 2319

    Wysłany: 21 maja 2022, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blond27 tak się może zdarzyć przy podwyższonej prolaktynie niestety (nawet jak się nigdy nie było w ciąży). Skonsultuj to z lekarzem, czy masz czekać aż ustąpi czy może da Ci jakiś lek na zbicie prolaktyny, żebyś się nie męczyła z tym wyciekiem. 😔

    Blond27 lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Naat Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 22 maja 2022, 02:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    Rozumiem. Niestety osoby które nie przeszły takiej sytuacji mogą nie być stanie zrozumieć. U mnie nagle się okazało że ciaza biochemiczna ma beta ponad 3 tysiące i pęcherzyk ciążowy. Ale lekarz daje szansę 50/50. I raczej skończy się za jakiś czas. Ponad tydzień czekałam na poronienie, a tu takie relelacje. I czekam znowu na rozwój wydarzeń z wiedzą, że raczej nic z tego, bo pęcherzyk za maly. Zdążyłam opłakać te stracona ciążę, a tu od nowa będę przeżywać. Ale u mnie nikt poza mężem nie wie.

    50/50 to za całkiem duża szansa :). Będę mocno trzymać kciuki, żeby wszystko było dobrze!
    Daj znać jak się sytuacja rozwinęła. :)

    paprotka17 lubi tę wiadomość

  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 22 maja 2022, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Mam do Was pytanie
    01.05 poroniłam, prawodopobnie była to ciążka pozamaciczna umiejscowiona w jajowodzie, ale potwierdzenia nie ma. Oczyściłam się sama.

    Od wczoraj mam późno bol w dole brzucha, bol jajników, który promieniuje na uda. Czy to normalne ? Czy raczej objawy infekcji ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 08:59

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4816 2319

    Wysłany: 22 maja 2022, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli to była ciąża pozamaciczna to tym bardziej powinnaś jechać na sor.

    Blond27 lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Anka94 Autorytet
    Postów: 415 113

    Wysłany: 22 maja 2022, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma pewno oczyścilas się sama? Lekarz to sprawdził? Może coś jeszcze zostało i stąd ten ból ,lepiej żebym ginekolog Cię zbadal

    ONA jeszcze 27l ,ON 30lat
    Listopad 2021 - ciąża biochem 🤔
    Kwiecień 2022 -poronienie 9tydz/12tydz😭😇
    Walczymy o spełnienie jedynego marzenia- CHCEMY BYĆ RODZICAMI 👶👪
  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 22 maja 2022, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak vylam.spraedzana i wszytsko było ok, do teraz, w czwartek mam wizytę, może się czegoś dowiem

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2267 1900

    Wysłany: 22 maja 2022, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naat wrote:
    50/50 to za całkiem duża szansa :). Będę mocno trzymać kciuki, żeby wszystko było dobrze!
    Daj znać jak się sytuacja rozwinęła. :)
    Dzięki. Boję się że to tak będzie się powoli rozwijać i tylko przeczekam kilka tygodni, a potem skończy się zabiegiem. Dam znać na pewno.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2⏳️
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2267 1900

    Wysłany: 22 maja 2022, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusiia wrote:
    Cześć dziewczyny :)

    Mam do Was pytanie
    01.05 poroniłam, prawodopobnie była to ciążka pozamaciczna umiejscowiona w jajowodzie, ale potwierdzenia nie ma. Oczyściłam się sama.

    Od wczoraj mam późno bol w dole brzucha, bol jajników, który promieniuje na uda. Czy to normalne ? Czy raczej objawy infekcji ?
    A skąd to podejrzenie że była w jajowodzie? Nie było nic wodac w macicy? Który to był dc albo tc?

    Edit. Doczytałam na innym wątku.
    To już dużo czasu upłynęło. Jedź do lekarza. Pilnie jeżeli bardzo Cie boli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 15:37

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2⏳️
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 1 kwietnia straciłam moja fasolkę. Od tego czasu nie mam regularnych miesiączek ani owulacji, w tym cyklu miesiączka była szybciej o jeden dzień dziś powinam mieć pozytywny test owulacyjny jest widoczna kreska druga ale słabsza od kontrolnej. Czy tak może być? Strasznie mnie dołuje ta sprawa bo staramy się z narzeczonym o dzidzie A tu nic nie idzie po naszemu.

  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2267 1900

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula5 wrote:
    Hej dziewczyny 1 kwietnia straciłam moja fasolkę. Od tego czasu nie mam regularnych miesiączek ani owulacji, w tym cyklu miesiączka była szybciej o jeden dzień dziś powinam mieć pozytywny test owulacyjny jest widoczna kreska druga ale słabsza od kontrolnej. Czy tak może być? Strasznie mnie dołuje ta sprawa bo staramy się z narzeczonym o dzidzie A tu nic nie idzie po naszemu.
    Miesiączka szybsza o jeden dzień to żadne znacząca zmiana. Owulacje potwierdzasz przez usg? Na jakim etapie miałaś poronienie? Czasami zalecają trzy miesiące przerwy, właśnie po to żeby organizm miał czas na unormowanie

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2⏳️
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • NettieLeah Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 20 października 2023, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    10 dni spóźnia mi się miesiaczka. Robiłam testy wyszły pozytywne oraz betę. Była niska ale wzrost ponad 120% po 48h. Lekarz powiedział ze z badaniem trzeba poczekać bo mała beta i nie będzie nic widać na USG. Objawów brak jedynie leciutko nabrzmiałe piersi. Od prawie tygodnia plamię na brązowo. Wodniste brązowe plamienie, ale skąpe bardzo. Zero bólu wszystko bez zmian. Lekarz powiedział żeby czekac….. mam schizę, że piersi nie są już twardsze i że poroniłam ale nie dochodzi do oczyszczenia…dzwoniłam do kilku lekarzy ale nikt mnie nie przyjmie, dopiero w przyszłym tyg… aronoł co robić :/

‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ