X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Problemy z zajściem w ciążę po poronieniu
Odpowiedz

Problemy z zajściem w ciążę po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Jak do rana nie dostanę @ to pojadę na bete
    3mam kciuki mi do staranek jeszcze miesiąc i tydzień został ;] ile to się ma do twojego czekania do jutra ;]

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wargi sromowe nie powinny przed @ blednąć? Czy coś w tym stylu? Sprawdziłam przed chwilą i mam biały śluz na wejściu do pochwy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za słowa wsparcia. My już w domu. Zjem kolację i chyba pójdę dzisiaj wcześniej spać. Jutro mam 2 rozmowy o pracę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dobra nie ma co gdybać. Jak ma przyjść to przyjdzie @ a jak nie to nie. Ja już uciekam spać bo robię się nerwowa :-/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś mega spadek. 36.61 :-(
    Nie jadę na bete bo wydam tylko 45 zł bez powodu. Czekam na @. Zastanawia mnie tylko ta druga kreska na tescie. Może poroniłam już? Zanim okres dostałam? Albo mam jakąś chorobę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przestaję mierzyć temperaturę. Ide dzis na rozmowę w sprawie pracy ale jestem całkiem rozbita :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Droga u Ciebie beta, ja w Lublinie w Luxmedzie placilam 24 zl z tego co pamiętam.
    Mierzenie temperatury po owulacji dla mnie tez bylo stresujące bo rano się budzilam i juz byl niepokój co pokaże.
    Kochana Tobie się zaczyna nowy cykl i mi się zaczal kilka dni temu wiec mam propozycję: Spróbujemy na totalnego luzaka;)
    1. Żadnych testów owulacyjnych.
    2. Serduszkowanie spontanicznie (nie rzadziej niż raz na 2 dni) żeby ciągle byla swieza dostawa arsenału.
    3. Temperaturę mierzymy tylko do skoku (+2 dni żeby potwierdzić ze owulacja wystąpiła.
    4. Test ciążowy kiedy nasz cykl będzie trwal 40 dni (to daje duże prawdopodobieństwo ciąży.
    My z mężem codziennie się modlimy o malucha ;-) może tez spróbujesz?
    Przystajesz na warunki? ;-)
    Właśnie dlatego żadnych testów ciążowych przed terminem @ bo dzieją się rzeczy dziwne..

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prima chorobe to tylko lekarz by ci stwierdzil. Narazie wiesz o prolaktynie(a ona utrudnia zajscie bo podobno blokuje owulacje)ale bierzesz leki. Ta beta 5,94 hm...zapomnij. lekarz to chyba nawet nie wezmie pod uwage. Moze przegapiasz z mezem owulacje?moze wydaje Ci sie,ze masz np. W 15dc a tak naprawde jest w innym dniu?

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • missbum Przyjaciółka
    Postów: 105 160

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prima, moim zdaniem póki nie dostałaś okresu to nie ma co się załamywać, masz dwie kreski i jeszcze mogą zostać. Mocno trzymam kciuki!
    A jeżeli to była biochemiczna to z tego co wiem bardzo, bardzo często w następnym cyklu są zwiększone szanse na prawidłową ciążę!


    To że pilnujemy cyklu obserwując śluz, mierząc tempke, robiąc testy LH to nadal nie daje 100% szansy na poczęcie w danym cyklu, nic takiej pewności nie daje. Jeśli są podejrzenia czy jest owulacja, można jeszcze dodać monitoring u ginekologa. My zresztą jesteśmy już przebadane ze wszystkich stron ;) więc trzeba dać sobie trochę czasu. Co oczywiście nie umniejsza naszego prawa do irytacji, że tyle kobit zachodzi w ciążę "przez przypadek" :/

    Kropek [*] 21.01.2015 (8 tc)
    niedoczynność tarczycy
    vfrxd36.png
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    Przestaję mierzyć temperaturę. Ide dzis na rozmowę w sprawie pracy ale jestem całkiem rozbita :-(
    i jak tam , daj znać czy @ przyszła ?

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Primka właśnie, daj znać. Martwimy się!

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort wrote:
    A wargi sromowe nie powinny przed @ blednąć? Czy coś w tym stylu? Sprawdziłam przed chwilą i mam biały śluz na wejściu do pochwy

    Przepraszam- przez przypadek kliknęłam nie lubię.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Primka odezwij sie..;* Ja tu Internet w tel odpalam co chwilę, rozładuje go w jeden dzień!

    s1985 lubi tę wiadomość

  • ma_lina Ekspertka
    Postów: 169 202

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć? Mogę do Was dołączyć?

    Poroniłam 19 kwietnia tego roku. Poronienie samoistne, bez łyżeczkowania. Mój gin pozwolił starać się od razu.

    Minął pierwszy cykl, teraz jestem po beznadziejnej owulacji (zerowy skok i od razu spadek) i obawiam się, że hormony nie pozwolą mi za szybko zajść w ciążę.

    Prolaktyna w normie (ale górnej normie), progesteron zrobiłam dzisiaj i czekam na wynik.

    Wiem, że to dosyć krótkie starania, ale jak czytam, że kobiety zachodzą w 2 tygodnie po poronieniu, to wydaje mi się, że ze mną jest coś na rzeczy. Ręce mi opadają...

    8zctp1.png
    sF2up2.png
  • Tulisia Autorytet
    Postów: 1113 816

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki!
    Przyznaję, że cały czas was podczytuję, bardzo fajny i potrzebny wątek! Straciłam maleństwo 13 lutego tego roku w 10tc. Właśnie rozpoczynam 5 cykl po stracie w tym czwarty ze staraniami. Jednak w tym cyklu zaprzestaję mierzenia tempki, testów owu i ogólnej obserwacji cyklu. Zostawiamy z mężem tylko spontaniczne <3 :) Z tej racji iż w ciążę zaszłam w pierwszym cyklu starań, a teraz jest pewne ,,opóźnienie", postanowiłam jutro zbadać poziom tsh, ft3, ft4 i prolaktyny. Tym bardziej, że po poronieniu, żadnych badań nie robiłam. Zobaczymy co wyjdzie.
    Pozdrawiam was wszystkie!

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    10tc [*] 13.02.15 Nigdy Cię nie zapomnimy.
    relgf71xwciwmza6.png
    ex2btv73rir38s0o.png
  • Anjaa Ekspertka
    Postów: 127 137

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też zaczynam się martwić o primkę:/ mam nadzieję, że u niej wszystko OK!!!!
    Ma_lina witamy w naszym gronie:* Bardzo mi przykro, że i Ciebie to spotkało:( Proponuję uzbroić się w cierpliwość i zobaczysz upragnione dwie kreseczki:)
    ... a tsh masz w normie?

    [link=https://www.suwaczki.com/]p19udqk3640ct2sr.png[/link]


    '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    Aniołek 6 tc .... 15.02.2015 roku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_lina - istnieje taka teoria, że po poronieniu łatwiej zachodzi się w ciąże ;-) nie skreślaj od razu waszych szans, zobaczysz jak szybko będziesz cieszyc się z upragnionej drugiej kreski ;-)
    Tulisia - ja mam zamiar mierzyc temp tylko do owulacji, jak zobaczę skok +2 dni to odkładam termometr. Owulację mam przeważnie 14-18 dc, nie chcę testu zrobic za wcześno, żeby nie złapac się znowu w pułapkę ciązy biochemicznej, o której nawet bym nie wiedziała gdyby nie przedwczesny test...
    Starania zaczynamy od soboty ;-)

    Tulisia lubi tę wiadomość

  • ma_lina Ekspertka
    Postów: 169 202

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH badane przed pierwszą ciążą 1,5. Raczej nie tu jest problem.

    Progesteron 8,03ng/ml. Dziś chyba 5 dzień po owulacji. Chyba, bo żaden test jej nie potwierdził.
    Dwa dni przed poronieniem miałam progesteron 5,7...

    Trzymam kciuki za Twoje starania, Majówka! Wyrzucenie termometru to chyba dobry pomysł. Ja non stop sprawdzam kartę cyklu, jakby mi się tam miało coś zmienić, a spadająca temperatura strasznie mnie dołuje.

    8zctp1.png
    sF2up2.png
  • missbum Przyjaciółka
    Postów: 105 160

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj ma_lina! Witaj Tulisia! Przykro mi że was też to spotkało, napewno jeszcze szczęście jest przed nami!

    Istnieje teoria, że po poronieniu łatwo od razu zajść w ciążę, ale ponoć istnieje też prawdopodobieństwo, że pierwszy cykl będzie bez owulacji.

    Z pilnowaniem cyklu i planowaniem starań łatwo popaść w paranoję, sama się chyba o nią czasem ocieram ;) Jedyne lekarstwo to chyba starać się o tym nie myśleć, zająć się czymś innym, pracą, hobby, cokolwiek.

    Tulisia lubi tę wiadomość

    Kropek [*] 21.01.2015 (8 tc)
    niedoczynność tarczycy
    vfrxd36.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_lina pokazywałaś swojemu ginowi wyniki progesteronu? niskawy jest.. jeśli kilka dni po teoretycznej owu poniżej 10 to może wcale nie miałaś owulacji kochana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2015, 20:22

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ